Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 388 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 13 Lip 2019 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
Sugerujesz że mam wykupić więcej usług niż mi potrzebne?? Dlaczego?

Może dlatego, że chcesz wejść razem z dzieckiem? ;)


Ale siedzieć też chcę razem z dzieckiem i, w przeciwieństwie do FR, nie każą mi za to płacić dodatkowo..

Słusznie @e-prezes zauważył - te szumnie zwane "priority" ma sens tylko jeśli chodzi o bagaż (kiedyś, jak nie było przydziału miejsc, to moglo mieć sens wiekszy)...

Edit: żeby pogłębiać walory poznawcze następnym razem kupię priority tylko małej :D Zobaczymy miny na bramce...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#122 PostWysłany: 13 Lip 2019 21:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
i, w przeciwieństwie do FR, nie każą mi za to płacić dodatkowo..

Każda linia ma swoje reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 13 Lip 2019 22:41 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Z tego co widziałem w Budapeszcie wszyscy z dziećmi (tak do ok 8-9 lat) ustawiali się w kolejce priority (akurat byli przede mną tacy bez priority) i przeszli bez szumów. Podobnie w Skopje. Więc nie bardzo rozumiem dlaczego miałby się nie załapać na taryfę ulgową. Sam bym tak zrobił (co też planuję w najbliższym czasie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 13 Lip 2019 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
W WAW rok 2017 lot do LCA - podszedłem na pewniaka do kolejki priority ( bez wykupionego), byłem z dziećmi 3 i 5 lat .
Pierwsze pytanie Pani z Wizz to czy mam wykupione priority :)
Pani grzecznie kazała ustawić się na końcu zwykłej kolejki .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 13 Lip 2019 23:10 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
@Antek12 ja zakładałem, że dla dorosłych kupię "priority" i tak było w Budapeszcie jak leciałem. Dzieci nie miały, ale dorośli tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 13 Lip 2019 23:54 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ja w Rzymie CIA stalem z dziecmi w normalnej kolejce, podeszla do nas Pani z obslugi i zaprosila do przodu. Włosi kochają dzieci.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 14 Lip 2019 12:40 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
vivere napisał(a):
Te ich systemy prowadzą do paranoi :D
Mam rezerwacje z sześcioletnią córką , kupuję sobie (i tylko sobie) priority żeby mieć dodatkową sztukę bagażu..
No i przy gate pani woła priority więc podchodzę i pytam się czy puszczą nas dwoje.....no i audiotele, co będzie? :D

... kazali 6latce isc samej stać w kolejce, pewnie jeszcze jechac innym autobusem i samej się drapac po schodach...

a ja mam teraz priorytet kupiony tylko dla 10letniej córki, ciekawe więc jak będzie :) Lot w sobotę z Katowic, dam znać
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 14 Lip 2019 20:16 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Skoro kupujecie priority dla bagażu to po co pchacie się z dziećmi do tej kolejki? Idziesz do normalnej i nikt problemu nie robi, a dzieci nie muszą chodzi do psychologa po wyjedzie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 14 Lip 2019 20:35 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
@vivere wyjaśnił dlaczego.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 19 Lip 2019 10:10 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
pyra2 napisał(a):
Dzień dobry, mam pytanie:
Lot będzie w poniedziałek- 1 rezerwacja na 7 osób (rodzina 4 i rodzina 3). W obu rodzinach się dzieci: 10 i 11 lat.
W rodzinie 1-wszyscy mają to samo nazwisko
W rodzinie 2- w mama i dziecko maja różne (i też różne od rodziny 1)
Brzmi prawie jak rebus.
I teraz pytanie: czy jest szansa, że system przydzieli miejsca całej 7 koło siebie?
Jak mogą zostać przydzielone dzieci? Kiedy najlepiej robić odprawę?48h przed czy poczekać prawie do końca. Na chwilę obecną, pokazuje wybór ok 30 miejsc w samolocie (czy to możliwe, że aż tyle jest już zajętych?)
Dziękuję

No to napiszę jak było:
Wszyscy siedzieli w rzędach 28 i 29
28 AB- dorosły+ dorosły: rodzina 1
28 DE dorosły+ dorosły: rodzina 2, mama, tato
29 C dziecko z rodziny 2
29 DE dorosły i dziecko z rodziny 1
w sumie więc, niby razem, ale dziecko 2 dostało miejsce oddzielone korytarzem od pozostałych
dla dziecka 2 dokupiliśmy miejsce 28F za 51 zł (dzień wcześniej symulacja pokazywała cenę 40 zł)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 24 Lip 2019 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 213
Loty: 29
Kilometry: 59 576
niebieski
Podróżowałem na trasie KTW-BGY i powrotnej w 4 osoby dorosłe oraz 3 letnie dziecko. Wszyscy siedzieliśmy "w kupie" bez wykupiony opcji wyboru miejsca.
Dwie osoby miały wykupione Priority ze względu na bagaż i jakoś nikomu do głowy nie przyszło żeby pchać się z dzieckiem do tej "szybszej". Wszyscy staliśmy razem w zwykłej (nikt z tego powodu nie odczuł, że dzieje mu się krzywda).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 01 Sie 2019 16:24 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
W Katowicach rano taki bałagan, że nikt nie patrzył na bagaże, ilość toreb, torebek.
Z kolei w Podgoricy kolejka bez priorytetów szła równolegle do tej z priorytetami i tamci niektórzy szybciej weszli na pokład. Co lotnisko to obyczaj.
Aczkolwiek chyba nie polubię Katowic, kolejny lot i znów "coś" nie tak z nim.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
pyra2 uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 01 Sie 2019 18:08 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
pyra2 napisał(a):
pyra2 napisał(a):
Dzień dobry, mam pytanie:
Lot będzie w poniedziałek- 1 rezerwacja na 7 osób (rodzina 4 i rodzina 3). W obu rodzinach się dzieci: 10 i 11 lat.
W rodzinie 1-wszyscy mają to samo nazwisko
W rodzinie 2- w mama i dziecko maja różne (i też różne od rodziny 1)
Brzmi prawie jak rebus.
I teraz pytanie: czy jest szansa, że system przydzieli miejsca całej 7 koło siebie?
Jak mogą zostać przydzielone dzieci? Kiedy najlepiej robić odprawę?48h przed czy poczekać prawie do końca. Na chwilę obecną, pokazuje wybór ok 30 miejsc w samolocie (czy to możliwe, że aż tyle jest już zajętych?)
Dziękuję

No to napiszę jak było:
Wszyscy siedzieli w rzędach 28 i 29
28 AB- dorosły+ dorosły: rodzina 1
28 DE dorosły+ dorosły: rodzina 2, mama, tato
29 C dziecko z rodziny 2
29 DE dorosły i dziecko z rodziny 1
w sumie więc, niby razem, ale dziecko 2 dostało miejsce oddzielone korytarzem od pozostałych
dla dziecka 2 dokupiliśmy miejsce 28F za 51 zł (dzień wcześniej symulacja pokazywała cenę 40 zł)

powrót:
27 ABC DEF
26 B
już bez dokupowanego miejsca, zatem całkiem zacnie wyszło.
Też nie podeszło mi lotnisko w Katowicach, za duży chaos tam
po powrocie 40 min oczekiwania na bagaże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 15 Sie 2019 23:20 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
katka256 napisał(a):
Aczkolwiek chyba nie polubię Katowic, kolejny lot i znów "coś" nie tak z nim.


Tzn? Poza opóźnieniem, bo to zdarza się często. Małe lub większe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 25 Sie 2019 22:56 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 802
srebrny
Mam pytanko czy po odprawie i losowym przydziale miejsc w W6 będę miał możliwość ewentualnej płatnej zmiany miejsca tak jak to ma miejsce w FR czy już wtedy nic nie zrobię i lepiej wykupić wcześniej ? (liczę na szczęście :P)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 25 Sie 2019 23:10 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 10
Możesz po losowym przydzieleniu zmienić za opłatą

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 12 Wrz 2019 10:35 

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 13
Odprawa online z Katowic. Dwoje dorosłych i nastolatek. Jedna osoba w rzędzie 22, druga w 25 a trzecia w 29. Rozrzuciło nas na tyle sprytnie, że w tych rzędach nie ma już wolnych miejsc, więc nie ma możliwości przeniesienia kogoś obok drugiej osoby tylko trzeba przenieść wszystkich :roll:
Ciekawe jak będzie z lotem powrotnym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 12 Wrz 2019 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ale chyba dacie radę te kilka godzin lotu spędzić rozdzieleni, a nie na rodzinnej kupie?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 13 Wrz 2019 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Biedny 16-latek. Dwie godziny bez rodziców. Żeby tylko nie płakał;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 13 Wrz 2019 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Nie rozumiem dlaczego się nabijacie. Każdy ma swoje potrzeby.
Jak dla mnie to tylko świetny przykład potwierdzający zasadność wprowadzenia opłat za rezerwację miejsca. Przecież dzięki temu W6 swoje zarobi i może robić obniżki na podstawowej taryfie.
Dzięki takim pasażerom, którzy uważają, że TRZEBA siedzieć koło siebie część z nas, którzy nie mają takich potrzeb może taniej latać.
@Ulkam dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 388 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group