Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen nie jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego/paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.


Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Dubaj (tylko do Budapesztu)
Korfu
Moskwa
Marrakesz-Menara
Palma de Mallorca
Saragossa
Tirana (tylko do Budapesztu)
Bilbao

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905

Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 218  Następna
Autor Wiadomość
#3441 PostWysłany: 04 Sie 2021 21:25 

Rejestracja: 23 Lip 2021
Posty: 4
Miał ktoś podobnie przy odprawie z Podgoricy ?

Niby odprawa online, ale finalnie zamiast karty pokładowej przychodzi pdf z info:

"Aby podróż przebiegła bez problemów, po przybyciu na lotnisko udaj się bezpośrednio do stanowiska odprawy Wizz Air, gdzie będziemy mogli sprawdzić Twoje dokumenty podróżne (np. dokumenty dotyczące COVID-19, paszport, wizę, inne wymagania specyficzne dla danego kraju) oraz wydać nieodpłatną kartę pokładową niezbędną do wejścia na pokład samolotu przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa.

Procedura weryfikacji ma na celu zapewnienie pasażerom Wizz Air bezproblemowej podróży. Należy jednak pamiętać, że to pasażer jest odpowiedzialny za upewnienie się, że jest uprawniony do wjazdu do kraju docelowego i posiada wszystkie wymagane dokumenty. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować odmową podróży."

dodatkowo brak info o wykupionym miejscu.

To normalna procedura na lotnisku w Podgoricy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#3442 PostWysłany: 04 Sie 2021 21:40 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Udasz się do stanowiska odprawy i tam po sprawdzeniu wymaganych dokumentów otrzymasz kartę. I można się z tym spotkać także na innych lotniskach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3443 PostWysłany: 04 Sie 2021 21:41 

Rejestracja: 23 Lip 2021
Posty: 4
Czyli to nie jest nic nadzwyczajnego i nie powinienem się przejmować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3444 PostWysłany: 04 Sie 2021 21:44 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Nic nadzwyczajnego, wystarczy poczytać choćby poprzednią stronę w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3445 PostWysłany: 05 Sie 2021 11:17 

Rejestracja: 04 Sie 2021
Posty: 2
czy na WAW lecąc do krajów UE/Schengen wymagają wizyty w check-in, jeśli wcześniej się odprawiłem bez bagażu rejestrowanego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3446 PostWysłany: 05 Sie 2021 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Do Grecji (VII) i Włoch (V) nie wymagał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bueczka. uważa post za pomocny.
 
      
#3447 PostWysłany: 05 Sie 2021 12:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Mam w sobotę lot do Grecji i po dzisiejszej odprawie online mam przydzielone miejsca, ale po kartę pokładową muszę się zgłosić do check-in.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3448 PostWysłany: 05 Sie 2021 15:06 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
To tylko Wizzair się jeszce tak "wygłupia" czy utrudnia, w Ryanair lot do Grecji od razu na kontrolę bezpieczeństwa o ile nie ma się bagażu nadawanego

Osobna sprawa to darmowa odprawa 24 godziny przed


Ostatnio edytowany przez dg72, 05 Sie 2021 15:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3449 PostWysłany: 05 Sie 2021 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Z moich obserwacji wynika, że jak strona/aplikacja wizz pozwala na wygenerowanie karty pokładowej, to do okienka check in nie trzeba podchodzić. W błąd mogą wprowadzać same wiadomości wysyłane przez wizz (jak leciałem z Warszawy do Lwowa, to dostałem wiadomość, że do okienka należy się udać, a jak leciałem za kilka tygodni z Warszawy do Podgoricy, był komunikat, że w związku z covid należy ograniczyć ilość kontaktów i iść bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa, normalnie idzie zgłupieć). Podczas wyjazdu do Lwowa spytałem w okienku o co chodzi i Pan odpowiedział, że w przypadku posiadania karty pokładowej udanie się do check in ma tylko jeden cel - "usprawnienie sprawdzania dokumentów podróżnych", a w praktyce chodzi chyba o to, żeby zastosować podwójny filtr sprawdzania certyfikatów szczepień (bo sprawdzają to jeszcze przecież przy dwóch kontrolach paszportowych np. w przypadku Ukrainy). Jak wyskakuje w pdf zamiast karty dokument nazywany "To nie jest twoja karta pokładowa", to nie ma wyjścia, do okienka iść trzeba.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3450 PostWysłany: 05 Sie 2021 15:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Kashpir napisał(a):
Mam w sobotę lot do Grecji i po dzisiejszej odprawie online mam przydzielone miejsca, ale po kartę pokładową muszę się zgłosić do check-in.

W niedziele na Okęciu potrzebny był do otrzymania karty pokładowej certyfikat szczepienia covid oraz grecka formularz PLF.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#3451 PostWysłany: 07 Sie 2021 07:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kashpir napisał(a):
Mam w sobotę lot do Grecji i po dzisiejszej odprawie online mam przydzielone miejsca, ale po kartę pokładową muszę się zgłosić do check-in.

W Warszawie jest dramat :!: postanowiłem nie kusić losu i na lot o 7:00 zjawiliśmy się na lotnisku o 4:35 (sam Wizzair wysłał maila, że odprawa zaczyna się 2,5h wcześniej). Pomyślałem, że najwyżej dłużej posiedzę w saloniku. No i co? Trzy kolejki, pasażerowie z kilku samolotów, w teorii 8 okienek, w praktyce 3 - kolejne otwierały się z upływem czasu. Ktoś z obsługi co jakiś czas chodził i wywoływał osoby z lotów, którym kończył się czas na odprawę i kierował do oddzielnego stanowiska. Z kartami odeszliśmy o 5:53 :!: W międzyczasie zamknęli Doncaster, wkurzając (to delikatne słowo) ludzi, którym wcześniej mówili, że zdążą i żeby stali w tej zwykłej kolejce. Z naszym lotem też musiał być problem, bo choć wchodziliśmy przez bramkę już przy last call, to potem pod samolot przyjechał jeszcze kolejny autobus ludzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3452 PostWysłany: 08 Sie 2021 22:26 

Rejestracja: 06 Maj 2020
Posty: 17
potylika napisał(a):
Odprawa zaczyna się wtedy kiedy odprawisz się online. Teoretycznie możesz i dzień wcześniej podjechać i pobrać kartę pokładową na Okęciu.


@potylika to teoria czy sprawdzone? Bo w sumie pomysł niezły :)

@Kashpir dzięki za info odnośnie obłożenia i kolejek. Też lecę z Okęcia i widzę, że prawdopodobnie czeka mnie bardzo wczesna pobudka :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3453 PostWysłany: 08 Sie 2021 22:39 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
@ari1979 Wizzair ma common check in dla wszystkich rejsów. Powinno przejść, chyba, że WAS ma jakieś swoje wytyczne wewnętrzne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3454 PostWysłany: 08 Sie 2021 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@Kashpir
Rozumiem, że leciałeś do JTR?
Jeśli tak, to z tego co widzę tego dnia (od 6:00 do 8:00) Wizz miał 7 lotów.
Być może w innych godzinach/dniach nie byłoby tak źle, więc chyba najlepiej sprawdzać ile lotów odbywa się w danym czasie.

W każdym razie dzięki za info. Dobrze wiedzieć, że to tak słabo idzie i na pewno kilka osób uniknie dzięki temu niepotrzebnego stresu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3455 PostWysłany: 09 Sie 2021 08:28 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 18
Czyli jeśli mam kartę pokładową z kodem i żadnej informacji ze strony Wizzair o tym że muszę iść do check-in to wystarczy iść prosto do kontroli bezpieczeństwa a certyfikaty będą sprawdzać przy bramce? Bo już sama nie wiem w natłoku różnych informacji. Lot z Okęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3456 PostWysłany: 09 Sie 2021 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Jak masz kartę pokładową i tylko podręczny to od razu do kontroli bezpieczeństwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3457 PostWysłany: 09 Sie 2021 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Jeżeli będzie potrzeba udania się do check-in w celu weryfikacji dokumentów to mogą Ci o tym powiedzieć na security.
Tak jest w KTW, gdzie mimo karty pokładowej wysyłają na niektórych lotach po magiczną karteczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#3458 PostWysłany: 09 Sie 2021 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
No to w takim razie cofam poprzednią radę, do tej pory jak chcieli coś ode mnie to nie wystawiali karty pokładowej, ale widać wolna amerykanka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3459 PostWysłany: 09 Sie 2021 10:13 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
shinoda napisał(a):
Miał ktoś podobnie przy odprawie z Podgoricy ?

Niby odprawa online, ale finalnie zamiast karty pokładowej przychodzi pdf z info:

"Aby podróż przebiegła bez problemów, po przybyciu na lotnisko udaj się bezpośrednio do stanowiska odprawy Wizz Air, gdzie będziemy mogli sprawdzić Twoje dokumenty podróżne (np. dokumenty dotyczące COVID-19, paszport, wizę, inne wymagania specyficzne dla danego kraju) oraz wydać nieodpłatną kartę pokładową niezbędną do wejścia na pokład samolotu przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa.

Procedura weryfikacji ma na celu zapewnienie pasażerom Wizz Air bezproblemowej podróży. Należy jednak pamiętać, że to pasażer jest odpowiedzialny za upewnienie się, że jest uprawniony do wjazdu do kraju docelowego i posiada wszystkie wymagane dokumenty. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować odmową podróży."

dodatkowo brak info o wykupionym miejscu.

To normalna procedura na lotnisku w Podgoricy?



Może komus się przyda Tez tak mieliśmy (najpierw w ogóle był problem z odprawą online-system mówił o braku miejsc), a potem plik pdf i informacja, ze trzeba się zgłosić do stanowiska odprawy. Jakieś 5h przed odlotem jeszcze raz spróbowałam sciągnac pdf i tym razem zamiast tej informacji były juz normalne karty pokładowe z przydzielonymi miejscami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Manuel lubi ten post.
Manuel uważa post za pomocny.
 
      
#3460 PostWysłany: 09 Sie 2021 16:00 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 18
paweł p napisał(a):
No to w takim razie cofam poprzednią radę, do tej pory jak chcieli coś ode mnie to nie wystawiali karty pokładowej, ale widać wolna amerykanka


Musiałam dziś zadzwonić na infolinię bo zmienili mi miejsca więc przy okazji spytałam. Pani powiedziała że jeśli trzeba się zgłosić do check-in to na karcie będzie taka informacja. Także Idę prosto do kontroli bezpieczeństwa zgodnie z radą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 218  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group