Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

[ 2152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 108  Następna
Autor Wiadomość
#2021 PostWysłany: 10 Maj 2020 23:24 

złoty
a czemu oddalone powództwo? Uznali, że wina za opóźnienie nie leżała po stronie przewoźnika?
 Relacje PM off  

#2022 PostWysłany: 11 Maj 2020 10:25 

Tak, były dwie osoby. Nie boję się super ryzyka w sądzie, najbardziej nie chcę im po prostu odpuszczać za to traktowanie pasażerów, więc już sobie w upominawczym wstępnie ten pozew wczoraj zadraftowałam i wolałabym przetrenować z nimi to postępowanie. Klu sprawy, u rzecznika pomediujemy, a jak nie zapłacą to mogę wnosić do sądu?

ps. Nie kłóćta się ;)
 Relacje PM off  

#2023 PostWysłany: 11 Maj 2020 13:28 

darwoj napisał(a):
Tak, były dwie osoby. Nie boję się super ryzyka w sądzie, najbardziej nie chcę im po prostu odpuszczać za to traktowanie pasażerów, więc już sobie w upominawczym wstępnie ten pozew wczoraj zadraftowałam i wolałabym przetrenować z nimi to postępowanie. Klu sprawy, u rzecznika pomediujemy, a jak nie zapłacą to mogę wnosić do sądu?

ps. Nie kłóćta się ;)

Ok, mediacja przed rzecznikiem nie przeszkadza póxniejsemu ewentualnemu pozwowi.
Wniosek pt. nie kłóćta się aktualny ;)
 Relacje PM off  

#2024 PostWysłany: 11 Maj 2020 20:24 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
złoty
greg1291 napisał(a):
a czemu oddalone powództwo? Uznali, że wina za opóźnienie nie leżała po stronie przewoźnika?

Nieudowodnione roszczenie

#2025 PostWysłany: 22 Maj 2020 13:01 

Witam.Mam pytanie,na 99%(Orly moze byc zamkniete do jesieni) bede sie ubiegal o odszkodowanie z tytulu odwolania lotu,a nie dostalem zadnej informacji od linii i od Opodo gdzie zakupilem bilety.Do lotu zostalo rowne 10 dni,z tego co wyczytalem linie maja maksymalnie 14 dni przed odwolanym lotem obowiazek poinformowac pasazera ze lot sie nie odbedzie.W zwiazku z tym mam pytanie,do kogo kierowac wniosek o odszkodowanie-do Opodo w ktorym kupilem bilety,czy do Wizzaira?Jak to krok po kroku najlepiej rozegrac?Wpierw wypelnic wniosek do UCL do Rzecznika Praw Pasazerow?Dodam ze i tak bede pisal do UCL bo Opodo ociaga sie i dalej bedzie ociagalo z refundem za lot pierwszy do Paryza,ktory mial byc LOT-em.Ale w tym przypadku info od LOT-u dostalem miesiac wczesniej,ze lot sie nie odbedzie.Teraz 3 tygodnie po wypelnieniu wniosku o refund czekam bez zadnej reakcji Opodo.
 Relacje PM off  

#2026 PostWysłany: 22 Maj 2020 13:46 

złoty
Odszkodowanie za odwołanie lotu spowodowane siłą wyższą nie przysługuje.
 Relacje PM off  

#2027 PostWysłany: 22 Maj 2020 13:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 259 568
Odwołania lotów ze względu na pandemię Covid-19 nie dają prawa do odszkodowania na podstawie rozporządzenia WE 261/2004.

#2028 PostWysłany: 22 Maj 2020 13:55 

platynowy
@Chupacabra
Czy odnosisz się bezpośrednio do tego przypadku?

@Kashpir
Jesteś pewien?

#2029 PostWysłany: 22 Maj 2020 14:07 

platynowy
Piotr Szmidel napisał(a):
Witam.Mam pytanie,na 99%(Orly moze byc zamkniete do jesieni) bede sie ubiegal o odszkodowanie z tytulu odwolania lotu,a nie dostalem zadnej informacji od linii i od Opodo gdzie zakupilem bilety.Do lotu zostalo rowne 10 dni,z tego co wyczytalem linie maja maksymalnie 14 dni przed odwolanym lotem obowiazek poinformowac pasazera ze lot sie nie odbedzie.W zwiazku z tym mam pytanie,do kogo kierowac wniosek o odszkodowanie-do Opodo w ktorym kupilem bilety,czy do Wizzaira?Jak to krok po kroku najlepiej rozegrac?Wpierw wypelnic wniosek do UCL do Rzecznika Praw Pasazerow?Dodam ze i tak bede pisal do UCL bo Opodo ociaga sie i dalej bedzie ociagalo z refundem za lot pierwszy do Paryza,ktory mial byc LOT-em.Ale w tym przypadku info od LOT-u dostalem miesiac wczesniej,ze lot sie nie odbedzie.Teraz 3 tygodnie po wypelnieniu wniosku o refund czekam bez zadnej reakcji Opodo.

Błądzisz

Jeśli już to z rozporządzenia wynika obowiązek zaproponowania lotu alternatywnyego inną linią lotniczą. Jeśli nie zaproponują samodzielny zakup i przedsądowe wezwanie lub pozew
Osobna sprawa to zakup przez pośrednika i trochę się pobujasz, by odzyskać kasę

Dodatkowo zamknięcie lotniska z powodu Covid-19
 Relacje PM off  

#2030 PostWysłany: 22 Maj 2020 14:29 

złoty
boots napisał(a):
@Chupacabra
Czy odnosisz się bezpośrednio do tego przypadku?
@Kashpir
Jesteś pewien?

Do tego konkretnego przypadku to nie, bo nie znamy danych na temat tego lotu.
Zakładając, że chodzi o loty z WAW do ORY na czerwiec, to WIZZ je dalej sprzedaje na swojej stronie.
Na dzień dzisiejszy obowiązuje zakaz lotów międzynarodowych do 23 maja. Kolejny ma być ogłoszony, bodajże jutro.
A więc dopiero po ogłoszeniu zakazu lotów na kolejny okres czasu, przewoźnik będzie zobowiązany te loty odwołać.
Przeniesienie lotu z jednego lotniska na drugie, w tym samym mieście, co najwyżej może skutkować roszczeniem do zwrotu kosztów transportu pomiędzy tymi lotniskami.
 Relacje PM off  

#2031 PostWysłany: 22 Maj 2020 15:37 

złoty
Pasażer miał 36.5 C pilot odmówił wejścia na pokład. Nie miał żadnych objawów. Czy pilot ma zawsze rację czy jednak powinien opierać się na opini lekarza, który nie widział przeciwskazan. Dzisiejsze wytyczne mówią o 38 C.

#2032 PostWysłany: 22 Maj 2020 15:50 

platynowy
Tak opisane zdarzenie to retoryka w pełnej krasie niepisanego admina tematu ;)

Przy 36,5 C pilotowi i forumowiczowi należy się lektura co to jest podwyższona i obniżona temperatura ciała człowieka
https://www.medonet.pl/zdrowie,obnizona ... 31598.html

Jeśli zdarzenie takie miało miejsce należy się odszkodowanie
 Relacje PM off  

#2033 PostWysłany: 22 Maj 2020 16:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 259 568
@boots odwołanie lotu 10 marca - 2 dni przed wylotem. Odpowiedź na moją reklamację jak poniżej. Zamknięcie lotnisk z powodu epidemii/pandemii chyba jest traktowane podobnie - może @ansbach1 się wypowie. Zakładam, że w przypadku Orly lotu nie będzie z podobnych powodów czyli przyczyn niezależnych od przewoźnika. Inaczej, w czasach wprowadzania rozporządzeń z wyprzedzeniem jednodniowym czy dwudniowym, linie lotnicze poszłyby z torbami za samą konieczność wypłaty odszkodowań.

"W imieniu całego zespołu Wizz Air serdecznie przepraszam za niedogodności związane z tą nieprzyjemną sytuacją. Po szczegółowym rozpatrzeniu reklamacji chciałbym potwierdzić, że lot W6-1565 WAW-ETM, z dnia 12 Marca 2020 r., został odwołany z powodu zamknięcia granic w związku z epidemią wirusa.

W związku z tym, że lot był odwołany z przyczyn niezależnych od przewoźnika, nie przysługuje Panu odszkodowanie ( Rozporządzenia WE nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r.).

„(14) Podobnie jak w Konwencji Montrealskiej, zobowiązania przewoźników lotniczych powinny być ograniczone lub ich odpowiedzialność wyłączona w przypadku, gdy zdarzenie jest spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków. Okoliczności te mogą, w szczególności, zaistnieć w przypadku destabilizacji politycznej, warunków meteorologicznych uniemożliwiających dany lot, zagrożenia bezpieczeństwa, nieoczekiwanych wad mogących wpłynąć na bezpieczeństwo lotu oraz strajków mających wpływ na działalność przewoźnika”.

„Przewoźnik jest zwolniony z wypłaty odszkodowania opisanego w Artykule 7 Rozporządzenia Unii Europejskiej jeśli opóźnienie bądź odwołanie lotu nastąpiło z przyczyn niezależnych od przewoźnika, na które nie miał wpływu
.”

#2034 PostWysłany: 22 Maj 2020 19:33 

platynowy
Reakcja na reklamację dotyczącą odwołania Twojego lotu nie uprawnia do kategorycznego twierdzenia, iż:
Cytuj:
Odwołania lotów ze względu na pandemię Covid-19 nie dają prawa do odszkodowania na podstawie rozporządzenia WE 261/2004.

Każdy przypadek należy rozpatrywać oddzielnie.

#2035 PostWysłany: 22 Maj 2020 19:40 

złoty
dg72 napisał(a):
Tak opisane zdarzenie to retoryka w pełnej krasie niepisanego admina tematu ;)

Przy 36,5 C pilotowi i forumowiczowi należy się lektura co to jest podwyższona i obniżona temperatura ciała człowieka
https://www.medonet.pl/zdrowie,obnizona ... 31598.html

Jeśli zdarzenie takie miało miejsce należy się odszkodowanie

A przy 37,5 C będziesz tego samego zdania?

#2036 PostWysłany: 22 Maj 2020 19:46 

platynowy
Między 36,5 C, a 37,5 C jest jednak zasadnicza różnica nawet jeśli tego @ansbach1 nie rozumie :!:

Poza tym ktoś tu wyżej napisał o braku objawów i przebadaniu przez lekarza

36,5 C może równie dobrze wskazywać na mało dokładny pomiar właściwej temperatury człowieka 36,6 C :!: :!: :!:
 Relacje PM off  

#2037 PostWysłany: 22 Maj 2020 20:01 

złoty
Dyskusję można by przerzucić do głównego tematu o odszkodowaniach.
Tu ciekawy link do kancelarii prawnej obsługującej drugą stronę i ich rozważania na temat odszkodowań w ramach COVID:
https://www.hfw.com/Coronavirus-COVID-19-managing-EU261-exposures-Mar-20
 Relacje PM off  

#2038 PostWysłany: 22 Maj 2020 20:05 

złoty
-- 22 Maj 2020 20:02 --

Czy gdziekolwiek napisałem, że nie rozumiem roznicy? Zadałem proste pytanie czy to uzasadnia odmowę.

Jeśli o lekarza to pilot miał w d... zdanie lekarza i przed badaniem podjął decyzję. Pytanie brzmi czy odmowa wejścia na poklad to wyłącznie decyzja pilota czyli jego widzi mi się. Pasażerowie zostali skierowani do szpitala, test nie wykazał koronawirusa, dwa dni później wrócili do domu.

-- 22 Maj 2020 20:05 --

Chupacabra napisał(a):
Dyskusję można by przerzucić do głównego tematu o odszkodowaniach.
Tu ciekawy link do kancelarii prawnej obsługującej drugą stronę i ich rozważania na temat odszkodowań w ramach COVID:
https://www.hfw.com/Coronavirus-COVID-19-managing-EU261-exposures-Mar-20

Zgadzam się. Tylko wielu pasażerom odwołano loty nie że względu na wirusa tylko oszczędności i redukcję połączeń. Chyba, że upchnięcie pasażerów do jednego samolotu i zrzucenie winy na wirusa stanowi nadzwyczajną okoliczność.

#2039 PostWysłany: 22 Maj 2020 20:05 

platynowy
Cytuj:
czy odmowa wejścia na poklad to wyłącznie decyzja pilota czyli jego widzi mi się

Tak.
Ale to nie oznacza automatycznego braku odpowiedzialności przewoźnika za taką sytuację.

#2040 PostWysłany: 22 Maj 2020 20:06 

platynowy
Decyzja pilota to nie, decyzja ostateczna kapitana już TAK

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kapitan_(lotnictwo)

@ansbach1 z 37,5 C na teraz według mnie będzie bardzo ciężko o.odszkodowanie, a co najważniejsze przy przestrzeganiu procedur osoba taka nie powinna przekroczyć stanowiska kontroli bezpieczeństwa

Ostatnio edytowany przez dg72, 22 Maj 2020 20:19, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

[ 2152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 108  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość