Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 184  Następna
Autor Wiadomość
#2581 PostWysłany: 04 Sie 2022 21:45 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Wyladowales na lotnisku w tym samym regionie przed uplywem tych 3h, jesli nie zgadzasz sie z decyzja wizzaira idz do sadu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2582 PostWysłany: 04 Sie 2022 21:52 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Narazie zadnej decyzji wizzaira nie ma bo nie moge nawet zlozyc wniosku :-)

Katowice i Krakow - 1.5h jazdy autokarem to "lotnisko w tym samym regionie"?

Dlatego zapytalem co byscie zrobili :-)

Ps. O tych 600€ to wspomniala akurat stewardessa w pogawedce, dlatego rozpoczalem temat :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2583 PostWysłany: 05 Sie 2022 01:13 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Rajesh Kuthrappali napisał(a):
Wyladowales na lotnisku w tym samym regionie przed uplywem tych 3h, jesli nie zgadzasz sie z decyzja wizzaira idz do sadu


Co ma piernik do wiatraka? KTW i KRK to ani nie jeden region historyczny, ani administracyjny, dlatego można uznać, że lot został odwołany. W innym przypadku to i tak występuje opóźnienie powyżej 4 godz, bo miejscem docelowym był KRK, a nie KTW. Opóźnienie nie powstało przez remont pasa, ale przez pierwotne opóźnienie i to ono jest kluczowe. Innymi słowy, gdyby samolot wyleciał o czasie, to zdążyłby przed zamknięciem. Niedługo będę pewny co i jak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mikapi22 lubi ten post.
 
      
#2584 PostWysłany: 05 Sie 2022 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
ansbach1 napisał(a):
W innym przypadku to i tak występuje opóźnienie powyżej 4 godz, bo miejscem docelowym był KRK, a nie KTW. .


Skoro opóźnienie samolotu, to było 1:50, a potem w 1,5 godziny autokarem go dowieźli do KRK, to razem daje niecałe 3,5 godziny. To gdzie tu opóźnienie powyżej 4 godzin?!?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2585 PostWysłany: 05 Sie 2022 08:50 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Dzień dobry, właśnie otrzymałem informację (email i sms) o opóźnieniu lotu W61813 z godziny 12:40 na 19:45. Moje szybkie pytanie jest następujące:
Czy mam się stawić na odprawę jak na oryginalny lot?
Bardzo przepraszam jeśli już było, ale proszę o odpowiedź, bo zaraz musiałbym wyjeżdżać i może ktoś na szybko coś odpisze.
jak interpretować ten zapis:
"Ustęp 1 stosuje się pod warunkiem, że pasażerowie:

a) posiadają potwierdzoną rezerwację na dany lot oraz, z wyjątkiem przypadku odwołania, o którym mowa w art. 5, stawią się na odprawę pasażerów,

- zgodnie z wymogami i w czasie określonym uprzednio na piśmie (w tym poprzez środki elektroniczne) przez przewoźnika lotniczego, organizatora wycieczek lub autoryzowane biura podróży,"

Źródło:
"Rozporządzenie (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r. ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91Tekst mający znaczenie dla EOG."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2586 PostWysłany: 05 Sie 2022 09:00 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
elwirka napisał(a):
ansbach1 napisał(a):
W innym przypadku to i tak występuje opóźnienie powyżej 4 godz, bo miejscem docelowym był KRK, a nie KTW. .


Skoro opóźnienie samolotu, to było 1:50, a potem w 1,5 godziny autokarem go dowieźli do KRK, to razem daje niecałe 3,5 godziny. To gdzie tu opóźnienie powyżej 4 godzin?!?



Prosze dodaj do tego odbior bagazy, oczekiwanie na autokary, zliczenie wszystkich pasazerow, zaladunek bagazy do autokatu i dopiero przejazd 1,5g

Mielismy byc pierwotnie w KRK o 23.40, a dotarlismy 4:40
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#2587 PostWysłany: 05 Sie 2022 09:01 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
@remineus

Widać z tego, że twój samolot do Tirany jednak odleci o tej godzinie.
Wejdź na tablicę odlotów wrocławskiego lotniska.
Opóźnienie jest konsekwencją opóźnienia z poprzedniej rotacji do LTN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2588 PostWysłany: 05 Sie 2022 09:13 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
NonamePL napisał(a):
elwirka napisał(a):
ansbach1 napisał(a):
W innym przypadku to i tak występuje opóźnienie powyżej 4 godz, bo miejscem docelowym był KRK, a nie KTW. .


Skoro opóźnienie samolotu, to było 1:50, a potem w 1,5 godziny autokarem go dowieźli do KRK, to razem daje niecałe 3,5 godziny. To gdzie tu opóźnienie powyżej 4 godzin?!?



Prosze dodaj do tego odbior bagazy, oczekiwanie na autokary, zliczenie wszystkich pasazerow, zaladunek bagazy do autokatu i dopiero przejazd 1,5g

Mielismy byc pierwotnie w KRK o 23.40, a dotarlismy 4:40


Pytanie jaką godzinę lądowania wskazują serwisy tj Flight24 i czy masz jakiś dowód na dotarcie do KRK Airport o godzinie 4:40.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2589 PostWysłany: 05 Sie 2022 09:15 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
@walerek
Czyli jakie wnioski, zjawiać się na oryginalną godzinę, czy mogę jechać spokojnie na późniejszą? Mam info o zmianie samolotu i inne miejsca mi przydzielili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2590 PostWysłany: 05 Sie 2022 09:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To zawsze jest dylemat, gdy taki komunikat przychodzi, gdy jeszcze nie jesteśmy na lotnisku lub w drodze na lotnisko :? Na zdrowy rozum przy tak dużym opóźnieniu odprawa bagażowa powinna rozpocząć się później. Strona Wizza o statusie loty ma taki komunikat: "Zmiany w statusie Twojego lotu mogą mieć wpływ na godziny rozpoczęcia i zakończenia odprawy oraz nadawania bagażu, a także na godziny otwarcia i zamknięcia wejścia na pokład. Zwróć uwagę na tablice odlotów / komunikaty lotniskowe oraz wszelkie informacje przesyłane bezpośrednio przez dział obsługi klienta Wizz Air." Sprawdź czy nie ma coś więcej na ten temat w mailu. Ewentualnie zadzwoń na polską infolinię 22 128 49 05 i dopytaj, o której powinieneś się najpóźniej zjawić na lotnisku. I pamiętaj, że jeśli np. sytuacja w jakiś sposób by się poprawiła, to Wizz może przenieść wylot na nieco wcześniejszą godzinę :!:

Jeśli zjawisz się dużo wcześniej, to w zasadzie możesz wymagać od Wizza kuponu na posiłek, zgodnie z informacjami zamieszczonymi tutaj:
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... %C5%82anie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
remineus lubi ten post.
remineus uważa post za pomocny.
 
      
#2591 PostWysłany: 05 Sie 2022 10:16 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
dg72 napisał(a):
NonamePL napisał(a):
elwirka napisał(a):
ansbach1 napisał(a):
W innym przypadku to i tak występuje opóźnienie powyżej 4 godz, bo miejscem docelowym był KRK, a nie KTW. .


Skoro opóźnienie samolotu, to było 1:50, a potem w 1,5 godziny autokarem go dowieźli do KRK, to razem daje niecałe 3,5 godziny. To gdzie tu opóźnienie powyżej 4 godzin?!?



Prosze dodaj do tego odbior bagazy, oczekiwanie na autokary, zliczenie wszystkich pasazerow, zaladunek bagazy do autokatu i dopiero przejazd 1,5g

Mielismy byc pierwotnie w KRK o 23.40, a dotarlismy 4:40


Pytanie jaką godzinę lądowania wskazują serwisy tj Flight24 i czy masz jakiś dowód na dotarcie do KRK Airport o godzinie 4:40.


FR24 pokazuje ze wystartowalismy z 2h opoznieniem, i przylecielismy zamiast o 23:40, dopiero o 1:25 w nocy. I tyle.

Jakies tam "dowod" mam na szczescie. Zobacze, najpierw sprobuje sie z nimi skontaktowac - ale mysle ze nic z tego nie wyjdzie, dlatego majac taka sytuacje po raz pierwszy podpytuje gdzie kierowac swoje kroki dalej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2592 PostWysłany: 05 Sie 2022 11:12 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
remineus napisał(a):
@walerek
Czyli jakie wnioski, zjawiać się na oryginalną godzinę, czy mogę jechać spokojnie na późniejszą? Mam info o zmianie samolotu i inne miejsca mi przydzielili.


Mogą tez przebazować jakiś samolot i wtedy odleci szybciej. To jest ruletka i nie ma na to reguły. Warto być w pobliżu lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2593 PostWysłany: 05 Sie 2022 13:19 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Jednak pojechałem, nie chcieli przepuścić przez kontrolę. Maja o 15 dac jakieś jedzenie. Już była pani i namawiała na skorzystanie z kancelarii w sprawie odszkodowania. A my siedzimy w mcdonaldzie i czekamy. Dzięki za porady. Na lotnisku dowiedzialem sie , że przyczyny operacyjne. Jakieś rady co zbierać jako dowody do odszkodowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2594 PostWysłany: 05 Sie 2022 13:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Poprosić o wydrukowanie potwierdzenia opóźnienia. Jak powiedzą ze nie chcą, to powiedzieć ze to dla firmy w której ubezpieczenie brałes
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#2595 PostWysłany: 05 Sie 2022 15:53 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Pomimo usilnych próśb to nie przeszło. Obiad za to dali na wypasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2596 PostWysłany: 05 Sie 2022 22:05 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
dg72 napisał(a):
NonamePL napisał(a):
elwirka napisał(a):
ansbach1 napisał(a):
W innym przypadku to i tak występuje opóźnienie powyżej 4 godz, bo miejscem docelowym był KRK, a nie KTW. .


Skoro opóźnienie samolotu, to było 1:50, a potem w 1,5 godziny autokarem go dowieźli do KRK, to razem daje niecałe 3,5 godziny. To gdzie tu opóźnienie powyżej 4 godzin?!?



Prosze dodaj do tego odbior bagazy, oczekiwanie na autokary, zliczenie wszystkich pasazerow, zaladunek bagazy do autokatu i dopiero przejazd 1,5g

Mielismy byc pierwotnie w KRK o 23.40, a dotarlismy 4:40


Pytanie jaką godzinę lądowania wskazują serwisy tj Flight24 i czy masz jakiś dowód na dotarcie do KRK Airport o godzinie 4:40.



Zeznania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2597 PostWysłany: 09 Sie 2022 14:14 

Rejestracja: 09 Sie 2022
Posty: 2
Zmieniono mi miejsce docelowe jutrzejszego lotu Kraków - Burgas - zmieniono lotnisko docelowe na Sofię czyli 450km dalej
Czy można robić zmianę lotniska na tak dalekie?
Czy jest jakaś realna szansa na transport z Sofii do Słonecznego Brzegu - będę miał ze sobą dzieciaki, pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją i po prostu nie wiem co robić...
Może ktoś już przerabiał taki temat?

Jest możliwość kontaktu z Wizzair poza ich płatnym numerem? Chciałem upewnić się że to nie pomyłka (na stronie w rezerwacji dalej widnieje lot KRK-BOJ, a wiadomość dostałem na telefon i na maila
Z góry dziękuję za wszelkie rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2598 PostWysłany: 09 Sie 2022 14:40 

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 12
To chyba ich błąd bo też dostałem taką informację a nie mam nawet żadnego lotu do Bułgarii (jedynie do Włoch...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2599 PostWysłany: 09 Sie 2022 14:49 

Rejestracja: 09 Sie 2022
Posty: 1
Ja tez dostałam wiadomość ze mój jutrzejszy lot z Doncaster do Gdańska leci do Sofii. Co robić? Żadnych informacji o możliwości zmiany lotu, jechać na lotnisko i traktować tą wiadomość jako pomyłkę? Sprawdziłam ze Wizzair nie lata z Doncaster do Sofii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2600 PostWysłany: 09 Sie 2022 15:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Skoro taka sytuacja, to po prostu trzeba czekać na maila ze sprostowaniem od Wizzair i na wszelki wypadek sprawdzać na stronie https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... tatus-lotu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 184  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group