Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 184  Następna
Autor Wiadomość
#1801 PostWysłany: 06 Gru 2019 16:53 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
No i włoski ULC po 16h od wypełnienia formularza dał odpowiedź na moją skargę.
W komentarzu formularza zgłoszeniowego napisałem, że nie zgadzam się z udzieloną odpowiedzią przez Wizz air.

Tłumacz Google

Pan / Pani ROBERT
Informujemy, że Twój formularz nie został przejęty z następującego powodu:

Poniżej znajdują się przydatne informacje dotyczące składania skarg na podstawie rozporządzenia (WE) 261/2004. ENAC zapewnił ci rezerwację linii lotniczych. praw zgodnie z rozporządzeniem. ENAC jest w stanie rozpatrywać skargi, które nie są zgodne z powyższymi procedurami. Reklamacje zgodnie z rozporządzeniem (WE) 261/2004, które zostały złożone do ENAC, zostaną przekazane -Europejski kraj obsługiwany przez przewoźników lokalnych. Skargi związane z nieefektywnością w kraju Kraj europejski, kraj, w którym lot wylądował pierwszy. ENAC nie świadczy usług pomocy prawnej ani porad prawnych i nie działa jako stowarzyszenie ochrony konsumentów. W trosce o uczciwość wobec pasażerów rozpatrujemy sprawy w dniu otrzymania zamówienia. Więcej informacji na temat transportu lotniczego dostępnych na stronie internetowej ENAC http://www.enac.gov.it na stronie Pasażerowie (pasażerowie) Pozdrawiam

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ENAC w sekcji skarg.

Póki co mam zamiar wysłać teraz wezwanie do zapłaty (przez kancelarię) a później do sądu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#1802 PostWysłany: 09 Gru 2019 03:15 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
roso napisał(a):
No i włoski ULC po 16h od wypełnienia formularza dał odpowiedź na moją skargę.
W komentarzu formularza zgłoszeniowego napisałem, że nie zgadzam się z udzieloną odpowiedzią przez Wizz air.

Tłumacz Google

Pan / Pani ROBERT
Informujemy, że Twój formularz nie został przejęty z następującego powodu:

Poniżej znajdują się przydatne informacje dotyczące składania skarg na podstawie rozporządzenia (WE) 261/2004. ENAC zapewnił ci rezerwację linii lotniczych. praw zgodnie z rozporządzeniem. ENAC jest w stanie rozpatrywać skargi, które nie są zgodne z powyższymi procedurami. Reklamacje zgodnie z rozporządzeniem (WE) 261/2004, które zostały złożone do ENAC, zostaną przekazane -Europejski kraj obsługiwany przez przewoźników lokalnych. Skargi związane z nieefektywnością w kraju Kraj europejski, kraj, w którym lot wylądował pierwszy. ENAC nie świadczy usług pomocy prawnej ani porad prawnych i nie działa jako stowarzyszenie ochrony konsumentów. W trosce o uczciwość wobec pasażerów rozpatrujemy sprawy w dniu otrzymania zamówienia. Więcej informacji na temat transportu lotniczego dostępnych na stronie internetowej ENAC http://www.enac.gov.it na stronie Pasażerowie (pasażerowie) Pozdrawiam

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ENAC w sekcji skarg.

Póki co mam zamiar wysłać teraz wezwanie do zapłaty (przez kancelarię) a później do sądu.


Daj znać ile kosztuje wezwanie do zapłaty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1803 PostWysłany: 16 Gru 2019 16:01 

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 1
Witajcie,

moj lot z 1 wrzesnia br. zostal opozniony o 17 godzin (!). staramlem sie o 250 euro odszkodowania, jednak wizz air zignorowal moj claim. poznieniej ponowilem starania jeszcze dwuktornie (w tym ostatni raz za pomocą lot-opozniony.pl). i co? I nic. cisza i ignorowanie mnie. wizz air ma gleboko w czterech literach moj claim.

co radzicie zrobic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1804 PostWysłany: 16 Gru 2019 16:24 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 125
Ja też próbowałem na różne sposoby z Wizzairem.Nawet mi wysłali druk do realizacji przelewu.No i cisza ,mimo wielu ponagleń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1805 PostWysłany: 16 Gru 2019 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2231
złoty
ponczo napisał(a):
co radzicie zrobic?

Przeczytać ten temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#1806 PostWysłany: 17 Gru 2019 09:48 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Otóż przeczytałem i nadal nie wiem co zrobić. Wizzair zmienił swoją politykę w połowie roku. Wcześniej odpowiadał na wezwania do zapłaty. W ostatnich miesiącach zaniechał jakichkolwiek odpowiedzi. W związku z powyższym poszło kilka pozwów i oczekuję na ich wynik. Jakiś czas temu pojawił się post, że Wizzair nie ma oddziału w Polsce, co jak wynika z KRS jest nieprawdą. Brak oddziału bardzo komplikuje sytuację, bo uniemożliwia wysyłkę pozwu na adres polski, co wiąże się z koniecznością tłumaczenia i problemami z egzekucją.

Myślę, że jest to decyzja kogoś na górze, który chce sprawdzić ile spraw trafi do sądu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1807 PostWysłany: 17 Gru 2019 09:56 

A Ty jesteś tu tylko aktywny, bo jest Ci to potrzebne do prowadzenia swojego biznesu odszodowawczego
Dowiedzieć się dokladnie co inni robią, gdzie wysyłają i co wywalczyli

Samemu zamotać, ze niby według KRS jest polski adres czy podmiot, ale jakoby Wizz Hungary czy sądy polskie go nie uznają, po czym nie napisać ani słowa gdzie wysyłasz, bo zaszkodzi biznesowi

Szkoda pisać.....
Góra
 PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#1808 PostWysłany: 17 Gru 2019 11:10 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Chłopie ogarnij się i przeczytaj co napisałeś, bo nic z tego nie rozumiem, a jak już przeczytasz to spokojnie przeczytaj co napisałem. Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Chcesz adres? Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie ul. Marszałkowska 82, 00-517 Warszawa

Obecność tutaj potrzebna jest do prowadzenia biznesu? Niby w jaki sposób? Zapytaj osoby, które piszą do mnie wiadomości, opisują sprawę i pytają o namiar, ale go nie dostają. Myślisz, że czytanie postów, odpowiadanie daje dla mnie wymierna korzyść pieniężną? Dostaje takie zgłoszenia, że fizjonomom się nie śniły. Interesuje się tym tematem i pomagam najlepiej jak potrafię nie oczekując nic w zamian. W tym czasie mógłbym zająć się pisaniem pozwów, wezwań, wyroków czy odpowiadanie ludziom na zgłoszenia, a jednak dzielę ten czas na odpowiedzi tutaj, bo lubię.

Mogłem pisac, komentować i nie ujawniać się i polecać firmę. Wolałem postawić sprawę jasno i widzę , co chwilę stękanie, że się tym zajmuję zawodowo. Wiesz jak się rejestruje firmę? Załóż działaność, stwórz stronę, poświęć czas na rozkręcenie biznesu, rozpoznawalność, wydaj pieniądze na reklamy, ryzykuj swoimi prywatnymi pieniędzmi, a dopiero później krytykuj.

Dziękuję za wszystko, ale nie mam ochoty wyczytywać tych bredni. Zaprzestaje pisania w tym wątku, napewno na jakiś czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1809 PostWysłany: 17 Gru 2019 11:16 

Nie strasz, bo straty nie ma żadnej...do tego ton wypowiedzi i obrażanie w poście wyżej w pełni uwiarygodniają to co napisałem

Zresztą sam przyznałeś, ze większość twojej aktywności tu to PW.....

Do tego ni z gruchy ni z pietruchy Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy (prywatnie na pw otrzymałem info, iż Sąd Rejonowy Tarnowskie Góry jest niewłaściwy)

Ps. "fizjonomom się nie śniły" - cytat z "Kiepskich" :lol: aż musiałem @ansbach1 poczytać bo nie oglądam 8-)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 17 Gru 2019 13:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#1810 PostWysłany: 17 Gru 2019 11:59 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1706
@gorny77 nie pomagasz, to chociaż nie przeszkadzaj. Życzyłbym sobie i wszystkim forumowiczom żebyś zrobił tyle dobrego w tematach związanych z odszkodowaniami, co @ansbach1.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1811 PostWysłany: 17 Gru 2019 12:52 

To twoje zdanie .....ja tam widzę prywatę i prywatny biznes
@Gadekk, to że Ci napisał bez konkretów oczywiste oczywistości w twojej sprawie opóźnienia Enter Air nie powoduje, iż wszyscy musimy uważać kogoś za mega specjalistę

Wygrane z Wizzair póki co bazowały, że na jego wezwania do zapłaty reagowali wypłacając stosowne sumy odszkodowania, ale niestety się skończyło i trzeba było pójść do sądu....póki co bez prawomocnego wyroku

Jedyny znany mi podany TU publicznie sądowy sukces w walce z Wizz Hungary O/Polska przed sądem to podany tu wyrok SR Tarnowskie Góry

Który w/w specjalista tu skutecznie neguje, a co w zamian dostajemy

"...Wizzair zmienił swoją politykę w połowie roku. Wcześniej odpowiadał na wezwania do zapłaty. W ostatnich miesiącach zaniechał jakichkolwiek odpowiedzi. W związku z powyższym poszło kilka pozwów i oczekuję na ich wynik. Jakiś czas temu pojawił się post, że Wizzair nie ma oddziału w Polsce, co jak wynika z KRS jest nieprawdą. Brak oddziału bardzo komplikuje sytuację, bo uniemożliwia wysyłkę pozwu na adres polski, co wiąże się z koniecznością tłumaczenia i problemami z egzekucją"

;;;;Chcesz adres? Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie ul. Marszałkowska 82, 00-517 Warszawa"


Specjalista zaprzestaje pisać, to przynajmniej macie jego streszczenie co robić przy odmowie wypłaty odszkodowania po złożonej reklamacji :!:

Co do KRS:

Załączniki:
KRS Wizz Hungary.PNG
KRS Wizz Hungary.PNG [ 18.79 KiB | Obejrzany 998 razy ]
KRS Wizz Hungary. 2.PNG
KRS Wizz Hungary. 2.PNG [ 18.59 KiB | Obejrzany 998 razy ]
KRS Wizz Hungary. 3.PNG
KRS Wizz Hungary. 3.PNG [ 38.35 KiB | Obejrzany 998 razy ]
Góra
 PM off  
      
#1812 PostWysłany: 17 Gru 2019 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2231
złoty
Anonymous napisał(a):
Jedyny znany mi podany TU publicznie sądowy sukces w walce z Wizz Hungary O/Polska przed sądem to podany tu wyrok SR Tarnowskie Góry

Jeśli masz na myśli mój post z X.2018 to był to SR w Warszawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1813 PostWysłany: 17 Gru 2019 18:07 

Nie, ja wiem o wyroku w postępowaniu upominawczym sygn. akt I Nc 2952/14 z 24.07.2014r. Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach

Zapewne i u Ciebie Wizzair Hungary ......Oddział Polska z siedzibą w Pyrzowicach (podlega Sądowi Rejonowemu w Tarnowskich Górach :!: ) w ogóle nie zareagował i kasę ściągnął komornik z ich konta?


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 17 Gru 2019 18:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#1814 PostWysłany: 17 Gru 2019 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2231
złoty
Anonymous napisał(a):
w ogóle nie zareagował i kasę ściągnął komornik z ich konta?

Wizz sam z siebie przelał ekwiwalent w PLN, ale to było w 2015.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1815 PostWysłany: 17 Gru 2019 18:16 

Czemu składałeś w SR dla m.st. Warszawy skoro nawet w wyroku wskazują na siedzibę w Pyrzowicach, zresztą tak też jest w KRS
Góra
 PM off  
      
#1816 PostWysłany: 17 Gru 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2231
złoty
@gorny77 Lot był do WAW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1817 PostWysłany: 19 Gru 2019 22:09 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 30
Loty: 38
Kilometry: 108 822
manyaky napisał(a):
Za ciopąg też? @Grogmir


Mam wysłać fakturę, zobaczymy. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1818 PostWysłany: 22 Gru 2019 10:48 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
Anonymous napisał(a):
A Ty jesteś tu tylko aktywny, bo jest Ci to potrzebne do prowadzenia swojego biznesu odszodowawczego
Dowiedzieć się dokladnie co inni robią, gdzie wysyłają i co wywalczyli

Samemu zamotać, ze niby według KRS jest polski adres czy podmiot, ale jakoby Wizz Hungary czy sądy polskie go nie uznają, po czym nie napisać ani słowa gdzie wysyłasz, bo zaszkodzi biznesowi

Szkoda pisać.....


Taką wiadomość na pw dostałem od ansbach1.

Cześć, nie jestem tu, żeby zgarniać klientów, co niektórzy na forum nie rozumieją, dlatego nie podaje swojej firmy.


Ostatnio edytowany przez Washington, 23 Gru 2019 12:16, edytowano w sumie 1 raz
ciach wulgaryzm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1819 PostWysłany: 22 Gru 2019 11:01 

Guru już dawno napisał co należy robić (cytat poniżej), dlatego tym bardziej nie rozumiem wpisów jak wyżej

ansbach1 napisał(a):
Wizzair nie zmieni zdania. Jedynym sposobem jest wniesienie pozwu przeciwko Wizzair. Pytanie jest proste. Jeśli umiesz i wiesz jak napisać pozew to go złóż - najlepsze rozwiązanie. Natomiast, gdy czytam o tajnikach prawa to chyba z prawem nie miałeś do czynienia ;) Zapewne nie leciałeś sam, opłata sądowa za osobę wychodzi 200 zł. Nie jest to tajemnicą tutaj, że zajmuje się tym zawodowo, dlatego jeśli wiesz, że ULC nie pomaga i że jedyną skuteczną drogą jest droga sądowa ......
Góra
 PM off  
      
#1820 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:04 

Rejestracja: 22 Gru 2019
Posty: 1
Witam.
19 grudnia o godzinie 15 40 mieliśmy zaplanowany lot z Wrocławia do Eindhoven, nr lotu W61825.
Niestety lot został odwołany z przyczyn technicznych, problem z kołem.
Gdy zajęliśmy miejsca w samolocie, to było przed 15 40 nic nie wskazywalo na opóźniony czy tam odwołany lot. Następnie obsługa samolotu poinformowała Nas, że pojawiły się problemy. Po dwóch ponad godzinach kolejna informacja o tym, że będziemy jeszcze czekać godzinę na to, aby mechanicy dotarli na lotnisko ( korki we Wrocławiu)
Potem wszyscy pasażerowie opuścili samolot i udaliśmy się na terminal, gdzie mieliśmy czekać na informacje. Po 18 widnieje informacja o odwołanym locie.
Potem bieg do kasy biletowej i jedyne co udało się załatwić to zmiana lotu na następny dzień, ale nie z Wrocławia a z Warszawy Chopin. Jedna noc we Wrocławiu ( przejazd do hotelu, nocleg w hotelu, kolacja plus transport na dworzec Główny Wrocław, to ponoć na koszt wizz Air)
Natomiast do Warszawy musieliśmy dostać się na własny koszt. Lot z Warszawy był na 13 25 w61371.
Bilet za pociąg mam.
Chciałbym zapytać o odszkodowanie w takiej sytuacji, co Mi się należy a co nie. Pierwszy raz w takiej sytuacji i zastanawiam się czy samemu ubiegać się o pieniądze czy też zlecić to komuś i mieć na uwadze, że będzie prowizja.
Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 184  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group