Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Sty 2013 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Najłatwiej sprawdzić zawsze u źródła
https://wizzair.com/pl-PL/useful_information/baggage

Przy okazji właśnie zauważyłam nową poprawkę wizzair co do cen bagażu rejetrowanego


Opłata za bagaż będzie uzależniona od planowego czasu lotu oraz od daty lotu i będzie obliczana w sposób następujący:
i tak w zależności czy w sezonie, czy poza ceny będą wyglądały następująco:
Kategorie czasu lotu:
1. Planowy czas lotu jest krótszy niż 1:50 godz. - 68zł/113zł
2. Planowy czas lotu wynosi od 1:50 do 2:40 godz. - 90zł/135zł
3. Planowy czas lotu jest dłuższy niż 2:40 godz. - 113zł/158zł
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 24 Sty 2013 20:12 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
sylwia_pl napisał(a):
Najłatwiej sprawdzić zawsze u źródła
https://wizzair.com/pl-PL/useful_information/baggage


no tak ale tam nie pisze ile może ważyć bagaż podręczny - ale biorąc pod uwagę większość podpowiedzi że nie ma limitu ryzykuję 8-)

pozdrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 24 Sty 2013 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Cytuj:
2.Duży bagaż podręczny:
Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 56 x 45 x 25 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu opłaty w wysokości 45 PLN. Bagaż ten musi się mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów. Pasażer musi być w stanie osobiście umieścić bagaż w schowku.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 24 Sty 2013 21:16 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
zbyhu napisał(a):
Cytuj:
2.Duży bagaż podręczny:
Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 56 x 45 x 25 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu opłaty w wysokości 45 PLN. Bagaż ten musi się mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów. Pasażer musi być w stanie osobiście umieścić bagaż w schowku.



nie dało mi to spokoju i zadzwoniłem na linię Wizzaira, 022/3519495 i pani powiedziała że na bagaż podręczny mały i duży jest limit wagowy 10kg

czyli co nie ma racji?? :?
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 24 Sty 2013 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Treść maila rozysłanego przez wizzaira przy wprowadzaniu małego bagażu podręcznego:

Cytuj:
Nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego będą obowiązywać w odniesieniu do biletów zakupionych 4 października lub po tej dacie dla lotów odbywających się w dniu 24 października 2012 r. lub po tej dacie.

� Pasażer może wnieść na pokład samolotu jedną sztukę bagażu podręcznego – małą lub dużą. Pasażerowie podróżujący z dużym bagażem podręcznym będą musieli uiścić odpowiednią opłatę;

� Oprócz jednej sztuki bagażu podręcznego na pokład samolotu wolno wnieść towary zakupione na lotnisku po przejściu kontroli bezpieczeństwa;

Nie obowiązuje limit wagi bagażu podręcznego, pod warunkiem, że pasażer jest w stanie osobiście umieścić go w schowku nad siedzeniami;

1. Mały bagaż podręczny:

Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Warunki te spełnia mały plecak (o pojemności ok. 30 litrów) lub torba na laptop mieszcząca się pod siedzeniem przed pasażerem.

2. Duży bagaż podręczny:

Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, można go wnieść na pokład samolotu po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Duży bagaż podręczny musi się z łatwością mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów i jego wymiary nie mogą przekraczać 56x45x25 cm (wymiary standardowe bagażu IATA o pojemności ok. 60 litrów).


Należy pamiętać, że rozmiary bagażu zostaną sprawdzone na lotnisku. Płacąc przez Internet można zaoszczędzić 50% lub więcej!
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Sty 2013 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
W ich filmiku propagan... reklamowym także jest mowa o braku limitu :)

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Sty 2013 22:07 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
kevin napisał(a):
W ich filmiku propagan... reklamowym także jest mowa o braku limitu :)




rankiem zapytam miłe panie jak to jest z tym limitem ;)
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Sty 2013 23:28 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 110
sylwia_pl napisał(a):
Najłatwiej sprawdzić zawsze u źródła
https://wizzair.com/pl-PL/useful_information/baggage

Przy okazji właśnie zauważyłam nową poprawkę wizzair co do cen bagażu rejetrowanego


Opłata za bagaż będzie uzależniona od planowego czasu lotu oraz od daty lotu i będzie obliczana w sposób następujący:
i tak w zależności czy w sezonie, czy poza ceny będą wyglądały następująco:
Kategorie czasu lotu:
1. Planowy czas lotu jest krótszy niż 1:50 godz. - 68zł/113zł
2. Planowy czas lotu wynosi od 1:50 do 2:40 godz. - 90zł/135zł
3. Planowy czas lotu jest dłuższy niż 2:40 godz. - 113zł/158zł


Ależ kombinują, w pale się nie mieści normalnie. Dwa pierwsze lepsze loty, które sprawdziłem:

WRO-BVA 1:55

POZ-BCN 2:45

Ciekawe, jaki procent wszystkich lotów ma takie czasy na pograniczu kolejnych progów cenowych.

Przy okazji pytanko. Jeśli już się odprawiłem on-line i wydrukowałem kartę pokładową, a potem dokupiłem jeszcze bagaż przez neta, to muszę drukować kartę na nowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Sty 2013 23:47 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
smkmx napisał(a):
sylwia_pl napisał(a):
Najłatwiej sprawdzić zawsze u źródła
https://wizzair.com/pl-PL/useful_information/baggage

Przy okazji właśnie zauważyłam nową poprawkę wizzair co do cen bagażu rejetrowanego


Opłata za bagaż będzie uzależniona od planowego czasu lotu oraz od daty lotu i będzie obliczana w sposób następujący:
i tak w zależności czy w sezonie, czy poza ceny będą wyglądały następująco:
Kategorie czasu lotu:
1. Planowy czas lotu jest krótszy niż 1:50 godz. - 68zł/113zł
2. Planowy czas lotu wynosi od 1:50 do 2:40 godz. - 90zł/135zł
3. Planowy czas lotu jest dłuższy niż 2:40 godz. - 113zł/158zł


Ależ kombinują, w pale się nie mieści normalnie. Dwa pierwsze lepsze loty, które sprawdziłem:

WRO-BVA 1:55

POZ-BCN 2:45

Ciekawe, jaki procent wszystkich lotów ma takie czasy na pograniczu kolejnych progów cenowych.

Przy okazji pytanko. Jeśli już się odprawiłem on-line i wydrukowałem kartę pokładową, a potem dokupiłem jeszcze bagaż przez neta, to muszę drukować kartę na nowo?



tak bo na karcie napisane jest jaki masz bagaż
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Sty 2013 10:47 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 110
Wiem, że jest napisane, jaki masz bagaż, ale jeżeli stawię się na lotnisku z wydrukowaną odprawą a bagaż dokupiłem później, to oni w systemie na lotnisku pewnie widzą, że bagaż był dokupiony i potwierdzeniem nadania bagażu jest potem naklejka, którą przykleją na karcie. Może wypowie się ktoś, kto miał taką sytuację. Przechodzi się wtedy albo nie przechodzi. Policzą Cię drugi raz za odprawę czy nie? bo za bagaż chyba raczej nie powinni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Sty 2013 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Jak masz dokupiony rejestrowany to rzeczywiście tak jest. Ale jak dokupisz duży podręczny, to na bramce żadnego komputera nie mają i wtedy może być problem.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Sty 2013 13:57 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
O jeju, a co za problem wydrukować kartę pokładową jeszcze raz? Tuszu Ci żal czy co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 25 Sty 2013 16:04 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 110
codriver napisał(a):
O jeju, a co za problem wydrukować kartę pokładową jeszcze raz? Tuszu Ci żal czy co?


Taki Ty madry jestes? Nie, nie jest mi zal tuszu, zal mi Ciebie, ze sie udzielasz, a nie znasz czyjejs sytuacji. Akurat tak sie sklada, ze dopiero na pare godzin przed odlotem bede wiedzial czy bedzie mi potrzebny bagaz rejestrowany, czy tez nie. Dowiem sie o tym na lotnisku i wtedy ewentualnie telefonicznie poprosze znajomego, zeby mi dokupil bagaz on-line, jesli bedzie to konieczne. I sadze, ze moge nie miec mozliwosci skorzystania z netu na lotnisku, a co dopiero drukarki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Sty 2013 00:18 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 978
niebieski
o co chodzi z tym "pasazer musi osobiscie umiescic bagaz w schowku.." to juz nie mozna upchnac pod siedzeniem z przodu? :-D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Sty 2013 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3399
srebrny
Tekst odnośnie dużego bagażu podręcznego jest taki: "Bagaż ten musi się mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów. Pasażer musi być w stanie osobiście umieścić bagaż w schowku."
Oznacza to tyle, że ile udźwigniesz i podniesiesz nad głowę, tyle możesz mieć wagowo w dużym bagażu podręcznym. Jak ktoś jest wątłej postury, to nie może przewozić złomu, którego nie będzie w stanie podnieść do góry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 29 Kwi 2013 08:03 

Rejestracja: 29 Kwi 2013
Posty: 4
http://wizzair.com/static/downloads/GCC_WAH_PL2.pdf

14.1.3 Pasażer może przewieźć tylko jedną sztukę Bagażu Podręcznego na Pasażera o wadze nieprzekraczającej 10 kilogramów i rozmiarach nieprzekraczających 56x25x45 cm. Rozmiary te obejmują kółka, uchwyty i boczne kieszenie.
Wizz Air pobiera opłatę manipulacyjną za przewóz każdej sztuki Bagażu Podręcznego o wymiarach przekraczających 42x25x32 cm. Bagaż Podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x25x32 cm jest przewożony bezpłatnie. Szczegółowe informacje można uzyskać na Stronie Internetowej lub w Telecentrum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 29 Lip 2013 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Witam
Mój problem wygląda następująco.
Kupiłem bilet z małym podręcznym. Zadzwoniłem na infolinie podałem numery karty itd i zmieniłem na duży podręczny. Po wszyustkim Przyszło potwierdzenie na meila o zmianach dodaniu bagazu duzego. Po wszystkim dokonałem odprawy przez stronkę wizzair i co zobaczyłem Mały bagaż podręczny.
Od zmiany mineło już 1,5h i dalej tak samo. Czy to bląd w systemie i dzwonić czy z automatu sie zmieni za jakis czas ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 29 Lip 2013 14:37 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
kkku napisał(a):
Po wszystkim dokonałem odprawy przez stronkę wizzair i co zobaczyłem Mały bagaż podręczny.
Od zmiany mineło już 1,5h i dalej tak samo. Czy to bląd w systemie i dzwonić czy z automatu sie zmieni za jakis czas ?

Na pewno po wszystkim dokonałeś odprawy? Nie byłeś odprawiony już wcześniej?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Lip 2013 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
mucha napisał(a):
kkku napisał(a):
Po wszystkim dokonałem odprawy przez stronkę wizzair i co zobaczyłem Mały bagaż podręczny.
Od zmiany mineło już 1,5h i dalej tak samo. Czy to bląd w systemie i dzwonić czy z automatu sie zmieni za jakis czas ?

Na pewno po wszystkim dokonałeś odprawy? Nie byłeś odprawiony już wcześniej?


Nie nie bylem , pani na infolini tez sie o to pytala ale czekalem z odprawą az mi doddza ten wiekszy podreczny. Mysle ze jak bym byl odprawiony to by mi nie dodali i niebylo by potwierdzenia na meila. Potwierdzenie wyglada jak bym poprostu dokonal jeszcze raz rezerwacji loty tylko z duzym podrecznym. Mozna powiedziec ze odprawilem sie zaraz jak doszlo potwierdzenie na meila moze za male czasy ale pani na info powiedziala ze teraz moge sie odprawic normalnie no ale czekalem na meila
Jakie sugestie juz 3h i dalej to samo zmienialem przegladarke kompa i ip

Aktualizacja 30.07.2013
Dziś udało mi się dodzwonić na infolinie i co się okazało błąd po ich stronie. pani przełączyła cos na komputerze i załatwione (rozmowa 30 sekund). Po wszystkim od razu wszedłem na odprawę i już nie trzeba bylo sie odprawiac tylko byl dostępny sam wydruk karty pokładowej z dużym podręcznym :)

Czyli wnioskuje po calej akcji ze nawet jak sie ktos odprawi to i tak bedzie jeszcze mial mozliwoscdodania bagazu na infolini :)
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Lis 2014 20:00 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 77
Nadal tak jest? Czyli mogę zrobić rezerwację bez bagaży, a później dodać bagaże/rower do rezerwacji bez dodatkowych opłat? Do ilu dni przed odlotem trzeba zrobić odprawę przez stronę www? Bo po odprawie się już nie da?
Góra
 Profil Relacje PM off
brajt lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group