Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen nie jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego/paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.


Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Dubaj (tylko do Budapesztu)
Korfu
Moskwa
Marrakesz-Menara
Palma de Mallorca
Saragossa
Tirana (tylko do Budapesztu)
Bilbao

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905

Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4351 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 218  Następna
Autor Wiadomość
#1581 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:47 

jak wygląda cała trasa jeśli nie jest to tajemnica i czy musi być z Malme ?

Ja tam widzę dla 4 osób 17.09 Malme Skopje po zmianie na zł za całość 367,84 zł
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1582 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:59 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Cała trasa:
Warszawa - Chopin (WAW) Malmö (MMX) nie, 17 września 2017 06:45 -> 08:10
Malmö (MMX) Skopje (SKP) nie, 17 września 2017 09:30 -> 12:10
Skopje (SKP) Oslo-Sandefjord-Torp (TRF) nie, 24 września 2017 06:35 -> 09:45
Oslo-Sandefjord-Torp (TRF) Warszawa - Chopin (WAW) nie, 24 września 2017 13:55 -> 15:40

Bez bagażu ten lot z Malmö wychodzi mi 484,13 ​PLN​ razem z WDC której jeszcze nie mam.
A więc 484,13 ​PLN - 279 = 205,13 PLN. Wcześniej liczyłem każdego z bagażem podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1583 PostWysłany: 16 Sie 2017 01:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@alienick Jeśli zakup WDC grupa planujesz zrobić przy zakupie lotu do Skopje to po zamianie SEK na PLN po kursie Wizzair i obecnej cenie lotu dla 4 os. wylicza kwotę 484,13 PLN Jeśli już będziesz miał WDC kupione przy locie z Polski i będzie aktywne,(co nie jest natychmiastowe) to zapłacisz ok.200zł.Można zrobić myk i zapłacić przeliczoną wg.ich kursu kwotę w zł przelewem na ich nr konta w Citibank Handlowy ,zaksięgują i dostaniesz ,że rezerwacja potwierdzona.Z tego co napisałeś wyżej wynika,że nie kupisz tych lotów razem bo musisz poczekać na uaktywnienie WDC obojętnie przy której rezerwacji je zakupisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1584 PostWysłany: 16 Sie 2017 01:18 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Zgadza się, bardziej rozchodzi się o to czy jeśli zapłacę kartą w PLN to czy ściągnie mi kwotę dokładnie taką jak mi podaje w PLN, a więc po ich kursie czy natomiast jest to kwota orientacyjna. Na ich stronie czytam:
"W przypadku zapłaty kartą debetową lub kredytową płatność będzie przetwarzana przez międzynarodowy system płatności kartami. W przypadku, gdy ostateczna cena podana jest przez Wizz Air w walucie innej niż euro lub funt brytyjski, może okazać się, że kwota pobrana z karty debetowej lub kredytowej jest inna (i może być wyższa) niż cena potwierdzona przez Wizz Air w zamówieniu, z powodu różnic kursowych występujących w trakcie przetwarzania płatności przez międzynarodowy system płatności kartami."
Z drugiej strony taką samą kwotę w PLN pokazuje mi przy przelewie a przecież przelewu dokonuję osobiście na z góry wpisaną kwotę.

Być może zatem korzystniej zapłacić kartą w walucie kraju z którego lot się odbywa, bowiem kurs w moim banku jest korzystniejszy niż ten na stronie Wizzaira
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1585 PostWysłany: 16 Sie 2017 01:20 

Gdy podróżujesz z bagażem nadawanym to jest duża szansa, że utkniesz już w Malme bo masz bardzo krótki czas przesiadki

Ja jestem z południa i w tych datach wybrałbym bezpośrednie loty z Bratysławy, do tego o 200 zł całość dla 4 osób taniej z wykupieniem wdc grupa niż twój składak

Po wykupieniu wdc grupa przy pierwszej rezerwacji i tak będzie musiał czekać z kolejnymi rezerwacjami aż na wskazanym koncie mywizz zaksięgują czy pokaże się wdc grupa
Góra
 PM off  
      
#1586 PostWysłany: 16 Sie 2017 01:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
alienick napisał(a):

Być może zatem korzystniej zapłacić kartą w walucie kraju z którego lot się odbywa, bowiem kurs w moim banku jest korzystniejszy niż ten na stronie Wizzaira

Tylko czy nie przewalutują ci podwójnie.tu musisz znać zasady twojego banku/regulamin karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1587 PostWysłany: 16 Sie 2017 01:40 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Słuszna uwaga z tym bagażem, ale tylko podręczny (duży).

Co do Bratysławy musiałbym tam też dolecieć, niestety tutaj centrum:) Cena wyszłaby minimalnie wyższa wtedy. Ale ciekawe jest to że azair w ogóle mi nie znalazł lotu z Bratysławy do Skopje, trochę się zawiodłem.

@miriam Racja, muszę to sprawdzić. Obecnie na szybko znalazłem, że prowizja za przewalutowanie w PKO to 3,5%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1588 PostWysłany: 16 Sie 2017 02:57 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Tak podsumowując (nie widzę opcji edycji):
Kupiłem jeden bilet (x4) w walucie macierzystej lotniska, konkretnie w NOK, zapłaciłem kartą i o dziwo nie pobrało mi nic za przewalutowanie. Sam kurs banku jest zdecydowanie korzystniejszy. Niestety całą resztę kupiłem po ich przeliczniku. Różnica w kwotach to około 4-5%
Dziękuję wszystkim za pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1589 PostWysłany: 16 Sie 2017 07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Stasiek_T napisał(a):
@gorny77 pewnie masz rację, ale z czystej ciekawości, nie da się odprawić z jednym nazwiskiem na dwa bilety? Kiedyś np. widziałem członków orkiestry, którzy swoje zapewne cenne instrumenty przewozili na miejscach siedzących obok siebie. Przypuszczam, że mogli mieć po dwa bilety?

Linie mają na taki przypadek odpowiednie procedury. W przypadku Ryanair:
Cytuj:
Aby zarezerwować dodatkowe miejsce, należy wprowadzić wyrazy "ITEM SEAT" jako nazwisko i wyraz "EXTRA" jako imię. Na rezerwacji i karcie pokładowej uzyskiwanej online będzie wyświetlane wyrażenie EXTRA ITEM SEAT (dodatkowe miejsce).

a Wizzair:
Cytuj:
Rezerwacji można dokonać online: w polu imienia wpisz EXST, a w polu nazwiska — nazwisko pasażera
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1590 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 57
Witam,
Mam dziwny problem z zaplaceniem za bilet na stronie wizzair:
Przechodzę proces zakupu biletu - i przy płatności - ostatni guzik "PAY AND BOOK NOW" - jest nieaktywny. Owszem - jest uwaga: "Please note that the General Conditions of Carriage has been changed since your last booking. ", ale po zaznaczeniu tejze - wyswietla sie tekst notki - i nie ma jak kliknac zgody, ktora powinna by uaktywnic przycisk platnosci. Sprawdzalem rozne przegladarki - to samo. Ktos moze temat rozgryzl?
Pozdrawiam, Slawek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1591 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:55 

ostatnie 2 rezerwacje w przeciągu kilku ostatnich dni przez ....APLIKACJĘ MOBILNĄ Wizzair

Po ostatniej aktualizacji intuicyjna i dzięki temu szybkie bezstresowe rezerwacje np. z wykorzystaniem pkt wizz, czego nie można powiedzieć o normalnej stronie Wizzair (wymyśli sobie jakiś brak czy błąd i ....ma cię w nosie, nie zapłacisz :) )
Góra
 PM off  
      
#1592 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:05 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Nie wiem, jak teraz graficznie wygląda proces zakupu, ale jakiś czas temu też miałem mały problem, bo nie mogłem znaleźć ikonki do potwierdzenia. Poszukałem i znalazłem - o ile dobrze pamiętam, to biało/szary tekst i ikonka (kwadracik), mało widoczne, po lewej stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1593 PostWysłany: 17 Sie 2017 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 57
Tak, tez w koncu kupilem przez apke mobilna, problem w tym, ze potrzebuje kupic Privilege Pass, a w mobilnej takiej mozliwosci nie ma.
Wyglada, ze problem na stronie ma zwiazek ze zmianami zasad przewozu - i bledu w obsludze akceptacji tychze.
Komus sie udalo obejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1594 PostWysłany: 17 Sie 2017 09:08 

Ze 100 razy sie zastanów, z 2 razy uderz głową o coś twardego zanim wydasz taką fure kasy na coś takiego :lol:
Żartuję, twoja kasa twój wybór, ale sensu ZERO po zmianie od jesieni wielkości bagażu podręcznego
Góra
 PM off  
      
#1595 PostWysłany: 17 Sie 2017 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Czy rezerwując bilet przez OTA, mogę dodać rezerwację do konta i później opłacić bagaż środkami Wizz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1596 PostWysłany: 17 Sie 2017 19:34 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Nie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k uważa post za pomocny.
 
      
#1597 PostWysłany: 17 Sie 2017 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Mihal09 napisał(a):
Witam, chcę kupić bilet wraz z WDC, wszystko ok do momentu gdy wyskakuje Passenger iam travelling customer mismatch. Jak to obejść? Da się coś z tym zrobić? Z góry dzięki.


Mam dokładnie ten sam problem! Nic nie działa. Nie da się dalej przeklikać. Wszystko jest dobrze uzupełnione!! Strona polska, konto moje. Jakieś pomysły?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1598 PostWysłany: 17 Sie 2017 19:54 

3 razy w przeciągu kilku ostatnich dni, ostatnia rezerwacja 3 godziny temu przez Aplikację Mobilną Wizzair - szybko i bezstresowo tam wszystko ładnie odlicza, wskakuje opłać z odliczeniem np. pkt itd

Na stronie Wizzair każdorazowo wyskakiwało to co Wam
Góra
 PM off  
      
#1599 PostWysłany: 21 Sie 2017 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 57
A czy są jekies pewne i konkretne wieści jak bedzie wygladala kwestia bagazu recznego w wizz od pazdziernika, bo dotad widzialem tylko gdybania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1600 PostWysłany: 21 Sie 2017 14:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Wszystko wiadomo od 19 lipca br. Szczegóły są na stronie https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... er-october
a tak poza tym, to nie ten wątek - tutaj jest generalnie o bagażu Wizz i Ryanair pytania-wymiary-i-waga-bagazu-podrecznego-ryanair-wizzair,228,1259&start=1400
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4351 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 218  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group