Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2013 10:26 

Cześć wszystkim,

mam dylemat co do planowanej podróży do Nowego Jorku z linią British Airways z Warszawy. Załączam poniżej linka do wybranego lotu.

https://www.britishairways.com/travel/fx/public/pl_pl?eId=111011&timestamp=0827081418&source=continue&source=continue

Bukuję lot dla dwóch osób i mam trochę mętlik jeśli chodzi o bagaże. Podczas dokonywania rezerwacji nie ma nigdzie pytania o to ile bagaży chcę ze sobą przewieźć ani jakie są za nie opłaty.
W informacjach o lotach widzę jedynie, że w przypadku przewoźnika British Airways przysługuje 1 sztuka bagażu ręcznego (56 cm x 45 cm x 25 cm) plus teczka, laptop lub torba podręczna (45 cm x 36 cm x 20 cm). Nie określili tutaj wagi... W informacjach szczegółowych do bagażu określili, że waga wynosi 23kg, przy czym nie wiem czy chodzi o wagę tego bagażu ręcznego (który jak rozumiem idzie do luku bagażowego) czy o wagę torby podręcznej.

W przypadku American Airlines rozumiem, że cena jest już wliczona i nie będę musiał nic dopłacać nagle?

Po przejściu dalej i wpisaniu swoich imion, również nie ma doprecyzowania co do bagażu. Wyskakuje po prostu kwota całej podróży i tyle.

Ogólnie chciałbym zabrać powiedzmy 2 torby wrzucane do luku bagażowego oraz laptop na pokład.

Może ktoś pomóc w tej sprawie? Pewnie ktoś leciał już BA?
Dzięki z góry za pomoc
Pozdrawiam!
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 27 Sie 2013 10:32 

Loty: 121
Kilometry: 187 462
lecialam kilka razy z BA, i sprawa z bagazem przedstawia sie tak - duzy bagaz to 23kg proste, jesli chodzi o bagaz podreczny to kilkakrotnie lecialam z i do Londynu z nimi i zawsze mialam 'duzy' w miarach rozsadku bagaz podreczny/walizke kabinowa plus plecak, i oba one byly dosc ciezke. przynajmniej w moim przypadku nie wazyli i nie mierzyli ich. choc nie widzialam by robili to w ogole.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 27 Sie 2013 10:37 

Loty: 308
Kilometry: 709 030
srebrny
od kiedy w normalnych liniach, ktoś waży bagaże podręczne??? Nie wiem z czym trzeba by przyjść - chyba walizką 100l, żeby zwrócili uwagę...

#4 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:02 
Awatar użytkownika

Loty: 625
Kilometry: 828 085
Faktycznie bagazu nie waza ale jednak jakies tam limity wagowe podaja. Co do BA to wydaje mi sie, ze nie ma limitu wagowego na bagaz podreczny dopoki jestes w stanie go wrzucic na polke ;)

#5 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:38 

Mierzyć to i czasem mierzą, np. w Lufthansie mi się kilka razy zdarzyło, a szczególnie jak się leci ATRami, bo półki małe i trzeba bagaże do luku pakować, tak samo jak w CRJ7/9.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

maxima napisał(a):
od kiedy w normalnych liniach, ktoś waży bagaże podręczne??? Nie wiem z czym trzeba by przyjść - chyba walizką 100l, żeby zwrócili uwagę...

Alitalia, Aegean, Lot i Lufthansa ;)
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:55 

srebrny
Zeus napisał(a):
maxima napisał(a):

Lot i Lufthansa ;)

leciałam z nimi ponad 30x i nigdy nie widziałam, żeby kogoś poprosili choćby na bok, żeby coś ważyć?? i to zarówno w małych samolotach, gdzie półeczki są malutkie (ATR), jak i większych. zawsze można przed wejściem do samolotu oddać większy podręczny do luku i odebrać po lądowaniu na płycie...
leciałam też wiele razy z nadbagażem rzędu 2-3kg i nigdy nie dopłacałam z tej okazji.

Ciekawa jestem, na jakich trasach więc LO i LH ważą podręczne...

#8 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

maxima napisał(a):
Zeus napisał(a):
maxima napisał(a):

Lot i Lufthansa ;)

leciałam z nimi ponad 30x i nigdy nie widziałam, żeby kogoś poprosili choćby na bok, żeby coś ważyć?? i to zarówno w małych samolotach, gdzie półeczki są malutkie (ATR), jak i większych. zawsze można przed wejściem do samolotu oddać większy podręczny do luku i odebrać po lądowaniu na płycie...
leciałam też wiele razy z nadbagażem rzędu 2-3kg i nigdy nie dopłacałam z tej okazji.

Ciekawa jestem, na jakich trasach więc LO i LH ważą podręczne...

Lufthansa chciała sprawdzic mój podreczny na trasie MUC-KRK, jako ze miałem sac voyage a nie waliżkę małą, i laska była w szoku, ze tam było tylko 10 kg ;) A LOT zawsze jak leciałem na trasach WAW/KRK-ATH
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 27 Sie 2013 14:24 

aniamajlo napisał(a):
lecialam kilka razy z BA, i sprawa z bagazem przedstawia sie tak - duzy bagaz to 23kg proste, jesli chodzi o bagaz podreczny to kilkakrotnie lecialam z i do Londynu z nimi i zawsze mialam 'duzy' w miarach rozsadku bagaz podreczny/walizke kabinowa plus plecak, i oba one byly dosc ciezke. przynajmniej w moim przypadku nie wazyli i nie mierzyli ich. choc nie widzialam by robili to w ogole.

Czyli rozumiem, że cena, która pojawia się po wyborze lotów obejmuje już w sobie koszty przewozu dużego bagażu oraz bagażu podręcznego, tak? Przeważnie chyba wybiera się ilość bagaży jakie chcemy przewieźć a tutaj nawet nie było takiej możliwości, co mnie dziwi..

Dzięki bardzo za odpowiedzi.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 27 Sie 2013 14:46 

srebrny
liczbę bagazu to się wybiera w LCC :)
w normalnych liniach masz 1 do luku w standardzie

#11 PostWysłany: 10 Sty 2014 12:46 

A ja mam problem z długością bagażu podręcznego, jest o 1 cm większa - ma 57cm, a dopuszczalna jest 56cm. Myślicie, że mogę mieć aferę na lotnisku o ten 1cm? już się zastanawiam czy by rączki nie odkręcić, albo kółek, które mają prawie 4cm. Lecę British Airways, a później American Airlines i wszędzie podane są te same wymiary - czyli dł 56cm..
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 10 Sty 2014 12:54 
Awatar użytkownika

platynowy
Nikt Ci na ten bagaż nawet nie spojrzy... to nie Ryanair.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 10 Sty 2014 13:03 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
Nie ma sie co stresowac. Nie widzialam, zeby BA mierzylo komus bagaz, a latam z nimi czesto.

#14 PostWysłany: 10 Sty 2014 13:05 

Dzięki za info:) to mój pierwszy lot, i to w dodatku za ocean, więc w sumie stresuję się wszystkim. ehh ;)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 10 Sty 2014 13:46 

srebrny
Co do tego, że 1PCx23kg w BA to standard, to nadal prawda na trasach transatlantyckich. Ale BA, podobnie jak KLM/AF wprowadziło już taryfy bez bagażu rejestrowanego (w BA zazwyczaj tańsze o ok. £10 od zawierających bagaż) na trasach europejskich.

Oczywiście, jeśli lecisz za ocean, to na całej trasie jedną sztukę (23kg) bagażu rejestrowanego masz w standardzie.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 10 Sty 2014 13:56 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
Ale na trasach, gdzie jest tanszy bilet w zamian za lot tylko z podrecznym, jest to wyraznie zaznaczone. Sa po prostu bilety w roznej cenie.

#17 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:04 

Lecę ekonomiczną z ograniczeniami, więc chyba najtańszą, ale pewien nie jestem, w każdym razie mogę zabrać bagaż rejestrowany do 23kg, podręczny bez limitu wagowego (ale te nieszczęsne centymetry...) i moge mieć torbę z laptopem osobno. Lecę BA do Nowego Jorku, a później AA do Minneapolis. Obie linie mają bardzo podobne wymagania odnośnie bagażu.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:28 

Loty: 49
Kilometry: 69 318
maxima napisał(a):
liczbę bagazu to się wybiera w LCC :)
w normalnych liniach masz 1 do luku w standardzie

Niekoniecznie. BA ma taryfy bez bagażu rejestrowanego.

#19 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:32 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 116 299
Aegean np też. Więc to nie jest taka oczywista reguła LCC = dopłata za bagaż, standardowi rejestrowany w cenie.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:56 

mam ta walizkę, jako podręczną . miałam jako Ryainer
https://www.wittchen.com/walizka-sredni ... 111#875985
wysokość (cm) 67 (wliczają kółka i raczke wystajacą)
szerokość (cm) 43
głębokość (cm) 25
pojemność (l) 56

czy bede problemu czy szukać mniejszego plecaka/walizki
 Relacje PM off  

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość