Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2011 19:17 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Witam, szukam sobie lotu z Portugalii do Polski i z powrotem do Portugalii. Szukam w okresie obejmującym święta bożego narodzenia (wylot około 20.12 powrót około 28.12). Tanie linie są droższe niż Lufa więc decyduję się na ,,drogie linie" - kiedyś musi być ten pierwszy raz ;)

Nigdy nie leciałem lufą i mam kilka pytanek:
1. Czy w cenie biletu jest bagaż (kupię jakąś klasę ekonomiczną)
2. Co się dzieje gdy nie wezmę bagażu?
3. Rozumiem, że jeśli lufa przewidziała na przesiadkę we Frankfurcie 45 minut to jeśli nie zdążę to oni a nie ja mam problem?
4. Jak sądzicie czy bilet na święta kupować teraz czy czekać na jakieś promo (teraz cena to około 200-220 euro, sądzę, że w okolicach świąt i nowego roku nie będą mieli problemu z zapełnieniem samolotu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 01 Lip 2011 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
1. tak + posiłki i napoje
2. nic
3. tak, oni Cię mają dostarczyć do tam gdzie kupiłeś bilet
4. raczej teraz kupować. W okresie świątecznym niby "tani" mają najlepsze żniwa, bo ludzie i tak kupią bilety w Ryanair za 900 zł w jedną stronę, nie zaglądając do innych linii, bo myślą że są na pewno droższe, bądź ich nawet nie znają.

Załóż sobie też kartę M&M i zbieraj mile :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2011 19:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Ad. 4 Lufthansa co jakis czas wrzuca nową porcję najniższych taryf europejskich do systemu; niestety w tym roku ceny są generalnie wyraźnie wyższe niż w zeszłym roku, gdzie standardem było ok. 550-650 zł za loty z Polski; teraz okazyjna cena to zazwyczaj 700-800 zł a i tak jest ich niewiele. Na okres ściśle świąteczny dostępność zazwyczaj żadna najtańszych taryf, więc jeśli masz kierunek już na sicher wybrany i daty sztywne - kupuj; jeśli masz jakąś elastyczność terminową, to możesz jeszcze chwilkę zaczekać ; często w terminach okołoświątecznych (kilka dni przed/po) mozna znaleźć dobre ceny a do tego może ewentualnie pojawić się jakiś voucher obniżający dodatkowo cenę (na razie nie ma takich kodów na ten okres).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2011 21:19 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Jest tak:
Będę na erasmusie w Porto. Chcę wrócić do polski na święta. Chcę lecieć przed wigilią (+/- 5 dni) a wrócić po wigilii(+/- 5 dni).

Żadnych mil nigdy nie zbierałem i nawet nie wiem co się z tym robi ale nie planuję częściej odwiedzać samolotów z logo lufy ;) Wolę ciasne, małe, niewygodne, ale taniutkie foteliki w ryanair :D

Czy sądzicie, że powinienem teraz brać czy czekać na jakieś kody zniżkowe (?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2011 21:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
A jaką masz teraz cenę w interesujących cię datach? I jaka trasa dokładnie.

Mile mozesz zawsze zaczac zbierać - to nic nie kosztuje, to po pierwsze, a po drugie mozna je zbierac nie tylko na przelotach więc absolutnie nic nie trasisz, a jedynie możesz akurat zyskać kiedyś tam jakś ilość pozwalająca na wymiane na bilet czy inne rzeczy.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 01 Lip 2011 21:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lip 2011 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Dokładnie tak jak Marek mówi, warto się zainteresować zbieraniem mil, gdyż jest to łatwe i całkiem szybko idzie zbieranie. Ja przez pisanie recenzji hoteli + inne bonusy w niecały rok uzbierałem ponad 15.000 mil :) Zerknij na ten tekst: http://www.fly4free.pl/poradnik-zaczyna ... iles-more/ i wątek na forum "promocje milowe". Do końca tego roku powinienem uzbierać na darmowy lot do Lizbony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2011 23:09 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Ok, na razie nie martwię się o Mile ;)

Gdyby ktoś wiedział coś o jakiejś promocji albo podwyżce cen dajcie znać to ,,przyśpieszę" lub opóźnię zakup ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2011 23:13 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Ale podaj skąd ma być lot - Porto czy Lizbona i dokąd w PL.
To pozwoli ocenić czy aktualne ceny biletów nadają się do brania biletu od ręki, czy można jeszcze czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2011 23:24 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
cena 200 euro za lufe w okresie swiatecznym na trasie pl-portugalia jest bardzo dobra i na Twoim miejscu bym nie zwlekal z zakupem. ewentualnie poczekaj na jakis nowy voucher, ktorym mozna zbic cene.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lip 2011 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Tylko jak poczeka to nie wiadomo czy cena nie pójdzie w górę. Można stracić/zyskać :) Moim zdaniem cena 200 euro za okres świąteczny to naprawdę OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2011 23:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Przy cenie rzędu 200 euro - z Lizbony w okresie okoloświątecznym są nawet bilety po 165 euro - nie ma rzeczywiście co się zastanawiać . Taryfowo cena już na 100% nie będzie niższa - bo to są właśnie najniższe taryfy Lufy - a z voucherami to jest tak, że raz są, raz ich nie ma, raz dzialają, raz nie, albo czasem właśnie na okres świąteczny są wyłączone - więc szansa na zbicie takiej ceny w tym okresie jest w mojej ocenie góra kilku % .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lip 2011 13:17 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
mam jeszcze pytanko... czy w Lufthansie warto mieć jakąś konkretną kartę kredytową/debetową żeby oszczędzić na haraczu?
Góra
 Profil Relacje PM off
peter7712 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 04 Lip 2011 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Lufthansa to tradycyjna linia lotnicza. Nie ma dodatkowych i ukrytych opłat. Płatność obojętnie jaka kartą jest "bezpłatna" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Lip 2011 13:34 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
hehe, sory, ze tak pytam o wszystko ale zawsze latałem czarterami albo ryanair/wizzair ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lip 2011 19:08 

Rejestracja: 26 Cze 2011
Posty: 7
LUFTHANSA - ODPRAWA
mam takie pytanie, a nie mogę znaleźć odpowiedzi w innych wątkach a ta na stronie lufy jest dla mnie jakoś słabo czytelna :-)

Jak jest z tą odprawą online? można ją zrobić tylko 23h przed lotem ?
to co mam zrobić, lufa lece w drodze powrotnej z Mediolanu do warszawy i nie bardzo będę miał czas żeby zrobić tą odprawę? dodam, że nie posiadam karty milowej, a za bilet płaciłem kartą kredytową osoby, której nie będzie ze mną na lotnisku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lip 2011 19:21 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Tak jak piszesz możesz dokonać odprawy online 23h przed lotem, albo na lotnisku zostanie Ci wydana karta pokładowa za darmo. To są tradycyjne linie i nie ma ukrytych opłat i haczyków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Lip 2011 19:31 

Rejestracja: 26 Cze 2011
Posty: 7
Znaczy mogę tylko z tym wydrukowanym elektronicznym(Passenger/Itinerary
Receipt) biletem podjeść do odprawy, odprawić bagaż, wybrać miejsce i wszystko przed samym lotem tak ?

dziękuje za info :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lip 2011 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Tak, dokładnie. Podchodzisz i dajesz dowód, otrzymujesz kartę nadjesz bagaż i lecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Lip 2011 23:01 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Lecisz z Mediolanu. Na stronach Lufthansy (tutaj) jest informacja, że na lotnisku Mediolan-Malpensa kartę możesz wydrukować tylko w automacie (prośba o weryfikację osób które leciały z Mediolanu Lufthansą). Na stronach Lufthansy są filmiki jak to zrobić http://www.lufthansa-demo.de/#/uk/machine-check-in. Jak zauważysz jest opcja w której potrzebne jest tylko nazwisko, imię i 6 znakowy numer rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lip 2011 00:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
najprostszą metodą jest przypisanie rezerwacji do karty M&M albo karty, którą została opłacona rezerwacje - wówczas wystarczy na ogół tylko włożyć kartę do automatu i nie trzeba juz nic wstukiwać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group