Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 10 Maj 2018 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
cichyy napisał(a):
Czy to priority wynika z tego ze mam WDC czy z tego ze lece z niemowlęciem?

Za WDC nie dają priorytetu za to na obsługa woła jako pierwszych osoby z priorytetem i z małymi dziećmi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#262 PostWysłany: 14 Maj 2018 12:18 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Na karcie pokładowej mam priority ale widocznie wynika to z tego, ze jest niemowlę do mnie przypisane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 04 Lip 2018 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
cichyy napisał(a):
Bo jeśli z WDC to czy w takim razie mam prawo wziąć 2 małe dodatkowe torby? (jedną ze względu na priority a drugą dla niemowlaka?).

Cześć,
Zna ktoś odpowiedź na to pytanie? Pierwszy raz lecę z gzubem i jestem ciekaw. Wizzair automatycznie przypisał małą do mnie i nadał status Wizz Priority. Czy oznacza to, że można zabrać dwie torby 40x30x18cm (jedna moja za priority, i jedna dla małej?) plus oczywiście standardowy podręczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 04 Lip 2018 23:21 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Jak latałem wizzem z córką poniżej dwóch lat, to zawsze był priorytet, prawdopodobnie ze względu na niemowlaka.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 04 Lip 2018 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
Ale pytanie brzmi, czy to "pełny" priorytet dający mi prawo do dodatkowej "małej torby" + jeszcze jedna mała torba dla córki :) Wtedy aparat ze szkłami miałbym w swojej, a córka swoje rzeczy w swojej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 17 Lip 2018 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
barat napisał(a):
Ale pytanie brzmi, czy to "pełny" priorytet dający mi prawo do dodatkowej "małej torby" + jeszcze jedna mała torba dla córki :) Wtedy aparat ze szkłami miałbym w swojej, a córka swoje rzeczy w swojej.

Sam sobie odpowiem "dla potomnych" ...
Jeśli z powodu dziecka wbije wam priority, to jak najbardziej można mieć podręczny + mała torba i do tego osobna torba dla niemowlaka :) U nich w systemie jest to pełnoprawny Priority :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 18 Lip 2018 10:52 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Mam wykupione 3 bilety w taryfie Wizz Go.
Katowice-Katania.
Dla siebie, żony i dla 11 miesięcznej córeczki.
Dla mnie i dla żony, podczas zakupu przysługiwał bagaż rejestrowany oraz podręczny. Dzisiaj kiedy sprawdzam swój lot mam informację:

Usługa Wizz Priority — Tylko pasażerowie z wykupioną usługą WIZZ Priority mogą zabrać na pokład swój bagaż podręczny
Taryfa WIZZ Go Family
Niemowlę

Sam już nie wiem, czy mi przysługuje bagaż podręczny ? Dla niemowlaka mogę zabrać jedynie wózek, tak ?
Dzięki !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 18 Lip 2018 11:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Osoba do której przypiszą niemowlę ma z automatu priority.Niemowlak ma dodatkowo małą torbę na rzeczy potrzebne w podróży.Oprócz wózka można fotelik lub nosidełko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bankers uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 03 Sie 2018 12:17 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Mam lot z WAW do Londynu, nadal mozna za darmo oddac bagaz podręczny przy stanowisku check-in?

Jezeli oddam ten bagaż to moge mieć ze sobą jeszcze jakaś mała torebke cokolwiek chociażby na dokumenty?
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 03 Sie 2018 12:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Jest temat na to...
bagaz-podreczny-w-wizzair-oddac-do-luku-bagazowego,228,120796
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 03 Sie 2018 12:35 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@mussten Tak można nadać bagaż na check-in. Tylko trzeba uważać na wagę - ważą.Torebkę można mieć, jeśli ma się wykupione pierwszeństwo wejścia na pokład. Dobrym wyjściem jest zakup czegokolwiek w sklepach bezcłowych.Do reklamówki z "bezcłówki ''można wrzucić swoje drobiazgi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 20 Sie 2018 10:57 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 3
Witam
Mam wykupiony bilet na lot. Proszę o informacje jak to w końcu teraz jest. Jak mam bagaż podręczny i dodatkowy a nie mam Wizz priority to czy ja ten bagaż muszę nadać tam gdzie bagaż dodatkowy ? czy on tam zostanie zabrany od razu ? Czy biorę go normalnie i dopiero przy wpuszczaniu do bramek już tam w razie czego go wezmą do luku bagażowego. Zastanawiam się czy nie będzie sytuacji że będę miał podręczny aż do bramek a potem ktoś mi powie że nie nadałem wcześniej itd.

Dziękuje za informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Bagaż podręczny można nadać razem z rejestrowanym.
Nie dodawaj żadnych wartościowych przedmiotów do luku (foto, pf, tel itp). Jeśli będziesz brać bagaż podręczny do kabiny to poproś o zawieszkę żeby nie było niedomówień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:13 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 3
Dziękuje za szybka odpowiedz.

Ale prosił bym jeszcze o wyjaśnienie. Jak nie mam wizz priority i nie nadam bagażu podręcznego razem z rejestrowanym to co wtedy ? Rozumiem że potem już nikt mi nie powie że nie nadałem i że nie mogę zabrać tylko wezmą go tam do luku tak ? I nie zrozumiałem o tej zawieszce. Skąd tą zawieszkę wziąć ( w sensie kogo poprosić ? )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@bratnik rozumiem, że mówiąc bagaż dodatkowy masz na myśli bagaż rejestrowany, który wykupiłeś dodatkowo. Wtedy, gdy będziesz nadawał bagaż rejestrowany przy check-in to zapytaj się od razu czy wezmą też podręczny. Jeśli się zgodzą to pamiętaj by z tego bagażu podręcznego wyjąć wszystkie cenne rzeczy (pieniądze, dokumenty, klucze, komórkę, tablet, laptop, aparat fotograficzny itp.). Jeśli się nie zgodzą to zabierasz bagaż podręczny na kontrolę bezpieczeństwa (tu pamiętaj o wcześniejszym spakowaniu płynów do bagażu rejestrowanego), a potem idziesz pod bramki (gate). Tam jest duża szansa, że bagaż podręczny zostanie oklejony niebieską taśmą i zabrany do luku spod wejścia do samolotu (tu też pamiętaj o wyjęciu z oklejonego bagażu cennych rzeczy). Dotyczy to zwłaszcza walizek. Jeśli będziesz mieć plecak lub miękką, sportową torbę to jest duża szansa, że ten bagaż zabierzesz ze sobą do wnętrza samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:18 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 3
Dziękuje. Rozumiem. Czyli jak nawet nie nadam podręcznego tam gdzie rejestrowany to potem będzie i tak luz z zabraniem go tylko to gdzie będzie w trakcie lotu to się okaże. Dziękuje.

A pytanie jeszcze jak by się nadawało bagaż podręczny tam gdzie rejestrowany i by się zgodzili to oni ten podręczny ważą też wtedy ? Pytam bo czasami podręczny sie tam z 0.5 kg przekroczy ale nigdy nie było problemu a w takiej sytuacji to nie wiem jak by było
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:32 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 2
Witam. Lecimy z rodziną pod koniec września na trasie Warszawa-Larnaka z 2,5 latka. Pytanie czy jeśli nie mamy wykupionej usługi wizz priority ani małej torby podręcznej.
Czy możemy na pokład wnieść bezpłatnie aparat fotograficzny i wodę zakupioną już po kontroli bezpieczeństwa? Ewentualnie pustą butelkę z "dziubkiem" żeby nalać wodę dla małej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:33 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
jak o 0,5 kg przekroczy to wyciagasz ciezkie rzeczy i ladujesz do kieszeni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#279 PostWysłany: 20 Sie 2018 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
-- 20 Sie 2018 12:44 --

@bratnik - tak przy nadawaniu bagażu podręcznego przy check-in jest on ważony. A w razie czego to zrób jak radzi @Kian :)

-- 20 Sie 2018 13:37 --

@januszewskaanna1990 Tak, aparat można wnieść bezpłatnie na pokład samolotu. Co prawda nie ma gwarancji wniesienia tego aparatu w dedykowanej torbie foto, bo jak obsługa się uprze to mogą taką torbę potraktować jako dodatkową sztukę bagażu :( Ja co prawda wniosłam swoją lustrzankę razem z całą torbą fotograficzną, ale 100% pewności, że zawsze tak pozwolą nie ma. Dla spokoju można mieć jakąś składaną miękka torebkę lub plecaczek w kieszeni i do niego włożyć aparat, dokumenty, pieniądze itp. lub można te rzeczy włożyć do dużej reklamówki ze strefy bezcłowej. Wizzair pozwala też wnieść dodatkowo zakupy ze strefy wolnocłowej do samolotu i te zakupy nie wliczają się w limit wymiarowy i wagowy bagażu, więc z wodą nie będzie problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 25 Sie 2018 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Czy ktoś z Was został już mailowo lub telefonicznie poinformowany o tej nowej polityce bagażowej? aby podręczny nadać w check in? czy działa to już w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group