Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 26 Sie 2018 23:16 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
To dopiero byłoby durne... I kto i jak miałby to sprawdzać? Podejrzewam, ze to jednak niedouczony konsultant, chociaż kto wie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#302 PostWysłany: 26 Sie 2018 23:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Na check-in Wizzair musiałby wprowadzić jakieś kontrole nadawanego podręcznego - przecież to się kupy nie trzyma :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#303 PostWysłany: 27 Sie 2018 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Zdecydowanie uważam, że to niedouczony konsultant. Ile to ludzie pisali przy okazji odwołanych lotów z siatki zimowej, że jako lot alternatywny proponowano im inny również już odwołany. Nie wyobrażam sobie by przy check-in Wizzair zamontował skanery bagażu i jeszcze zatrudnił fachowców, którzy na skanie dobrze rozpoznają rodzaje płynów po ich odbiciu w różnych długościach fal. A jak ma się lot dopiero za jakiś czas to po prostu wystarczy śledzić ten wątek. Albo i samemu zaryzykować jakimś większym, niezbyt kosztownym płynem. Wystarczy na lot z kraju włożyć do bagażu nadawanego półlitrową butelkę wody. Jak karzą wyrzucić to się ją wypije przed kontrolą bezpieczeństwa, a jak przejdzie to będzie na później.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 27 Sie 2018 13:50 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
A czy ta zmiana będzie umożliwiała zwrot 120% na już dokonane rezerwacje ? Po serii letnich anulacji zostałem z kilkoma niewykorzystanymi biletami i zastanawiam się, czy uda się jeszcze coś z tym zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 27 Sie 2018 13:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@ziberro Na 120% nie licz,fajnie jak w ogóle zwrócą równowartość biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 27 Sie 2018 13:57 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Kashpir napisał(a):
Na check-in Wizzair musiałby wprowadzić jakieś kontrole nadawanego podręcznego - przecież to się kupy nie trzyma :roll:

Dziś rano w Wilnie nic takiego nie było. Standardowe pytanie czy nie ma w bagażu elektroniki i rzeczy niebezpiecznych. Nie pytałem o duże butle z płynami, bo takich nie miałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 28 Sie 2018 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Loty: 66
Kilometry: 179 181
Hej
Mam pytanie, Chciałbym wziąć ze sobą laptopa. Czyli mam dwa bagaże (jeden o rozmiarach do 55x40x23) a drugi to ta nieszczęsna torba na laptopa.
Rozumiem, że jak oddam bagaż podręczny 55x40x23 przy stanowisku check-in to mogę wnieść ze sobą torbę z laptopem na pokład?
Jak to wygląda? Czy nie ma takiej możliwości i muszę wykupić dodatkową usługę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 28 Sie 2018 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2012
Posty: 11
Dwa bagaże podręczne możesz mieć przy wykupieniu wizz priority. Mały bagaż który chcesz wnieść na pokład nie może przekraczać wymiarów 40x30x18


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 28 Sie 2018 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@xamrex w praktyce wygląda to tak, że rzeczy wartościowe, a zwłaszcza elektronika (np. laptop, aparat fotograficzny, nawet duży) zdecydowanie powinna być wyjęta z dużego bezpłatnego bagażu podręcznego oddawanego przy check-in. Linia lotnicza nie odpowiada za takie rzeczy, bo łatwo mogą być one uszkodzone lub skradzione na lotnisku. W związku z powyższym Wizzair nie robi problemów z wyjęciem np. laptopa z bagażu przy check-in i zabrania go w dedykowanej torbie osobiście na pokład samolotu. A przynajmniej tak jest obecnie ;) więc jeśli masz lot za jakiś czas to śledź temat. Faktycznie z jednego bagażu podręcznego robią się dwa (jeden w luku, a jeden w kabinie), mimo braku wizz priority.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 28 Sie 2018 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Loty: 66
Kilometry: 179 181
no a co jeśli wtedy się okaże że nie mogę wziąć tego laptopa? (kobieta przy bramce się uprze)
Czy jest jeszcze wtedy możliwość wykupienia wizz Priority, czy na to już za późno?

I co jeśli osoba która leciała dawno temu przed zmianą regulaminu bagażowego nie nada bagażu podręcznego przy stanowisku check-in, tylko przejdzie do kontroli bezpieczeństwa i dopiero przy bramce sie okaże że powinna go nadać.
Czy wtedy jedyną opcją jest wykupienie wizz priority? czy odbiorą ten bagaż i przetransportują do luku bez wykupienia wizz priority
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 28 Sie 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Obecnie w Wizz jest okres przejściowy i nawet jeśli się nie nada bagażu przy check-in to można go bezpłatnie oddać do luku już przy gate. Za jakiś czas pewnie takie zapominalstwo, albo brak znajomości tego co się kupiło, będzie kosztować :( A co do laptopa to można go też włożyć do dużej torby ze sklepu wolnocłowego. Takie zakupy można wnieść dodatkowo do kabiny. A jeśli bardzo Ciebie martwi, moim zdaniem niskie, prawdopodobieństwo odmowy zabrania laptopa na pokład to nie pozostaje nic innego, niż wykupić usługę Priority.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#312 PostWysłany: 28 Sie 2018 21:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Informacje jaka jest praktyka są tu zamieszczane na bieżąco,póki co jest okres przejściowy, czyli jak nie nadasz to zabiorą do luku przed wejściem do samolotu(gratisowo)lub pozwolą zabrać na pokład.Jak coś w tej kwestii się zmieni będzie zapewne informacja z wyprzedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#313 PostWysłany: 03 Wrz 2018 09:34 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 2
Hej :)
Wczoraj wyczytałam na stronie Wizzair, że bagaż podręczny powyżej wymiarów 40x30x18 musi być oddany do luku na stanowisku odprawy, a teraz tutaj czytam, że może być tak, że albo z nim wejdę, albo zostanę poproszona o oddanie go do luku przed wejściem na pokład, czyli już po przejściu przez kontrolę bezpieczństwa. Jak to w końcu jest? Planuję mieć bagaż podręczny 55x40x23. Czy jeśli będę musiała go oddać przy stanowisku odprawy to mogę mieć nerkę jeśli nie mam Wizz Priority? Gdzieś muszę włożyć portfel i telefon...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 03 Wrz 2018 09:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Możesz .Jeśli zabierają twój podręczny to nawet trzeba mieć coś mniejszego na elektronikę i inne wartościowe rzeczy,które nie powinny trafić do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off
eli_zawa lubi ten post.
eli_zawa uważa post za pomocny.
 
      
#315 PostWysłany: 03 Wrz 2018 11:12 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
To, że w chwili obecnej można oddać bagaż przy odprawie lub przy bramce to dobra wola linii, by nie było chaosu z uwagi na nagłą zmianę zasad. Jednak trzeba pamiętać, że kiedyś się to skończy i zacznie egzekwowanie zasady, że bez priority oddajemy przy stanowisku odprawy. Już był opisywany jeden przypadek, że obsługa odesłała do stanowiska odprawy mając świadomość, że ta osoba nie zdąży wrócić przed zamknięciem bramki. Lepiej zatem oddać zgodnie z zasadami przy stanowisku odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 03 Wrz 2018 17:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@eli_zawa sprawdzaj także maila, bo ostatnio było kilka informacji, że Wizzair losowo przydziela darmowe Priority. Może tobie też się trafi, a jeśli nie, to rób jak pisze @greg1291
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 03 Wrz 2018 18:38 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
@eli_zawa
zawsze mam nerke jak latam Wizzair, wlasnie na telefon dokumenty, ksiazke i lapka biore w lapke. Wg info na stronie Wizz, musisz wyjac z bagazu rzeczy wartosciowe i one musza sie zmiescic w wymiarach 40x30x18 tak by na czas lotu zmiescily sie pod fotelem przed Toba. Wiec jak nie masz duzo rzeczy wartosciowych to nerka a jak wiecej niz zawartosc nerki to mozesz miec jakas mala torbe aby te rzeczy wartoscioe zabarc w czyms ze soba na poklad. D

Do tej pory Wizz mi nie raz zabieral bagaz przy check in ( Waw) a czasami tylko wazyli ( glownie na lotnisku Lyon robili mi problemy ) i oddawalam bagaz do luku juz przy gate. Teraz bede z przyjemnoscia go oddawala przy check in bo sie nie bujac z walizka po lotnisku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 03 Wrz 2018 19:12 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Dzisiaj na Okęciu podpytałem pracowników Wizzair o nowe zasady. Dwie niezależne osoby i ta sama odpowiedź: nowe regulacje NIE obowiązują na Okęciu, pasażer może (nie musi) oddać bagaż do luku. W innych destynacjach zasady obowiązują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 03 Wrz 2018 20:02 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Mam właśnie podobne wrażenia z uwagi na to że w appce nie pokazuje mi informacji o konieczności oddania bagażu przy check in(3 rezerwacje z WAW) , za to przy rezerwacji z VIE pomimo kupionego priority pokazuje mi konieczność udania się do dropp-off
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 03 Wrz 2018 23:47 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 3
Cześć, lekko nie w temacie ale ten wątek jest świeży ;) jedno pytanie, wizz mówi, że w bagażu rejestrowanym nie można przewozić płynów i leków. Ale z tego co widzę, nikt tego nie przestrzega. Myślicie, że jest ok nadać to normalnie i się nie przejmować, czy spotkaliście się z sytuacją że ktoś miał problemy.

dzięki
Ula
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group