Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen nie jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego/paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.


Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Dubaj (tylko do Budapesztu)
Korfu
Moskwa
Marrakesz-Menara
Palma de Mallorca
Saragossa
Tirana (tylko do Budapesztu)
Bilbao

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905

Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 218  Następna
Autor Wiadomość
#3741 PostWysłany: 09 Cze 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Sądzimy o tym to, że Wizz jest bardzo chętny do pobierania dodatkowych opłat w każdym przypadku, również wtedy gdy nie powinien :)
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#3742 PostWysłany: 09 Cze 2022 13:13 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
landrynqa napisał(a):
Chciałabym zweryfikować informację, którą usłyszałam od przedstawiciela Wizzair. Zaskoczyło mnie to i chcę wiedzieć, jak powinnam postąpić w podobnej sytuacji przyszłości. Na podstawie poniższego przykładu pytanie brzmi: kiedy powinnam stawić się przy okienku check-in w celu odebrania karty pokładowej?

1. Odprawiłam się przez aplikację mobilną dzień przed lotem, ale nie wygenerowało karty pokładowej - miałam zamiar odebrać ją na lotnisku przed wylotem.
2. Leciałam z samym bagażem podręcznym.
3. W dniu lotu Wizzair wysłał powiadomienie, że wylot odbędzie się z opóźnieniem 1,5 godz.
4. Na lotnisko jechałam wiedząc o opóźnieniu i finalnie dojechałam 1,5 godz. przed nową godziną wylotu. Przy okienku check-in poinformowano mnie, że pomimo opóźnienia powinnam była przyjechać zgodnie z pierwotną godziną odlotu i chciano pobrać opłatę za wygenerowanie karty pokładowej.

Co o tym sądzicie?


Poza nielicznymi lotniskami nie ma opcji, by po poprawnie przeprowadzonej odprawie nie wygenerowało karty pokładowej

Należało ponowić odprawę, w tych okolicznościach Wizzair miał rację pobierając opłatę za odprawę z wydrukowaniem karty pokładowej na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3743 PostWysłany: 09 Cze 2022 13:21 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 3
Hej, mam pytanko, odprawialam się jakieś dwa tygodnie temu i wtedy tez pobrałam i wydrukowałam kartę pokładową. Natomiast dzisiaj weszłam na konto w zakładkę karty pokładowe i po pobraniu wyświetla mi się „to nie jest karta pokładowa” i że muszę podejsc do stanowiska wizzair na lotnisku, by takie otrzymać. No i pytanie, w momencie gdy mam wydrukowaną kartę pokładową - tą która pojawiła się od razu po odprawie, nadal muszę podejsc do tego stanowiska wizzair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3744 PostWysłany: 09 Cze 2022 13:23 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Są lotniska jak np w Kutaisi, gdzie są takie procedury jak opisujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3745 PostWysłany: 09 Cze 2022 16:26 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Jak podejdziesz do security z tą swoją wydrukowaną kartą to Cię odeślą z powrotem do check-inu po nową, wydrukowaną przez nich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ronkaxx lubi ten post.
 
      
#3746 PostWysłany: 09 Cze 2022 22:06 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Dziś spotkał mnie bardzo brzydki numer wizzaira - najpierw zakup dwóch biletów na trasie Wrocław - Larnaka na WDC i priority po 147 zł za osobę za lot, potem zakup trzeciej osoby bez WDC na ten sam lot, bilety oczywiście droższe o 45 zł za lot, ale priority po 74 zł za osobę za lot. Więc ogólnie WDC wyszło drożej niż bez WDC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3747 PostWysłany: 10 Cze 2022 22:30 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Bagaż i priority są ruchome w cenie tak jak bilety. Po prostu trafiłeś już na inny segment cenowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3748 PostWysłany: 10 Cze 2022 22:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Nie do końca tak jest. Ostatnio chcąc dokupić priority pokazywało różne ceny przy każdej symulacji robionej w odstępach kilkunastominutowych. Rozrzut ceny od 9-21 E. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3749 PostWysłany: 11 Cze 2022 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Dokładnie tak, priorytet u nich od jakiegoś dłuższego czasu szaleje. Wprowadzili jakiś dziwny dynamiczny algorytm. Jak jest akurat droższy, to najlepiej nie kupować od razu przy zakupie biletów i potem co jakiś czas sprawdzać. Jest spora szansa, że kupimy tańszy. Obserwowałem dłuższy czas cenę priorytetu dla Teneryfy i to był sinusoida w zakresie 100 - 200 zł, a zmiany były nawet jednego dnia. Jak jest jeszcze czas do lotu to spokojnie trafi się cenę z dolnej półki. Całkiem inaczej jest w Ryanie, tam najtaniej jest zawsze przy zakupie biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
dabecja1 uważa post za pomocny.
 
      
#3750 PostWysłany: 16 Cze 2022 17:12 

Rejestracja: 16 Cze 2022
Posty: 1
Znajdą się sposoby, żeby wyeliminować tę "opłatę administracyjną" na WizzAir? Pojawia się na stronie WWW, jak i aplikacji mobilnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3751 PostWysłany: 16 Cze 2022 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Nie znajdą się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3752 PostWysłany: 16 Cze 2022 22:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Opłata administracyjna jest integralną częścią ceny każdego biletu w Wizzair.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3753 PostWysłany: 19 Cze 2022 16:42 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
Cytuj:
Cytuj:
4. Na lotnisko jechałam wiedząc o opóźnieniu i finalnie dojechałam 1,5 godz. przed nową godziną wylotu. Przy okienku check-in poinformowano mnie, że pomimo opóźnienia powinnam była przyjechać zgodnie z pierwotną godziną odlotu i chciano pobrać opłatę za wygenerowanie karty pokładowej.

Co o tym sądzicie?


Poza nielicznymi lotniskami nie ma opcji, by po poprawnie przeprowadzonej odprawie nie wygenerowało karty pokładowej

Należało ponowić odprawę, w tych okolicznościach Wizzair miał rację pobierając opłatę za odprawę z wydrukowaniem karty pokładowej na lotnisku.



niekoniecznie nie ma opcji. Rok temu w sierpniu, wracając z Rzymu też mi wyskoczył komunikat po polsku, zresztą wisi w aplikacji do dziś, że nie udało się pobrać i proszą o zgłoszenie się do stanowiska odprawy i tam zostanie wydana. Mieliśmy to w 2 aplikacjach, dwie oddzielne rezerwacje. Trudno było jednak paniom z odpraw to wytłumaczyć, one maja za wydanie opłatę i tyle. Osób było takich więcej i odsyłali do agentów sprzedaży bietów. Dopiero ,przypadkowy pasażer przetłumaczył paniom na włoski tekst komunikatu i wydały bez problemu karty. Tak więc takie sytuacje się zdarzają a personel ma swoje zasady i nieskłonny rozwiązać problem.Swoja drogą -aplikacja po angielsku ale komunikatu błędu nie tłumaczy.Jest po polsku .Ponownej odprawy nie da sie przeprowadzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3754 PostWysłany: 21 Cze 2022 05:53 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
maczala1 napisał(a):
Dokładnie tak, priorytet u nich od jakiegoś dłuższego czasu szaleje. Wprowadzili jakiś dziwny dynamiczny algorytm. Jak jest akurat droższy, to najlepiej nie kupować od razu przy zakupie biletów i potem co jakiś czas sprawdzać. Jest spora szansa, że kupimy tańszy. Obserwowałem dłuższy czas cenę priorytetu dla Teneryfy i to był sinusoida w zakresie 100 - 200 zł, a zmiany były nawet jednego dnia. Jak jest jeszcze czas do lotu to spokojnie trafi się cenę z dolnej półki. Całkiem inaczej jest w Ryanie, tam najtaniej jest zawsze przy zakupie biletów.


Potwierdzam .Kupowałem 4 bilety z Krakowa do Luton. Mamy 2 członkostwa, na obu kontach mieliśmy do odebrania pieniądze. Nie wiem czy to ma jakikolwiek związek ale na tym z większą kwotą wszystko było droższe.

Rezerwacji dokonywaliśmy jednocześnie z 2 komputerów.
1,Na jednej rezerwacji wychodziło 2 X 49 i dodanie prioryty po 141 zł. Bagaż 10 kg też tyle.20 kg-194 a 32 za 230
2.Natomiast druga rezerwacja miała ceny 2 X 49 ,początkowo przy dodawaniu ceny jak powyżej ale po przejściu w usługi zmieniło na 81 zł.
Co ciekawe bagaż nadawany był 10-kg 76 zł,20 kg-90 zł a 32 kg -110.Więc wszystko taniej niż w pierwszej rezerwacji.
Za to sugerowany wybór miejsc,chociaż oferował w tym samym rzędzie w pierwszej rezerwacji było za 120 zł (za dwa) a w drugiej 221 zł(też za dwa)
Sprawdziłem w tym czasie też w aplikacji i tu co ciekawe -bilety były po 69 zł z WDC -dalej nie sprawdzałem.

Odpuściłem zakup i po 3 godzinach, powtórnie zabrałem się za zakup.
Ceny były jak pierwotnie, normalnie jakby przypisane do klienta.
Sprawdziłem przed chwilą dodanie usługi i wychodzi jak pierwotnie.

Dodam,że przy takim naliczaniu,powyzej 120 zł.Taniej jest dokupić na lotnisku.
Opłata stała:
Opłata za WIZZ Priority wynosi

‎23,61 zł – ‎188,91 zł wprzypadku zakupu online lub przez telecentrum Wizz Air
‎118 zł w przypadku zakupu na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3755 PostWysłany: 23 Cze 2022 18:50 

Rejestracja: 23 Cze 2022
Posty: 2
lot wizzair Warszawa-Split ,
czy przy odprawie oraz przy bramkach wystarczy ważny dowód osobisty czy muszę mieć paszport ??


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Lip 2022 12:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3756 PostWysłany: 23 Cze 2022 19:12 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 805
platynowy
Przecież to jest do sprawdzenia w sekundę w Google, dowód lub paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3757 PostWysłany: 23 Cze 2022 19:17 

Rejestracja: 23 Cze 2022
Posty: 2
Chorwacja nie jest w Schengen, na gov.pl jest napisane, ze zależy od linii a nigdy nie leciałem do Chorwacji

Ktoś jeszcze może potwierdzić, ze dowód na lot do Chorwacji wystarczy ??


Okej,
Jeśli dowód wystarczy to taki użyję przy odprawie, dzięki za pomoc


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 23 Cze 2022 20:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3758 PostWysłany: 23 Cze 2022 21:11 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Potwierdzam, że dowód osobisty wystarczy przy locie do Chorwacji (rok temu testowane)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3759 PostWysłany: 23 Cze 2022 23:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Podstawa geografii. Do krajów UE wystarczy dowód osobisty do podróży

Podstawa wyszukania w necie. Do krajów UE, Schengen oraz WSZYSTKICH Bałkanów (plus Turcja) wystarczy dowód osobisty.

Oczywiście dotyczy posiadaczy dowodów UE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3760 PostWysłany: 24 Cze 2022 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Czy był ktoś w takiej sytuacji, że rezerwował parking za landrynki przez wizzair.com przy rezerwacji i nie otrzymał potwierdzenia, a parking nie miał takiej rezerwacji? Ponownie przytrafia mi się taka sama sytuacja, a Wizzair nie rozpatrzył jeszcze poprzedniej skargi, choć minęły już 3 miesiące.
Na bezpłatnej infolinii nie chcą pomóc, z kim się kontaktować (oczywiście pomijam płatną infolinię). Aby obsłużyć ten ich chat i połączyć się z konsultantem to chyba trzeba być jakimś geniuszem. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 218  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group