Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 04 Wrz 2018 00:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Chyba mylisz pojęcia: płynów o pojemności większej niż 100 ml nie można przewozić w podręcznym. W nowej polityce bagażowej Wizzair, jeśli nie wykupujesz Priority to duży podręczny nadajesz przy stanowisku odprawy i jest on wtedy traktowany jak bagaż rejestrowany, tym samym możesz przewieźć w nim większą ilość płynów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#322 PostWysłany: 04 Wrz 2018 06:54 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 3
Właśnie ja nawet mam wykupiony rejestrowany więc byłam pewna że tam mogę wziąć płyny jak zawsze, z tym że na stronie wizz jest taka informacja:

Upewnij się, że w bagażu rejestrowanym nie umieściłeś żadnej z następujących rzeczy:

gotówka, papiery wartościowe
biżuteria, metale szlachetne, kamienie szlachetne i półszlachetne
komputer, aparat fotograficzny, kamera wideo, telefon komórkowy i inne urządzenia elektroniczne i ich akcesoria
dokumenty oficjalne, biznesowe lub prywatne
dokumenty podróżne i inne dokumenty tożsamości
klucze
płyny
lekarstwa
dzieła sztuki
przedmioty nietrwałe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 04 Wrz 2018 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Lecę dopiero w listopadzie na Cypr, jak nic nie pozmieniają to zamierzam skorzystać z nowej polityki bagażowej wizza i przywieźć całą walizkę wina :) Bagaż rejestrowany to rejestrowany :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 04 Wrz 2018 08:46 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Ale 10 kg bagażu dalej Cię obowiązuję i w momencie nadania bagażu na pewno twoja walizka zostanie zważona....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 04 Wrz 2018 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ula3456 napisał(a):
Właśnie ja nawet mam wykupiony rejestrowany więc byłam pewna że tam mogę wziąć płyny jak zawsze, z tym że na stronie wizz jest taka informacja:

Upewnij się, że w bagażu rejestrowanym nie umieściłeś żadnej z następujących rzeczy:

gotówka, papiery wartościowe
biżuteria, metale szlachetne, kamienie szlachetne i półszlachetne
komputer, aparat fotograficzny, kamera wideo, telefon komórkowy i inne urządzenia elektroniczne i ich akcesoria
dokumenty oficjalne, biznesowe lub prywatne
dokumenty podróżne i inne dokumenty tożsamości
klucze
płyny
lekarstwa
dzieła sztuki
przedmioty nietrwałe

czytanie ze zrozumieniem się kłania
chodzi o to zebys tam nie wsadzila waznych dla ciebie leków, ktorych mozesz potrzebowac
bagaze czasem gina i stad prosba by nie wsadzac tam rzeczy niezbednie potrzebnych/wartosciowych
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#326 PostWysłany: 04 Wrz 2018 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@ula3456 jeśli chodzi o płyny to jak najbardziej można je przewozić w bagażu rejestrowanym oraz w bagażu podręcznym oddawanym przy check-in. A Wizz pewnie umieścił je na tej liście by unikać odpowiedzialności za uszkodzony bagaż przez np. zbitą butelkę z winem. W praktyce trzeba po prostu dobrze zapakować przewożone płyny :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 04 Wrz 2018 11:44 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 17
juggler5 napisał(a):
Lecę dopiero w listopadzie na Cypr, jak nic nie pozmieniają to zamierzam skorzystać z nowej polityki bagażowej wizza i przywieźć całą walizkę wina :) Bagaż rejestrowany to rejestrowany :)


Jeśli leciałbyś wczoraj (tak jak ja) lotem z Larnaki do Wawy, to za walizkę tego wina musiałbyś zapłacić dodatkowo 65 euro.

A dlaczego, to już piszę. Tydzień wcześniej, wylatując z Wawy bezproblemowo skorzystałem z nowej opcji Wizz i nadałem przy Check-in swój bagaż podręczny - bezpłatny, gdzie miałem m.in. pełnowymiarowe kosmetyki. Wczoraj natomiast podczas lotu powrotnego chaos był niesamowity. Kilka osób w podobnej sytuacji, (w tym ja) ustawiliśmy się do kolejki, do Check-in. Przede mną ponad 100 osób z walizkami. Najpierw otwarte było jedno "okienko" potem kolejne, aż po kilkunastu minutach pracowały cztery. Gdy przyszła moja kolej położyłem swój bagaż (walizka w idealnych wymiarach bagażu podręcznego) i podałem kartę pokładową. Pani zapytała czy to jest mój jedyny i główny bagaż ? Po odpowiedzi, że tak, powiedziała, że mam go zabrać ze sobą na pokład. Oczywiście wywiązała się dyskusja odnośnie nowej regulacji Wizza. Pani powiedziała, że na pokład zabierają tylko i wyłącznie bagaże z wykupioną usługą Priority, a zwykłe bagaże podręczne, z walizką włącznie idą na pokład. Obok była polska opiekunka Itaki, która próbowała coś "wskurać", ale niestety powiedziała jej to samo. Wszędzie nowe przepisy są stosowane, a na lotnisku w Larnace idą po swojemu. Opcja zabrania do luku na lotnisku kosztowałaby 65 euro (oprócz kosmetyków były w torbie np. 2 wina, które musiałem wypakować na lotnisku). Potem walizka przeszła przez kontrolę bezpieczeństwa i normalnie trafiła do samolotu, do schowka. Jak napisałem wcześniej na moich oczach w podobnej sytuacji było kilka osób, które próbowały uzyskać wyjaśnienia w tej kwestii w samolocie, pani stewardessa powiedziała jedynie, że mogą opisać sytuację na stronie kontaktu Wizz. I tyle z nowego rozporządzenia w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 04 Wrz 2018 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
-- 04 Wrz 2018 12:44 --

piekara114 napisał(a):
Ale 10 kg bagażu dalej Cię obowiązuję i w momencie nadania bagażu na pewno twoja walizka zostanie zważona....


To że ją zważą to ja wiem, zresztą ile butelek można zmieścić do walizki o wymiarach wizza :),a walizki będa dwie:)

-- 04 Wrz 2018 12:45 --

@pivko19 dlatego napisałem że lecę w listopadzie wtedy będzie sprawa jasna czy przepisy obowiązuja wszędzie czy też nie :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 04 Wrz 2018 12:47 

Dość ciężko jest spakować alkohol w szklanym opakowaniu do bagażu podręcznego, by zawartość walizki nie była w "kolorze winnym" ;)

Warto o tym pamiętać, a i być gotowym mentalnie na równie szybką zmianę przez Wizzair zasad przewożenia bagażu podręcznego
Góra
 PM off  
      
#330 PostWysłany: 04 Wrz 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Anonymous napisał(a):
Dość ciężko jest spakować alkohol w szklanym opakowaniu do bagażu podręcznego, by zawartość walizki nie była w "kolorze winnym" ;)

Warto o tym pamiętać, a i być gotowym mentalnie na równie szybką zmianę przez Wizzair zasad przewożenia bagażu podręcznego


W walizce sztywnej wszystko się da :) A co do zmian w wizz to jestem przyzwyczajony że dziś tak jutro inaczej, dlatego będę czuwał :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 04 Wrz 2018 15:22 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 88
piekara114 napisał(a):
Ale 10 kg bagażu dalej Cię obowiązuję i w momencie nadania bagażu na pewno twoja walizka zostanie zważona....
Czy komuś już ważyli bagaż podręczny przy nadawaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 04 Wrz 2018 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Ważą wszystkie bagaże podręczne przy nadawaniu ich na check-in. Trzeba położyć je na taśmie, a tam jest waga wbudowana. Inaczej się nie da :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański lubi ten post.
 
      
#333 PostWysłany: 04 Wrz 2018 15:59 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź, a płyny to płyny, jedno słowo. Nie widzę tutaj w którym miejscu miało by się kłaniać czytanie ze zrozumieniem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 29 Wrz 2018 20:54 

Rejestracja: 29 Wrz 2018
Posty: 2
Witam,
lecę jutro pierwszy raz wizz airem. Mam pytanie odnośnie przewozu torby na listrzankę. Mam wykupiony podstawowy bagaż, czyli podręczny 55 x 40 x 23 cm. Czy przed wrzuceniem bagażu do luku, będę mógł wyjąć torbę z walizki, bez obawy, że zostanie ona potraktowana jako mały dodatkowy bagaż? Czy dla pewności wykupić WIZZ Priority?
z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 29 Wrz 2018 20:59 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Jeśli zrobisz to po przejściu przez bramkę, np. w rękawie, nie będzie problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 29 Wrz 2018 21:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Jeśli podręczny oddajesz do luku to lustrzankę obowiązkowo wyjmujesz,bo za tego typu rzeczy w nadawanym nie odpowiadają w razie uszkodzenia.Masz prawo ją zabrać na pokład nawet nie mając priority.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 29 Wrz 2018 21:15 

Rejestracja: 29 Wrz 2018
Posty: 2
Dziękuję za pomoc, tak właśnie zrobię :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
rysiekmarynarz napisał(a):
Czy przed wrzuceniem bagażu do luku, będę mógł wyjąć torbę z walizki, bez obawy, że zostanie ona potraktowana jako mały dodatkowy bagaż?

Ja normalnie wyjęłam torbę z lustrzanką z plecaka, który oddawałam do luku już na check-in. Później przy gate, nie było problemu, że mam dodatkowy bagaż, a nie miałam wykupionego Priority.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:40 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 32
W piątek leciałam z Gdańska do Eindhoven a wczoraj stamtąd wracałam. Nie miałam wykupionej prioryty, a brałam ze sobą mała kobiecą torebkę mniej więcej wymiarów torby o wymiarach jaką się wykupuję przy priority i podczas odprawy na obydwóch lotniskach nikt nie miał żadnych obiekcji do niej. Z tego co widziałam to było kilka kobiet które nie miały wykupionej tej usługi a miały nawet większą torebkę damską ale jakoś nikt nie miał z tym problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:57 

skoro główny bagaż podręczny poszedł do luku, to jaki mieli mieć problem???

Taka jest istota zmian, można mieć drugi mały na lekarstwa, biżuterię, elektronikę itp itd, gdy główny trafia do luku bagażowego
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group