Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 184  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:54 

Dokładnie: podawany jest czas otwarcia drzwi w kabinie po wylądowaniu i zatrzymaniu na płycie lotniska docelowego :!:
Kiedyś to sprawdzałem w zegarkiem w ręku, co do minuty się zgadza
@ansbach1 daj sobie spokój z takim doradzaniem czy poradami :!:
Góra
 PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#1222 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:18 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ansbach1 napisał(a):
Zawsze możesz iść w zaparte, że u Ciebie na zegarku w momencie otwarcia drzwi było 181 min, a niech oni obalą dowód i przedstawią dokumenty, że było inaczej. Co to był za linia?



odpisza ze bylo 171 i ty masz przedstawic dowod....i co wtedy???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:33 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
-- 04 Sty 2019 20:31 --

Problem polega na tym, że dla większości osób na tym forum najlepszą poradą po odmowie jest składanie skargi do ULC, bo za darmo, bo łatwo itp. Jestem prawnikiem, aplikantem i w sytuacjach kiedy są ku temu podstawy trzeba składać pozew, bo mając tytuł wykonawczy, a nie decyzję ULC, którą linia z łaskawości swojej zechce wykonać, można kierować sprawę do komornika. Niedługo ULC stanie się mediatorem i połowa porad tutaj stanie się nieaktualna.

Jeśli przewoźnik zakwestionuje w sprzeciwie czas przylotu to w kolejnymi piśmie zwrócę się o zobowiązanie Pozwanego do nagrania z samolotu, ewentualnie powołam dowód z zeznań świadków. Wykaże co oznacza podana godzina, że to otwarcie drzwi, ale czekałem na autobus w samolocie etc. Oczywiście mówię o sytuacjach gdzie różnica wynosi kilka minut.

-- 04 Sty 2019 20:33 --

Mam wrażenie, że nigdy nie otworzyłeś jakiegokolwiek orzeczenia TSUE czy nie zadałeś sobie trudu przeszukania polskich wyroków, a odpowiedzi są na zasadzie wydaje mi się, że tak jest, bo tak uważam. Zaczynając pisać w tym wątku zadałem sobie trud prześledzenia orzecznictwa unijnego i na bieżąco uzupełniam wiedzę o polskie wyroki, więc pozwól, że będę pisał co uważam za stosowne. Wyrok nie mówi o otwarciu drzwi, ale wskazuje, że pojęcie „czasu przylotu” używane do celów określenia wielkości opóźnienia, którego doświadczyli pasażerowie danego lotu, oznacza moment, w którym co najmniej jedne z drzwi samolotu otwierają się, przy założeniu, że w owym momencie pasażerowie mają prawo opuścić maszynę.

Zdarzyło mi się w Warszawie czekać w samolocie 10 min po otwarciu drzwi, bo nie podjechał autobus i żaden z pasażerów nie został wypuszczony i wtedy czas przylotu się przedłuża.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#1224 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:44 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
tylko takie rzeczy sa nie do sprawdzenia.

godz lądowania masz ogólnie dostępną, godz otwarcia drzwi już nie. co wtedy? sąd, świadkowie, zeznania pod przysiegą?


Ostatnio edytowany przez Roku, 04 Sty 2019 21:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1225 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:47 

Jak te "kruczki prawne" @ansbach1 nie obciążają konta klienta to ok, baw się dobrze
Przewlekłość zniechęci zapewne wielu i jest wiele innych specjalizacji o większym przychodzie :D
Góra
 PM off  
      
#1226 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
@ansbach1
Cytuj:
Jestem prawnikiem, aplikantem i w sytuacjach kiedy są ku temu podstawy trzeba składać pozew,

Może najpierw uświadom czytających, jakie koszty mogą ponieść w przypadku przegrania procesu. Bo prawnik to nigdy na tym nie straci...

ULC to najtańsza i nie obarczona ryzykiem droga do ustalenia zasadności roszczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1227 PostWysłany: 04 Sty 2019 21:36 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
Z tego co kojarze to koszty sądowe to 10% wartości sportu.
@boots jesteś prawnikiem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1228 PostWysłany: 04 Sty 2019 21:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Cytuj:
@boots jesteś prawnikiem ?

Może tak, może nie.

Cytuj:
Z tego co kojarze to koszty sądowe to 10% wartości sportu

Źle kojarzysz. Ale @ansbach1 zapewne wyjaśni, jakie koszty mogą obciążyć powoda w przypadku tak prowadzonej i przegranej sprawy. I myślę, że Cię one zaskoczą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1229 PostWysłany: 04 Sty 2019 21:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3237
srebrny
Anonymous napisał(a):
Dokładnie: podawany jest czas otwarcia drzwi w kabinie po wylądowaniu i zatrzymaniu na płycie lotniska docelowego :!:
Kiedyś to sprawdzałem w zegarkiem w ręku, co do minuty się zgadza


Flightradar24 zazwyczaj podaje czas runway to runway - tak twierdzi jeden z developerów:
https://forum.flightradar24.com/threads ... lightAware

Przykład z Poznania - dzisiaj FR2806
Załącznik:
Screenshot_20190104_201201.png
Screenshot_20190104_201201.png [ 10.42 KiB | Obejrzany 1038 razy ]

Załącznik:
Screenshot_20190104_200945.png
Screenshot_20190104_200945.png [ 211.67 KiB | Obejrzany 1038 razy ]


W przypadku małych lotnisk problemem może być otrzymanie rzeczywistych danych - na screenie powyżej gate time jest podany jako przewidywany. Ale przykładowo lotnisko FRA publikuje "gate and runway time" , a jak widać flightradar w tym wypadku podał czas runway.
Załącznik:
Screenshot_20190104_202942.png
Screenshot_20190104_202942.png [ 11.77 KiB | Obejrzany 1038 razy ]

Załącznik:
Screenshot_20190104_202914.png
Screenshot_20190104_202914.png [ 192.6 KiB | Obejrzany 1038 razy ]


Zatem abstrahując od potencjalnych problemów dowodowych , czy sądowych - podane przez @ansbach1 orzeczenie w sprawie C-452/13
jest bardzo ważne - liczy się "gate time" i jeśli czas opóźnienia wynikający z flightradar24 jest nieznacznie mniejszy od 3h, to realne opóźnienie może wynosić ponad 3h i w wielu przypadkach odszkodowanie się należy. Co nie znaczy , że będzie je łatwo uzyskać ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1230 PostWysłany: 04 Sty 2019 21:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
ULC opiera się na danych z FlightStats.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1231 PostWysłany: 04 Sty 2019 23:13 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Koszty reguluje rozporządzenie w zależności od kwoty to od 270 do 900 zł, dlatego przy składaniu pozwu trzeba myśleć ile pozwów złożyć, bo to się może opłacać. Jak jest mgła to się nie opłaca, ale gdy była usterka techniczna to nie ma się co zastanawiać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1232 PostWysłany: 04 Sty 2019 23:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Cytuj:
Koszty reguluje rozporządzenie w zależności od kwoty to od 270 do 900 zł

To nie są wszystkie koszty, jakie trzeba będzie ponieść w przypadku przegrania sprawy - to jedynie koszty zastępstwa.
Ponadto podałeś jedynie minimalne stawki zastępstwa procesowego, a mogą być one jednak podwyższone (nie mogą przekroczyć sześciokrotności stawki minimalnej, ani wartości przedmiotu sprawy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1233 PostWysłany: 05 Sty 2019 11:47 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Składając samodzielnie pozew w przypadku przegranej sąd zasadza koszty zastępstwa na rzecz strony pozwanej w wysokości kosztów z rozporządzenia w zależności od wartości przedmiotu sporu.
Zasądzenie wielokrotności możliwe jest, gdy ma to uzasadnienie w sprawie za 1000 zł nie ma, bo nakład pracy jest znikomy. Jeśli pozwany wystąpi o wyższe koszty sam musi liczyć sie z zasądzeniem wyższych kosztów. Pamiętać trzeba, że przed pozwaniem trzeba przewoźnika wezwać do zapłaty, bo sprawę wygrać mozna, a koszty można zapłacić, gdyż nie dało się powodu do wniesienia powództwa.

Ps W sprawie o 2 mln, która toczy się u mnie od 2014 r. Sąd zasądził minimalne koszty, także tego ....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1234 PostWysłany: 05 Sty 2019 13:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Cytuj:
Zasądzenie wielokrotności możliwe jest, gdy ma to uzasadnienie w sprawie za 1000 zł nie ma, bo nakład pracy jest znikomy.

Na jakiej podstawie już orzekasz o znikomym nakładzie pracy?
Sam proponujesz wzywanie świadków, a więc rozpraw może być kilka lub kilkanaście i dojdą zapewne jeszcze spore koszty (dojazdy, utracone zarobki).

Jeśli tak zachęcasz do wnoszenia pozwów, to uświadamiaj za każdym razem czytających o możliwych kosztach. I niech sami zdecydują, czy wola ryzykować, czy też bez ryzyka i za darmo czekać na decyzję ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1235 PostWysłany: 05 Sty 2019 14:07 

Rejestracja: 02 Maj 2017
Posty: 67
boots napisał(a):
bez ryzyka i za darmo czekać na decyzję ULC.


To o mnie.

Przepraszam, że zakłócam tę interesującą dyskusję, ale proszę zorientowanych o odpowiedź: czy tak długie/niedługie(?) oczekiwanie jest normalne? :?

Lot: 13/4/2018
Odpowiedź WizzAir (odmowna): 19/4
List do ULC: 02/05
List od ULC - informacja o wszczęciu postępowania: datowany 04/07, otrzymany pod koniec lipca
Do dziś nic więcej nie wiem
Mój mail do ULC z prośbą o update (bez odpowiedzi): 18/12

Nie panikuję, ale czy to naprawdę zawsze tyle trwa, czy może coś poszło nie tak? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1236 PostWysłany: 05 Sty 2019 14:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Tyle trwa, mają dużo spraw.
Góra
 Profil Relacje PM off
Don_Boorak uważa post za pomocny.
 
      
#1237 PostWysłany: 05 Sty 2019 15:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
boots napisał(a):
Na jakiej podstawie już orzekasz o znikomym nakładzie pracy?
Sam proponujesz wzywanie świadków, a więc rozpraw może być kilka lub kilkanaście i dojdą zapewne jeszcze spore koszty (dojazdy, utracone zarobki).

Jeśli tak zachęcasz do wnoszenia pozwów, to uświadamiaj za każdym razem czytających o możliwych kosztach. I niech sami zdecydują, czy wola ryzykować, czy też bez ryzyka i za darmo czekać na decyzję ULC.

A spotkałeś się kiedykolwiek z sytuacją, że Sąd zasądził sześciokrotność kzp w sprawie dotyczącej roszczenia wynikającego z rozporządzenia WE 261/2004? Proponuje również żebyś zaczął uświadamiać za każdym razem czytających, że roszczenie z tytułu opóźnionego bądź odwołanego lotu przedawnia się w postępowaniu cywilnym po roku od dnia zdarzenia, a złożenie skargi do ULC biegu przedawnienia nie przerywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1238 PostWysłany: 05 Sty 2019 15:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
W postępowaniu przed ULC nie ma w ogóle przedawnienia. Poczytaj, co należy zrobić z pozytywną decyzją ULC, bo było już o tym wielokrotnie.

Nikt rozsądny nie wybiera drogi postępowania cywilnego, zamiast skargi do ULC - chyba, że wygrana jest absolutnie oczywista.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 05 Sty 2019 17:03 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
-- 05 Sty 2019 16:55 --

boots napisał(a):
Cytuj:
Zasądzenie wielokrotności możliwe jest, gdy ma to uzasadnienie w sprawie za 1000 zł nie ma, bo nakład pracy jest znikomy.

Na jakiej podstawie już orzekasz o znikomym nakładzie pracy?
Sam proponujesz wzywanie świadków, a więc rozpraw może być kilka lub kilkanaście i dojdą zapewne jeszcze spore koszty (dojazdy, utracone zarobki).

Jeśli tak zachęcasz do wnoszenia pozwów, to uświadamiaj za każdym razem czytających o możliwych kosztach. I niech sami zdecydują, czy wola ryzykować, czy też bez ryzyka i za darmo czekać na decyzję ULC.


Jeśli byłbyś prawnikiem, adwokatem, radcą czy aplikantem nie pisałbyś takich bzdur.

Pracuję w kancelarii mamy ponad 50 spraw, gdzie sądzimy się o miliony, rozprawy w całej Polsce, sprawy robót budowlanych, opinie biegłych i sąd przyznaje koszty x 1. A Ty oczekujesz, że w upominawczym Sąd zasądzi wielokrotność bo mecenas napisał sprzeciw i nie stawił się na rozprawę. Jeśli pełnomocnik złoży wniosek o zwrot koszty x 3, to jak przegra może dostać sam 3x.On rozlicza się z godziny pracy więc koszty mają mniejsze znaczenie.

-- 05 Sty 2019 17:03 --

boots napisał(a):
W postępowaniu przed ULC nie ma w ogóle przedawnienia. Poczytaj, co należy zrobić z pozytywną decyzją ULC, bo było już o tym wielokrotnie.

Nikt rozsądny nie wybiera drogi postępowania cywilnego, zamiast skargi do ULC - chyba, że wygrana jest absolutnie oczywista.


Sądy mają pierdyliard spraw rocznie, bo wszyscy są absolutnie pewni wygranej. Jeśli po odmowie idziesz do ULC to jesteś przekonany, że wygrasz bo była awaria technicza itp. jeśli tak to sąd daje odsetki i zwrot kosztów i jest postępowaniem szybszym, dlatego żaden rozsądny nie wybierze ULC. ULC jest wygodne, ale się dłuży i nie daje odsetek, których żaden bank nie ma w ofercie. Skargę wypełni każdy, z pozwem nie jest tak łatwo i to mogę zrozumieć. Chwała Niemcom, którzy chodzą do sądów i sądy kierują pytania do TSUE inaczej bylibyśmy skazani na urzędników, który o literkę nie wyszliby poza literalne brzmienie rozporządzenia i nic nie byłoby nadzwyczajną okolicznością.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 18 Sty 2019 14:23, edytowano w sumie 1 raz
ciach obraźliwy fragment
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#1240 PostWysłany: 05 Sty 2019 18:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
@ansbach1
Na tym forum nie interesuje mnie kim jesteś, gdzie pracujesz i czy jest to powód do dumy, czy wręcz przeciwnie.

Domagam się jedynie tego, żebyś rzetelnie informował o możliwych kosztach - bo to nie Ty będziesz ustalał ich wysokość.

Cytuj:
żaden rozsądny nie wybierze ULC

Wręcz przeciwnie - jak już pisałem.
Cytuj:
sąd daje odsetki

Niewątpliwie ogromne i znaczące.
Cytuj:
i zwrot kosztów

Jakich dokładnie? Nie odpowiadaj, bo i po co...
Wszystko to sąd daje, o ile sprawę się wygra. A jeśli się przegra, to sporo można stracić - o wiele, wiele więcej, niż te odsetki, które są Twoim argumentem.

Napiszę ponownie: informuj rzetelnie o możliwych kosztach, a nie o tym, co Ci się wydaje.

Nie chce mi się dalej ciągnąc tej dyskusji, bo admin znowu uzna, że to off topic i sprezentuje mi ostrzeżenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 184  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group