Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sty 2012 21:03 

Rejestracja: 19 Mar 2011
Posty: 56
Na początku chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom tego portalu i miłośnikom taniego latania. Dzięki takim ludziom jak wy udało mi się zwiedzić około 20 krajów - w tym 3 kontynenty (na jednym mieszkam ;-) ) za nieduże pieniążki. Otóż chciałbym się do was zwrócić po poradę.

Zastanawiam się nad karta kredytową Wizz Air. Dość ciekawa rzecz, zwłaszcza że można zbierać punkty bonusowe i mieć za darmo bilet. Otóż wpadłem na pomysł aby zamówić kartę i większość wydatków opłacać kartą i w ten sposób zbierać punkty. Zauważyłem, że wiele osób oferuje swe usługi na Allegro za symboliczną złotówkę i w ten sposób także kolekcjonują punkty - także bardzo sprytnie pomyślane - choć widzę, że sporo użytkowników forum pomaga za darmo, za co ich podziwiam.

Ponadto jedynym minusem jest to aby otrzymać 1000 punktów czyli 100 zł punktów trzeba dokonać transakcji na kwotę 5000 zł - na to znalazłem sposób. Mój brat pracujący w dużej firmie często bierze z niej towar i sprzedaje klientom. Otóż dogadałem się z bratem aby za wszelki towar płacił moją kartą a ten da mi pieniążki, które będę starał się regularnie wpłacać na konto. Myślę, że z obrotem 5000 zł albo większym nie byłoby problemu.

Moje pytanie nasuwa się następująco:
- czy nie ma problemu z przelewaniem punktów na konto Wizz
- czy nie ma jakichś ukrytych haczyków o których bym się później dowiedział ukrytych dopłat oprócz tych 8 zł miesięcznie z kartę
- czy strona wizz air jest jasna i przejrzysta tak aby łatwo można by się w niej odnaleźć
- no i jak to jest z płatnością w innych walutach np EUR czy GBP, czy kurs jest w miarę rozsądny

Myślę, że niesamowitą rzeczą byłoby za darmo polecieć do Londynu, Madrytu, Paryża czy Rzymu ;) albo zafundować całej rodzince wycieczkę za free ;)
No i co o tym sądzicie ?? Jakieś rady i spostrzeżenia ?? Pozdrawiam i szerokich lotów

Krzysiek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
#2 PostWysłany: 09 Sty 2012 21:12 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
krzynio108 napisał(a):
Moje pytanie nasuwa się następująco:
- czy nie ma problemu z przelewaniem punktów na konto Wizz
- czy nie ma jakichś ukrytych haczyków o których bym się później dowiedział ukrytych dopłat oprócz tych 8 zł miesięcznie z kartę
- czy strona wizz air jest jasna i przejrzysta tak aby łatwo można by się w niej odnaleźć
- no i jak to jest z płatnością w innych walutach np EUR czy GBP, czy kurs jest w miarę rozsądny

Odpowiedzi na te pytania odnajdziesz w tym wątku: viewtopic.php?f=181&t=2135

krzynio108 napisał(a):
Ponadto jedynym minusem jest to aby otrzymać 1000 punktów czyli 100 zł punktów trzeba dokonać transakcji na kwotę 5000 zł - na to znalazłem sposób. Mój brat pracujący w dużej firmie często bierze z niej towar i sprzedaje klientom. Otóż dogadałem się z bratem aby za wszelki towar płacił moją kartą a ten da mi pieniążki, które będę starał się regularnie wpłacać na konto. Myślę, że z obrotem 5000 zł albo większym nie byłoby problemu.

Niestety sprzedawca odprowadza 1-3% prowizji za przyjęcie płatności kartą. Więc obawiam się że w tej firmie w której brat "bierze towar" będą kręcić nosem gdy będzie chciał zapłacić kartą, bo to dla nich kilkadziesiąt złotych w plecy.
Co innego w sklepach typu Media Markt, odzieżowych i innych supermarketach - tam przyjmują karty bez problemu i nie pobierają za to prowizji (chociaż w zasadzie ona jest wliczona w koszt towaru).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sty 2012 21:35 

Rejestracja: 19 Mar 2011
Posty: 56
Łał :-) co za szybka odpowiedź ;) z płatnością kartą nie będzie problemu ... aha i mam pytanie jakbym chciał z dziewczyną polecieć na wakacje i zamienić punkty na bilet ... to czy nie będzie problemu jeśli zamienię punkty na bilet na nazwisko innej osoby niż własne ?? dotychczas jak kupowałem bilet dla innej osoby używając własnej karty nie było z tym problemu

No i Muszko - jesteś super ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sty 2012 22:08 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Witam i zamykam, dubel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: f0ku5 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group