Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Mar 2015 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Zawsze przy check-in, gdy "oklejasz" wózek to pytają się czy jest jedno- czy dwuczęściowy i każdą część "okleją". Potem możesz oddać oddzielnie każdą część przed wejściem na pokład samolotu.


Ostatnio edytowany przez skrzat, 11 Mar 2015 00:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
#42 PostWysłany: 11 Mar 2015 00:30 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 25
Idealnie :-)

Dzięki za info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Mar 2015 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
granat napisał(a):
Super!

A kazali Ci to jakoś składać przy wejściu do samolotu? Czy po prostu złożyłeś stelaż i po problemie?


Ja wózek nadawalem jako bagaż rejestrowany...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 13 Lip 2016 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dopytam jeszcze bo ostatnie wiadomości są sprzed ponad roku.

Synek będzie miał 2 lata i 1 miesiąc w trakcie lotu.
Czy za wózek spacerówka, jednoczęściowy, składany muszę uiścić dodatkową opłatę ? nie ma w wizzair takiej opcji jak "wózek" do wyboru czy mam go nadać jako bagaż rejsowany (obecnie opcje do wyboru to 23kg-114zł lub 32kg-160kg) ?

czy może jest za darmo taki wózek przewożony ?
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 13 Lip 2016 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Ostatnio leciałem Wizziarem 3 lata temu z wózkiem i córką 3 lata, nie było problemów. Nie wiem czy coś się zmieniło.
Na pewno w Ryanairze zero problemów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Lip 2016 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
skrzat napisał(a):
Ostatnio leciałem Wizziarem 3 lata temu z wózkiem i córką 3 lata, nie było problemów. Nie wiem czy coś się zmieniło.
Na pewno w Ryanairze zero problemów :)


ooo to też jest istotna informacja. bo część trasy będzie Ryanarem.

Kiedy leciałeś ostatnio i nie było problemów z wózkiem w Ryanair?
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 13 Lip 2016 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Teraz młodsza córka kończy 2 lata za 20 dni, a leciałem kilka dni temu, ale ze starszą lataliśmy z wózkiem gdy miała 4 lata (bo często przy dłuższych wędrówkach "bolały" ją nogi - tak mówiła - i nie trzeba było jej nieść :) )
W Ryanairze 2 akcesoria (wózek + fotelk lub łóżeczko turystyczne) można wziąć dla niemowlaka lub dziecka, czyli do 12 roku życia. Piszą o tym na swojej stronie:

"Nieodpłatnie można przewieźć 2 sztuki akcesoriów dziecięcych na dziecko — 1 wózek dziecięcy plus jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne. Dwie sztuki akcesoriów dziecięcych przewożonych nieodpłatnie można oznakować na lotnisku w punkcie nadawania bagażu, który jest zamykany 40 minut przed planowanym wylotem.
Wózkiem dziecięcym można podjechać do schodów prowadzących na pokład samolotu. Po wylądowaniu wózek będzie podstawiany przy schodach (jeśli warunki na lotnisku będą na to pozwalały).
W tylnej części samolotu znajduje się specjalne miejsce do przewijania dzieci.
Dodatkowe akcesoria dziecięce, wykraczające poza limit 2 sztuk przewożonych nieodpłatnie, można zarejestrować po uiszczeniu opłaty za akcesoria niemowlęce/dziecięce(maksymalna waga 20 kg)."

W Wizzairze oficjalnie darmowy wózek jest dla niemowlaków (<2 lat), ale tak jak pisałem do 3 roku życia bez problemu lataliśmy jakiś czas temu. Myślę, że teraz też jest podobnie, ale to zawsze zależy na kogo się trafi w checkinie.
Góra
 Profil Relacje PM off
szkodaczasu lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 13 Lip 2016 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
dzięki.

latałem(wizz i ryan) kilka razy jak młody miał mniej niż 2 lata i zawsze było z tym spoko. Wózek zawsze do schodów samolotu podprowadzaliśmy. Ale myślałem, że jak tylko młody skończył dwa lata to będą nas za wózek kasować. A tu miła niespodzianka.

Dzięki za info jeszcze raz.

Jakby ktoś jeszcze miał aktualne info z Wizz'a będę wdzięczny.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Lip 2016 14:43 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Wózek lub ( ISTOTNA RÓZÑICA WZGLEDEM FR) fotelik w Wizz jest do 5roku życia bezpłatnie.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
szkodaczasu lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 16 Sie 2016 23:44 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
A skąd info o 5 latach jak granicy wieku?

Cytat za FAQ ze strony Wizzair z działu niemowlęta/dzieci:
" Czy niemowlęciu przysługuje przewóz bagażu?

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat). Należy pamiętać, że wózki spacerowe i wielofunkcyjne podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat, o ile plan podróży uwzględnia niemowlę lub dziecko. Jeśli jednak nie obejmuje on dziecka, przedmioty te są przewożone jako bagaż odprawiany za dodatkową opłatą. "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Sie 2016 07:12 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
A widziałes Ty panie 14 latka w wózku lub pelnym foteliku ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Sie 2016 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Nieśmiało przypominam, że jako „wózek dziecięcy” traktowane jest w Wizz Air również NOSIDŁO GÓRSKIE. Co za tym idzie, nie ma problemu aby (podróżując z dziećmi i posiadając takie nosidło), zapakować dolną komorę do granic możliwości... i nadać bezpłatnie jako bagaż rejestrowany. Sprawdzone dziesiątki razy.

Cebula deal a.k.a. Jarosław Kuźniar radzi – pomysł z nosidłem można udoskonalać i modyfikować w razie potrzeb. Na zdjęciu poniżej: rzeczy, które były włożone między ubrania dziecięce do nosidła (Vaude Jolly Light), po czym całe nosidełko zostało na lotnisku w Gruzji zastreczowane i oddane BEZPŁATNIE jako bagaż rejestrowany. Tym samym, podróżując teoretycznie tylko z bagażem podręcznym, zwiększają się nam możliwości ;)

Deal z nosidłem przechodzi bez problemu z 6-latkami.

Załączniki:
Fly4freeNosidlo.jpg
Fly4freeNosidlo.jpg [ 117.6 KiB | Obejrzany 8219 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 04 Wrz 2016 11:48 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
Witam,
za tydzień lecimy rodzina 2 + dziecko 3 lata + niemowlę 1 rok. Potrzebujemy zabrać wózek plus fotelik niemowlecy plus fotelik dla dziecka. Nie moge teraz znaleźć zapisu na ten temat w regulaminie. Jak bookowałam bilety był chyba zapis że na każde niemowlę i dziecko 1 wózek lub fotelik niemowlecy. Teraz nic nie ma , jedynie o dodatkowym przedmiocie dla niemowlaka (bezplatnie on jest?)
Czy jak jeden fotelik nadam jako bagaz rejestrowany to bedzie ok? Co teraz bezplatnie przysługuje dziecku a co niemowlęciu? na infolinie nie chce dzwonic, bo straszna cena jest za minute, a i tak nadal nic na pismie miec nie bede...


Ostatnio edytowany przez michzak 04 Wrz 2016 18:51, edytowano w sumie 3 razy
Literówka, poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Wrz 2016 11:51 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -dziecmi#/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Wrz 2016 11:53 

pytania-o-wozek-gondolke-itd,184,59786?start=0

no i macie darmowy priorytet
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Wrz 2016 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... emowleta#/

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -dziecmi#/

Weź fotelik samochodowy na pokład.

Aby wnieść fotelik samochodowy, który zapewni Twojemu dziecku dodatkowy komfort w czasie podróży, musisz wykupić dodatkowe miejsce w standardowej cenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Wrz 2016 12:46 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
Tylko że te linki nie móią nic o wózku i foteliku do nadania, jedynie że moge wziąc wóek na pokład rezygnując z dodatkowego bagazu dla niemowlaka, a tak nie chce. zreszta planuje wziąc duży wózek, zamiast malej spacerówki, bo bedzie jeszcze jezdził starszak na dostawce, więc i tak na poklad pewnie nie chcieliby zabrac.
I podeslaliscie info o usługach wizzair, ale tam nie ma info że sa one bezpłatne, jest wynieniowe m.in. wizzcafe, które podejrzewam że jest platne przecież. A gdzie info, kórej bylo kiedys że kazdemu niemowleciu lub dziecku przysluguje wozek lub fotelik niemowlecy gratis? Nic nie chce wnosić na poklad, latajac z maluchami chce miec jak najmniej rzeczy ze soba na plakadzie, wole wsyztsko nadac, jak w ryanairze. Tam nigdy nie mam problemów z wozkiem (ostatnio podwójnym) i dwoma fotelikami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 04 Wrz 2016 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
.

-- 04 Wrz 2016 12:52 --

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zy/bagaz#/

Załączniki:
reg01.jpg
reg01.jpg [ 37.69 KiB | Obejrzany 8261 razy ]
wizzairreg.jpg
wizzairreg.jpg [ 143.97 KiB | Obejrzany 8266 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Wrz 2016 16:32 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
To tez widziałam, ale co z przewozem zarówno fotelika jak i wózka dla niemowlęcia? Albo ew fotelika dla niemowlecia, a wózka spacerowego dla dziecka? tego info nie moge znalezc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 04 Wrz 2016 16:43 

Czytaj, po wpisaniu u góry w szukaj - fotelik (nie ty pierwsza lecisz wizz z dzieckiem i to pytasz)

fotelik-samochodowy,184,17878&hilit=fotelik?start=0
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group