Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen nie jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego/paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.


Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Dubaj (tylko do Budapesztu)
Korfu
Moskwa
Marrakesz-Menara
Palma de Mallorca
Saragossa
Tirana (tylko do Budapesztu)
Bilbao

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905

Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4367 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 219  Następna
Autor Wiadomość
#1381 PostWysłany: 09 Maj 2017 12:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
@‌gruby_inversia‌ chciałem o tym napisać.
Jakaś dobra dusza napisze, to ja dodam :)
Niestety nie mam czasu w pracy napisać (szkolenia ;( )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#1382 PostWysłany: 09 Maj 2017 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jakoś kilka dni temu dostałem maila o anulowaniu odprawy ze względu na jakieś przepisy graniczne we Włoszech. Lot dopiero pod koniec miesiąca, odprawić się nie odprawiałem, więc nie mieli czego anulować.

Też mieliście podobny komunikat od W6?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1383 PostWysłany: 09 Maj 2017 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Moją (z tej wspólnej) odprawę anulowano, dziś robiłem ją od nowa. Dziwne, bo do poprzedniej też musiałem podawać dane, mimo że to Schengen. Dane były zapamiętane, wystarczyło tylko potwierdzić.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#1384 PostWysłany: 09 Maj 2017 22:24 

mashacra napisał(a):
Jakoś kilka dni temu dostałem maila o anulowaniu odprawy ze względu na jakieś przepisy graniczne we Włoszech. Lot dopiero pod koniec miesiąca, odprawić się nie odprawiałem, więc nie mieli czego anulować.

Też mieliście podobny komunikat od W6?


Było we właściwym temacie i nie wynika to z błędu na ich stronie, a ze względu na zbliżający się szczyt G7 we Włoszech
Góra
 PM off
Japonka76 lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#1385 PostWysłany: 10 Maj 2017 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Dla odprawiających się na starej stronie, którzy mają duży bagaż poręczny Priority Pass cały czas gratis :D dla tych odprawiający się na nowej stronie niestety No priority. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1386 PostWysłany: 10 Maj 2017 09:17 

zapewne tylko dla jednej osoby, a i trzeba mieć odwagę z tak wydrukowaną kartą przejść się przez stanowisko przed kontrolą bezpieczeństwa i na gate ;)
Góra
 PM off  
      
#1387 PostWysłany: 10 Maj 2017 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Darek_2003 napisał(a):
Mam pytanko. Lecę z rodzinką w przyszłym tygodniu Wizzairem do Rzymu. Odprawiłem się 2 tygodnie temu. W związku ze szczytem G7 Włochy wprowadziły czasowo kontrole na przejściach granicznych i przy odprawie musiałem podać dane z paszportów. Wczoraj wieczorem, dwukrotnie dostałem maila od Wizzair, że w związku właśnie z wprowadzeniem kontroli granicznej, anulowano moją odprawę na lot do Rzymu (nic nie wspominają o locie powrotnym za 2 tygodnie, na który też jestem odprawiony) i proszą mnie o ponowną odprawę, żebym mógł wprowadzić dane dokumentów podróżnych. Wchodzę na stronę a tam w dalszym ciągu widnieje informacja, że wszyscy pasażerowie są odprawieni i tak jak wcześniej, wszystkie karty pokładowe są gotowe do pobrania. Wyglądają na te same karty co wcześniej - porównałem cyfry pod kodem kreskowym. Czy myślicie, że wszystko jest w porządku, czy mogą wyjść jakieś problemy typu, że jestem nieodprawiony czy coś w tym stylu?

Dostałem to samo:
Z powodu tymczasowego ponownego wprowadzenia we Włoszech pełnej kontroli granicznej w okresie od 10.05.2017 r. do 30.05.2017 r. Wizz Air musi gromadzić wszystkie dane o podróżach pasażerów i przekazywać je lokalnym władzom.
Dlatego informujemy, że anulowaliśmy Twoją odprawę z lotu Wizz Air 1431 WAW-BGY o rezerwacji XXXXX. Prosimy o ponowne odprawienie online wszystkich pasażerów objętych tą rezerwację i dostarczenie wymaganych informacji o dokumentach podróżnych w celu zachowania zgodności z lokalnymi przepisami bezpieczeństwa.
Wszyscy pasażerowie muszą mieć ważny dokument tożsamości z kraju UE lub ważny paszport oraz wszystkie wizy podróżne wymagane do wjazdu do strefy Schengen lub jej opuszczenia.
W moim przypadku po odprawie kilka dni przed tym e-mailem zapisałem karty w telefonie i tam je miałem. Natomiast w aplikacji Wizzair po tym e-mailu: dokonaj odprawy. Ponownie dokonałem odprawy i otrzymałem identyczne karty pomimo, że już je wcześniej miałem. Nie chciałem ryzykować takiej sytuacji, gdzie miałbym poprawne karty pokładowe a system nie odprawiłby pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1388 PostWysłany: 13 Maj 2017 23:03 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Ja już jestem w Rzymie. Nie było żadnycj problemów z "anulowanymi" kartami. Przeszły karty, które otrzymałem przy pierwotnej odprawie, gdzie już wtedy podałem dane paszportów. Swoją drogą Włosi na Fiumicino zorganizowali to dość sprawnie. Nie wiem czy to z tego powodu, czy po prostu tak wyszło, ale samolot podjechał pod rękaw i bezpośrednio po przejściu kilkudziesięciu metrów paszporciki do Pana w okienku, uśmiech i szybko dalej, żeby nie blokować... :)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1389 PostWysłany: 18 Maj 2017 18:03 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 328
niebieski
Odprawiłem się online na lot do Dubaju za 2 tygodnie. Ale okazało się ze muszę dodać większy bagaż kabinowy. Czy jest taka opcja? Z tego co widzę to kosztuje to 64 zł za odcinek.
Czy karty pokładowe będą od nowa do wygenerowania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1390 PostWysłany: 18 Maj 2017 18:05 

Dodaj usługi - zakup bagażu - ponowna odprawa - na karcie pokładowej dodany bagaż
Góra
 PM off  
      
#1391 PostWysłany: 18 Maj 2017 18:34 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
gorny77: czy przy tej ponownej odprawie po dodaniu bagażu miejsca zachowuje się te same co wcześniej system wybrał ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1392 PostWysłany: 18 Maj 2017 18:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
@‌Extigy‌ Miejsca zostają bez zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off
Extigy uważa post za pomocny.
 
      
#1393 PostWysłany: 18 Maj 2017 22:45 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 17
Cześć,
może ktoś wie co się stało.
Zakupiłam bilet na trasie KEF-WAW za pomocą karty mastercard, rezerwacja jest widoczna w serwisie Wizzair i dostałam potwierdzenie emailem.
Chwilę później zakupiłam bilet KAT-KEF również za pomocą powyższej karty, brak rezerwacji w serwisie, brak maila.
Nie wiem co robić, bo ściągnęło mi kasę z karty natomiast brak jakiejkolwiek reakcji.
Długo się czasami czeka na takie potwierdzenia?

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1394 PostWysłany: 18 Maj 2017 22:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Tak, czasami się czeka długo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1395 PostWysłany: 18 Maj 2017 22:58 

Żeby wykonać rezerwację trzeba się zalogować na konto myWizz i jeżeli jest blokada to wystarczy kliknąć w Moje rezerwacje, by sprawdzić czy wszystko jest ok

Samo potwierdzenie na przypisany adres e-mail przychodzi róźnie, ale nie powinno później niż po kilku minutach (nie mylić z fakturą)
Góra
 PM off  
      
#1396 PostWysłany: 18 Maj 2017 23:17 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 17
Kurcze, no właśnie na stronie wizzair w zakładce moje rezerwacje jest tylko ta pierwsza rezerwacja. Nie ma natomiast tej drugiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1397 PostWysłany: 18 Maj 2017 23:23 

Bo rezerwuje się, loguje i sprawdza przez ich starą stronę

https://book.wizzair.com/pl-PL/FlightSearch

Nie chcę krakać, ale jak i tu nie będzie to trzeba będzie do nich prawdopodobnie zadzwonić, bo nawet jak zaksięguje to w tytule transakcji nie ma nr. rezerwacji
Góra
 PM off  
      
#1398 PostWysłany: 19 Maj 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Sytuacja:
3 osobne rezerwacje z WDC robione w różnym czasie (najpierw my, potem dołączyli się znajomi a potem jeszce nstpni)

1 rez. rezerwacja 2 dorosłych (żona i ja) i trójka dzieci (11, 2 i niemowlę ale z miejscem i fotelikiem w samolocie)
2 rez. 1 znajomi 2 dorosłych i 2 dzieci (9 i 2). Jestem na ich bilecie.
3 rez. 2 znajomi 2 doroslych i 3 dzieci (9, 2 i niemowlę na kolanie). Oczywiście w rezerwacji jestem ja i jeden dorosły (kolezanka) wraz z kompletem dzieci 2-gich znajomych. Druga osoba dorosła (kolega) na osobnym bilecie.

Pytania:
1 pyt. Wiem, że na jedną os. dorosłą może być jedno dziecko do lat 2. Czy może być też prócz niemowlęcia inne dziecko/i?
Oficjalnie na bilecie jestem jako dorosły ale nie rozdwoje się fizycznie!!!

2. pyt. Rodzic z dzieckiem na jednej rezerwacji powinni mieć to samo nazwisko i miejsce zamieszkania.
Znajomi nr 2: koleżanka z dzieckiem 9 lat z poprzedniego małżeństwa mają to samo nazwisko.
Dwoje pozostałych dzieci (2 l. i niemowlę) mają nazwisko kolegi. Koleżeństwo nie jest małżeństwem.
Czy przepisywać niemowlę do osobnego biletu kolegi?

Chciałbym najpierw zasięgnąć informacji na forum. Przed ewentualną rozmową z Wizz. Chyba, że nic nie trzeba robić ale to jest pierwszy mój tak skomplikowany wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1399 PostWysłany: 19 Maj 2017 15:17 

1. Wizzair na pewno wyłapie 3 rezerwacje dla ciebie na ten sam lot, ale ....zaproponują to zignorować jak tak ma być i to zrobisz
2. Nie kumam tego niemowlaka z własnym miejscem, bo tak się nie da czyli musiałeś okłamać z wiekiem dziecka
3. W sprawie 3 rezerwacji będzie potrzeba zadzwonić i przepisać infanta do kogoś dorosłego z rezerwacji poza tobą, bo jak wspomniałeś nie sklonujesz się i będą z tego później np. podczas odprawy problemy

Kod:
Opłaty

Niemowlęta w wieku do 2 lat mogą podróżować na kolanach osoby towarzyszącej, za opłatą 27 EUR za lot w jednym kierunku.

    jeśli cena biletu dorosłej osoby towarzyszącej na trasie w jednym kierunku jest niższa niż 27 EUR, opłata za niemowlę będzie tej samej wysokości
    w przypadku płatności przez telecentrum Wizz Air za tę transakcję jest pobierana dodatkowa opłata za transakcję realizowaną przez telecentrum
    w przypadku dodania niemowlęcia do rezerwacji, nie jest dodatkowo pobierany podatek ani opłata za rezerwację

Warunki

    na kolanach osoby dorosłej może siedzieć tylko jedno niemowlę
    zamiast bagażu na pokład można bezpłatnie wnieść spacerówkę
    foteliki samochodowe ustawiane tyłem do kierunku jazdy można wnieść na pokład pod warunkiem wykupienia dodatkowego miejsca
    niemowlęta nie mogą mieć ukończonych 2 lat w dniu wylotu i powrotu


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 19 Maj 2017 15:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#1400 PostWysłany: 19 Maj 2017 15:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
Ja bym nic nie robiła ,bo tego co napisałeś to chyba bez rysunku nikt nie ogarnie. Nie zostanie nic tylko machnąć po prostu ręką i rzec- idź i nie grzesz więcej ;) @‌gorny77‌ dot.pkt.2 jak najbardziej da się :)tyle,że specjalne pasy lub fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4367 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 219  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group