Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 388 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 27 Cze 2022 23:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Nie musisz się już odprawiać przy okienku, ale musisz nadać bagaż.
Niestety jeszcze technika nie poszła tak do przodu aby była możliwa teleportacja bagażu do samolotu przez internet.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#322 PostWysłany: 27 Cze 2022 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Lwiatko dokładnie tak, odprawiasz się online a potem na lotnisku idziesz do odprawy wizzair i nadajesz bagaż.

A co do siedzenia dzieci koło rodziców to nie masz się co przejmować, nawet na ostatnim etapie czyli już w samolocie obsługa Ci pomoże gdyby coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 27 Cze 2022 23:51 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 236
Z bagażem rejestrowanym trzeba udać się do check in desk na lotnisku, aby nadać do luku samolotu /dostanie naklejkę gdzie ma lecieć i pojedzie na taśmie do samolotu/

Edit......już ktoś odpowiedział szybciej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Ale nie bardzo mogę sobie wyobrazić, jakbyś inaczej mógł tę walizkę "online" dostarczyć do luku bagażowego aniżeli oddanie pracownikowi na taśmę przy odpowiednim stanowisku. ;) :lol:
Można byłoby spróbować wysłać ją mailem, ale pewnie byłby to jednak zbyt duży "załącznik". :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 28 Cze 2022 10:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11342
Loty: 482
Kilometry: 757 010
OT się zrobiło, ale np. w Lizbonie TAP ma swoje taśmy do samodzielnego nadania bagażu, więc do klasycznego "stanowiska z pracownikiem" nie podchodzisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 28 Cze 2022 10:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Ciągnąć ten OT (do wydzielenia) to na wielu lotniskach jest taka opcja.
W USA nawet możesz nadać bagaż przed lotniskiem w specjalnie do tego wyznaczonych punktach.
Ale i tak i tak trzeba fizycznie się z tym bagażem stawić. Nie da się przez internet.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#327 PostWysłany: 28 Cze 2022 10:52 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Kashpir napisał(a):
OT się zrobiło, ale np. w Lizbonie TAP ma swoje taśmy do samodzielnego nadania bagażu, więc do klasycznego "stanowiska z pracownikiem" nie podchodzisz.

W Eindhoven u Wizzair tylko tak, pracowników fizycznie nie ma.
Ekran z czytnikiem, drukarka, taśma z wagą i to wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 13 Lip 2022 06:14 

Rejestracja: 26 Cze 2022
Posty: 4
-- 13 Lip 2022 05:43 --

z tym nadaniem to kumam ze na lotnisku myślałem jednak że to u nas jak paczkomat a jednak kolejka :) tak czy siak dziekuje

-- 13 Lip 2022 06:14 --

Dobra przeszedłem odprawę ale tylko wylot z Polski bo jest 24h przed terminem. Klikam zakadkę na przyloty dochodzę do pkt 7 i tu zonk pojawia sie komunikat :"coś poszło nie tak, spróbuj ponownie póżniej". W pkt 1-6 wszystko mi "zassało" z poprzedniego wypełnienia.

To coś poszło nie tak to u nich coś w internecie czy też dopiero 48h wcześniej bo powrót 22 :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 17 Sie 2022 20:45 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 36
8 osób, w tym 3 młode, KTW-TFS 19.08. Przyznam że nieźle rozrzuciło, w zasadzie po całej połówce samolotu z czego jeden full dorosły i nieco wyrośnięty kaszkojad nie dość że w "krzakach" to całkiem osobno. Z ciekawości sprawdziłem wolne miejsca i nie było nic do wyboru- czyli mam rozumieć że landrynka pełna?.

Zastanawiam się czy nie wbić na pokład jako ostatni i jak opadnie kurz, a miejsca przy wyjściach będą wolne to zapytam obsługi czy można zająć. O co w ogóle z tymi miejscami chodzi, dlaczego chcą aby tam ktoś siedział. Liczą że będą drzwi otwierać?. Te miejsca są w ogóle sprzedawane?.

Ostatni raz leciałem przed wprowadzeniem tego piekielnego pomysłu z rozrzucaniem. Troszkę wątków poczytałem, ale w sumie nie znalazłem odpowiedzi jak się odbywa wymiana miejsc. Znaczy się jedynie tyle że ludzie robią zamieszanie po wejściu na pokład, ale jak by to rozegrać na spokojnie i godnością :). Nie można się ułożyć po przejściu przez bramki- w tedy już każdy wie gdzie siedzi...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 17 Sie 2022 20:55 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
A jak chcesz ludzi pytać jakie mają miejsca?
Na rząd awaryjny nikt cie bezplatnie nie umieści. Szczegolnie z dziećmi nie masz szans.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 17 Sie 2022 21:12 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Miejsca przy drzwiach na dlugich trasach sa praktycznie zawsze zajete. Nie ma co sie dziwic, 6h w puszce ciezko wytrzymac.

A jezeli piszesz o 'opadaniu kurzu', to o tym tez zapomnij. Przed startem sa zawsze roszady, ktore koncza sie dopiero po reakcji personelu.

A tak na marginesie, nie rozumiem o co chodzi z tym siedzeniem razem. Osobiscie bardzo lubie przebywac ze swoja narzeczona, ale nie narzekam kiedy nas rozrzuci. Winko / ksiazka / netflix / sen, nie potrzebuje do tego partnetki. Jakbym mial dzieci to bym doplacil zeby siedzialy z tylu a ja z przodu
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 17 Sie 2022 21:13 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 36
brzemia napisał(a):
A jak chcesz ludzi pytać jakie mają miejsca?

Może się nie znam, ale będąc na pokładzie i tak nie będzie wiadomo czy kogoś kręci przesiadka o połowę długości. Się łazi i zawraca gitarę całej okolicy?

brzemia napisał(a):
Na rząd awaryjny nikt cie bezplatnie nie umieści. Szczegolnie z dziećmi nie masz szans.


Jak tu czytam, gdy jest pusty, to obsługa sama próbuje tam kogoś posadzić. Po co tam przesadzają?.
Napiszesz coś w kwestii wszystkich miejsc na szaro przy próbie zmiany?


Kothson napisał(a):
A jezeli piszesz o 'opadaniu kurzu', to o tym tez zapomnij. Przed startem sa zawsze roszady, ktore koncza sie dopiero po reakcji personelu.


Uwielbiam oglądać takie dzikie zapasy :D
Kothson napisał(a):
A tak na marginesie, nie rozumiem o co chodzi z tym siedzeniem razem.


Z żonka czy dzieciakami to jeszcze pół biedy, ale z towarzyszami podróży...? Nie wiem, zwłaszcza że potem będzie raczej zmuszonym na wspólny pobyt przez x dni.

Mnie bardzo zaintrygowała opcja żeby dopłacić aby razem nie siedzieć. Albo żeby przesadzili bo dzieciak jest dożarty (tylko nie przyznawać się że to nasze dziecko)
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 03 Wrz 2022 04:49 

Rejestracja: 03 Wrz 2022
Posty: 2
Dzień dobry, miałam wykupione konkretne miejsca dla całej rodziny w WizzAir. Wizzair zmienił typ samolotu i przeniósł trzy osoby na sam koniec samolotu do ostatniego rzędu koło WC. Czy to są normalne praktyki? Czy da się coś zrobić? Lecimy z niemowlakiem i sytuacja będzie dla nas wyjątkowo niekomfortowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 04 Wrz 2022 02:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11342
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Zgłoś się do check-in i przedstaw sprawę na lotnisku. Ewentualnie jeśli dużo czasu do wylotu, to spróbuj na czacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 04 Wrz 2022 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
W podobnej sytuacji ale w dniu wyjazdu - przy bramce - zmiana wykupionych miejsc - akurat zależało mi na miejscu z przodu by szybko wyjść - rozłożyli ręce ale zwrócili opłatę za kupno miejsc (w punktach)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 05 Wrz 2022 07:39 

Rejestracja: 03 Wrz 2022
Posty: 2
Skończyło się to następująco. Próbowałam dzwonić na tanią infolinię. Był to weekend, więc połączyło mnie z infolinią po angielsku, ale tam jedynie odsyłano mnie do infolini płatnej. Próbowałam na czacie. Trzy razy udało mi się niby połączyć z człowiekiem, ale trzy razy było oczekiwanie na jego dołączenie. W międzyczasie opisywałam swój problem, więc powinien wiedzieć to na czacie. Niestety trzy razy zanim ktoś dołaczył, od razu wyświetlało 'Agent left the channel'. Porażka.

Szczęście w nieszczęściu, że po wejściu do samolotu okazało się, że kapie na nasze siedzenia i stewardesa przesadziła nas gdzie indziej. Co prawda nie do całej grupy, ale też nie siedzieliśmy na końcu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 08 Wrz 2022 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 198
Loty: 29
Kilometry: 29 080
Czy ja dobrze widzę, ze teraz ten tak krytykowany Ryan ma lepsze zasady dla rodzin niż Wizzair po względem przydziału miejsc. Leciałem ostatnio dwa razy FR i żona miała z automatu miejsce przydzielone z dziećmi za 29 zł. Ja dodatkowo za 29 zł dokupiłem sobie miejsce obok nich.

Landryna za to proponuje mi wykupienie miejsc dla wszystkich, żeby mieć pewne miejsca razem… :o

To oznacza, np. Na trasie do Basel około 200 zł dopłaty w jedną stronę. Jakiś żart. Macie jakiś patent, jak to taniej ogarnąć? Może wziąć losowe miejsca i potem po odprawie dopłacić za miejsce obok żony z dziećmi? Bo chyba nawet W6 posadzi dzieci obok żony?
_________________
http://www.cultureup.pl - kulturalne podróżne kulinarne

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 08 Wrz 2022 20:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Najpierw zobacz co ci wylosują a potem zobaczysz co z tym zrobić. Raczej wyjdzie taniej niż to co proponują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 08 Wrz 2022 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 198
Loty: 29
Kilometry: 29 080
A wiesz może, czy jeśli będziemy wszyscy na jednej rezerwacji to po losowym przydziale miejsce będę mógł np. tylko ja wyłupić inne miejsce (bliżej żony z dziećmi)?
_________________
http://www.cultureup.pl - kulturalne podróżne kulinarne

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 09 Wrz 2022 00:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
kubucha napisał(a):
tylko ja wyłupić inne miejsce (bliżej żony z dziećmi)?

Jeśli akurat będzie jeszcze wolne to możesz raczej wykupić niż wyłupić ;) Ostatecznie można też spróbować, już na pokładzie ,zamienić się z kimś komu los przydzieli twoją żonę i dzieci :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 388 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group