Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sty 2023 18:17 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 872
niebieski
Zastanawiam się czy można anulować rezerwację i uzyskać zwrot kasy w takiej sytuacji.
Szukałem lotów z Krakowa do Rzymu i wyświetliły mi się wyniki jak na screenie:

Image

Cena była atrakcyjna więc kupiłem na szybko i dopiero w mailu potwierdzającym rezerwację (który otworzyłem teraz ponad miesiąc po jej dokonaniu :))
zauważyłem, że jest to lot z Katowic.
W takiej sytuacji nie jest to już tak atrakcyjna opcja jak lot i powrót do miejsca zamieszkania.
Powinno być chyba jakieś ostrzeżenie widoczne bardziej niż ten napis Katowice małym drukiem pod godziną lotu, że jest to lot z innego lotniska niż wyszukiwałem i mimo, że Katowice pojawiają się na kolejnych ekranach to przecież jak się robi taką rezerwacją po raz kolejny w życiu to zazwyczaj
szybko zaznacza się standardowe opcje nie przyglądając się szczegółom.
Uważam, że jest to robienie w wała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Sty 2023 18:19 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Przy takiej sytuacji jak dostępne są 2 lotniska wylotu/lub przylotu zaznaczasz, że zapoznałeś się z tym inaczej rezerwacja nie dojdzie do płatności.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Sty 2023 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Tak, masz dwie opcje zapewne do wyboru. Sam o mało nie kupiłbym przypadkiem z Katowic ostatnio, ale coś mi się nie zgadzały godziny i zacząłem się temu przyglądać. Myślę ze linia nie robi nikogo celowo w walą jak to nazwałeś, ale faktycznie można się pomylić i trzeba to uważać. Wiem ze z pewnością w wyszukiwarce wpisałeś Kraków i nie prosiles o Katowice, ale dali lotnisko alternatywne z uwagi na bliskość. Myślę ze reklamacja nic nie da, ale spróbować możesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
dyneck uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Sty 2023 19:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
O ile pamiętam to na pewnym etapie takiej rezerwacji pojawia się do odhaczenia okienko akceptacji przekierowania na inne lotnisko .Można to sprawdzić symulując nową rezerwację. Jeśli tak jest to raczej trudno obwiniać kogokolwiek oprócz siebie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
dyneck uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Sty 2023 20:44 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Gdzieś chyba czytałem że UOKiK miał się przyjrzeć tym praktykom, bo ludzie zgłaszali, że jest to wprowadzanie w błąd. Poszukaj w necie, może coś już o tym pisali.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyneck lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Sty 2023 20:53 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
W aplikacji aż krzyczy, że wylot czy powrót jest z Pyrzowic przy ustawieniu Krakowa.
Bez akceptacji czy odrzucenia wyboru @Misiatek nie dokonasz rezerwacji.
Problem mają tylko ci co klikają nie patrząc co akceptują. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Sty 2023 21:07 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@dg72 a dlaczego na widoku ze screenu nazwy miast nie są pokazane odwrotnie? pogrubionymi na górze właściwa? czy ktoś naprawdę myśli, że jest to przypadek? :) tutaj ewentualna wina linii nie polega na tym, że nie można zrezygnować z sugerowanej opcji, tylko że system narzuca ci konieczność wybierania z opcji, o które nie pytałeś. Skoro wiele osób się myli, to jest to mylące.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyneck lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Sty 2023 21:38 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 872
niebieski
dg72 napisał(a):
W aplikacji aż krzyczy, że wylot czy powrót jest z Pyrzowic przy ustawieniu Krakowa.
Bez akceptacji czy odrzucenia wyboru @Misiatek nie dokonasz rezerwacji.
Problem mają tylko ci co klikają nie patrząc co akceptują. :roll:


W aplikacji tak, nie da się przejść dalej bez akceptacji informacji o lotniskach ale rezerwując przez stronkę przeklikałem do płatności bez żadnej informacji, ze lot jest z innego lotniska i nie widzę żeby była jakaś opcja domyślna, którą mam zaznaczoną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group