Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen nie jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego/paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.


Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Dubaj (tylko do Budapesztu)
Korfu
Moskwa
Marrakesz-Menara
Palma de Mallorca
Saragossa
Tirana (tylko do Budapesztu)
Bilbao

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905

Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 218  Następna
Autor Wiadomość
#1561 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:09 

ag1589 napisał(a):
Hej :)

W czerwcu kupiłam lot Wrocław-Oslo (Wizzair), który kosztował grosze. Dzisiaj chciałam dokupić torby do tego lotu, jednak stwierdziłam że bardziej będzie opłacało się kupić nowy bilet z opcją WIZZ Plus. Więc teraz mam dwa bilety na siebie, na ten sam dzień. Muszę odwoływać tę pierwszą rezerwację, czy nic się nie stanie jak tego nie zrobię?

Pozdrawiam ;)


Możesz to zostawić jak jest, bo też .... nie da się anulować


Przyjdzie wiadomość o podwójnej rezerwacji na ten sam lot, ale tak jak zaproponują ją zignorujesz
Góra
 PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#1562 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
A ja proponuję iść na całość, odprawić się na oba bilety. Niczym to nie grozi, a ze dwa razy już słyszałem ogłoszenia (co prawda w Pyrzowicach) jak Wizzair szukał chętnych do rezygnacji z lotu na kierunkach skandynawskich. Coś dałoby się wtedy pewnie wynegocjować rezygnując z jednego biletu.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1563 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:23 

Stasiek_T napisał(a):
...........jak Wizzair szukał chętnych do rezygnacji z lotu na kierunkach skandynawskich. Coś dałoby się wtedy pewnie wynegocjować rezygnując z jednego biletu.



:lol: :lol: :lol:

Szkoda, że tak uważasz, ale oni naprawdę nie są głupi
Tyle w temacie, do tego proponujesz to kompletnemu laikowi :shock:
Góra
 PM off  
      
#1564 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
@gorny77 pewnie masz rację, ale z czystej ciekawości, nie da się odprawić z jednym nazwiskiem na dwa bilety? Kiedyś np. widziałem członków orkiestry, którzy swoje zapewne cenne instrumenty przewozili na miejscach siedzących obok siebie. Przypuszczam, że mogli mieć po dwa bilety?
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1565 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:34 

Odprawić się możesz, ale nie weźmiesz dwóch bezpłatnych bagaży podręcznych, dwóch odszkodowań itp itd
Góra
 PM off  
      
#1566 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Czyli w mojej radzie nie było niczego groźnego, a w razie overbookingu (sam się dziwię, ale na 100% chodziło o lot Wizzaira), jest szansa coś utargować?
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1567 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:41 

Nie bo nie są głupi czyli nie zapłacą za coś czego i tak nie wykorzystasz
Góra
 PM off  
      
#1568 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Dyskusja robi się akademicka ;) , ale przykładowo, kupiłem dwa bilety obok siebie, bo lubię komfort, i teraz gotów jestem z tego komfortu zrezygnować, na prośbę linii i co?
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1569 PostWysłany: 15 Sie 2017 23:12 

I nic, nie zgłasza się drugi Jan Kowalski i dana linia może (ale nie musi) to miejsce wykorzystać za free w przypadku overbookingu

A co do dużego instrumentu muzycznego poczytaj jakie są zasady czyli, że instrument za opłatą ma swoje miejsce
Góra
 PM off  
      
#1570 PostWysłany: 15 Sie 2017 23:48 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Hej, mam taki problem. Nie mogę znaleźć aktualnego cennika prowizji za płatności w wizzair. Na wstępnie powiem że moje rezerwacje dotyczą 4 osób.

Wybrałem sobie lot z Polski - cena 579 PLN po wybraniu wszystkiego. Przy płatności przelewem pokazuje mi kwotę 681,27 ​PLN zaś przy płatności kartą 579.
1. Znalazłem w internecie dwie informacje sprzeczne ze sobą: jedna mówi przelew bankowy: 18 zł, karta Maestro: 27 zł, karta Visa lub MasterCard: 36 zł. Podobno za osobę. Druga zaś mówi, że przelew to koszt 18 zł, zaś płatność kartą jest darmowa. Obie informacje nie są najświeższe, więc jak jest?

2. Platność za lot ze Szwecji - cena 1207 SEK czyli jakieś 540zł. Zarówno przy płatności kartą jak i przelewem wyświetla mi kwotę 587,28 ​PLN​, dlaczego właśnie taką?

3. Przy punkcie drugim - czy wykonując przelew zapłacę za przelew zagraniczny? Czy jeśli zaznaczę walutę PLN to przelew pójdzie na polskie konto i uniknę prowizji za przelew zagraniczny? Wiem, że wybierając opcję płatności kartą uniknę płatności za przelew zagraniczny, ale jeśli z tymi 36zł za osobę to prawda i mi ściągnie 4 (osoby) * 36zł * 4 (będą 4 loty w sumie) to bym zapłacił dodatkowo 576zł co nie wchodzi w grę.

4. Na przykładzie lotu ze Szwecji - zapłacę kwotę którą mi pokazuje Wizzair czy to tylko orientacyjna kwota i tak naprawdę zależy np od kursu banku?

5. Czytając wątki na forum odniosłem wrażenie, że większość poleca płatność kartą. Czy wynika to tylko z wygody i ew. cashebacku?

Z góry mówię że założenie konta Citibank Wizzair odpada - muszę bilety zarezerwować jak najszybciej:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1571 PostWysłany: 15 Sie 2017 23:56 

https://www.fly4free.pl/rezerwacja-bile ... o-kroku-2/


nie ma żadnych prowizji, różnica w cenie wynika tylko i wyłącznie z narzuconych przez Wizzair kursów przewalutowań
Góra
 PM off
alienick uważa post za pomocny.
 
      
#1572 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:03 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Super, dzięki!
Też zauważyłem, że zawsze wybierając płatność w PLN wyskakuje mi opcja Citibank Handlowy. Domyślam się więc, że wygląda to tak, że te moje przykładowe 1207 SEK Wizzair przelicza niekorzystnie dość i wychodzi mu 587,28 ​PLN i taką kwotę płacę, lub płacę ze swojego konta (nie mam walutowego) w walucie oryginalnej i wtedy przewalutowania dokonuje mój bank, ale za to płacę za przelew zagraniczny (w przypadku mojego PKO minimum 25zł).

Czy płatnośc kartą jest polecana ze względu strikte na wygodę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1573 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Masz 2 numery kont do płatności ,jedno jest krajowe i nie ma prowizji za przelew.Chyba tylko jak masz w regulaminie twojego banku,że płacisz coś za przelewy zewnętrzne ale zwyczajowo to 1-2 zł.Nie wiem skąd ta różnica w opisanym pierwszym przypadku lotów z Polski.Powinna być identyczna kwota przy płatności kartą w PLN czy przelewem z konta prowadzonego w PLN.Sprawdź to sobie jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off
alienick uważa post za pomocny.
 
      
#1574 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:08 

Opcja z kontem wyskakuje przy wybraniu opcji opłacenia rezerwacji przelewem

Twój wybór co ci się bardziej opłaca, ich przewalutowania czy kurs przewalutowania banku
Karta jest wygodna, gdyż w przypadku pozytywnej płatności bilety lotnicze są natychmiast na wskazanym e-mailu
Góra
 PM off
alienick uważa post za pomocny.
 
      
#1575 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:27 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
W takim razie bardziej mi się opłaca kurs mojego banku - w przypadku SEK to 0.4626.
A więc za 1207 SEK zapłacę 558,36zł a nie jak mi pokazuje 587,28, ale jeśli będę płacił w SEK to podaje mi bank ze Szwecji, a więc zapewne zapłaciłbym prowizje w moim banku za przelew zagraniczny czyli 558,36zł * 1,18 = 658,44zł (0,18%, minimum 25zł prowizji w moim PKO).
To moje pytanie - co jeśli wybiorę walutę w SEK, ale zapłacę kartą? W banku mi powiedzieli, że wówczas prowizja za przelew zagraniczny nie jest pobierana. Czyli wówczas zapłacę 1207 SEK * 0.4626 = 558,36zł.
Jeśli wybiorę PLN to niezależnie od formy płatności zapłacę 587,28zł. Dobrze rozumiem?

Co do tego lotu z Polski faktycznie po ponownej rezerwacji wyświetla poprawną kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1576 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:31 

Napisz co chcesz kupić, dla ilu osób i czy masz wdc
Góra
 PM off  
      
#1577 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Może jeszcze pytanie: czy te loty to są tam i z powrotem w rozumieniu lecisz trasę z A do B i powrót z B do A? Jeśli tak, to zrób je na jednej rezerwacji, będziesz miał wszystko w złotych i odpadną kwestie przewalutowań.
Jeśli jednak musisz kupić oddzielnie, to przy przeliczeniu kursu SEK nie musi być tak prosto: możesz mieć np. podwójne przewalutowanie z SEK na EUR i z EUR na PLN (co oczywiście podbije ostateczny kurs SEK/PLN) - przeczytaj zasady przeliczania płatności walutowych kartą w twoim banku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1578 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:39 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Malmö (MMX) - Skopje (SKP)
nie, 17 września 2017
09:30 -> 12:10

Nie mam WDC, ale kupię. Swoją drogą szkoda że nie ma opcji kupienia paru lotów podając te same dane/opcje zakupu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1579 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:41 

dla ilu osób ten lot w jedną stronę i jak wygląda cała trasa jeśli nie jest to tajemnica?


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 16 Sie 2017 00:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#1580 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:41 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Dla 4 osób. Niestety wszystkie loty są różne odpowiadając na wcześniejsze pytanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 218  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group