Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Wrz 2016 18:13 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
czytałam ten watek, ale informacje tam cytowane nie wystepują juz w regulaminie. Przynajmniej ja ich tam nie widzę. nie wiem czy jeszcze sa aktualne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 04 Wrz 2016 22:15 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Wrzucę trochę swoje 3 grosze z własnego doświadczenia. Lecąc do Barcelony z Katowic z 3-latką i niespełna roczniakiem, gdzie starsza siedziała akurat w wózku w czasie odprawy (mieliśmy duży bagaż) "miła" Pani poinformowała nas, że jeśli wózek jest dla starszej to musimy zapłacić za niego jak za bagaż. Serio, może miała zły dzień albo tak ją uczono. W sumie tylko raz spotkaliśmy się z taką sytuacją. Przed wejściem do samolotu, gdzie patrzyli na podręczne bagaże nikt wózka się nie czepiał i nie dopytywał dla kogo on.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 14 Paź 2016 13:15 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
lecieliśmy w maju do Bergamo z Katowic z córkami 2l3m i 4,5 braliśmy wózek dla młodszej bo robiliśmy objazdówkę nad jeziorem Garda transportem publicznym, więc w sumie głównie służył jako wózek bagażowy - na żadnym z lotnisk nie było problemów ale na wszelki wypadek wsadzaliśmy małą do wózka odbierając karty pokładowe i przy odprawie - dziewczynki miały swoje plecaczki jako podręczny
wcześniej lecieliśmy w marcu (powrót na dzień przed ukończeniem 2lat;) i mała nawet miała swoje miejsce siedzące bo było puste obok - tylko przy starcie/lądowaniu musiała siedzieć u mnie na kolanach i być zapięta tymi pasami dla niemowlaków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 20 Paź 2016 10:58 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Jeśli dziecko leci z wózkiem który jest dla tego dziecka, to wózek jest gratis. Takie są zasady i to nie tylko wizzair.
W regulaminie angielskojęzycznym jest to lepiej opisane i takie są interpretacje.
https://wizzair.com/en-gb/information-a ... e-car-seat?
Infants to dzieci do 2 lat, babies to nieco powyżej.
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... e-car-seat
Na razie testowałem to z WizzAir 2x gdy dziecko miało około 2,5 roku (wygląda na ponad 3). Z wózka nawet nie korzystaliśmy na lotniskach, po prostu go mieliśmy (bo czasem dziecko źle reaguje jak zabiera mu się do security wózek w którym siedzi).
Jeśli personel gdzieś robi problemy to odmawiać, a gdy się nie da to od razu pisać reklamację z udokumentowaniem zdarzenia.

Jak na razie największy problem z wózkiem mieliśmy przy wylocie z WAW do LHR z BA. Pani z obsługi źle nadały wózek (do miejsca docelowego, przez to przez 1h wyjaśnialiśmy sprawę na LHR, przez co przepadł nam wstęp do salonika). Generalnie to był jeden z bardziej chaotycznych boardingów jakie widziałem.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 25 Paź 2016 11:18 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Przeczytałem wątek w całości ale nie znalazłem odpowiedzi na jeszcze 1 rzecz:

Rozumiem, że 2,5 letnie dziecko uprawnione jest do wózka jeżeli jest "potrzebne" - dobrze żeby podczas check inu z niego korzystało. Ale czy jednocześnie przysługuje mu bagaż podręczny (wózek i bagaż) ?

Czytając wątek i zasady Wizzaira jasne jest że nie przysługuje bagaż podręczny niemowlakom do 2 lat.
Ale czy mogę z "gołym" biletem (bez bag. nadawanego) zabrać i wózek i podręczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Paź 2016 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
Dla dziecka powyzej 2 lat, ktore ma wykupione miejsce i placi jak za bilet osoby doroslej zawsze przysluguje bagaz podreczny, dodatkowo mozna zabrac wozek. W regulaminie jest info :
Podróż z niemowlętami i małymi dziećmi
RZECZY, KTÓRE MOŻNA WZIĄĆ ZE SOBĄ NA POKŁAD
1 pieluszka na każdą godzinę podróży
chusteczki nawilżane dla niemowląt
ubrania na zmianę dla siebie i dziecka
gryzaki
małe zabawki
składany wózek dziecięcy bądź mała kołyska mogą być bezpłatnie wniesione na pokład

Wynika z tego, że nie dotyczy to tylko niemowlat, ale rowniez dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Paź 2016 11:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ja bardziej polecam zmaiast oddzilenego biletu kupowac dla siebie extra seat. Nie wiem jak cenowo sle na bank nie ma kwasu w rezerwacji bo infant musi byc do kogos podpiety i robi sie burdel podczas boardingu.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Cze 2017 10:36 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
Moim zdanie dla każdego małego dziecka można zabrać albo wóżek albo fotelik:
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zy/bagaz#/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Cze 2017 11:39 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Hej, właśnie wróciłem z Hiszpanii i potwierdzam, że na każde dziecko w wieku 3 lata, 4 lata, 7 lat wzięliśmy dodatkowy jeden przedmiot: wózek lub fotelik i nigdzie nie było żadnego problemu, bez dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 02 Sie 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2017
Posty: 9
Ja dwa tygdonie temu na trasie Katowice Pyrzowice - Londyn Luton leciałam z 2 dzieci, akurat starsza córka już nie potrzebuje wózka, ale dla syna 2 lata miałam składaną spacerówkę i spokojnie przeszło bez żadnych dodatkowych opłat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Wrz 2017 13:43 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 25
Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z zabieraniem dla dziecka rowerka biegowego zamiast wózka? Lecimy w listopadzie z roczniakiem (dla niego bierzemy spacerówkę) i trzylatkiem (dla niego chcielibyśmy rowerek).
Wiem, jak brzmi regulamin, natomiast w Ryanie w regulaminie jest mowa o wózku/foteliku/łóżeczku turystycznym, a rowerek można było bez problemy zabrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Wrz 2017 09:03 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Wydaje mi się, że bez szans. Zarówno wózek dziecięcy jak i inwalidzki są przewożone nieodpłatnie ze względu na ograniczone możliwości poruszania się małych dzieci lub osób z niepełnosprawnością, rowerek jest przedmiotem do zabawy, więc pozostaje jedynie jego rozebranie i ew. w bagaż rejestrowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 19 Wrz 2017 10:54 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 25
Dzięki za odpowiedź. Też bym myślała, że to bez szans, gdyby nie Ryan, który nie robił absolutnie żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 01 Lis 2017 17:31 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
Czy coś się zmieniło w ostatnich czasach? Lecę wizzairem w piątek i się zastanawiam jak będzie z bagażem dla niemowlęcia. Na stronie jest napisane że można wnieść jakieś tam pieluszki, wodę, jedzenie itp... Rozumiem, że to można dodatkowo w jakiejś torbie wnieśc tak? Czy w swoim bagażu podręcznym? Bierzemy wózek i chcemy nadać go przy check in. I się właśnie zastanawiam czy mogę wziąć dla dziecka torbę do wózka z rzeczami dla niego czy już to nie przejdzie.... Bo niemowlęciu nie przysługuje bagaż... Pierwszy raz lecę z dzieckiem i stąd moje obawy... :)

EDIT właśnie przeczytałam dokładnie tytuł posta.... Dziecko 2-4 lata. Syn u nas poniżej dwóch lat. Ale może ktoś będzie wiedział co z bagażem....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 01 Lis 2017 19:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Nailea napisał(a):
... Rozumiem, że to można dodatkowo w jakiejś torbie wnieśc tak? Czy w swoim bagażu podręcznym? Bierzemy wózek i chcemy nadać go przy check in. I się właśnie zastanawiam czy mogę wziąć dla dziecka torbę do wózka z rzeczami dla niego czy już to nie przejdzie.... Bo niemowlęciu nie przysługuje bagaż...
...

Typowej torby z rzeczami dla malucha raczej nie da rady,ale coś tam można dołożyć,zwłaszcza jak to głęboka gondola.Dodatkowo zabierasz na pokład osobno bagaż z rzeczami na czas podróży dla dziecka,nie musisz tego zmieścić w swoim podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Lis 2017 19:44 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
miriam napisał(a):
Nailea napisał(a):
... Rozumiem, że to można dodatkowo w jakiejś torbie wnieśc tak? Czy w swoim bagażu podręcznym? Bierzemy wózek i chcemy nadać go przy check in. I się właśnie zastanawiam czy mogę wziąć dla dziecka torbę do wózka z rzeczami dla niego czy już to nie przejdzie.... Bo niemowlęciu nie przysługuje bagaż...
...

Typowej torby z rzeczami dla malucha raczej nie da rady,ale coś tam można dołożyć,zwłaszcza jak to głęboka gondola.Dodatkowo zabierasz na pokład osobno bagaż z rzeczami na czas podróży dla dziecka,nie musisz tego zmieścić w swoim podręcznym.


Dzięki! Właśnie się odprawiłam i dali mi wizz priority zatem mogę wnieść drugą torbę :) jupi!!! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 01 Lis 2017 19:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Nailea Zawsze ta osoba ,która ma podpięte niemowlę do swojej rezerwacji dostaje priority,myślałam,że wiesz. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 03 Lis 2017 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Tak. Osoba ma priority.
Taka rzecz: Kupione osobne miejsce dla niemowlęcia (1 raz w życiu taki myk u nas nastąpił) i po odprawieniu się (wcześniej tel. do WizzBOKu w celu zmiany infant na konkretne dane dziecka) mam kartę pokładową dla niemowlaka z bagażem podręcznym i dodatkowym (żona też takie same bagaże ma).

Jest też karta pokładowa infant i tam jest sam bagaż podręczny.
Myślę że karte infant należy zignorować ale czy w takim razie mogę wnieść dla malucha "duży" i "mały" bagaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Lis 2017 09:31 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
mahalnet napisał(a):
Tak. Osoba ma priority.
.... zmiany infant na konkretne dane dziecka) mam kartę pokładową dla niemowlaka z bagażem podręcznym i dodatkowym (żona też takie same bagaże ma).

?

Drugi bagaż,to rozumiem też podręczny, ten mniejszy wynikający z priority? Wygląda na to,że po dopisaniu imienia ,infant mający wykupione osobne miejsce został potraktowany jak dzieci powyżej 2 lat ,którym przysługuje normalny podręczny, a dodatkowo zachowano gratisowe priority.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 03 Lis 2017 09:49 

Wszystko jest na stronie Wizzair, w tym o tym jak się infantowi wykupi miejsce
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... emowleta#/

Niech moderacja da ten link do wiki, czasami ktoś spojrzy
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group