Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3681 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#1901 PostWysłany: 14 Lut 2020 09:01 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 33
manyaky napisał(a):
Z tego co wiem, były problemy z przelewem na Revoluta. Jeden z użytkowników pisał.

Może napisz na czat ADR i zapytaj, czy Wizz dalej robi problemy z Revo i że jak coś to masz IBAN. Ewentualnie będziesz miał opóźnienie.

Ja dawałem rachunek z kantoru Aliora i miałem kaskę w kilka dni.


Potwierdzam, Wizz nie wpłaca kasy na Revoluta, Curve, n26 i jeszcze kilka innych. Przyjął płatność na Alior, ale też robili trochę pod górę, bo życzyli sobie podania waluty, a formularz w ADR nie ma takiego pola. Ostatecznie wpisałem EUR za nazwą banku i po tygodniu kasę mam na koncie.
Uznaję to za mały sukces, którego bym nie dokonał bez Waszej pomocy.
Jeszcze raz dzięki za wszystkie wskazówki!

Tak BTW. Dla ostrożności, po drugiej odmowie Wizz, napisałem do rzecznika praw pasażera. Teraz mija już pół roku, a oni nawet nie raczyli odpisać, czy zajmą się sprawą czy nie. Jak to pięknie można rozwalić system, który wcześniej działał całkiem dobrze. :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1902 PostWysłany: 14 Lut 2020 11:20 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Trzeba byłoby przyjrzeć się pracą nad nowelizacją prawa lotniczego tj. gdzie urodził się pomysł likwidacji KOPP i powstania Rzecznika. Od 1 kwietnia do Rzecznika wpłynęło ponad 5000 wniosków, które obsługiwał...sam Rzecznik. Teraz są dwie osoby dlatego czas na rozpoznanie, a raczej wysłanie listu to 10 miesięcy. Rzecznik mediuje, ale na czym ma polegać mediacja skoro z odszkodowaniem jak z ciążą, albo się jest albo nie. Stworzono instytucję bez narzędzi do skutecznego działania licząc, że przewoźnik ochoczo zmieni zdanie, gdy nie będzie groziła mu żadna kara. Być może cześć przewoźników zmieni zdanie, bo przewoźnik przewoźnikowi nie równy, ale to nie to.samo co KOPP. Nie zmienia to faktu, że sama instytucja jest niedofinansowana zwłaszcza na warunki warszawskie, dlatego zero zdziwienia, że tyle się czeka. Urzędnicy decydują o milionach, a zarabiają mało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pkupcz lubi ten post.
 
      
#1903 PostWysłany: 15 Lut 2020 22:23 

Rejestracja: 15 Lut 2020
Posty: 2
Drodzy Forumowicze, proszę o informację czy mogę ubiegać się o zwrot za lot, którego godzina została zmieniona? Jednocześnie chciałbym skorzystać z propozycji Wizzair na wylot wcześniej. Zmiana dotyczy lotu powrotnego z Sandefjord Torp do Gdańska, godzina została zmieniona z 11:45 na 7:45 (03.05). Podsumowując mogę wylecieć wcześniejszym lotem i jednocześnie dostać zwrot za lot, który nie odbędzie się w o wyznaczonej godzinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1904 PostWysłany: 15 Lut 2020 22:27 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1571
niebieski
:D :D :D :D :D

nie.....

albo, albo..

:D :D :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Latambochce lubi ten post.
 
      
#1905 PostWysłany: 15 Lut 2020 22:29 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Typowy problem zjesc ciastko i miec ciastko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1906 PostWysłany: 15 Lut 2020 23:10 

Rejestracja: 15 Lut 2020
Posty: 2
Dziękuję za szybkie odpowiedzi, tu była kwestia tego, ze wyjazd jest służbowy i przesunięcie powoduje pewne komplikacje i generuje dodatkowe koszty. W każdym bądź razie jeszcze raz dziękuję za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1907 PostWysłany: 16 Lut 2020 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
pkupcz napisał(a):

Tak BTW. Dla ostrożności, po drugiej odmowie Wizz, napisałem do rzecznika praw pasażera. Teraz mija już pół roku, a oni nawet nie raczyli odpisać, czy zajmą się sprawą czy nie. Jak to pięknie można rozwalić system, który wcześniej działał całkiem dobrze. :evil:

No ale w KOPP szybciej załatwiało się sprawę? Raczej nie. Raczej dłużej :)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1908 PostWysłany: 17 Lut 2020 14:25 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Ale załatwiało. Rola Rzecznika polega na wysłaniu pisma z zapytaniem czy zechce wziąć udział w mediacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1909 PostWysłany: 20 Lut 2020 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
[quote="tomwie"]Ja leciałem lotem LTN_LED .Wylecieliśmy o czasie. Lecieliśmy prawie 1h, kiedy polot wyraźnie powiedział, że z powodu usterki technicznej zawracamy do LTN. Wróciliśmy, zamieszanie straszne. Najpierw przyszedł sms, ze lot przełożony na 1.00 w nocy, po 40 min drugi, ze lot dopiero o 11.30. Wydawanie voucherów trwało 2 h. Potem szczęśliwcy dostali hotele. Jak się rano okazało dla wszystkich nie starczyło. Rano bording i lot o 11.30 bez spóźnień. Wyraźnie powiedziano, że nie było wcześniej załogi, która mogłaby polecieć. W Petersurgu byliśmy 12 h później niż planowo.
quote]


Dziś zaproponowali 480 euro na konto wizz. Właśnie myślę co robić dalej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1910 PostWysłany: 20 Lut 2020 14:32 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Oczywiście odpisujesz, że nie zgadzasz się i w przypadku braku pełnej sumy zapewne 400 euro/osoba lot na wskazane konto bankowe występujesz ze skargą do brytyjskiego ADR

Skąd ta a nie inna kwota?

Zapewne 120% w pkt wizz należnego odszkodowania 400 euro czyli jednak jak z nimi latasz możesz się pozastanawiać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1911 PostWysłany: 20 Lut 2020 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Pewnie 400 euro od osoby * 120% bo na konto wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1912 PostWysłany: 20 Lut 2020 15:31 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
A co z "automatycznym 200 euro" przy lotach opóźnionych o >5h

Było kiedyś na F4F:
https://www.fly4free.pl/wizz-air-automa ... lane-loty/

Sprawdź, możne dostałeś 200 z automatu + 480 Ci proponują.
Daj znać, bo w sumie jestem ciekaw - czy to działa, czy już się z tego wycofali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1913 PostWysłany: 20 Lut 2020 18:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
V3ntr napisał(a):
Daj znać, bo w sumie jestem ciekaw - czy to działa, czy już się z tego wycofali.

Chyba najtrafniejszym podsumowaniem tego newsa jest ostatni komentarz pod tekstem "Informacja nie potwierdzona przez infolinie WIZZAIR oraz brak informacji w OWP Wizzair. Wiec czy taki artykuł w ogóle miał sens? " Dodatkowo nie chce mi się wierzyć,że nasze doskonale zazwyczaj zorientowane w tych sprawach forum nic by o tym nie wiedziało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
V3ntr lubi ten post.
 
      
#1914 PostWysłany: 23 Lut 2020 20:16 

Rejestracja: 23 Lut 2020
Posty: 1
Witam
Ile czasu czeka się na przelew/ zwrot pieniędzy na konto za odwołany lot? Uwzględnili moja reklamację, po czym poprosili o numer konta i cisza. 20 grudnia odpisałem na korespondencję proszącą mnie o podanie numeru konta w celu przelania pieniędzy .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1915 PostWysłany: 25 Lut 2020 12:09 

Rejestracja: 25 Lut 2020
Posty: 4
-- 25 Lut 2020 12:07 --

Cześć wszystkim! Chyba niedługo będę musiał stracić trochę czasu na wnioski itd, jakoże mamy (2 osoby) wykupione loty do Rzymu z Chopina w tą niedzielę, a zaczęli odwoływać loty w obie strony na trasie Chopina-Włochy.

Pytanie, co dokładnie oznacza skrót ADR? Ktoś poprzednio go wymienił, dając przy tym do zrozumienia że najlepiej to tam się zwrócić w razie jakichkolwiek problemów.

-- 25 Lut 2020 12:09 --

Adrian Semeniuk napisał(a):
Cześć wszystkim! Chyba niedługo będę musiał stracić trochę czasu na wnioski itd, jakoże mamy (2 osoby) wykupione loty do Rzymu z Chopina w tą niedzielę, a zaczęli odwoływać loty w obie strony na trasie Chopina-Włochy.

Pytanie, co dokładnie oznacza skrót ADR? Ktoś poprzednio go wymienił, dając przy tym do zrozumienia że najlepiej to tam się zwrócić w razie jakichkolwiek problemów.

Jak coś to już mam odpowiedź, wystarczyło pole "szukaj". :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1916 PostWysłany: 25 Lut 2020 13:02 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
pewnie przez wirus wiec nie zawracaj sobie glowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1917 PostWysłany: 25 Lut 2020 13:21 

Rejestracja: 25 Lut 2020
Posty: 1
Tez mam lot do rzymu w niedziele - gdzie jest informacja o odwolaniu?

+ Jezeli to przez wirusa to wtedy nie ma odszkodowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1918 PostWysłany: 25 Lut 2020 13:29 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Dziwne, bo zakup lotów choćby jutro do np. Rzymu jest nadal możliwy czy dostępny

Nie ma szans na odszkodowanie, no chyba ze z wykupionej polisy ubezpieczeniowej o czym zapewne w odpowiedzi na reklamację napomkną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1919 PostWysłany: 25 Lut 2020 14:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Adrian Semeniuk napisał(a):

Cześć wszystkim! Chyba niedługo będę musiał stracić trochę czasu na wnioski itd, jakoże mamy (2 osoby) wykupione loty do Rzymu z Chopina w tą niedzielę, a zaczęli odwoływać loty w obie strony na trasie Chopina-Włochy.


Chyba jednak nie będziesz tracił czasu na wnioski i polecisz planowo ;) Dzisiejsze odwołania mogą mieć przyczynę podaną przez @skrzat
skrzat napisał(a):
Strajk kontrolerów we Włoszech 25.02:
https://loyaltylobby.com/2020/02/23/ita ... 0-tuesday/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1920 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:02 

Rejestracja: 25 Lut 2020
Posty: 4
Racja, po moim poście sprawdziłem FlightRadar jak i przyloty i odloty do/z Modlina z/do Włoch i lata się regularnie. Tylko te 2 poranne samoloty nie przyleciały.


Ostatnio edytowany przez J29, 25 Lut 2020 15:03, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3681 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group