Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 184  Następna
Autor Wiadomość
#1841 PostWysłany: 16 Sty 2020 23:45 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Wystąpiłem z wnioskiem do sądów o udzielenie informacji publicznej w zakresie ilości spraw jaka kierowana jest przeciwko przewoźnikom. W ciągu 2019 przeciwko Wizzairowi zostało łącznie skierowane mniej niż 180 miejsc...nie dziwcie się, że straszenie sądem na żadnego przewoźnika nie działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#1842 PostWysłany: 17 Sty 2020 00:04 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
miriam napisał(a):
@pkupcz To faktycznie szybka i skuteczna reakcja.Tylko Ci można pogratulować :P

Pogratuluj jak wizz faktycznie zapłaci
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#1843 PostWysłany: 17 Sty 2020 01:13 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
[quote="pkupcz"]Ktoś z Was wypełniał formularz danych banku na stronie ADR?
co to jest ADR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1844 PostWysłany: 17 Sty 2020 01:40 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 33
TIT napisał(a):
pkupcz napisał(a):
Ktoś z Was wypełniał formularz danych banku na stronie ADR?
co to jest ADR?

Taki brytyjski odpowiednik polskiego ULC
https://www.aviationadr.org.uk/completing-the-form-eu/
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#1845 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
pkupcz napisał(a):
Ktoś z Was wypełniał formularz danych banku na stronie ADR?

Na te rzeczy składa się część numerów IBAN. Np. https://supportcentre.ulsterbank.ie/Sea ... c-IBAN.htm

Jest kilka stron na ten temat. To nie jest trudne, musisz podzielić IBAN na sort code i account. Swift masz na stronie banku. IBAN znasz, zacznij od PL.

michcioj napisał(a):
miriam napisał(a):
@pkupcz To faktycznie szybka i skuteczna reakcja.Tylko Ci można pogratulować :P

Pogratuluj jak wizz faktycznie zapłaci

Akurat Wizz płaci z ADR szybko i bez problemów.

pkupcz napisał(a):
Taki brytyjski odpowiednik polskiego ULC

To platforma dobrowolnego rozstrzygania sporów, do którego przystąpił Wizz dla lotów z i do UK. Po prostu ich ULC się tym nie zajmuje, jeśli linia przystąpiła do ADR. Decyzja ADR jest jednak ostateczna i wiążąca dla linii.

ansbach1 napisał(a):
Zaprzestaje pisania w tym wątku, napewno na jakiś czas.

Krótko trwała ta przerwa... Business is business? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1846 PostWysłany: 17 Sty 2020 19:18 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Większy biznes byłby wtedy, gdybym wytrwał w postanowieniu, bo miałbym więcej czasu na niego. Kompletna aberracją jest myślenie, że jestem tutaj z powodu firmy. Niby czemu miałbym publikować wyroki, które znam jako nieliczny? Z szacunkiem dla forum, ale ruch na każdej stronie generowany jest głównie z ad words Facebook ads. Działalność tutaj ma charakter hobbystyczny.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ansbach1, 17 Sty 2020 22:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#1847 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:56 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 33
@manyaky, dzięki za odpowiedź!
Ostatecznie poszedłem w konto z Revoluta, gdzie miałem dokładnie rozpisany rachunek, tak po "brytyjsku" ;)
Zobaczymy jak szybko i czy w ogóle zapłacą.

Tak czy owak, bardzo Wam WSZYSTKIM dziękuję za pomoc i cenne wskazówki!

Podsumowując, to tak sobie myślę, że wcale głupi nie jestem i nie jedno pismo w życiu napisałem, ale walka z linią lotniczą, to potyczka prawie jak z ubezpieczycielem.
A może i gorzej, bo na ubezpieczycieli masz polskie prawodawstwo i w cholerę wyroków na które można się powołać, a tu wszystko odbywa się na zasadzie "nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1848 PostWysłany: 17 Sty 2020 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Z tego co wiem, były problemy z przelewem na Revoluta. Jeden z użytkowników pisał.

Może napisz na czat ADR i zapytaj, czy Wizz dalej robi problemy z Revo i że jak coś to masz IBAN. Ewentualnie będziesz miał opóźnienie.

Ja dawałem rachunek z kantoru Aliora i miałem kaskę w kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1849 PostWysłany: 17 Sty 2020 23:56 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Po złożeniu reklamacji o opóźniony lot przez stronę WizzAir dostałem negatywną odpowiedź z informacją, że opóźnienie było z przyczyn niezależnych od linii. Niestety nie wiem jakie to były przyczyny. Co robić w takiej sytuacji? Próbować uzyskać odszkodowanie przez pośrednika? Jeżeli tak, to jakiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1850 PostWysłany: 18 Sty 2020 00:35 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Z czystej ludzkiej ciekawości. Czy jest ktoś tutaj, albo zna kogoś komu Wizzair w ostatnich miesiącach wypłacił odszkodowanie po złożeniu reklamacji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1851 PostWysłany: 18 Sty 2020 00:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
manyaky napisał(a):
michcioj napisał(a):
miriam napisał(a):
@pkupcz To faktycznie szybka i skuteczna reakcja.Tylko Ci można pogratulować :P

Pogratuluj jak wizz faktycznie zapłaci

Akurat Wizz płaci z ADR szybko i bez problemów.

akurat nie mi. po decyzji ADR wizzair poprosil o numer konta, potwierdzil ze zaplaci i... nie zaplacil. bo tak.
nie mam Pana plaszcza i co mi Pan zrobi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1852 PostWysłany: 18 Sty 2020 08:51 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
WizzAir lot W6 1290 DWC - KTW 17.01.2020
opóźniony już przylot do DWC
wylot z DWC ok 00:46
przelot do LCA na tankowanie i zmianę załogi
przylot do KTW ok 6:10 dnia 18.01.2020r.
Lot dłuższy z powodu omijania Iranu, inne samoloty leciały w tym czasie nad Iranem, Emirates, FlyDubai
Sam leciałem nad Iranem 2 dni po katastrofie.

przysługuje odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1853 PostWysłany: 18 Sty 2020 09:50 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
a czy wizzair zalezy zeby generowac nowe koszty lecac dluzsza trasa i robic miedzyladowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1854 PostWysłany: 18 Sty 2020 11:34 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
@brzemia Moim zdaniem nie przysługuje. Praktyka wizza zmierza od odmawiania każdemu, czyli musiałbyś się zdecydować na sprawę w sądzie, a tu uważam, że sąd oddali powództwo. To jest kwestia bezpieczeństwa pasażerów i to że inni ryzykowali nie tłumaczy zasadności żądania. Wiele innych linii zrezygnowała z latania nad Iranem. Jedyna szansa otrzymania odszkodowania to wystąpienie z pozwem i wydanie nakazu zapłaty, którego linia nie zaskarży z uwagi na olewanie tych spraw, co jest prawdopodobne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1855 PostWysłany: 18 Sty 2020 15:10 

Rejestracja: 22 Paź 2019
Posty: 8
Loty: 8
Kilometry: 15 045
ansbach1 napisał(a):
Z czystej ludzkiej ciekawości. Czy jest ktoś tutaj, albo zna kogoś komu Wizzair w ostatnich miesiącach wypłacił odszkodowanie po złożeniu reklamacji?


Rozmawiałem z pewną kancelarią i z ich obserwacji wynika, że obecnie w 90% przypadków Wizzair albo nie odpowiada na reklamacje albo je odrzuca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1856 PostWysłany: 18 Sty 2020 15:15 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Mam identyczne doświadczenie. Ostatnio wypłacili odszkodowanie w maju od tego czasu cisza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1857 PostWysłany: 19 Sty 2020 02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
michcioj napisał(a):
akurat nie mi. po decyzji ADR wizzair poprosil o numer konta, potwierdzil ze zaplaci i... nie zaplacil. bo tak.
nie mam Pana plaszcza i co mi Pan zrobi ?

I co ADR na to? Pisałeś do CAA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1858 PostWysłany: 20 Sty 2020 10:02 

Rejestracja: 22 Paź 2019
Posty: 8
Loty: 8
Kilometry: 15 045
ansbach1 napisał(a):
Mam identyczne doświadczenie. Ostatnio wypłacili odszkodowanie w maju od tego czasu cisza.


Najgorsze w tym wszystkim jest to, że obecnie żadna kancelaria nie ma ochoty podjąć się prowadzenia sprawy przeciwko nim. Rozmawiałem z kilkoma i wprost mówią, że nie podejmą się tego, a samemu składać pozew wydaje mi się trochę ryzykowne. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem co dalej robić. Ścierałem się już z wieloma firmami reprezentującymi różne branże i zawsze widziałem po drugiej stronie chęć szybkiego kompromisowego rozwiązania problemu. Jak Lufthansa spóźniła się z bagażem o 2 dni to sama z siebie zaoferowała 500 PLN zadośćuczynienia, jakieś suweniry ze swojego sklepu i dodatkowe mile. Ze strony Wizzaira jest tylko cisza i totalne zlewanie korespondencji przesyłanej w każdej formie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1859 PostWysłany: 20 Sty 2020 10:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
manyaky napisał(a):
michcioj napisał(a):
akurat nie mi. po decyzji ADR wizzair poprosil o numer konta, potwierdzil ze zaplaci i... nie zaplacil. bo tak.
nie mam Pana plaszcza i co mi Pan zrobi ?

I co ADR na to? Pisałeś do CAA?

Adr ponaglił wizzaira i w końcu wizzair kasę zapłacił
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1860 PostWysłany: 23 Sty 2020 00:47 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 12
-- 23 Sty 2020 00:44 --

arturindra napisał(a):
-- 06 Sty 2020 17:35 --

do pasażerów lotu WIZZ AIR 19 września z Katowic na Fuerteventure, lot W6-1197.
składam pozew o odszkodowanie do Sądu, prosze o kontakt, może przyda się wzajemne świadkowanie,
jestem prawnikiem, jak przećwiczę na sobie, to zapraszam do współpracy

-- 06 Sty 2020 17:35 --

do pasażerów lotu WIZZ AIR 19 września z Katowic na Fuerteventure, lot W6-1197.
składam pozew o odszkodowanie do Sądu, prosze o kontakt, może przyda się wzajemne świadkowanie,
jestem prawnikiem, jak przećwiczę na sobie, to zapraszam do współpracy


Witam. My mieliśmy lecieć tym samolotem spowrotem z Fuerty do Katowic, został odwołany i przeniesiony na kolejny dzień, co dało w sumie ponad 15 godzin opóźnienia. Czy są tu obecni jeszcze jacyś ludzie z tego lotu? WizzAir bezczelnie odrzuca skarge, czytając ten wątek zwątpiłem w ULC choć kilka osób poleciło aby tam napisać. Proszę o kontakt może jeśli będzie nas więcej to w jakiś sposób to rozwiążemy, a może jest ktoś kto już to rozwiązał?

-- 23 Sty 2020 00:47 --

arturindra napisał(a):
-- 06 Sty 2020 17:35 --

do pasażerów lotu WIZZ AIR 19 września z Katowic na Fuerteventure, lot W6-1197.
składam pozew o odszkodowanie do Sądu, prosze o kontakt, może przyda się wzajemne świadkowanie,
jestem prawnikiem, jak przećwiczę na sobie, to zapraszam do współpracy

-- 06 Sty 2020 17:35 --

do pasażerów lotu WIZZ AIR 19 września z Katowic na Fuerteventure, lot W6-1197.
składam pozew o odszkodowanie do Sądu, prosze o kontakt, może przyda się wzajemne świadkowanie,
jestem prawnikiem, jak przećwiczę na sobie, to zapraszam do współpracy

Jest jakaś szansa na pomoc z Pana strony w tej sprawie?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 184  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group