Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

[ 1724 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Następna
Autor Wiadomość
#1641 PostWysłany: 22 Wrz 2019 10:47 

A dostałbym jakąś konkretniejszą odpowiedź zamiast dwóch słów?
 Relacje PM off  

#1642 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:04 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 49 870
HON fly4free
Prawy górny róg, "przeszukaj temat" po słowie pozew.

#1643 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:07 

platynowy
Kamil Oleszek napisał(a):
A dostałbym jakąś konkretniejszą odpowiedź zamiast dwóch słów?

Trzech. ;)
A tak poważnie - jeśli moja odpowiedź nic Ci nie mówi, to nie zajmuj się tym sam, tylko skorzystaj z pomocy profesjonalisty.

#1644 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:38 

niebieski
Temat służy do pomocy a nie wysyłania do specjalisty- jak po prostu nie chcesz pomagać to zwyczajnie nie klep na klawiaturze tych postów bo już każdy wie, że twoją jedyną radą jest "napisanie do specjalisty" , w innym wypadku można by było zamknąć temat z wiki postem "idź do specjalisty"
manyaky lubi ten post.

#1645 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:49 

platynowy
To nie jest kwestia chęci - lub nie - pomagania. Na pewnym etapie wiedzy (a właściwie jej braku) u szukającego pomocy i po odmowie wypłaty odszkodowania przez przewoźnika, jedyną sensowną pomocą jest skierowanie do profesjonalisty.
Powinieneś w to uwierzyć.

#1646 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:52 

niebieski
Więc twój każdy kolejny post o identycznej treści jest oczywisty i do wycięcia, po co się odzywać w takim razie? W podpisie sobie to dodaj.
manyaky lubi ten post.

#1647 PostWysłany: 22 Wrz 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 117 666
złoty
Trochę tu za dużo emocji.
Wg @boots jedyna droga to możliwość złożenia pozwu i to napisał. Faktem jest że @boots jest nadzwyczaj oszczędny w słowach i do tego się trzeba przyzwyczaić.
Pytanie jest inne, a mianowicie o kompetencje @boots - czy widzi tylko taką drogę bo innych nie zna, lub innych nie ma.
Więc po tekście "Możesz ich pozwać." zasadne by było zapytać @boots: a czy są inne opcje?

I teraz masz prosto, albo uznajesz @boots odpowiedzi za wyczerpujące i mu wierzysz, albo szukasz dalej.

PS - qrcze, wyszło, że napisałem instrukcję obsługi @boots'a
3 ludzi lubi ten post.

#1648 PostWysłany: 22 Wrz 2019 12:31 

platynowy
neverstopexploring napisał(a):
Więc twój każdy kolejny post o identycznej treści jest oczywisty i do wycięcia, po co się odzywać w takim razie? .

Bo ludzie nie szukają odpowiedzi w wątku, tylko cały czas pytają o to samo - tak samo, jak Ty.

#1649 PostWysłany: 22 Wrz 2019 13:13 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
złoty
Temat służy do pomocy a nie wysyłania do specjalisty- jak po prostu nie chcesz pomagać to zwyczajnie nie klep na klawiaturze tych postów bo już każdy wie, że twoją jedyną radą jest "napisanie do specjalisty" , w innym wypadku można by było zamknąć temat z wiki postem "idź do specjalisty"

Nie tylko Ty, ale jak widzę sporo innych osób wije się jak ryba rzucona na ląd, na wiadomość o tym, żeby kierować się do specjalisty. Zachowujecie się jak małe dzieci, którym zabrano zabawki i teraz rozkraczone zamazane siedzą i wołają daj. Z DNIEM 1 KWIETNIA SKOŃCZYŁO SIĘ DARMOWE DOCHODZENIA ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LUB ODWOŁANY LOT. Zniknęła KOPP, a Rzecznik to jest porażka.

Opóźniony lot. Reklamacja przewoźnik odmawia. Przepisy nie nakazują mu tłumaczenia się. Odmawia i basta, koniec. Nie podoba się to możesz iść do sądu. Jaką poradę ma Ci podać? Narysowanie szlaczka w wezwaniu, nazwanie pisma ostatecznym ostatecznym wezwaniem do zapłaty, napisanie skargi do Prezesa? Forumowicze uświadomcie to sobie, że przewoźnik może mówić, że pegaz wybiegł na pas startowy i dlatego był odwołany lot. Jeśli nie zgadzasz się to skorzystaj ze swojego prawa i pójdź do sądu, bo innej drogi nie widzę. Oczywiście są ADR w Anglii i ULC tylko to jest długotrwałe i nie każdy lot jest z/do Anglii.

Poszukujecie porady, której w obecnym stanie prawnym ciężko jest udzielić. Już to pisałem, ale powtórzę takich wniosków jak wy składacie jest tysiące i linie (czarterowe) odmawiają taśmowo, choćby lecieli Franciszek i Donald Trump to też odmówią.

Wysyłam wezwanie przewoźnik pisze o nadzwyczajnych okolicznościach. Wnoszę pozew. Sąd wydaje nakaz zapłaty. Przewoźnik płaci lub wnosi sprzeciw nie powołując się na żadne nadzwyczajne okoliczności. To była ściema, żeby zniechęcić pasażerów. A wy oburzacie się, gdy ktoś wam powie złóż pozew lub idź do specjalisty. Firmy są ble bo biorą procent, no ale jak wniosę pozew i przegram to przyjdzie zapłacić 917 zł to jednak nie chcę ryzykować. Adwokat bierze pieniądze z góry. Jak mawiał jeden adwokat, prawnik po sprawie jest jak dziewczyna po zabawie. Wydaj pieniądze na prawnika za prowadzenie sprawy, przegra to jesteś w plecy odszkodowanie. Do firmy nie pójdę, bo bierze pieniądze. Tak bierze bo musi funkcjonować, pokrywa koszty obsługi prawnej, ryzykuje przegranymi.

Nie każdy jest prawnikiem, nie każdy zna się na wszystkim, dlatego są specjaliści.
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1650 PostWysłany: 22 Wrz 2019 13:58 

@ansbach1 W takim razie co polecasz zrobić?
 Relacje PM off  

#1651 PostWysłany: 22 Wrz 2019 14:04 

złoty
Będąc pasażerem masz wiedzę o przyczynach opóźnienia lub możesz sprawdzić pogodę. Oceniasz czy odszkodowanie jest do uzyskania. Po ocenie piszesz pozew i składasz go we właściwym sądzie. Sprawdziłem historię lotu i wystąpiła usterka techniczna, bo samolot, którym polecieliście do WAW przyleciał o 22 i zapewnie miał to być jego ostatni rejs, a poleciał jeszcze i wrócił ze splitu do Katowic.
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.

#1652 PostWysłany: 22 Wrz 2019 14:13 

To samemu to załatwiać czy jednak jeszcze w tej sytuacji mogę zgłosić to do stron które się tym zajmują?
 Relacje PM off  

#1653 PostWysłany: 22 Wrz 2019 14:23 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Kamil Oleszek napisał(a):
..........w tej sytuacji mogę zgłosić to do stron które się tym zajmują?

Jeśli byś czytał co tu napisano to byś wiedział, że właśnie z taką osobą piszesz czy o to pytasz :roll:

W internecie znajdujesz wzór pozwu, wypełniając według wzoru między innymi powołujesz się na stosowne rozporządzenie oraz jak znajdziesz powołasz się na wyroki zasądzające kwotę odszkodowania z stosownymi odsetkami
Pozew na druku składasz w postępowaniu uproszczonym z uiszczeniem stosownej opłaty w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach

Będą błędy np. formalne sąd wezwie do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.

#1654 PostWysłany: 22 Wrz 2019 15:48 
Awatar użytkownika

srebrny
Miałem wziąć w obronę @neverstopexploring, ale jak zobaczyłem pod postem @ansbach1, gdzie sporo tłumaczy kolejny post @Kamil Oleszek, w którym znowu pyta "no to co robić" to aż sam się zirytowałem.

A co do meritum, wiadomo, że "profesjonaliści" będą bronili kawałka tortu - lekarze pisali, żeby się samemu nie leczyć, mechanicy samochodowi żeby samemu nie naprawiać, robotnicy, żeby samemu nie remontować, a prawnicy - nie pisać pozwów.

Dlatego powinniście się trochę ograniczyć, bo piszecie to, co wiadomo. Może znajdzie się ktoś inny, kto zapewni konkretniejszą poradę poza "napisz pozew i wyślij do Tarnowskich Gór".

Gdyby programiści pisali "zapraszam do mnie na płatny kurs" zamiast robić bezpłatne tutoriale w sieci, to sporo osób nigdy w życiu nie nauczyłoby się programować.

Na tym polega forum, że dzielisz się bezpłatnie wiedzą. Jak chcesz się reklamować, to jest Google Adsense, reklamy na FB i rozdawanie ulotek w opóźnionym gate.
 Relacje PM off  

#1655 PostWysłany: 22 Wrz 2019 16:39 

niebieski
boots napisał(a):
Więc twój każdy kolejny post o identycznej treści jest oczywisty i do wycięcia, po co się odzywać w takim razie? .

Bo ludzie nie szukają odpowiedzi w wątku, tylko cały czas pytają o to samo - tak samo, jak Ty.

A od czego jest forum DYSKUSYJNE jak nie od pytań między innymi? Pytania to nie jest część dyskusji? Przecież w wątku jest rzekomo wszystko, to po co dyskutować, zadawać pytania, zgłaszać uwagi, najlepiej zrobić wikiposta i zamknąć temat, czyż nie?

Twoje posty i tego drugiego nikomu nie potrzebne już w jednym wątku poleciały gdy po tym jak oskarżono mnie, że "oczekuję gotowego pozwu" a ja tylko zapytałem czy może ktoś podzielić się doświadczeniami z pozwami i odesłano mnie do kancelarii prawniczej i nazwano socjaluchem bo komuna to spowodowała :mrgreen:

Zresztą ty w każdym temacie na każde pytanie masz nic nie wnosząca , żałosną a twojej ocenie super śmieszną , "sarkastyczną" odpowiedź

Ostatnio edytowany przez neverstopexploring, 22 Wrz 2019 16:40, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#1656 PostWysłany: 22 Wrz 2019 16:40 

platynowy
@manyaky
Cytuj:
A co do meritum, wiadomo, że "profesjonaliści" będą bronili kawałka tortu - lekarze pisali, żeby się samemu nie leczyć, mechanicy samochodowi żeby samemu nie naprawiać, robotnicy, żeby samemu nie remontować, a prawnicy - nie pisać pozwów

Wręcz przeciwnie - wszyscy radzą, żeby robić to samemu, ale tylko do momentu, gdy sobie z tym radzisz, gdy to ogarniasz. Jak przestajesz mieć pojęcie, co dalej i jakie mogą być konsekwencje błędu, to wzywasz specjalistę.
lukas63 lubi ten post.

#1657 PostWysłany: 22 Wrz 2019 16:41 

złoty
Czym innym jest dzielenie wiedzą, a czym innym podawanie na tacy. Nie oczekuj, że prawnik opisze wszystko krok po kroku czy lekarz zrobi operacje, bo jest na forum. Zdaje sobie sprawę, że powszechnie uważa się że usługa niematerialna powinna być darmowa, bo w sumie co to za pracą, co innego stolarz, kowal. Jego efekt pracy widać. My mówimy o odszkodowaniu, ale jak ktoś Cie zwolni z pracy czy nie zapłaci faktury to też będziesz szukał pomocy na forum? Rada złóż pozew w Tarnowskich Górach jest bardzo dobra, tak samo żeby zrobić to na formularzu.

#1658 PostWysłany: 22 Wrz 2019 16:49 
Awatar użytkownika

HON fly4free
-- 22 Wrz 2019 16:45 --

boots napisał(a):
............jakie mogą być konsekwencje błędu,.........

w tej kwestii umyślne zniechęcanie i pisanie by pisać

Nie ma "konsekwencji" w samym złożeniu pozwu, wystąpią błędy formalne to sąd wezwie do ich uzupełnienia

-- 22 Wrz 2019 16:49 --

gorny77 napisał(a):
boots napisał(a):

Nie ma "konsekwencji" w samym złożeniu pozwu, wystąpią błędy formalne to sąd wezwie do ich uzupełnienia

ansbach1 napisał(a):
..... Rada złóż pozew w Tarnowskich Górach jest bardzo dobra, tak samo żeby zrobić to na formularzu.

Tak z ciekawości, beż złośliwości z mojej strony:

Masz jakiś pozew przeciw Wizz Hungary z wydanym wyrokiem i co najważniejsze jak zachowuje się procesowo W6 :?:
 Relacje PM off  

#1659 PostWysłany: 22 Wrz 2019 16:53 

złoty
-- 22 Wrz 2019 16:51 --

boots napisał(a):

A od czego jest forum DYSKUSYJNE jak nie od pytań między innymi? Pytania to nie jest część dyskusji? Przecież w wątku jest rzekomo wszystko, to po co dyskutować, zadawać pytania, zgłaszać uwagi, najlepiej zrobić wikiposta i zamknąć temat, czyż nie?

Twoje posty i tego drugiego nikomu nie potrzebne już w jednym wątku poleciały gdy po tym jak oskarżono mnie, że "oczekuję gotowego pozwu" a ja tylko zapytałem czy może ktoś podzielić się doświadczeniami z pozwami i odesłano mnie do kancelarii prawniczej i nazwano socjaluchem bo komuna to spowodowała :mrgreen:

Zresztą ty w każdym temacie na każde pytanie masz nic nie wnosząca , żałosną a twojej ocenie super śmieszną , "sarkastyczną" odpowiedź

Z pewnością z uwagi na swoją postawę nie zasługujesz na żadną pomoc. Bo z pomocą jest jak z byciem w ciąży, albo się jest, albo nie jest. Pomogę w części później coś wpiszesz nie tak i będą pretensje, że było źle.

Ps Oczekując pomocy krok po kroku to czego oczekiwales?

-- 22 Wrz 2019 16:53 --

gorny77 napisał(a):
-- 22 Wrz 2019 16:45 --

boots napisał(a):

-- 22 Wrz 2019 16:49 --

gorny77 napisał(a):
boots napisał(a):

ansbach1 napisał(a):
..... Rada złóż pozew w Tarnowskich Górach jest bardzo dobra, tak samo żeby zrobić to na formularzu.

Tak z ciekawości, beż złośliwości z mojej strony:

Masz jakiś pozew przeciw Wizz Hungary z wydanym wyrokiem i co najważniejsze jak zachowuje się procesowo W6 :?:

Pozwie niewłaściwą spółkę takie Smartwings sp. z o.o.

Nie mam, bo po wezwaniu zawsze płacą...

#1660 PostWysłany: 22 Wrz 2019 16:54 

platynowy
@gorny77
Możliwe błędy, to nie tylko ewentualne braki formalne.

[ 1724 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości