Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen, nie jest wymagane podanie Numeru dowodu osobistego/Paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.

Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna) :

Dubaj
Korfu
Palma de Mallorca
Saragossa

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905
Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/

[ 3799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190  Następna
Autor Wiadomość
#3741 PostWysłany: 09 Cze 2022 13:07 
Awatar użytkownika

srebrny
Sądzimy o tym to, że Wizz jest bardzo chętny do pobierania dodatkowych opłat w każdym przypadku, również wtedy gdy nie powinien :)
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#3742 PostWysłany: 09 Cze 2022 13:13 

HON fly4free
landrynqa napisał(a):
Chciałabym zweryfikować informację, którą usłyszałam od przedstawiciela Wizzair. Zaskoczyło mnie to i chcę wiedzieć, jak powinnam postąpić w podobnej sytuacji przyszłości. Na podstawie poniższego przykładu pytanie brzmi: kiedy powinnam stawić się przy okienku check-in w celu odebrania karty pokładowej?

1. Odprawiłam się przez aplikację mobilną dzień przed lotem, ale nie wygenerowało karty pokładowej - miałam zamiar odebrać ją na lotnisku przed wylotem.
2. Leciałam z samym bagażem podręcznym.
3. W dniu lotu Wizzair wysłał powiadomienie, że wylot odbędzie się z opóźnieniem 1,5 godz.
4. Na lotnisko jechałam wiedząc o opóźnieniu i finalnie dojechałam 1,5 godz. przed nową godziną wylotu. Przy okienku check-in poinformowano mnie, że pomimo opóźnienia powinnam była przyjechać zgodnie z pierwotną godziną odlotu i chciano pobrać opłatę za wygenerowanie karty pokładowej.

Co o tym sądzicie?

Poza nielicznymi lotniskami nie ma opcji, by po poprawnie przeprowadzonej odprawie nie wygenerowało karty pokładowej

Należało ponowić odprawę, w tych okolicznościach Wizzair miał rację pobierając opłatę za odprawę z wydrukowaniem karty pokładowej na lotnisku.
 Relacje PM off  

#3743 PostWysłany: 09 Cze 2022 13:21 

Hej, mam pytanko, odprawialam się jakieś dwa tygodnie temu i wtedy tez pobrałam i wydrukowałam kartę pokładową. Natomiast dzisiaj weszłam na konto w zakładkę karty pokładowe i po pobraniu wyświetla mi się „to nie jest karta pokładowa” i że muszę podejsc do stanowiska wizzair na lotnisku, by takie otrzymać. No i pytanie, w momencie gdy mam wydrukowaną kartę pokładową - tą która pojawiła się od razu po odprawie, nadal muszę podejsc do tego stanowiska wizzair?
 Relacje PM off  

#3744 PostWysłany: 09 Cze 2022 13:23 

HON fly4free
Są lotniska jak np w Kutaisi, gdzie są takie procedury jak opisujesz.
 Relacje PM off  

#3745 PostWysłany: 09 Cze 2022 16:26 

Loty: 40
Kilometry: 47 793
niebieski
Jak podejdziesz do security z tą swoją wydrukowaną kartą to Cię odeślą z powrotem do check-inu po nową, wydrukowaną przez nich.
ronkaxx lubi ten post.

#3746 PostWysłany: 09 Cze 2022 22:06 

niebieski
Dziś spotkał mnie bardzo brzydki numer wizzaira - najpierw zakup dwóch biletów na trasie Wrocław - Larnaka na WDC i priority po 147 zł za osobę za lot, potem zakup trzeciej osoby bez WDC na ten sam lot, bilety oczywiście droższe o 45 zł za lot, ale priority po 74 zł za osobę za lot. Więc ogólnie WDC wyszło drożej niż bez WDC.
 Relacje PM off  

#3747 PostWysłany: 10 Cze 2022 22:30 

Bagaż i priority są ruchome w cenie tak jak bilety. Po prostu trafiłeś już na inny segment cenowy.
 Relacje PM off  

#3748 PostWysłany: 10 Cze 2022 22:51 

platynowy
Nie do końca tak jest. Ostatnio chcąc dokupić priority pokazywało różne ceny przy każdej symulacji robionej w odstępach kilkunastominutowych. Rozrzut ceny od 9-21 E. ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3749 PostWysłany: 11 Cze 2022 12:03 
Awatar użytkownika

srebrny
Dokładnie tak, priorytet u nich od jakiegoś dłuższego czasu szaleje. Wprowadzili jakiś dziwny dynamiczny algorytm. Jak jest akurat droższy, to najlepiej nie kupować od razu przy zakupie biletów i potem co jakiś czas sprawdzać. Jest spora szansa, że kupimy tańszy. Obserwowałem dłuższy czas cenę priorytetu dla Teneryfy i to był sinusoida w zakresie 100 - 200 zł, a zmiany były nawet jednego dnia. Jak jest jeszcze czas do lotu to spokojnie trafi się cenę z dolnej półki. Całkiem inaczej jest w Ryanie, tam najtaniej jest zawsze przy zakupie biletów.
 Relacje PM off
miriam lubi ten post.
dabecja1 uważa post za pomocny.

#3750 PostWysłany: 16 Cze 2022 17:12 

Znajdą się sposoby, żeby wyeliminować tę "opłatę administracyjną" na WizzAir? Pojawia się na stronie WWW, jak i aplikacji mobilnej.
 Relacje PM off  

#3751 PostWysłany: 16 Cze 2022 21:29 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie znajdą się.
 Relacje PM off  

#3752 PostWysłany: 16 Cze 2022 22:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 350
Kilometry: 594 669
Opłata administracyjna jest integralną częścią ceny każdego biletu w Wizzair.

#3753 PostWysłany: 19 Cze 2022 16:42 

4. Na lotnisko jechałam wiedząc o opóźnieniu i finalnie dojechałam 1,5 godz. przed nową godziną wylotu. Przy okienku check-in poinformowano mnie, że pomimo opóźnienia powinnam była przyjechać zgodnie z pierwotną godziną odlotu i chciano pobrać opłatę za wygenerowanie karty pokładowej.

Co o tym sądzicie?[/quote]

Poza nielicznymi lotniskami nie ma opcji, by po poprawnie przeprowadzonej odprawie nie wygenerowało karty pokładowej

Należało ponowić odprawę, w tych okolicznościach Wizzair miał rację pobierając opłatę za odprawę z wydrukowaniem karty pokładowej na lotnisku.[/quote]

niekoniecznie nie ma opcji. Rok temu w sierpniu, wracając z Rzymu też mi wyskoczył komunikat po polsku, zresztą wisi w aplikacji do dziś, że nie udało się pobrać i proszą o zgłoszenie się do stanowiska odprawy i tam zostanie wydana. Mieliśmy to w 2 aplikacjach, dwie oddzielne rezerwacje. Trudno było jednak paniom z odpraw to wytłumaczyć, one maja za wydanie opłatę i tyle. Osób było takich więcej i odsyłali do agentów sprzedaży bietów. Dopiero ,przypadkowy pasażer przetłumaczył paniom na włoski tekst komunikatu i wydały bez problemu karty. Tak więc takie sytuacje się zdażają a personel ma swoje zasady i nieskłonny rozwiązać problem.Swoja drogą -aplikacja po angielsku ale komunikatu błędu nie tłumaczy.Jest po polsku .Ponownej odprawy nie da sie przeprowadzić
 Relacje PM off  

#3754 PostWysłany: 21 Cze 2022 05:53 

maczala1 napisał(a):
Dokładnie tak, priorytet u nich od jakiegoś dłuższego czasu szaleje. Wprowadzili jakiś dziwny dynamiczny algorytm. Jak jest akurat droższy, to najlepiej nie kupować od razu przy zakupie biletów i potem co jakiś czas sprawdzać. Jest spora szansa, że kupimy tańszy. Obserwowałem dłuższy czas cenę priorytetu dla Teneryfy i to był sinusoida w zakresie 100 - 200 zł, a zmiany były nawet jednego dnia. Jak jest jeszcze czas do lotu to spokojnie trafi się cenę z dolnej półki. Całkiem inaczej jest w Ryanie, tam najtaniej jest zawsze przy zakupie biletów.

Potwierdzam .Kupowałem 4 bilety z Krakowa do Luton. Mamy 2 członkostwa, na obu kontach mieliśmy do odebrania pieniądze. Nie wiem czy to ma jakikolwiek związek ale na tym z większą kwotą wszystko było droższe.

Rezerwacji dokonywaliśmy jednocześnie z 2 komputerów.
1,Na jednej rezerwacji wychodziło 2 X 49 i dodanie prioryty po 141 zł. Bagaż 10 kg też tyle.20 kg-194 a 32 za 230
2.Natomiast druga rezerwacja miała ceny 2 X 49 ,początkowo przy dodawaniu ceny jak powyżej ale po przejściu w usługi zmieniło na 81 zł.
Co ciekawe bagaż nadawany był 10-kg 76 zł,20 kg-90 zł a 32 kg -110.Więc wszystko taniej niż w pierwszej rezerwacji.
Za to sugerowany wybór miejsc,chociaż oferował w tym samym rzędzie w pierwszej rezerwacji było za 120 zł (za dwa) a w drugiej 221 zł(też za dwa)
Sprawdziłem w tym czasie też w aplikacji i tu co ciekawe -bilety były po 69 zł z WDC -dalej nie sprawdzałem.

Odpuściłem zakup i po 3 godzinach, powtórnie zabrałem się za zakup.
Ceny były jak pierwotnie, normalnie jakby przypisane do klienta.
Sprawdziłem przed chwilą dodanie usługi i wychodzi jak pierwotnie.

Dodam,że przy takim naliczaniu,powyzej 120 zł.Taniej jest dokupić na lotnisku.
Opłata stała:
Opłata za WIZZ Priority wynosi

‎23,61 zł – ‎188,91 zł wprzypadku zakupu online lub przez telecentrum Wizz Air
‎118 zł w przypadku zakupu na lotnisku.
 Relacje PM off  

#3755 PostWysłany: 23 Cze 2022 18:50 

Witam, lot wizzair Warszawa-split czy przy odprawie oraz przy bramkach wystarczy ważny dowód osobisty czy muszę mieć paszport ??
 Relacje PM off  

#3756 PostWysłany: 23 Cze 2022 19:12 

srebrny
Przecież to jest do sprawdzenia w sekundę w Google, dowód lub paszport.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#3757 PostWysłany: 23 Cze 2022 19:17 

Chorwacja nie jest w szengen, na gov.Pl jest napisane, ze zależy od lini i nigdy nie leciałem do Chorwacji

Jeśli dowód wystarczy to taki użyje przy odprawie, dzięki za pomoc

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 23 Cze 2022 20:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#3758 PostWysłany: 23 Cze 2022 20:47 

Okej

Ktoś jeszcze może potwierdzić, ze dowód na lot do Chorwacji wystarczy ??
 Relacje PM off  

#3759 PostWysłany: 23 Cze 2022 21:11 

Potwierdzam, że dowód osobisty wystarczy przy locie do Chorwacji (rok temu testowane)
 Relacje PM off  

#3760 PostWysłany: 23 Cze 2022 23:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Podstawa geografii. Do krajów UE wystarczy dowód osobisty do podróży

Podstawa wyszukania w necie. Do krajów UE, Schengen oraz WSZYSTKICH Bałkanów (plus Turcja) wystarczy dowód osobisty.

Oczywiście dotyczy posiadaczy dowodów UE
 Relacje PM off  

[ 3799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości