Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 05 Sie 2021 11:16 

Rejestracja: 04 Sie 2021
Posty: 9
-- 05 Sie 2021 11:13 --

Właśnie zauważyłem, że jest tutaj raczej ograniczanie do minimum bagażu. Aczkolwiek nie zawsze się da bez pewnych ograniczeń, prawda? Praktyka dopłaty do bagażu jest dla mnie Nowa bo zawsze latałem czarterem i znajome kobiety ledwo mieściły się w limit 20 :))) więc licząc, że to wyjazd typowo wakacyjny to dziwnym jest fakt, że lecimy rejsowym.

-- 05 Sie 2021 11:16 --

A nie jest tak że na lotnisku wykupienie bagażu jest droższe niż przez online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#722 PostWysłany: 05 Sie 2021 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
myszek990 napisał(a):
-- 05 Sie 2021 11:13 --

..Aczkolwiek nie zawsze się da bez pewnych ograniczeń, prawda? ...




Da się, trzeba tylko dorojrzeć (dorosnąc, dojrzeć) ;)
Mi ostatnio większy problem stwarza powrót co by zmieścić te dobra co kupiłem itp :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 05 Sie 2021 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
myszek990 napisał(a):
Na stronie pokazuje mi 289 zł za bagaż w jedna stronę. Nie mogę go dodać do rezerwacji bo ona nie istnieje.

Po pierwsze ta cena bagażu rejestrowanego obowiązuje tylko w momencie kupna biletu Wizzair, czyli dla Ciebie już nie. Ceny za bagaż 32 kg w wysokim sezonie zamawiane po dokonaniu rezerwacji biletów są wyższe i zgodnie z cennikiem Wizz mieszczą się w przedziale 140-565 zł za jeden odcinek.
W kwestii brakującego numeru rezerwacji Wizz, którego nie dostałeś od biura podróży, zapytam co zostało ustalone z biurem na temat odprawy? Przy samodzielnym kupnie biletów w Wizz przed lotem trzeba się samodzielnie odprawić on-line. Przy locie z biurem też (raczej) powinieneś to zrobić samodzielnie, a do tego potrzebny jest numer rezerwacji. Odprawa on-line zaczyna się na 2 doby przed lotem, zatem spokojnie zdążyłbyś - koniecznie przed odprawą, dokupić bagaż rejestrowany, a potem się odprawić. Musisz tylko wydębić z biura potrzebne do tego informacje. No i oczywiście pamiętać też o osobnej odprawie on-line przy locie powrotnym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#724 PostWysłany: 05 Sie 2021 12:57 

Rejestracja: 04 Sie 2021
Posty: 9
Mam linka do odprawy online. Ale ze względu na to, że nie mam załatwionej sprawy z bagażem nie wypełniłem jeszcze tego rzecz jasna. Ogólnie i tak później jest odprawa skoro będzie kupiony bagaż rejestrowany?
Pośrednik podaje inne ceny, biuro podróży twierdzi, że to są inne ceny bo już po rezerwacji dokupujemy. Na infolinii powiedzieli, że w trakcie kupna nie mogą dodać bagażu bo nie wiedzą jaka cena. Także wiem, że nic nie wiem.

Wracając do tematu pakowania się do bagażu podręcznego. Jak to robocie? Co z kosmetykami? Jak się upchać do 10 kg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 05 Sie 2021 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ja jadę bez kosmetyków poza pastą do zębów - malutka tubka, resztę ogarniam po przyjeździe, na ogół w hotelach coś jest, jak nie to kupuję na miejscu. Jak w ciepłe miejsce to biorę 1 koszulkę i piorę codziennie, podobnie majtki, skarpet do sandałów nie noszę, spodnie jedne też starczają, 2 pary kąpielówek. Jak coś to zawsze możnakoszulkę na miejscu kupić. Nie chce mi się dźwigać walizki, wystarczy że dźwigam foto i plecak żony. Ona ma sporo kosmetyków, nie wnikam po co.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez paweł p, 05 Sie 2021 13:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 05 Sie 2021 13:07 

Rejestracja: 04 Sie 2021
Posty: 9
Jeździsz sam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 05 Sie 2021 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Na ogół z żoną, dzieci też (trzy sztuki) muszą się ogarnąć z podręcznym. W innym przypadku musiałbym busa wynajmować albo 2 auta brać a to bez sensu. Czasem na 5 osób biorę priorytet
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 05 Sie 2021 13:14 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
myszek990 napisał(a):
Mam linka do odprawy online. Ale ze względu na to, że nie mam załatwionej sprawy z bagażem nie wypełniłem jeszcze tego rzecz jasna. Ogólnie i tak później jest odprawa skoro będzie kupiony bagaż rejestrowany?
Pośrednik podaje inne ceny, biuro podróży twierdzi, że to są inne ceny bo już po rezerwacji dokupujemy. Na infolinii powiedzieli, że w trakcie kupna nie mogą dodać bagażu bo nie wiedzą jaka cena. Także wiem, że nic nie wiem.

Wracając do tematu pakowania się do bagażu podręcznego. Jak to robocie? Co z kosmetykami? Jak się upchać do 10 kg?


Na stronie
https://wizzair.com/pl-pl#/
u góry kliknij w Odprawa i rezerwacje wpisz ten kod co posiadasz oraz swoje nazwisko

a nuż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 05 Sie 2021 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Odprawę trzeba zrobić już po wykupieniu bagażu, bo inaczej na karcie pokładowej nie będzie po nim śladu.

Kosmetyki bierz najpotrzebniejsze: kremy do opalania o pojemności do 100 ml, pastę do zębów w mniejszej tubce (20-50 ml), szampon z dużej butelki przelej do pojemniczków 100 ml (do kupienia np. w Rossmanie). Zamiast małych perfum można też zabrać olejek zapachowy np. lawendowy i puste opakowanie odkręcane z dyfuzorem np. po mgiełce do twarzy. Na miejscu do buteleczki wlejesz wodę i kilka kropli olejku i jako prowizoryczne pachnidło wystarczy ;) W Rossmanie kup też zamykaną torebkę strunową na płyny do bagażu podręcznego - ona ma wymiary oficjalne, ale poszerzane dno, więc tak naprawdę jest większa i zmieści się do niej więcej buteleczek z płynami do 100 ml - nikt na różnych lotniskach nigdy mi jej nie zakwestionował, że jest za duża. Weź zwykłe mydło w kostce, są też szampony i odżywki do włosów w kostce, ale niekoniecznie łatwo je kupić szybko.
Same ubrania zroluj zamiast je składać - zajmą mniej miejsca. Najgrubsze rzeczy np. sweter, kurtkę od deszczu, polar weź na siebie do samolotu. To samo dotyczy najcięższych butów. Weź bielizny na 3-4 dni i rób przepierki mydłem - to zajmie naprawdę chwilę, a oszczędzi miejsce. Mądrze wybierz ubrania i zrezygnuj z "przydasi" - bierz tylko to co na pewno będzie potrzebne. Nie bierz ręczników - w hotelach są, a jak musisz to kup np. w Decatlonie szybkoschnące ręczniki z mikrofibry - są bardzo kompaktowe po złożeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
ello10 lubi ten post.
 
      
#730 PostWysłany: 05 Sie 2021 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Jeśli chodzi o kremy do opalania to jak więcej osób jedzie to można na lotnisku po security kupić 150 ml lub nawet na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 05 Sie 2021 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
myszek990 napisał(a):
Mam linka do odprawy online.

Link do odprawy w wizzair (przynajmniej ten ktory wizzair przesyla mailem) ma postac:
Cytuj:
https://wizzair.com/pl-PL/itinerary#XXXXXX/Nazwisko?utm_source=wizz&utm_medium=email&utm_campaign=system_email_checkin_retargeting

gdzie XXXXXX to numer rezerwacji. Wiec jesli masz takiego linka to masz tez numer rezerwacji
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 05 Sie 2021 14:22 

Rejestracja: 04 Sie 2021
Posty: 9
Zapomniałem dopytać. Mówiąc o podręcznym macie na myśli podręczny wliczony w cenę czyli raptem plecak 10 kg czy doliczony ten priority?

Dziękuję Wam pięknie za te informacje. Będę pod wieczór tego szukać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 05 Sie 2021 14:43 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Podręczny wliczony w cenę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 05 Sie 2021 14:51 

Rejestracja: 04 Sie 2021
Posty: 9
Jego trzeba umieścić pod fotelem czy można na górze nad fotelami? Bo w grafikach bagażu pokazuja ze jest ze jest to po wymiarach niewielka torebka już plecak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 05 Sie 2021 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Ten mały podręczny - najlepiej jak to jest miękki plecak lub torba z zasady jest umieszczany pod fotelem z przodu. Jeśli jednak w górnym schowku jest miejsce to można go też tam wrzucić. W Wizzair nikt tego nie zabrania.

myszek990 napisał(a):
Mówiąc o podręcznym macie na myśli podręczny wliczony w cenę czyli raptem plecak 10 kg czy doliczony ten priority?

Kilka lat temu z takim bagażem tj. małą kabinową walizeczką i miękkim plecakiem jeździłam i latałam po Hiszpanii w listopadzie (kiedy czasem mocno padało) przez 18 dni, a jestem kobietą i statystycznie potrzebuję więcej kosmetyków ;) Wszystko jest kwestią potrzeby - a ograniczenie bagażu na objazdówkach, oblotówkach to bardzo pozytywna rzecz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 05 Sie 2021 15:15 

Rejestracja: 04 Sie 2021
Posty: 9
I do takiego miękkiego plecaka czy torebki damskiej upcha się 10 kg? Wiadomo, że jest to jakieś miejsce ale ciężko to sobie mi wyobrazić i jestem jednocześnie godny podziwu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 05 Sie 2021 15:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
myszek990 napisał(a):
i jestem jednocześnie godny podziwu :)

Będziesz godny podziwu dopiero jak korzystając z podanych tu rad uda ci się spakować w podręczny ;) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#738 PostWysłany: 05 Sie 2021 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Ja z podręcznym plecakiem 55x40x25 odbyłem 26 dniową podróż RTW w lutym 2017 roku czyli i zima i lato zależnie od kontynentu :-)
I myślę, że nie ja jeden...
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#739 PostWysłany: 05 Sie 2021 16:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@myszek990 w każdej dziedzinie są ekstremiści ;) Dla równowagi wobec wcześniejszych wpisów dodam, że często latamy z żoną biorąc jeden większy podręczny (czyli Priority w Wizzair) na dwie osoby, a czasami również z bagażem rejestrowanym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 06 Sie 2021 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
-- 06 Sie 2021 09:01 --

myszek990 napisał(a):
Zapomniałem dopytać. Mówiąc o podręcznym macie na myśli podręczny wliczony w cenę czyli raptem plecak 10 kg czy doliczony ten priority?

Mając priorytet Wizz masz w sumie dwa bagaże podręczne "duży" i "mały". Oba są teoretycznie po 10 kg ale w ten mały i tak przecież nie wejdzie więcej, no chyba, że zabierasz na wakacje sztabki jakiegoś metalu :)

-- 06 Sie 2021 09:25 --

Podstawa udanego pakowania w Wizz to posiadanie walizki maksymalnie wykorzystującej dopuszczalne wymiary. Przy odpowiedniej walizce i dodatkowym plecaczku można się spokojnie spakować na tydzień, zwłaszcza na wakacje w ciepłe kraje, kiedy ubrania są raczej cienkie i lekkie :)

Załączniki:
capture1.jpg
capture1.jpg [ 82.05 KiB | Obejrzany 4438 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 902 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group