Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3665 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 184  Następna
Autor Wiadomość
#1341 PostWysłany: 28 Lut 2019 17:18 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Po wczorajszej rozmowie z nimi w sprawach złożonych we wrześniu i w październiku 2018 dostałem zapewnienie że do wakacji powinni się zacząć ich zajmowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#1342 PostWysłany: 28 Lut 2019 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Obecnie wszczynane są postępowania ze skarg wysłanych we wrześniu i październiku.

michcioj napisał(a):
zlozylem skarge w marcu 2018 do tej pory nie dostalem odpowiedzi, podobno sa bardzo zawalenii sprawami. moze akurat sie troche im teraz zwolni rak do pracy
po bankructwie small planet

Tylko niestety small planet na razie nie ogłosił bankructwa(upadłości), więc postępowania ze skarg na nich cały czas się toczą i wypełniają czas. Choć raczej oczywistym jest, że nikt od nich nic już nie dostanie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1343 PostWysłany: 04 Mar 2019 22:23 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 3
_Grzegorz napisał(a):
Wizzair podal oklicznosci nadzwyczajne jako powod bez szczegolowych wyjasnien. Podalem im numery lotow, ktore odlecialy w zblizonym czasie i przylecialy do Gdanska. Dodatkowo zwrocilem uwage, ze podana dalsza przyczyna jako raporty lotniska rowniez nie jest prawdziwa bo problem nie dotyczyl innych lotow a tym samym nie mogl i mojego. Dodatkowo dodalem im informacje, ze jesli maja na mysli 'knock knock' efekt to nie jest to rowniez wyjasnienie jak np. w spawie C‑294/10.

Odnosnie TAF Metar, nigdy nie uzywalem i nie wiem z czym to sie je i co dokladnie zawiera.

Co do samej platformy to zlozylem skarge 08.01 a dzisiaj odpowiedz, ze odmowa i zalatwia bezposrednio ze mna oraz, ze mi sie nalezy odszkodowanie. Kontakt ich standarowym kanalem czyli email z prosba o numer rachunku w tym samym momencie.


Czyli z tego co rozumiem WizzAir już się Tobie przyznał do winy i poprosił o numer konta? Zgłosiłem swoją sprawę do ULC, ale po tym jak przeczytałem ile się tam sprawy ciągną to zastanawiam się czy nie napisać ponownie do Wizzaira albo zgłosić sprawędo ODR - jedyne czego się obawiam to konsekwencji w związku z tym, że już zgłosiłem to do ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1344 PostWysłany: 04 Mar 2019 22:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
matisosna4 napisał(a):
zastanawiam się czy nie napisać ponownie do Wizzaira albo zgłosić sprawędo ODR - jedyne czego się obawiam to konsekwencji w związku z tym, że już zgłosiłem to do ULC.

Przecież ci głowy nie utną.Jeśli wskórasz coś szybciej to ich powiadomisz,że sprawa załatwiona.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1345 PostWysłany: 05 Mar 2019 09:41 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Dokladnie a u mnie juz od okolo miesiące pieniadze na koncie za ten lot, wiec jak najbardziej probuj. W moiom przypadku zmienili zdanie po sprawie przez ODR.
Góra
 Profil Relacje PM off
matisosna4 lubi ten post.
 
      
#1346 PostWysłany: 10 Mar 2019 15:04 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
savoj napisał(a):
Jeśli zrezygnuję z pojawienia się na lotnisku na lot, który ma ponad 5 h opóźnienia to nadal mam szansę na odszkodowanie zryczałtowane czy tylko zwrot za bilet plus dodatki. Sytuacja z dziś lot wizzair BGY PRG...

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Finał sprawy Wizzair BGY PRG z maja 2018 . Samolot opóźniony ponad 5 h , ostatecznie zrezygnowałem z lotu i nawet nie pojawiłem się na lotnisku. Korespondencja z Wizzair - odmowa wypłaty odszkodowania ( wymiana kilku emaili) . Napisałem do polskiego ULC, który przekazał sprawę do oddziału z Włoch. W październiku informacja z tegoż oddziału o zbadaniu sprawy. W styczniu ta sama osoba z Wizzair, która pisała kilka miesięcy wcześniej że odszkodowanie się nie należy poprosiła o podanie nr konta . Tydzień temu pieniądze (250euro) na koncie .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#1347 PostWysłany: 20 Mar 2019 01:34 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 17
Dostałem dziś prośbę od wizzaira od niejakiej Camelii Iurac o podanie danych do przelewu za opóźniony lot. Przy próbie odpowiedzi (zwyczajne re:) dostaję zwrotkę "Delivery has failed to these recipients". Mail to nie fejk ponieważ wszystkie dane w nim zawarte sie zgadzają. Co robię nie tak? Gdzie pisać w tej sprawie?
Krzysiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1348 PostWysłany: 20 Mar 2019 09:27 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Odpisz na officialcases1@wizzair.com
U mnie było dokladnie tak samo . Po kilku godzinach dostałem z tego adresu ostateczne pismo że szczegółami przelewu .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1349 PostWysłany: 25 Kwi 2019 09:05 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 4
Działałem przez ULC w sprawie odwołania lotu Wizz. Decyzja ULC na razie nieprawomocna po 9 miesiącach. Niestety tyle to obecnie trwa - jeśli komuś przyda się ta informacja. Wizz nie udzielił w trakcie postępowania żadnych wyjaśnień czyli ewidentnie gra na zwłokę. Mnie jako pasażera w trakcie procesu reklamacyjnego "olał totalnie" zbywając informacjami typu "wszelkich wyjaśnień udzielamy sądom i prawnikom".

Teraz pytanie: czy możecie podzielić się Waszymi doświadczeniami odnośnie działań po decyzji korzystnej dla pasażera z ULC? Wizz sam z siebie płaci czy lepiej podjąć dodatkowe działania? Ewentualnie jakie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1350 PostWysłany: 25 Kwi 2019 09:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Czy sam zapłaci to zobaczysz.Na podstawie tego co dostałeś z ULC możesz im wysłać ostateczne wezwanie do zapłaty z wyznaczeniem terminu.Jeśli nie poskutkuje wkraczasz na drogę sądową.Można na szczęście w SR w Tarnowskich Górach ,jednak trzeba działać zanim minie rok od zdarzenia.(przedawnienie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1351 PostWysłany: 25 Kwi 2019 10:33 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 4
Dzięki Miriam! Właśnie staram się dopilnować terminy 12 m-cy od daty wylotu na ewentualne zgłoszenie roszczeń na drodze sądowej, stąd to pytanie bo terminy niebezpiecznie lecą do przodu. Widzę, że aktywnie uczestniczysz w tym wątku. Ja szukałem takich informacji tutaj i nic mi nie wpadło w oko w tym wątku, chyba masa ludzi odpuszcza, a szkoda bo to zachęca przewoźnika do takich działań. Może miałeś okazję przekonać się jak w praktyce Wizz działa po decyzji ULC? Odwołuje się?

Miałem nadzieję, że uniknę drogi sądowej w postaci pozywania przewoźnika. Myślałem o wystąpieniu do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o wydanie zaświadczenia o ostateczności decyzji administracyjnej, następnie do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności dla decyzji administracyjnej. Jak myślisz, ma to sens czy gdzieś popełniam błąd w planowaniu :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1352 PostWysłany: 25 Kwi 2019 10:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Nie musisz pilnować tego terminu.

Jeśli po korzystnej decyzji UC przewoźnik nie wypłaci (ale to się w zasadzie nie zdarza), to uzyskujesz bez problemu klauzulę wykonalności na tej decyzji i komornik nie ma problemu ze ściągnięciem kasy.
Decyzja ULC jest tytułem egzekucyjnym.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#1353 PostWysłany: 25 Kwi 2019 10:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@boots ma rację wystarczy tej decyzji w razie potrzeby nadać klauzulę wykonalności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1354 PostWysłany: 25 Kwi 2019 11:49 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 4
Dzięki!

Dobrze rozumiem, że klauzulę wykonalności nadaje bezpośrednio ULC po uprawomocnieniu, czyli bez potrzeby angażowania sądu?
I z tym następnie bezpośrednio do komornika?

Uff, z Qatarem szybciej poszło i jakoś tak milej :) Cena Czyni Cuda ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1355 PostWysłany: 25 Kwi 2019 11:54 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Z czystej ciekawości: od jakiego momentu, w powyższym przypadku mogą być naliczane odsetki karne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1356 PostWysłany: 25 Kwi 2019 11:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Klauzulę wykonalności nadaje sąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1357 PostWysłany: 25 Kwi 2019 13:59 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Dorado napisał(a):

Dobrze rozumiem, że klauzulę wykonalności nadaje bezpośrednio ULC po uprawomocnieniu, czyli bez potrzeby angażowania sądu?
I z tym następnie bezpośrednio do komornika?

..

Niestety bez sądu się nie obejdzie.Jest tak jak poprzednio sam pisałeś ;)
Dorado napisał(a):
do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności dla decyzji administracyjnej. Jak myślisz, ma to sens czy gdzieś popełniam błąd w planowaniu :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1358 PostWysłany: 25 Kwi 2019 14:47 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
W trybie administracyjnym nie ma odsetek za opóźnienie. Pozew możesz złożyć w miejscowości wylotu i przylotu oraz siedzibie spółki, o ile spółka ma siedzibę w UE lub oddział jeśli nie ma to cały misterny plan w piz..
U nas jest rok, ale w teorii możesz pozwać przewoźnika w UK, gdzie przedawnienie wynosi 6 lat. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji mimo upływu roku można wskazać w reklamacji, że roszczenie się nie przedawniło, bo pozwę spółkę w UK...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MarBlo lubi ten post.
MarBlo uważa post za pomocny.
 
      
#1359 PostWysłany: 26 Kwi 2019 09:38 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 4
Dzięki.

Czyli czekam 14 dni czy się Wizz nie odwołuje i z tym po klauzulę wykonalności do sądu :)
Wezwanie do zapłaty puściłem. Pewnie nic to nie przyśpieszy wypłaty ale w razie jakby co będzie termin od kiedy liczyć odsetki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1360 PostWysłany: 27 Kwi 2019 12:17 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Generalnie jak Wizz dostanie decyzję może wystąpić z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy wtedy to jeszcze się przeciągnie. Wyślij listownie wezwanie za potwierdzeniem odbioru listem poleconym do Pyrzowic. W wezwaniu podaj kwotę i, że chcesz odsetki od dnia następnego do dnia wylotu i że wystąpisz do sądu. Termin 7 dni. Jeśli w 10 dniu nie będzie kasy złóż pozew i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3665 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 184  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group