Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen nie jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego/paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.


Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Dubaj (tylko do Budapesztu)
Korfu
Moskwa
Marrakesz-Menara
Palma de Mallorca
Saragossa
Tirana (tylko do Budapesztu)
Bilbao

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905

Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4367 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 219  Następna
Autor Wiadomość
#3801 PostWysłany: 06 Lip 2022 12:56 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 65
Cześć. Z racji iż Wizz anulował mi lot na Sri Lankę i zaproponowali zwrot środków chciałbym zamienić lot do Abu Dhabi na inny kierunek ( tańszy) Nigdy tego nie robiłem więc pytanie. Wiem że jest to płatne.
Czy jeżeli wartość biletu który chcę zamienić to 2000 zł a bilet na który chcę zamienić kosztuje 1000 zł to czy koszty zmiany są pokrywane z pozostałych środków czy muszę zapłacić osobno karta za zmianę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#3802 PostWysłany: 06 Lip 2022 13:13 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
To jest proste

Anulujesz sam te anulowane loty i po chwili, za otrzymane pkt kupisz nowe dowolne bilety

Za darmo nie podmienisz, bo Sri Lanka nie ma alternatywnej trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3803 PostWysłany: 06 Lip 2022 13:21 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 547
Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Jeśli wymienisz te 2000 zł na punkty wizz to otrzymasz 20% więcej w punktach więc będziesz miał do wykorzystania 2400 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3804 PostWysłany: 06 Lip 2022 13:36 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 65
Panowie to rozumiem ale czy same koszty zmiany kierunku pokryję z tego salda również? Czy muszę dopłacić kartą za zmianę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3805 PostWysłany: 06 Lip 2022 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
Kupisz zupełnie nowy bilet za punkty więc nie musisz nic dopłacać za zmianę kierunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3806 PostWysłany: 07 Lip 2022 05:57 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Ktoś ma doświadczenia czy na rezerwacji z flexem i z elastycznym towarzyszem podróży można zmienić loty przed podaniem nazwiska pasażera?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3807 PostWysłany: 07 Lip 2022 06:02 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Nie da się.
Musisz uzupełnić dane pasażera, dopiero przeskok.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#3808 PostWysłany: 07 Lip 2022 06:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
rafcio_br napisał(a):
Cześć. Z racji iż Wizz anulował mi lot na Sri Lankę i zaproponowali zwrot środków chciałbym zamienić lot do Abu Dhabi na inny kierunek ( tańszy) Nigdy tego nie robiłem więc pytanie. Wiem że jest to płatne.
Czy jeżeli wartość biletu który chcę zamienić to 2000 zł a bilet na który chcę zamienić kosztuje 1000 zł to czy koszty zmiany są pokrywane z pozostałych środków czy muszę zapłacić osobno karta za zmianę?

Jeśli nie masz na ten lot flexa i ma się on odbyć zgodnie z planem to niestety mimo iż wybierzesz inny znacznie tańszy lot zmiana będzie wymagała opłaty zgodnie z ich cennikiem. Rezygnacja z tego lotu będzie również wiązała się z potrąceniem opłaty wg. ich regulaminu. Możesz co prawda zadzwonić do wizza i (uzasadniając anulacją lotu na Sri Lankę ) poprosić o zwrot środków lub bezpłatną zamianę lotu do Abu Dhabi tyle, że nie muszą się na to zgodzić bo to już inny nr rezerwacji .Nie zaszkodzi jednak podjąć taką próbę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3809 PostWysłany: 13 Lip 2022 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Szybkie pytanko, bo właśnie mi się skończyło WDC.

Czy jeżeli dzisiaj kupię podstawowe WDC za 30 EUR i za tydzień/miesiąc będę chciał kupić bilety dla 5 osób i grupowe WDC to wtedy policzy mi tylko różnicę 30 EUR między grupowym a podstawowym czy pełną kwotę 60 EUR za grupowe ?

Czy da się jakoś wymusić zakup grupowego WDC kupując tylko 2 bilety ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3810 PostWysłany: 13 Lip 2022 17:41 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 108
Wg strony Wizz można zmienić na grupowe dopłacając samą różnicę.

Cytuj:
Jeśli jesteś już członkiem WDC, możesz w każdej chwili (w okresie ważności swojego członkostwa) zmienić swoje członkostwo na grupowe, dopłacając różnicę w wysokości opłat za rodzaj członkostwa.


https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... count-club
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
#3811 PostWysłany: 13 Lip 2022 19:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Tomo14 napisał(a):
to wtedy policzy mi tylko różnicę 30 EUR między grupowym a podstawowym czy pełną kwotę 60 EUR za grupowe ?

Czy da się jakoś wymusić zakup grupowego WDC kupując tylko 2 bilety ?

Nie wymusisz a różnica jak się nie mylę to 40E.Rozszerzyć można pamiętając, że ważności to jednak nie przedłuża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3812 PostWysłany: 13 Lip 2022 22:43 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Tak jak @miriam pisze: przy późniejszym rozszerzeniu do grupowego WDC dopłacasz tylko różnicę, ale ważność się nie przedłuża.
Rada: kup 3 bilety, jeśli chcesz mieć od razu WDC grupowe.
Albo odrocz, jeśli nie jesteś pewien, czy będzie potrzebne późniejsze grupowe.
Albo kup teraz zwykłe, a potem grupowe - na kogoś innego. Choć ekonomicznie - dla 1 osoby - to bez sensu IMHO jest trochę. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3813 PostWysłany: 15 Lip 2022 07:16 

Rejestracja: 15 Lip 2022
Posty: 2
Hej może ktoś doradzi jak lepiej zrobić.🙃
Mamy wykupione w #Wizzair na jednej rezerwacji lot dla 3 osób w dwie strony. Tylko 2 osoby będą lecieć. Czy lepiej jest nie odprawiać tej trzeciej osoby po prostu? Czy lot powrotny nie będzie anulowany dla całej rezerwacji? Czy lepiej odprawić i po prostu ta osoba nie pojawi się na lotnisku.
Ktoś może przerabiał taką sytuację i doradzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3814 PostWysłany: 15 Lip 2022 07:22 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Mozesz ale nie musisz odprawiac, lot powrotny nie zostanie anulowany.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ewka2122 uważa post za pomocny.
 
      
#3815 PostWysłany: 15 Lip 2022 07:54 

Rejestracja: 15 Lip 2022
Posty: 2
Z uwagi na to że 3 osoba to dziecko to może nawet lepiej odprawić, przydzieli wspólne miejsca a wykorzystam je dla męża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3816 PostWysłany: 17 Lip 2022 17:15 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Ostatni raz ponad rok temu gdzieś leciałam :) więc nie jestem na bieżąco. Czy jest jakaś reguła kiedy odprawić się, by zwiększyć szansę by siedzieć obok siebie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3817 PostWysłany: 17 Lip 2022 17:29 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Bez wykupienia Wizz pilnuje, by nie było na to szans

A to dlatego, że przydzielają według schematu np same miejsca B i E, na końcu głównie te A i F przy oknach.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
#3818 PostWysłany: 18 Lip 2022 15:30 

Rejestracja: 18 Lip 2022
Posty: 4
Kupiłam wycieczkę, lot będzie wizzair. Z tego co wiem na 48h przed mam się odprawić. Wycieczka jest dla rodziny 2+2 dzieci 13 i 7 lat.
Nigdy nie latałam tanimi liniami i mam pytania neofity.
1. Czy do odprawy online i zarządzania tą rezerwacją lepiej założyć konto wizzair?
2. Nie mam wykupionych żadnych usług dodatkowych, tylko gołe bilety - czy przy odprawie mogę dokupić priority check tylko na 2 osoby, żeby móc zabrać większy bagaż podręczny?
3. Rozumiem, że dzieci będą posadzone z którymś z rodziców?
4. Jeden z pasażerów jest wysoki - ma powyżej 2 metrów, czy mogę jakoś dla niego dokupić pierwszy rząd, żeby przetrwał lot (5,5h)?
5. Co jeśli po odprawie dzieci nie będą posadzone przy którymś z rodziców (szczególnie dziecko 7 letnie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3819 PostWysłany: 18 Lip 2022 15:35 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Jak jest to rezerwacja przez biuro podróży to oni Was odprawią tj zapewne macie w cenie darmową odprawę na lotnisku.
Zapytaj biuro o procedurę, posadzą Was z dziećmi razem.


Ostatnio edytowany przez dg72, 18 Lip 2022 19:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3820 PostWysłany: 18 Lip 2022 16:31 

Rejestracja: 18 Lip 2022
Posty: 4
Niestety tak dobrze obecnie nie jest - mamy odprawę online, taka tradycyjna jest za dodatkową opłatą. Nie wiedziałam przy rezerwacji, że trzeba zamówić za dodatkową kasę ludzki bagaż, czyli taki o wysokości >50cm. Nie wiedziałam też, że ta linia rozdziela ludzi z jednej rezerwacji i kilka innych kwiatków o których dowiedziałam się niedawno.
Jakbym wiedziała w jaki syf się pakuję, to bym zmieniła destynację na taką obsługiwaną zwykłymi liniami :(

No ale mleko się rozlało i próbuję jakoś to ogarnąć - dlatego pytam: czy jak będę się odprawiać online, to czy mogę dokupić za niezbyt wygórowaną opłatą (bo za wygórowaną to mogę i na lotnisku przed odlotem) 2 bagaże podręczne, takie 55cm. Zależy mi też, żeby dzieci nie siedziały same, bo lot trwa min.5,5h, a wiem że mają regularnie opóźnienie i może wyjść i 7h :shock: Zależy mi też, żeby osoba wysoka miała jako takie miejsce na nogi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4367 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 219  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group