Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3681 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 05 Sie 2017 23:58 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
No tak. 2500 zł to rzeczywiście kosmos...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#602 PostWysłany: 06 Sie 2017 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
Lot W6 1705 został opóźniony z przyczyn operacyjnych.


Ale w czym rzecz? pewnie dostaniesz odszkodowanie ryczałtowe z rozporządzenia tylko trzeba pisać do ULC
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 06 Sie 2017 12:04 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
lukas63 napisał(a):
Cytuj:
Lot W6 1705 został opóźniony z przyczyn operacyjnych.


Ale w czym rzecz? pewnie dostaniesz odszkodowanie ryczałtowe z rozporządzenia tylko trzeba pisać do ULC


Ja rozumiem że mogli napisać ze z przyczyn operacyjnych nie płaca i tyle.
Ale jest to tak napisane aby sugerować w odpowiedzi, że Wizz nie zapłaci bo dostaliśmy posiłek. I moim zdaniem takie sformułowania mają zniechęcić tą część ze 183 pasażerów opóźnionego lotu która zdecydowała się na napisanie reklamacji, przyjmując ze to kupią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 06 Sie 2017 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
no i?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 06 Sie 2017 12:38 

chiniol napisał(a):
lukas63 napisał(a):
Cytuj:
Lot W6 1705 został opóźniony z przyczyn operacyjnych.


Ale w czym rzecz? pewnie dostaniesz odszkodowanie ryczałtowe z rozporządzenia tylko trzeba pisać do ULC


Ja rozumiem że mogli napisać ze z przyczyn operacyjnych nie płaca i tyle.
Ale jest to tak napisane aby sugerować w odpowiedzi, że Wizz nie zapłaci bo dostaliśmy posiłek. I moim zdaniem takie sformułowania mają zniechęcić tą część ze 183 pasażerów opóźnionego lotu która zdecydowała się na napisanie reklamacji, przyjmując ze to kupią.

Jakie pytania takie i odpowiedzi
Sam podajesz opóźnienie.na starcie, a istotne jest opóźnienie w momencie wylądowania czyli dotarcia do CELU
Odpowiedź od Wizz masz, uważasz że odszkodowanie jest zasadne to skladasz skargę do polskiego ULC i CZEKASZ....
Góra
 PM off  
      
#606 PostWysłany: 06 Sie 2017 14:49 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
No i nic. Poprostu kopiuję ich odpowiedź żeby pokazać że jadą po bandzie.
Opóźnienie u celu było 4:35 h.
Wiem że kolejnym krokiem jest ULC.
Napisałem żeby sprowokować do dyskusji czy takie formy odpowiedzi przewoźnika nie powinny zostać ukarane jako naruszenie zbiorowych interesów pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#607 PostWysłany: 06 Sie 2017 14:54 

I też to rozstrzygnie ULC
Możesz pisać i do prezydenta, ale są do tego wyznaczone instytucje patrz zdanie wcześniej, a że są one zawalone masą podobnych skarg.... to nie mają czasu na karanie za bezpodstawne powoływanie się przez linie lotnicze np. na usterkę techniczną
Góra
 PM off  
      
#608 PostWysłany: 06 Sie 2017 15:23 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Jak ULC stwierdzi, że Wizzair wprowadza pasażerów w błąd to nakaże ich zarówno do wypłaty odszkodowania jak również nałoży karę finansową za zajęcie się przez nich tą sprawą.W jakiej wysokości to już wie ULC a potem i przewoźnik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 07 Sie 2017 19:52 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 1
Lądowałam awaryjnie 29/07 w Barcelonie (Barc- Wawa). lot następnego dnia opóźniony o 23 godziny, szukam informacji na polecanej przez Was flightware.com, ale nie radzę sobie ze znalezieniem historii tego lotu. Jeśli ktoś może podesłać link lub godziny będę wdzięczna. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 10 Sie 2017 23:48 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
Chcialabym sie upewnic. Odszkodowanie nie przysluguje jesli opoznienie lotu spowodowane jest warunkami pogodowymi. Ale co jesli w Bari pogoda jest , tylko w katowicach nie jest ok, a czekam na samolot z katowic do bari i wraca. Czy powodem opoznienia wylotu z bari w takiej sytuacji uznaje sie zle warunki pogodowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 11 Sie 2017 00:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jeśli ten sam samolot to tak.W KTW już o.k, wystartował do Bari kilkanaście minut temu,ale opóźnienie blisko 5 godz.


Ostatnio edytowany przez miriam, 11 Sie 2017 00:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 11 Sie 2017 00:08 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
Ten sam. Czyli nie ma opcji odszkodowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 11 Sie 2017 00:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Wygląda,że nie.Burza spora faktycznie była :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 11 Sie 2017 00:17 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
Ale opoznienie az 4,5h...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 11 Sie 2017 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
idź do sadu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 16 Sie 2017 09:52 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 13
Witam,
Jak myślicie, czy jest sens występować o odszkodowanie, jeśli po starcie samolot zderzył się ze stadem ptaków, po kilkunastu minutach podjęli decyzję o powrocie na Okęcie na przegląd, w międzyczasie musieli wylatać zatankowane paliwo, potem przegląd, wymiana załogi i w rezultacie prawie 4 godziny opóźnienia... Wyjeżdżałam na 3 dni, straciłam pół dnia, jestem trochę wkurzona (mimo, że rozumiem decyzję o przeglądzie itp., ale to w ogóle nie powinno się zadziać). Lot ponad 1500 km, do Hiszpanii. Nie zaoferowali nic na miejscu, tylko uruchomili sprzedaż pokładową, jak już było wiadomo, że lecimy tą samą maszyną...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Jeżeli coś kupiłaś to bym pisał co najmniej o zwrot kosztów posiłku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:12 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 13
Aron napisał(a):
Jeżeli coś kupiłaś to bym pisał co najmniej o zwrot kosztów posiłku.

No tak, ale o 30 zł nie wiem czy warto sobie nerwy szarpać :) Jeśli w grę wchodzą setki w Euro albo jakieś zasilenie konta w Wizz na poczet kolejnych lotów (to był mój trzeci lot z nimi w tamtym tygodniu, i tak będę korzystać...) to już się opłaca. Nie wiem czy mogą to uznać za nieprzewidziane okoliczności itp. - wg. mnie nie, bo mają systemy odstraszania więc to po ich stronie coś zawiodło, nie siła wyższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
UZASADNIENIE WYROKU Z DNIA 26 LUTEGO 2016 ROKU Sygn. akt: II C 1136/15

Cytuj:
Kolizji lądującego/startującego samolotu z ptakiem nie można w transporcie lotniczym wykluczyć, jednak nie są to zdarzenia częste, typowe, notoryjne. Nie sposób przewidzieć, czy, kiedy i gdzie oraz w jakiej fazie lotu taka kolizja wystąpi, a także jak rozległe spowoduje skutki (uszkodzenie, opóźnienie, zaburzenie struktury lotów w rotacji). W tym znaczeniu zdarzenie to mieści się w pojęciu „siły wyższej”. Przepisy Rozporządzenia wiążą jednak zwolnienie przewoźnika od odpowiedzialności z brakiem możliwości uniknięcia nadzwyczajnego zdarzenia, skutkującego opóźnieniem lotu, nie zaś brakiem możliwości jego przewidzenia. Ponad wszelką wątpliwość kolizji z ptakiem przewoźnik lotniczy nie mógł uniknąć.
/.../
Z powyższych względów, powództwa wszystkich trzech powodów podlegały oddaleniu w całości.


Całość: http://orzeczenia.mst.warszawa.so.gov.p ... -03-21_001
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:20 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 13
Czyli pozamiatane. Ale dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3681 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group