Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 388 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 05 Sty 2020 16:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Anonymous napisał(a):
Dzięki bardzo za odpowiedzi!

Dla jasności: CHCĘ wykupić miejsca dla siebie i męża, czyli na pewno będziemy siedzieć razem, ale NIE wykupować dziecku (oszczędność 98zł w dwie strony) - czy jest w ogóle jakaś opcja, że system rozsadzi nas z dzieckiem?

Twój pomysł nie jest zbyt trafny,bo może się okazać,że po wykupieniu tylko 2 miejsc ,miejsca obok wykupi lub przydzieli komuś innemu i siłą rzeczy dziecko będzie miało miejsce gdzieś indziej.Pewnie personel pokładowy postara się to jakoś pozamieniać, by było zgodnie z regulaminem ,ale czy gra warta świeczki.Na twoim miejscu wykupiłabym wszystkim lub ew.działała dopiero widząc co losowo zostało przypisane- ze wskazaniem na opcję 2. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#162 PostWysłany: 05 Sty 2020 16:35 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Wtedy dorosły usiądzie z dzieckiem na tych dwóch wykupionych, a drugi dorosły tam gdzie przydzieliło dziecko.
Moim zdaniem warto spróbować wykupić dwa miejsca, o ile nie zależy ci na tym, żeby siedzieć we troje.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom Jed lubi ten post.
 
      
#163 PostWysłany: 05 Sty 2020 16:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
katka256 napisał(a):
o ile nie zależy ci na tym, żeby siedzieć we troje.

Raczej zależy, tyle że oszczędnościowo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 05 Sty 2020 17:03 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Moim zdaniem warto spróbować wykupić dwa miejsca, o ile nie zależy ci na tym, żeby siedzieć we troje.[/quote]

Oczywiscie, ze tak. Skoro regulamin wymaga, ze dziecko do 14 roku zycia moze podrozowac tylko pod opieka osoby doroslej (WYMAGANIE linii lotniczej), to ta sama linia lotnicza, wg tego samego regulaminu ma rowniez OBOWIAZEK umozliwic doroslemu te opieke, bo nikt nie ma poki co obowiazku rezerwowania konkretnych miejsc w samolotach.
.. a ze ich system przydzialu miejsc (ktory powinien uwzgledniac daty urodzenia poszczegolnych podroznych z poszczegolnych rezerwacji) jest np. ulomny, to nie wina pasazera. Ja bym sie klocil - chyba, ze "dziecko ma 1,7 wzrostu, przeszlo mutacje/ma miseczke C, to wtedy bym sie nie wyglupial ???
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 05 Sty 2020 17:47 

Dziękuję wszystkim za opinie i cierpliwość :)
Wykupiłam w takim razie dla 2 dorosłych i zobaczymy.

Ciekawa jestem, czy miejsca, które są w systemie rezerwacji niedostępne, są to faktycznie miejsca już wykupione za dodatkową opłatą?
Góra
 PM off  
      
#166 PostWysłany: 05 Sty 2020 18:07 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Wykupilas takie 2 miejsca dajace mozliwosc Wizzairowi posadzenie dziecka przy Was? Zrob sobie na wszelki wypadek screenshota z mapa miejsc, na wypadek gdybys poczula zew krwi i postanowila zawalczyc o zasady, gdyby cos z miejscem dla dziecka poszlo nie tak ? To zabierze im argument, ze nie bylo mozliwosci itd... Udanej podrozy.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 05 Sty 2020 18:09 

Tom Jed napisał(a):
Wykupilas takie 2 miejsca dajace mozliwosc Wizzairowi posadzenie dziecka przy Was?


Jasne! Dzięki!
Góra
 PM off  
      
#168 PostWysłany: 05 Sty 2020 18:18 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Coś tutaj piszą niektórzy życzeniowo :)
Po pierwsze - ten system WizzAira nie jest absolutnie ułomny w zakresie przydzielania miejsc: tutaj wszystko jest zamierzone! Niedowiarkom powiem tylko i wyłącznie na przykładzie mojej powyżej wspomnianej niedawnej podróży KTW-CTA, że system "podobno nie miał miejsc" obok nas (podróżujemy w 5-tkę: 2+3) i usadził kogoś innego. W podróży powrotnej była sytuacja, "screen" identyczny. A jaka była prawda? Prawda była taka, że usadził tych samych pasażerów w drodze "tam" i "z powrotem": staliśmy się sąsiadami i w drodze powrotnej zamieniliśmy się miejscami jeszcze przed przyjazdem na lotnisko. :mrgreen: Bo system przykładowo usadził 2 miejsca w 25 rzędzie dla nas i 2 dla sąsiadów - a w 12 rzędzie identycznie: 2 dla nas i 2 dla... tych samych sąsiadów. Wszyscy lecieli na tej samej rezerwacji (łącznie 9 osób na 2 rezerwacje). I z powrotem tych samych "gości" dał w "te same" miejsca - nie w sensie numeru rzędu, tylko w sensie jak opisałem.
Po drugie - co wynika z powyższego - screenshoty to można sobie... yyy... no: delikatnie mówiąc "darować". One są losowe i tak pokazują, żeby "systemowi pasowało", a nie (kompletny) stan rzeczywisty. To taka półprawda po prostu jest. To kompletnie nic nie znaczy i załogi to nie interesuje - jakiś screen... :D

A do autorki zamieszania: nie panikuj. Nie ma powodu.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 05 Sty 2020 18:50 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
-- 05 Sty 2020 17:47 --

Screen to zawsze jakis dodatkowy argument, a nie prawda objawiona, ale np przed startem stewardessy objasniaja zasady zachowania w roznych sytuacjach i pada tam zdanie, ze maske tlenowa nalezy nalozyc najpierw sobie, a pozniej dziecku... nie jestem pewny, czy w takiej sytuacji rodzic bedzie mial mozliwosc pobiec w tejze masce z rzedu X do rzedu Y, aby nalozyc maske dziecku ??? Nie twierdze, ze system przydzialu miejsc jest ulomny, podejrzewam natomiast, ze gdyby cos w tej materii poszlo nie tak, to Bogu ducha winien personel pokladowy musi rozwiazac problem.
Sam mialem kiedys w Aerlingusie sytuacje, ze stewardessa probowala mnie gdzies przesadzic, bo kobieta z dzieckiem... Niestety podziekowalem grzecznie za oferte, zwlaszcza, ze sam mialem wykupione to konkretne miejsce. To ktos z linii lotniczych na etapie odprawy/przydzialu miejsc powinien nad tym czuwac, a nie rodzic, ani pasazer, ktory wykupil miejsce obok, bo akurat je lubi.

-- 05 Sty 2020 17:50 --

sanchopan napisał(a):
To kompletnie nic nie znaczy i załogi to nie interesuje - jakiś screen... :D

A do autorki zamieszania: nie panikuj. Nie ma powodu.


A jak ich to nie interesuje, to niech mi pani sterardessa lub pan steward pokaza jak z w/w maska pobiec kilka rzedow dalej, aby ratowac dziecko. ? (zgodnie z ich wlasnymi instrukcjami).
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.


Ostatnio edytowany przez Tom Jed, 05 Sty 2020 18:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 05 Sty 2020 18:54 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ale przecież wszyscy tutaj piszą - i to wiele razy! - że nie ma możliwości, żeby system dziecko rozdzielił, to nie rozumiem w jakim kierunku Kolega zmierza? Przecież nie rozdzieli, więc - poza sporadycznymi przypadkami, gdzie i tak każą usiąść razem - nawet jakby, to stewardessa przesadzi kogo trzeba.
O co biega w takim razie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 05 Sty 2020 18:59 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
No dobra, juz dobra - wczulem sie za bardzo w role rodzica, ktoremu system sprawil figla i za bardzo sie unioslem ???
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie spłata :)
Przy czym ja mam gorzej - o wiele! - niż spanikowana autorka powyższych postów z 3 dzieci, każde w innym wieku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 05 Sty 2020 20:01 

Autorka jest spanikowana z powodu braku doświadczenia, ot co :) No bo jeżeli miejsce obok nas, które do czasu odprawy jest dostępne, ktoś sobie po prostu wykupi, to co wtedy? On ma zapłacone miejsce, a ja mam obowiązek opiekować się dzieckiem... :)
Góra
 PM off  
      
#174 PostWysłany: 05 Sty 2020 20:06 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Niepotrzebnie skomplikowałaś (sobie) prostą rzecz: jak pisałem - albo pełen luz finansowy (bo i tak dziecko obok rodzica - dowolnego!), albo pełen luz psychiczny czyli: wykupić wszystkim pasażerom miejsca. I wtedy wiadomo, że tam gdzie chcesz np. przy oknie. A Ty wybrałaś coś, co ani nie jest luzem finansowym ani psychicznym. Nie dość, że zapłaciłaś, to jeszcze martwisz się, co będzie?
Ale wybrałaś coś pośredniego - i do ostatniego momentu będziesz się zastanawiać: "jak to będzie"? :lol: Przy czym ten "ostatni" moment będzie niekoniecznie odprawą, bo jak sprawy pójdą "nie tak", to dopiero w samolocie dowiesz się, co z tego wynikło.
Czekamy na relację. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 05 Sty 2020 20:29 

-- 05 Sty 2020 20:25 --

Sanchopan, masz trochę racji, z założenia to było kombinowanie, ale nie przesadzaj, aż tak to się nie zamartwiam :) Wręcz przeciwnie - jestem dobrej myśli, parę osób napisało tu wyraźnie, że nie ma możliwości rozdzielenia mnie z dzieckiem, a w dodatku parę zł mam w kieszeni. Moje dalsze dywagacje to taka rozkmina teoretyczna, z ciekawości jak to działa. Bo moim zdaniem skoro dzieci do 14 r.ż. muszą lecieć pod opieką, to miejsca dla nich powinny być bezpłatne i z automatu przydzielane dorosłemu opiekunowi.

-- 05 Sty 2020 20:29 --

A jeżeli mój wariant zadziała? To chyba spoko tip, że jak ktoś leci z dziećmi, żeby wykupować miejsca tylko dorosłym?
Góra
 PM off  
      
#176 PostWysłany: 05 Sty 2020 20:30 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Anonymous napisał(a):
Autorka jest spanikowana z powodu braku doświadczenia, ot co :) No bo jeżeli miejsce obok nas, które do czasu odprawy jest dostępne, ktoś sobie po prostu wykupi, to co wtedy? On ma zapłacone miejsce, a ja mam obowiązek opiekować się dzieckiem... :)

Nie ma co panikować, nawet gdyby was rozdzieliło, nie lecicie na koniec świata, ani lotem ponad 5h (raczej), zatem jeśli wyjdzie, że musicie zrobić roszadę z miejscami, ty usiądziesz z dzieckiem, ono będzie sobie przez to okno patrzyło, a mąż posiedzi sam na tym nowym, przydzielonym miejscu.
A następnym razem, jeśli tak bardzo wam zależy żeby siedzieć całą trójką, kup miejsca od razu przy zakupie biletów.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 08 Sty 2020 18:40 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 1
Jeśli lecę we dwójkę (dorosłych) to musze wykupować dwa miejsca? Nie mogę kupić jednego miejsca obok losowo przyznanego jednej osobie? (a jesli takiego nie bedzie, wówczas wykupić dwa)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 08 Sty 2020 19:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Możesz po odprawie zmienić miejsca po opłacie i na nowo pobrać BP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 08 Sty 2020 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Podczas zakupu biletów nie wykupujesz miejsc.
Następnie robisz odprawę na lot, losowo przydziela Ci miejsca i jeżeli jest wolne miejsce obok któregoś przydzielonego to wykupujesz sobie miejsce. Jeśli nie da rady to pozostaje zakup dwóch miejsc albo zamiana podczas lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 16 Sty 2020 07:22 

No to u mnie wszystko jasne. System rozdzielił losowo moje 4,5letnie dziecko 4 rzędy dalej, na środkowe miejsce, między obcych ludzi. Miejsce obok nas niby jest zajęte (dziwne, jest mnóstwo pustych rzędów w samolocie!). Próbowałam zadzwonić na infolinię i toolani mi pokazuje komuikat, że połączenie z tym numerem nie jest tym momencie możliwe (a dzwoniłam już na 'ten numer' z toolani, więc nie wiem o co kaman). Na polską infolinię nie opłaca się dzwonić.

Skończyło się wykupieniem miejsc dla całej trójki. Wiedza by na przyszłość robić to podczas zakupu biletu - bezcenna.

Pozdrawiam :)
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 388 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group