Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 02 Lut 2022 09:56 
Awatar użytkownika

niebieski
Można sobie wykupić, ale konkretne, jak patrzyłem na swojej rezerwacji to najtaniej wychodzi za 126PLN, tej usługi miejsca obok siebie już nie ma jak dodać.
Dominik1 lubi ten post.
Dominik1 uważa post za pomocny.

#262 PostWysłany: 02 Lut 2022 10:18 

Zgadza się, jeszcze tam ktoś wczesniej pisał i może to słuszna koncepcja żeby jedną osobę odprawić 2 dni przed a drugiej osobie najpierw wybrać miejsce obok tej pierwszej i dopiero odprawić, choć system w tym czasie moze szybko sprzedac miejsce obok pierwszej odprawionej osoby i wtedy nic z tego. Też ktoś wyzej pisał że ostatnie 6 lotów miał 5 obok siebie jeden nie więc system nie tak źle rozkłada moze jednak nie rozrzuca az tak specjalnie po samolocie.
 Relacje PM off  

#263 PostWysłany: 02 Lut 2022 10:29 

niebieski
Próbowałem tak ostatnio bo miałem osobną rezerwację na siebie i małolata i drugą na żonę. Odprawiłem siebie i syna z losowym, bo i tak z małoletnim przydziela razem, a na żonę chciałem dokupić obok, ale system rozpoznaje cwaniaków chyba, bo na 40 miejsc w samolocie zaproponowanych jako dostępne przy odprawie żony najbliższe było 8 rzędów dalej. I to mimo że odprawiałem się 5 minut po rozpoczęciu darmowej odprawy. Fakt że samolot okazał się wypełniony po brzegi - naliczyłem w czasie lotu dwa puste fotele.
 Relacje PM off
Dominik1 lubi ten post.

#264 PostWysłany: 02 Lut 2022 10:37 

Dokąd leciałeś jesli mogę wiedzieć?

To cienko to wygląda w takim razie. WIdzę dostepne miejsca w samolocie i tez juz połowa na tą chwilę jest not available takze slabe rokowania ze bedą pustki chyba ...

A czy orientujecie się jeśli kupujecie bilety "obok siebie" ale nie konkretne miejsca to czy macie od razu napisane czy przydzielone po rezerwacji konkretne miejsca z systemu? Bo zastanawia mnie fakt jak szybko te miejsca znikają i mysle że to wlasnie przez taką opcję a nie przez wybory konkret miejsc przez ludzi
 Relacje PM off  

#265 PostWysłany: 02 Lut 2022 10:53 

niebieski
teraz z Teneryfy do Katowic 29.01. - koniec ferii więc samolot pełny, ale jak latem miałem na lotach do Splitu i Czarnogóry całą rodzinę na jednej rezerwacji to za każdym razem losowo przydzielało mi w systemie rodzic i dziecko BC, drugi rodzic D - w tym samym rzędzie - tak że jest szansa
 Relacje PM off
Dominik1 lubi ten post.

#266 PostWysłany: 02 Lut 2022 10:58 

I pewnie logicznym jest ze jesli chciałbym zobaczyć co system da na 48h przed a potem dokupić miejsce to już nie ma takiej opcji lub kwota x2? :-)

Dzięki za odpowiedzi, fajnie sie kogoś poradzić chyba jedyne forum i w dodatku tak aktywne.
 Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 02 Lut 2022 11:05 
Awatar użytkownika

niebieski
[quote="Dominik1"...

A czy orientujecie się jeśli kupujecie bilety "obok siebie" ale nie konkretne miejsca to czy macie od razu napisane czy przydzielone po rezerwacji konkretne miejsca z systemu? ...[/quote]
na jednej rezerwacji na VI (kupowane w VI 2021) miałem konkretne miejsca, ale teraz zmienili godziny i miejsca zniknęły, na innych miałem przydzielone przy odprawie, teraz już olałem te siedzenie razem.
Dominik1 lubi ten post.

#268 PostWysłany: 02 Lut 2022 11:26 

Ok dziękuję,

dzwoniłem teraz do nich bo wyczytałem na wczesniejszych stronach że system już wie gdzie bede siedział chyba, że ktoś wykupi to miejsce to mnie przerzuci ale pani twardo odpowiedziała, że system losuje miejsca po odprawie i nie wiadomo gdzie usadzi i teraz nie może podejrzeć tego (choć komuś wczesniej mówili jakie miejsce na ta chwile ma przydzielone) ale trudno.

Pytanie z serii głupszych trochę, 48h przed lotem jest odprawa online i podczas niej odprawić mozna tylko lot w pierwszą stronę tak czy w obie?
 Relacje PM off  

#269 PostWysłany: 02 Lut 2022 11:30 

niebieski
W jedną. Każdy rejs jest traktowany osobno i odprawa dla każdego segmentu jest otwierana 48 godzin przed.
 Relacje PM off
Dominik1 lubi ten post.

#270 PostWysłany: 02 Lut 2022 15:02 

niebieski
Po prostu trzeba nauczyć się z tym żyć - u mnie 5-osobową rodzinę rozrzuca po całym samolocie i jest to celowe. Jak Ci zależy - to najlepiej po prostu (przy zakupie biletu od razu) wykupić miejsca obok siebie. Trudno.
Mi się to też nie podoba - raz że w przypadku (odpukać) awaryjnej sytuacji każde z trojga dzieci mam na dwóch przeciwległych końcach niemałego przecież samolotu. A dwa - przecież w dobie pandemii to ze względów zdrowotnych teoretycznie też nie jest dobre. Rodzina powinna siedzieć razem i basta.
Ale z drugiej strony jak za miejsca mam dopłacać więcej niż za cały lot, to jednak staramy się z tym żyć ;)
...choć jak się da, to po starcie - w niemałym pospolitym ruszeniu - pół samolotu niekiedy się przesiada :lol:
 Relacje PM off
Dominik1 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#271 PostWysłany: 02 Lut 2022 16:02 

zgadza się, z drugiej strony typowy marketing, chodz do mnie jest tanio a potem na wszystkim co mogą przytną marże i wyjdą jakoś
Pamiętam ze w wakacje ubiegłe wylot na majorke jak mnie interesował z wizzaira to ze wszystkim wychodzilo mi 1.5x drozej niż najtansze czartery które były i tak drogie.
 Relacje PM off  

#272 PostWysłany: 02 Lut 2022 18:09 

złoty
Dominik1 napisał(a):
I pewnie logicznym jest ze jesli chciałbym zobaczyć co system da na 48h przed a potem dokupić miejsce to już nie ma takiej opcji lub kwota x2? :-)

Dzięki za odpowiedzi, fajnie sie kogoś poradzić chyba jedyne forum i w dodatku tak aktywne.

zawsze możesz kliknąć "lubię" i "pomógł" wszystkim, którzy ci pomogli, dzięki temu forum też jest aktywne.
Co do miejsc, nie rozumiem, jeśli żona PANICZNIE się boi i bilety kosztowały GROSZE, to dlaczego nie zapłaciłeś za te miejsca? Mielibyście mniej stresu i "rozkminiania" jak to będzie, gdy będzie.
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#273 PostWysłany: 03 Lut 2022 08:35 

żona sama powiedziala zebym nie domawiał nic na tą chwile, powiedziano nam że mozna wszystkie uslugi dodac przed odprawą, myslelismy że i tą.
Kwestia druga- dodamy sobie juz konkretne miejsca trudno, ale nie chcielismy i tak dodawac od razu tego do biletu czy bagazu jednego dlatego że gdyby zaistniały pewne okolicznosci w tych czasach to moglibysmy po prostu stracic te pieniądze, a tak stracimy gołe bilety.
 Relacje PM off  

#274 PostWysłany: 03 Lut 2022 09:40 

platynowy
@Dominik1 Będzie dobrze. Lot masz w środku tygodnia, więc w razie czego nie powinno być problemu by znaleźć dwa wolne miejsca obok siebie i się przesiąść.
 Relacje PM off
Dominik1 lubi ten post.

#275 PostWysłany: 03 Lut 2022 09:43 

No może i tak, ale lot jest w pierwszą stronę w poniedziałek więc nieźle, ale w drugą w niedzielę. Choć jakby ktoś miał iść do pracy w poniedziałek to nie weźmie tego lotu bo w warszawie ląduje koło 22 bodajże.
 Relacje PM off  

#276 PostWysłany: 03 Lut 2022 10:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 357
Kilometry: 601 198
Dominik1 napisał(a):
Choć jakby ktoś miał iść do pracy w poniedziałek to nie weźmie tego lotu bo w warszawie ląduje koło 22 bodajże.

Na tym forum to brzmi jak herezja ;)
9 ludzi lubi ten post.

#277 PostWysłany: 03 Lut 2022 13:44 
Awatar użytkownika

Loty: 352
Kilometry: 491 628
złoty
@Kashpir dokładnie tak - lądowanie o 7:30 w poniedziałek po nocce na lotnisku to nadal weekendowy wypad bez dnia wolnego :lol:

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#278 PostWysłany: 03 Lut 2022 13:57 

niebieski
Ja czasami, jak wracam np. o 18, to na 19 umawiam się do klienta do roboty.
Bo jutro może nie zadzwonić... :D
A ktoś musi płacić za te wszystkie wyjazdy całej rodziny. :mrgreen: :lol:
 Relacje PM off
katka256 lubi ten post.

#279 PostWysłany: 06 Lut 2022 15:05 

Czy orientujecie się może, jak będzie wyglądała sprawa, jeśli zamiast odprawić się online i czekać na szczęście aby miejsca były wylosowane obok siebie - wykupię odprawę na lotnisku (3x11 EUR) i poproszę wtedy o miejsca obok siebie? Macie doświadczenia z czymś takim? Ewentualnie czy można o zamianę miejsc poprosić przy check-in podczas odprawiania bagażu będąc odprawionym online z "porozrzucanymi" miejscami?
 Relacje PM off  

#280 PostWysłany: 06 Lut 2022 15:13 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
To już lepiej zamiast tej odprawy wykup miejsca, gdyż przyznaje miejsca mocno je rozrzucając po pokładzie i na lotnisku przydzielą z tego co zostanie.
Ostatnio odprawiłem się 4 godziny przed lotem, pokład neo: 3 osoby przydzieliło losowo 39A i F oraz 40 F.
B i jedno E były wolne.
 Relacje PM off  

[ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość