Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 388 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 16 Sty 2020 09:01 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Moje doświadczenie z ubiegłego tygodnia jest całkiem inne. Automatyczny przydział miejsc dla rodziny 2 dorosłych i 3 dzieci był taki że żona z dwulatkiem w jednym rzędzie obok siebie, a ja w rzędzie obok nich z 5 i 10 latkiem. W obie strony było podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#182 PostWysłany: 16 Sty 2020 11:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Anonymous napisał(a):
No to u mnie wszystko jasne. System rozdzielił losowo moje 4,5letnie dziecko 4 rzędy dalej, na środkowe miejsce, między obcych ludzi.


Nie znam - bo nie podałaś - bliższych szczegółów, ale IMHO zrobiłaś dokładnie to, co "system" chciał, żebyś zrobiła: zapłaciła.
Latam kilka razy w roku z dzieciakami i nigdy, ale to nigdy system tak małego dziecka nie usadził osobno. Dopiero nastolatka (jako "dorosłego") może rozdzielić.

...a nawet jeśli, to wsiadasz do samolotu i stewardessa przesadza dziecko. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#183 PostWysłany: 16 Sty 2020 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
a nie jest tak, ze system załozyl, ze te 2 miejsca razem są dla opcji rodzic+ dziecko, a trzecie dla drugiego dorosłego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 16 Sty 2020 12:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
...albo tylko "pokazał", że "musisz" kupić miejsca - a przy faktycznym przydzielaniu dostałabyś właściwe. :)
Raczej nie ma takiej opcji, żeby z dzieckiem rozsadzili: jak sobie to wyobrażasz: dajmy na to 2,5-letnie (formalnie to to samo, co 4,5-letnie) dziecko "siedzi" z przodu samolotu, a rodzic z - za przeproszeniem - cycem z tyłu przy silnikach?
Powtarzam: nawet jeśli teoretycznie by się zdarzyła taka sytuacja, bo np. odprawiasz się ostatnia i nie ma takich miejsc (choć system powinien je "trzymać"), to w samolocie pracownika przesadza kogo trzeba i tyle.
Sorry, ale mnie się to kojarzy z jakąś w ogóle nieuzasadnioną paniką, bo "coś zobaczyłam i się przestraszyłam"... ;) Komplikujesz (znowu) i panikujesz (znowu) - i zupełnie niepotrzebnie szukasz sobie problemu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 16 Sty 2020 14:12 

Akna napisał(a):
a nie jest tak, ze system załozyl, ze te 2 miejsca razem są dla opcji rodzic+ dziecko, a trzecie dla drugiego dorosłego?


Nie, miejsca zostały przydzielone dla konkretnych osób.
Góra
 PM off  
      
#186 PostWysłany: 16 Sty 2020 14:19 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
I powiedz nam: co za problem się przesiąść? Gdzie widzisz problem znowu...?? :roll:
Choć moim zdaniem źle spojrzałaś, bo na pewno nie jest tak, że system usadził dwoje dorosłych razem a dziecko osobno gdzie indziej. Albo źle spojrzałaś - może zbyt nerwowo - albo to była propozycja a nie rzeczywisty przydział miejsc.
W ogóle to można się zastanawiać jak sobie poradzisz w dalszej podróży lub następnych, skoro istnieje mnóstwo innych miejsc potencjalnie (i naprawdę) "zapalnych", niż sam lot samolotem: transport (wypożyczalnie aut, transport publiczny), hotele (kwatery), wstępy do różnych miejsc... Polecałbym jednak albo wziąć kilka głębokich oddechów albo kogoś do pomocy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 16 Sty 2020 14:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Anonymous napisał(a):
Akna napisał(a):
a nie jest tak, ze system załozyl, ze te 2 miejsca razem są dla opcji rodzic+ dziecko, a trzecie dla drugiego dorosłego?


Nie, miejsca zostały przydzielone dla konkretnych osób.

To trzeba było zadzwonić na infolinię, żeby przesadzili dziecko do jednego z rodziców.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 16 Sty 2020 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 229
Kilometry: 284 328
Jak dla mnie koleżanka trochę chciała oszukać system i się nie udało. Jak latamy we trojkę (ja, małżonka i dziecko 5 lat), nigdy nie wykupuję miejsca. Dziecko siedzi ze mną, zaś żona różnie, choć nieraz się trafiło, że mieliśmy miejsca koło siebie. Przez te 2-3 godziny jeden rodzić spokojnie może się zająć dzieckiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#189 PostWysłany: 16 Sty 2020 16:05 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dokładnie!
Dodatkowo u mnie jest pełna dowolność w siedzeniu "kto z kim" w ramach wykupionych miejsc.
...albo uzgodnionych ze współpasażerami, jeśli to jest konieczne i możliwe. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 16 Sty 2020 16:19 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Anonymous napisał(a):
Akna napisał(a):
a nie jest tak, ze system załozyl, ze te 2 miejsca razem są dla opcji rodzic+ dziecko, a trzecie dla drugiego dorosłego?


Nie, miejsca zostały przydzielone dla konkretnych osób.

a kiedy ten lot przypomnij? bo ciekawi mnie jak to będzie wyglądało w praktyce.
wizzair złapał swoją kolejną, naiwną ofiarę niestety.
Nigdy nie wykupuję miejsc, zawsze siedzę z dzieckiem a ma już nawet 12 lat. Wizzairem do Dubaju nie leciałam, więc 1-3 godz z mężem kilka rzędów dalej, dajemy radę. Jesteśmy dzielni i nie straszna na rozłąka.
Ze 2 czy 3 razy zdarzyło się, że miejsce miałam ja i dziecko, miejsce obok wolne to mąż się dosiadł po prostu.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 16 Sty 2020 17:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
miriam napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Dzięki bardzo za odpowiedzi!

Dla jasności: CHCĘ wykupić miejsca dla siebie i męża, czyli na pewno będziemy siedzieć razem, ale NIE wykupować dziecku (oszczędność 98zł w dwie strony) - czy jest w ogóle jakaś opcja, że system rozsadzi nas z dzieckiem?

Twój pomysł nie jest zbyt trafny,bo może się okazać,że po wykupieniu tylko 2 miejsc ,miejsca obok wykupi lub przydzieli komuś innemu i siłą rzeczy dziecko będzie miało miejsce gdzieś indziej.Pewnie personel pokładowy postara się to jakoś pozamieniać, by było zgodnie z regulaminem ,ale czy gra warta świeczki.Na twoim miejscu wykupiłabym wszystkim lub ew.działała dopiero widząc co losowo zostało przypisane- ze wskazaniem na opcję 2. :)

@AgatAgat Uprzedzałam ale nie posłuchałaś ;) Bez wydawania kasy byłoby to samo(2+1) a może nawet lepiej.Przekombinowałaś.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 16 Sty 2020 17:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
No dokładnie tak!
Od początku mówiłem, że to jest stwarzanie problemu tam, gdzie go nie ma. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 17 Sty 2020 00:12 

Komentarze sanchopana wobec mojej osoby są żałosne. Człowieku, ale lepiej Ci, że ze mnie zrobisz idiotkę, niemotę, wariatkę? Pompujesz swoje ego na jakimś forum? Serio?

Ludzie, nie latam 10,20,30 czy nawet 5 razy w roku. Chyba nigdy nie leciałam tanimi liniami! Nie znam się, toteż pytam - jak mi się zdawało - mądrzejszych. Zanim zapytam - czytam. I znalazłam takie wypowiedzi (również na tym forum! Sic!), że dzieci były rozdzielane/rozsadzane i tak- siedziały oddzielnie, więc chciałam to zweryfikować, pytam kulturalnie, szukam porady. Sorry, że zawracam gitarę!!! No ale widzę, że przynajmniej niektórzy sobie podrwili, nieco humorek poprawili, jacy to są mądrzy, wyluzowani i doświadczeni, nie to co przeciętny pożyteczny idiota...

Niemniej jednak dzięki tym serdecznym forumowiczom, którzy udzielili mi rzeczowych odpowiedzi.
Góra
 PM off  
      
#194 PostWysłany: 17 Sty 2020 00:17 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A konkretnie to gdzie znalazłaś tutaj, na tym forum takie info, że "dzieci siedziały oddzielnie"? I co to są "dzieci" twoim ("niemoty" czy jak... - i co to w ogóle znaczy?) zdaniem?
Bo jeśli owe "dzieci" to np. jest 15-latek, to owszem, siedzi oddzielnie. Ale to nie jest dziecko w kontekście zadawanego tutaj pytania. IMHO sobie to wymyśliłaś, tak samo jak wymyśliłaś, że system usadził dwoje dorosłych razem, a 4,5-letnie dziecko osobno. Za swoje błędy obarczasz innych - ot i prawda. :oops:

Powiedz prawdę - a... nożyce się odezwą. :lol: :mrgreen: :mrgreen:

No już, nie panikuj nam tu znowu... :D

To ja mówiłem: ów "idiota". :lol: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#195 PostWysłany: 17 Sty 2020 02:53 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
-- 17 Sty 2020 01:24 --

Ludzie, czy o wszystko musicie skakac sobie do gardel? Z tego, co pamietam dyskusja dotyczyla sytuacji, w ktorej 2 doroslych ma wykupione miejsca kolo siebie, a dziecko nie (bo z automatu powinno byc pod opieka osoby doroslej). Pamietam rowniez, ze zainteresowanej jako argument przy ewentualnym oddzieleniu dziecka podalem kwestie bezpieczenstwa (np nalozenie maski w sytuacji tego wymagajacej), bo przeciez sama instrukcja mowi, ze najpierw sobie, pozniej dziecku - ciezko to wykonac, gdy dziecko znajduje sie X rzedow dalej...
Sam @sanchopan zrugal mnie, zebym sie nie podniecal, bo nie ma opcji, aby system mogl posadzic dziecko gdzie indziej - widac opcja taka jest, z tym ze osobiscie w tej sytuacji nie doplacilbym ani zlamanego grosza, tylko probowalbym podczas boardingu zalatwic sprawe z personelem pokladowym, bo chyba posadzenie 4 letniego dziecka bez opieki rodzicow jest niezgodne z przepisami, no chyba ze sie cos zmienilo i 4 latki moga juz samodzielnie podrozowac po swiecie...
@AgatAgat wcale nie chciala oszukac systemu, tylko uniknac zbednych kosztow, wykorzystujac przepisy, ale widac ze system przydzialu miejsc ukierunkowany jest raczej na zarobek, niz na bezpieczenstwo i ciekawe co na to instytucje nadzorujace i dbajace o bezpieczenstwo w ruchu lotniczym?

-- 17 Sty 2020 01:53 --

...a co by bylo gdyby wyrodny rodzic wszedl z placzacym/krzyczacym 4 latkiem do samolotu, usiadl, zeby nie tamowac ruchu w swoim rzedzie - np 8, a dziecku kazal isc na swoje srodkowe miejsce w rzedzie np 14??? Czy taki spazmujacy i nie znajacy cyferek 4 latek pomiedzy fotelami samolotu moglby wraz z rodzicem (nie majacym faktycznie mozliwosci opieki) zostac uznany za terroryste??? ???
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 17 Sty 2020 09:38 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Co nie zmienia faktu, że tak kombinowała, że przekombinowała. A teraz dodatkowo próbuje - dość nieudolnie, trzeba przyznać - przykryć własne błędy, doszukując się tychże u innych.
Czemu? Bo tak działa zwykły - bezkrytyczny autopsyjnie - mechanizm "przykrywania" własnego braku wiedzy. Czyli: wy się nie znacie, ja się znam, bo "męża mi posadzili obok, a malutkie dziecko rzucili na drugi koniec samolotu". :lol:
Ja tego nie kupuję - nawet jeśli będzie zaklinać rzeczywistość przez jeszcze 2 kadencje. :D

P.S. A jeśli ktoś chce mieć faktyczny obrazu sytuacji - niech się cofnie kilka postów wcześniej, gdzie wszyscy, łącznie z moją skromną osobą próbowali pomóc "Pani świeżej". I każdy wskazywał rozsądne rozwiązanie - jednak "ona wiedziała lepiej". A teraz się zasłania, że "nie lata 30x rocznie" i wyzywa innych od idiotów. Wszystko dlatego, że - jak można się było spodziewać - nie wyszło "jak świeżynka chciała". :lol:
Ona przecież niewinna, bo "chciała dobrze", a "wy to niemoty i idioci"... 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 17 Sty 2020 09:59 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
sanchopan napisał(a):
Ja tego nie kupuję - nawet jeśli będzie zaklinać rzeczywistość przez jeszcze 2 kadencje. :D


Nie ma co dalej dyskutować,obraziła się i skasowała konto.Koniec kropka. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#198 PostWysłany: 17 Sty 2020 10:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Zaprawdę powiadam Wam: wróci. Z tym samym słownictwem lecz innym nickiem: wróci. :mrgreen:

...a póki co pewnie niedługo zostaniemy "posprzątani". ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#199 PostWysłany: 03 Lut 2020 11:44 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 23
Pytanie:
Gdy zdam się na losowy przydział miejsca na 48h przed odlotem to czy mam możliwość jeszcze płatnej zmiany miejsca na stronie wizzair? Jeśli tak to czy taka opcja na ostatnią chwile jest droższa?
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 03 Lut 2020 11:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Masz taką możliwość,zwykle trochę drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 388 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group