Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 16 Mar 2017 12:20 

Rejestracja: 18 Kwi 2010
Posty: 12
Chodziło mi o coś innego, mam małą walizkę (wymiar małego BP) a wykupiłem duzy BP czy mogę coś dodać do walizki tak by nie przekroczyć wymiaru duzego BP (np ofoliować walizke i jakąś saszetkę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#102 PostWysłany: 16 Mar 2017 12:42 

A zobacz jakie oba bagaże mają wymiary i biorąc pod uwagę wzorniki na wymiar czy jest to możliwe???????
Góra
 PM off  
      
#103 PostWysłany: 16 Mar 2017 14:21 

Rejestracja: 18 Kwi 2010
Posty: 12
Zakładam ze maxymalne wymiary połączonego bagazu zmieszcza sie w maxymalnych wymiarach duzego bagazu podrecznego, chodzi mi o sam fakt łączenia bagażu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 16 Mar 2017 14:26 

Duży podręczny ma minimalny wymiar też 25 cm, czyli teoretycznie i zapewne praktycznie (o ile dobrze ofoliujesz) się da

A na przyszłość wykup pierwszeństwo, za sporo mniej masz 2 bagaże o podobnych wymiarach, do tego bez gimnastyki z foliowaniem
Góra
 PM off  
      
#105 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:29 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 7
Witam serdecznie,

Mam następujący problem i prosiłabym o pomoc, jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania. Otóż ja i koleżanka wykupiłyśmy w Wizzairze lot z Katowic do Londynu i z powrotem, a koleżanka dodatkowo wykupiła na swój bilet również bagaż rejestrowany dla nas obu. Jednak z powodu choroby nie może lecieć. Czy mogę nadać bagaż rejestrowany okazując jej bilet? Czy przy nadawaniu bagażu jest konieczna obecność osoby, która wykupiła bagaż i konieczne jest okazanie dokumentu (dowód/paszport)?

I jeszcze jedno pytanie - jeśli będę jednak musiała dokupić bagaż na swój bilet - czy opłata za dokupienie bagażu on-line jest wyższa im bliżej wylotu, czy nie ulega zmianie i ta cena, która dzisiaj mi się wyświetla będzie również obowiązywać np. 3 dni przed wylotem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Beata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Becia10 napisał(a):
Czy mogę nadać bagaż rejestrowany okazując jej bilet? Czy przy nadawaniu bagażu jest konieczna obecność osoby, która wykupiła bagaż i konieczne jest okazanie dokumentu (dowód/paszport)?

Koleżanka musi lecieć, nie tylko być obecna przy check in. Jeśli będzie obecna na check in, a później nie stawi się do gate, bagaż zostanie ręcznie wyjęty z samolotu.
Spróbuj ewentualnie na infolinii przepisać bagaż na innego pasażera, jeśli jesteście na jednej rezerwacji, może się uda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:50 

@Becia10 - jeśli Ty i Twoja koleżanka macie zakupione bilety w ramach jednej rezerwacji, to zadzwoń na infolinię Wizzaira i opisz problem. Niewykluczone, że uwzględnią szczególną sytuację i opłacony bagaż rejestrowany przypiszą do Twojego imienia i nazwiska.

Pamiętaj o jednym, bagaż rejestrowany jest przypisany do konkretnej osoby. Okazanie biletu od koleżanki nic Tobie nie da. Jeśli Twoja koleżanka nie poleci, to ostatecznie bagaż przypisany do jej imienia i nazwiska również nie poleci (zostanie wyjęty z samolotu).

Jeśli Ty i koleżanka kupowaliście bilety w ramach osobnych rezerwacji, to nic z tym już nie zrobisz. Musisz na nowo wykupić bagaz rejestrowany (na swoje imię i nazwisko).

Becia10 napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie - jeśli będę jednak musiała dokupić bagaż na swój bilet - czy opłata za dokupienie bagażu on-line jest wyższa im bliżej wylotu, czy nie ulega zmianie i ta cena, która dzisiaj mi się wyświetla będzie również obowiązywać np. 3 dni przed wylotem?


Cennik usługi bagażu rejestrowanego w liniach lotniczych Wizzair jest zróżnicowany - może być różny w zależności od trasy, nawet na tej samej trasie oraz konretnym locie może być różny w zależności od dnia, kiedy Ty zdecydujesz się go wykupić. Na kilka dni przed wylotem cennik dla bagażu rejestrowanego może być dużo wyższy niż wtedy, gdy dokonujesz wykupu tej usługi z większym wyprzedzeniem.
Góra
 PM off  
      
#108 PostWysłany: 19 Kwi 2017 14:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Anonymous napisał(a):

nawet na tej samej trasie oraz konretnym locie może być różny w zależności od dnia, kiedy Ty zdecydujesz się go wykupić. Na kilka dni przed wylotem cennik dla bagażu rejestrowanego może być dużo wyższy niż wtedy, gdy dokonujesz wykupu tej usługi z większym wyprzedzeniem.

Nie spotkałam się z czymś takim. ;) Sezon,trasa,to czy kupujesz na lotnisku lub internetowo,razem z biletem ,czy dokupisz później,ma wpływ na cenę ,ale żeby cena bagażu nadawanego rosła w miarę zbliżania się daty lotu ,to jakieś nowe odkrycie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 19 Kwi 2017 14:54 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Bo nie rośnie. Kupowałem bilety na trasach z dużym ruchem, a bagaż dopiero wtedy, gdy uzbierały mi się punkty Wizz - często na dzień, dwa przed wyjazdem. Cena nigdy nie wzrosła.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 22 Kwi 2017 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Cena będzie wyższa (albo może być), bo koleżanka kupowała bagaż bezpośrednio przy rezerwacji, a Ty poprzez zarządzanie rezerwacją. W drugim przypadku bagaż jest droższy (przynajmniej przy WDC).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 22 Kwi 2017 22:21 

d-t-x napisał(a):
Bo nie rośnie. Kupowałem bilety na trasach z dużym ruchem, a bagaż dopiero wtedy, gdy uzbierały mi się punkty Wizz - często na dzień, dwa przed wyjazdem. Cena nigdy nie wzrosła.


W podobnym temacie potrafił napisać jasno i czytelnie, do tego jak to wygląda faktycznie

d-t-x napisał(a):
michcioj napisał(a):
hej sluchajcie,czy jesli kupie teraz bilet za punkty to czy pozniej moge dokupic bagaz rejestrowany rowniez za punkty wizzaira ?
czy ktos moze potwierdzic ?podejrzewam ze tak, ale na szybko nie moge tego znalezc :)


Ja tak zawsze robię. A fakt, że jest trochę drożej mnie nie przeraża, bo i tak nie będę miał co zrobić z punktami (za zwroty z booking.com przepadają po 6 miesiącach).
Góra
 PM off  
      
#112 PostWysłany: 23 Kwi 2017 09:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329

_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 23 Kwi 2017 10:30 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
@‌gorny77‌ - drożej, niż w przypadku zakupu bagażu wraz z biletami. Potem cena jest mniej więcej stała, występują tylko drobne wahania kursowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 23 Kwi 2017 10:42 

Poprosiłem o ujęcie w wiki tematu
https://wizzair.com/pl-pl/kalkulator-oplaty-za-bagaz#/
bo w postach wychodzi masło maślane, a to jest dość proste, do tego szczegóły SZYBKO dostępne na stronie Wizzair
Góra
 PM off  
      
#115 PostWysłany: 25 Kwi 2017 00:01 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 3
witam,
poszukuję odpowiedzi na pytania - wykupiłam pierwszeństwo wejścia, które pozwala na wzięcie małego osobistego przedmiotu o wymiarach 40 X 30 X 18 CM. Mam plecak na laptopa, który nieszczęśliwie, przekracza wymiar o 5cm (ma 45 zamiast 40). Nie mam zamiaru go wypakować mocno (laptop, czytnik i bilet) więc będzie giętki, ale nie się ukryć, że jakby chcieli zmierzyć to oficjalnie będzie 45 cm (aczkolwiek bez problemu wejdzie pod siedzenie). Czy ktoś się orientuje, jak bardzo pracownicy zwracają uwagę na rozmiar "osobistego przedmiotu"?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 25 Kwi 2017 00:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
W tej kwestii nie jest tak rygorystycznie i nie powinnaś mieć problemu.Dodatkowego tzw.przedmiotu osobistego zazwyczaj nikt nie mierzy, jeśli na oko nie podpada pod rejestrowany ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tygrusia lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 25 Kwi 2017 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Raczej nie zwracają. Musisz się jednak liczyć z tym, że przekracza rozmiar małego bagażu podręcznego, do którego jest sizer, więc jest jakieś 2% szansy, że dopłacisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 25 Kwi 2017 00:20 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 3
Hmm...najwyżej go paskiem ścisnę i nie będzie przekraczał wymiarów (innej opcji nie widzę). Dziękuję za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 13 Maj 2017 11:01 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Lecę na trasie BUD-LTN-GDN, wszystko Wizzem. Czy jest możliwość nadania bagażu rejestrowanego od razu do Gdańska, żebym nie musiał go wyciągać w Luton, czy nie ma nawet sensu pytać o taką opcję?

Z tego, co widziałem, jedyne pytanie tego typu na forum to o przesiadkę z Cebu Pacific na Wizza w Dubaju (odpowiedź brzmiała nie), ale może w tym wypadku będzie inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 13 Maj 2017 11:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Na razie W6 nie praktykuje nadawania bagażu do portu docelowego jeśli lot jest z przesiadką.
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: alberthus oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group