Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 184  Następna
Autor Wiadomość
#1781 PostWysłany: 27 Lis 2019 17:52 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 25
Dostalam odpowiedz z Wizzair na ponowną reklamację (po 1 dniu!). Podtrzymują stanowisko o złych warunkach pogodowych. Wyjaśnienia opierają na raportach z lotniska i są gotowi przedstawić wyjaśnienia odpowiednim organom.
Idą na bezczelnego.
czy są w stanie mgłą w Krakowie uzasadnić brak lotu z Kutaisi?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Lis 2019 00:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1782 PostWysłany: 27 Lis 2019 19:44 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Jak mial odleciec samolot z krakowa przez mgle do kutaisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1783 PostWysłany: 27 Lis 2019 20:38 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 25
Rajesh Kuthrappali napisał(a):
Jak mial odleciec samolot z krakowa przez mgle do kutaisi?

Lot łączony przez WizzAir: Krk-Kutaisi, potem Kutaisi-Krk. Nie podstawili samolotu do Kutaisi, bo przez mgle nie wyleciał z Krakowa. Teoretycznie nie powinno mnie to obchodzić, ale może jest jakaś luka prawna, która mogą wykorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1784 PostWysłany: 27 Lis 2019 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Ale przecież mógł odlecieć z KRK jak już mgla opadła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mcaga lubi ten post.
 
      
#1785 PostWysłany: 27 Lis 2019 22:08 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 25
Zostaje pewnie ULC, dam znać za rok jak się zakończyło ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1786 PostWysłany: 27 Lis 2019 22:48 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@mcaga ULC ,po zmianach jakie nastąpiły od kwietnia w rozpatrywaniu skarg , to strata czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1787 PostWysłany: 27 Lis 2019 23:47 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 25
miriam napisał(a):
@mcaga ULC ,po zmianach jakie nastąpiły od kwietnia w rozpatrywaniu skarg , to strata czasu.

Wiem, że nastąpiły zmiany, czy to znaczy, że RPP nic zupełnie nie wskóra? Zostaje sąd? Normalnie dałabym spokój, ale musieliśmy zapłacić kupę kasy, by dostać się z Rygi do Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1788 PostWysłany: 28 Lis 2019 00:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
RPP zaprasza/wzywa przewoźnika do negocjacji i niestety nic nie może jak strona odmówi.
Góra
 Profil Relacje PM off
mcaga uważa post za pomocny.
 
      
#1789 PostWysłany: 28 Lis 2019 00:10 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 25
Dzieki. Spróbuje tak czy inaczej.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Lis 2019 00:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1790 PostWysłany: 28 Lis 2019 00:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Rajesh Kuthrappali napisał(a):
mcaga napisał(a):
Rajesh Kuthrappali napisał(a):
Jak mial odleciec samolot z krakowa przez mgle do kutaisi?

Lot łączony przez WizzAir: Krk-Kutaisi, potem Kutaisi-Krk. Nie podstawili samolotu do Kutaisi, bo przez mgle nie wyleciał z Krakowa. Teoretycznie nie powinno mnie to obchodzić, ale może jest jakaś luka prawna, która mogą wykorzystać.

Placac za bilet 100zl i za duzo oczekujesz.

A od jakiej kwoty wg ciebie można więcej oczekiwać? :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#1791 PostWysłany: 30 Lis 2019 14:56 

Rejestracja: 15 Wrz 2019
Posty: 3
Cześć,
leciałem lotem Wizzaira, który wskutek problemów technicznych był opóźniony o prawie 4h. Złożyłem reklamację, którą oczywiście przewoźnik odrzucił (absurdalne uzasadnienie), jednak odpowiedź przyszła po prawie 50 dniach. Zgodnie z art. 7a ustawy z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 827) o prawach konsumenta przedsiębiorca jest zobowiązany udzielić odpowiedzi na reklamację w terminie 30 dni od dnia jej otrzymania.

Czy w związku z powyższym powinienem zdecydowanie (oraz obiektywną przyczynę opóźnienia) dochodzić swojego odszkodowania od Wizzaira i wysłać jeszcze raz wiadomość, czy wybralibyście inną drogę? ULC chyba też niewiele może, prawda?
Nie chcę wchodzić na drogę sądową, dlatego zastanawiam się nad skierowaniem sprawy do firm typu AirHelp. Jakie macie doświadczenia?

Będę wdzięczny za rekomendacje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1792 PostWysłany: 30 Lis 2019 17:22 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
Co druga osoba tu pyta o to samo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1793 PostWysłany: 30 Lis 2019 18:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jest oddzielny wątek o takich firmach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1794 PostWysłany: 02 Gru 2019 19:36 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 30
Loty: 38
Kilometry: 108 822
Grogmir napisał(a):
Cześć wszystkim,

23 października został odwołany lot Kraków-Kutaisi ze względu na mgłę na Balicach. Jak wysiedliśmy z samolotu, do stanowiska Wizzaira uformowała się gigantyczna kolejka, a ponieważ bilety na lot kolejnego dnia z Wawy znikały błyskawicznie, zdecydowaliśmy się je po prostu kupić online (nie było opcji samodzielnej zmiany daty wylotu przez aplikację/stronę, wyskakiwał błąd autoryzacji). Nie chciałem robić zwrotu środków na konto Wizz przez apkę, bo wtedy usunęło by całą rezerwację (a chciałem wrócić lotem powrotnym jak planowano) + bilety kupiłem w naprawdę okazyjnej cenie, a nowy wylot z Warszawy był 3x droższy. Czy w takim wypadku mogę domagać się zwrotu kosztów za droższy bilet + dojazdu pociągiem Krk-Wawa?


Dla potomności - Wizzair odpowiedział po niecałych 30 dniach i zgodził się zwrócić pełną sumę za "samodzielnie" kupione bilety alternatywne. Może przyda się to komuś na przyszłość. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#1795 PostWysłany: 03 Gru 2019 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Za ciopąg też? @Grogmir
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1796 PostWysłany: 03 Gru 2019 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
ansbach1 napisał(a):
Pojawiają się wyroki, że bez znaczenia dla odszkodowania jest wystąpienie nadzwyczajnych okoliczności na poprzedzającym odcinku, gdyż winny jest system rotacji


Mógłbym prosić o takie wyroki? I jak złożyć pozew? Mój lot BBB-CCC opóźniony o 4h z powodu strajku na lotnisku AAA i opóźnienia lotu AAA-BBB, którym miałem lecieć odcinek BBB-CCC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1797 PostWysłany: 05 Gru 2019 23:54 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
Wizz air - 6h opóźnienia - wylot z Rzymu do Krakowa 19-11-2019.
Powodem jest uszkodzona opona i problem ze znalezieniem takiej na lotnisku. Podobno po długich negocjacjach kupili z Lufthansy. Sympatyczne Panie na bordingu szeroko i na bieżąco opisywały nam sprawę.
Dzisiaj otrzymałem odmowną odpowiedź od Wizz air - to nie ich wina, nie mieli wpływu na okoliczności opóźnienia itp.
Wypełniłem właśnie formularz na stronie włoskiego odpowiednika naszego ULC.
Ktoś ma z nimi doświadczenie, pomogli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1798 PostWysłany: 06 Gru 2019 00:35 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Buhahahaha

Otóż powiem Ci jak najprawdopodobniej było. Otóż TSUE w ostatnim wyroku stwierdził, że nadzwyczajną okolicznością jest uszkodzenie opony, które powstało od przedmiotu znajdującego się na pasie. Nie wiedzieć czemu uderzenie schodów już taką nadzwyczajną okolicznością nie jest. Powyższy wyrok spowodował, że właściwie w każdej sytuacji linia (LCC) powołuje się na uszkodzenie opony. Zgłaszają się do mnie pasazerowie i bardzo dużo przypadków takich jest i to ewidentnych, gdzie załoga zastępcza przylatuje po 6 godzinach...z oponą zastępczą. Bo oczywiście kapitan musi być obecny na pokładzie, gdy leci opona. TSUE zrobił wielki błąd, gdyż dał wyłom w swojej linii orzeczniczej. Oczywiście linia musi podjąć wszelkie racjonalne środki etc.

Pozew to małe ryzyko, a oni niech przedstawią umowę z Lufthansą na sprzedaż opony. Wyciągnęli ze swojego i pożyczyli?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1799 PostWysłany: 06 Gru 2019 09:31 

Rejestracja: 22 Paź 2019
Posty: 8
Loty: 8
Kilometry: 15 045
Mam szybkie pytanie do bardziej doświadczonych, jak to wygląda w praktyce - jeśli złożę pozew z żądaniem zwrotu kosztów jakie poniosłem z tytułu opóźnienia i wypłaty odszkodowania 400 EUR to w przypadku gdyby sąd uznał, że odszkodowanie mi się nie należy, a zwrot już owszem, to kto najprawdopodobniej zostanie obciążony kosztami procesu? Wiem, że sąd może to różnie zrobić, w zależności od swojego widzimisię, ale może ktoś ma wiedzę jak to najczęściej wygląda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1800 PostWysłany: 06 Gru 2019 13:20 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
%%%%
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 184  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group