Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 15 Mar 2020 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@soja77

Cytuj:
1. Rozumiem że w przypadku gdy mi zmienili termin lotu i dali 3 opcje do wyboru to mogę uzyskać zwrot 120% na konto wzzair od:
- opłaty za bilety
- opłat lotniskowych
- opłat za bagaż rejestrowany
- nie zwrócą natomiast za zakup WDC ?
i środki te będą miały ważność 2 lata ?


Dostaniesz zwrot z tym bonusem za bilety i opłaty lotniskowe i bagaże ale za wykupione miejsce już nie.
Tak, ważne 2 lata.
Mi automatycznie zwrócili na konto Wizz, dostałem tylko email z fakturą korygującą. Czekam od nich na email z wnioskiem o zwrot na konto bankowe a raczej kartę.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#342 PostWysłany: 15 Mar 2020 22:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@soja77 Kwotę za bagaż zwrócą x 100% za miejsca też,za WDC nie zwracają.Środki po zwrocie mogą być ważne bezterminowo jeśli sprawa dotyczy zmiany rozkładu a nie odwołania z powodu covid-19. Przy zwrocie na konto bankowe można podać inne niż to, z którego było płacone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 16 Mar 2020 09:22 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 2
abu napisał(a):
Mam lot KTW->TFS 29. marca. W systemie bookingowym odwołane wszystkie loty na tej trasie w obie strony aż do czerwca OPRÓCZ tego jednego mojego. :) Nie dostałem też żadnego maila. Czy mam się martwić, że mój lot to jakiś błąd w matriksie i nie dostanę zwrotu?

No to trochę mnie oszukali. Najpierw pisali, że zawieszają wszystkie loty z Polski. WSZYSTKIE. Nie anulowałem swojego zatem na 14 dni przed lotem. A co teraz napisali? Otóż to:

POLAND

Travel restrictions in place. Wizz Air has suspended all flights to and from Poland from 00:00 15 March 2020 until 28 March.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 16 Mar 2020 11:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@abu Twój będzie anulowany w następnej turze anulacji.Raczej tak szybko to się nie skończy.Nierozsądne jest teraz anulowanie lotów na własne życzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 17 Mar 2020 12:12 

Rejestracja: 17 Mar 2020
Posty: 1
Cześć! A czy ktoś może ma taką sytuację jak ja, tzn.:
lot miał być jutro (18 marca, Warszawa - Wiedeń, powrotny miał być w piątek 20 marca, łącznie kupowałam w obie strony bilety dla 3 osób.
W sobotę 14 marca dostałam te tego maila o odwołaniu, zwrocie i tam jest wyraźnie napisane:
"Informujemy, że skasowane loty nie będą już widoczne na Państwa profilu WIZZ."

Tymczasem po zalogowaniu na konto WIZZ te loty są dalej "aktywne", mogę nawet dokonać odprawy (ciekawe po co). Czy ktoś wie dlaczego ten błąd?
Niestety WIZZ zawiesił stronę ze skargami jak ktoś proponował, pozostaje infolinia gdzie koszt to prawie 5 zł za minutę, a obawiam się że z powodu ilości osób tam dzwoniących w ci\agu 2 minut się nie wyrobię.

Czekać w takim razie? Przecież na logikę te samoloty i tak nie lecą, więc w końcu system chyba załapie, że nie został zrealizowany, tym bardziej że dostałam też maila z informacją o tym, co wy o tym myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 17 Mar 2020 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Czekaj zgodnie z intrukcją
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MartaK123 uważa post za pomocny.
 
      
#347 PostWysłany: 17 Mar 2020 12:34 

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 6
MartaK123 napisał(a):
Cześć! A czy ktoś może ma taką sytuację jak ja, tzn.:
lot miał być jutro (18 marca, Warszawa - Wiedeń, powrotny miał być w piątek 20 marca, łącznie kupowałam w obie strony bilety dla 3 osób.
W sobotę 14 marca dostałam te tego maila o odwołaniu, zwrocie i tam jest wyraźnie napisane:
"Informujemy, że skasowane loty nie będą już widoczne na Państwa profilu WIZZ."

Tymczasem po zalogowaniu na konto WIZZ te loty są dalej "aktywne", mogę nawet dokonać odprawy (ciekawe po co). Czy ktoś wie dlaczego ten błąd?
Niestety WIZZ zawiesił stronę ze skargami jak ktoś proponował, pozostaje infolinia gdzie koszt to prawie 5 zł za minutę, a obawiam się że z powodu ilości osób tam dzwoniących w ci\agu 2 minut się nie wyrobię.

Czekać w takim razie? Przecież na logikę te samoloty i tak nie lecą, więc w końcu system chyba załapie, że nie został zrealizowany, tym bardziej że dostałam też maila z informacją o tym, co wy o tym myślicie?


Siema. Mam podobna sytuacje. Dostałem w aplikacje powiadomienie, że lot odwołany. Ale mimo wszystko rezerwacja dalej istniała Lot miał być wczoraj, i dalej widnieje w appce, jakby się odbył. Żadnego e-maila nie dostałem o zwrocie. Pozostaje chyba tylko czekać :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
MartaK123 uważa post za pomocny.
 
      
#348 PostWysłany: 17 Mar 2020 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
120% jest od taryfy, czyli nawet nie od tej opłaty administracyjnej. Od reszty, miejsc, bagaży itd jest 100%

Martinuss napisał(a):
@soja77

Cytuj:
1. Rozumiem że w przypadku gdy mi zmienili termin lotu i dali 3 opcje do wyboru to mogę uzyskać zwrot 120% na konto wzzair od:
- opłaty za bilety
- opłat lotniskowych
- opłat za bagaż rejestrowany
- nie zwrócą natomiast za zakup WDC ?
i środki te będą miały ważność 2 lata ?


Dostaniesz zwrot z tym bonusem za bilety i opłaty lotniskowe i bagaże ale za wykupione miejsce już nie.
Tak, ważne 2 lata.
Mi automatycznie zwrócili na konto Wizz, dostałem tylko email z fakturą korygującą. Czekam od nich na email z wnioskiem o zwrot na konto bankowe a raczej kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 17 Mar 2020 15:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
marcin.krakow napisał(a):
120% jest od taryfy, czyli nawet nie od tej opłaty administracyjnej.



A tu się mylisz,opłata administracyjna jest integralną składową ceny biletu i naliczają od niej te 120%
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
#350 PostWysłany: 17 Mar 2020 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Racja, przepraszam tych, których wprowadziłem w błąd.

Obie składowe są podpunktami części biletu nazwanej Taryfa, sprawdziłem teraz symulując zakup.

W każdym razie od całej reszty jest 100%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 17 Mar 2020 16:48 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
MartaK123 napisał(a):
Cześć! A czy ktoś może ma taką sytuację jak ja, tzn.:
lot miał być jutro (18 marca, Warszawa - Wiedeń, powrotny miał być w piątek 20 marca, łącznie kupowałam w obie strony bilety dla 3 osób.
W sobotę 14 marca dostałam te tego maila o odwołaniu, zwrocie i tam jest wyraźnie napisane:
"Informujemy, że skasowane loty nie będą już widoczne na Państwa profilu WIZZ."

Tymczasem po zalogowaniu na konto WIZZ te loty są dalej "aktywne", mogę nawet dokonać odprawy (ciekawe po co). Czy ktoś wie dlaczego ten błąd?
Niestety WIZZ zawiesił stronę ze skargami jak ktoś proponował, pozostaje infolinia gdzie koszt to prawie 5 zł za minutę, a obawiam się że z powodu ilości osób tam dzwoniących w ci\agu 2 minut się nie wyrobię.

Czekać w takim razie? Przecież na logikę te samoloty i tak nie lecą, więc w końcu system chyba załapie, że nie został zrealizowany, tym bardziej że dostałam też maila z informacją o tym, co wy o tym myślicie?


Miałem mieć lot w niedzielę rano i mam dokładnie taką samą sytuację. Maile i powiadomienia w apce dostałem, ale zwrotu na konto już nie. Póki co chyba poczekam, bo dzwonić nigdzie i tak nie ma sensu, a w informacjach na stronie jest, że wszystko będę zwracać...
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 17 Mar 2020 17:46 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 38
Jutro mam wylot z Budapesztu do Dubaju. Nie moge poleciec oczywiscie bo odwolali mi lot z Wawy do Budapesztu rano. Do odlotu juz duzo nie zostalo to co robic? anulowac? dostane jakis zwrot czy cos czy pozostanie wystapic potem o odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 17 Mar 2020 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
O jakim odszkodowaniu mówisz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 17 Mar 2020 18:08 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 38
Są firmy zajmujące się ogarnianiem odszkodowań za loty. Jakby nie mówić nie dopełnili pierwszej części podróży - bilety nie były łączone, ale jednak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 17 Mar 2020 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Nie ma szans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 17 Mar 2020 18:16 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 38
No nie wiem, zobaczymy jak będzie. Warto by było jakby ktoś za to poczuwał się do odpowiedzialności, mają jakieś ubezpieczenia.

W takim razie co teraz pozostaje robic? Wiem ze mogę czekać do jutra tam 3h czy 4 przed odlotem i anulować. Bilety kosztowały 400zł więc raczej wiele mi z tej anulacji nie zostanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 17 Mar 2020 18:22 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
pawel0520 napisał(a):
Jutro mam wylot z Budapesztu do Dubaju. Nie moge poleciec oczywiscie bo odwolali mi lot z Wawy do Budapesztu rano. Do odlotu juz duzo nie zostalo to co robic? anulowac? dostane jakis zwrot czy cos czy pozostanie wystapic potem o odszkodowanie?


Ale z tego co widzę to nie ma już lotu BUD-DWC na jutro, więc powinieneś dostać z automatu 120% na konto Wizz.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 17 Mar 2020 18:52 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 38
ooo a było jakieś info, bo widziałem ze dzisiejszy wyleciał normalnie? Zamknieli loty na węgrzech?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 18 Mar 2020 23:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Warto zauważyć, że była nowelizacja ustawy EU261 o odszkodowaniach wyłączająca problemy z tym wirusem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 18 Mar 2020 23:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
WE 261/2004 (jak i inne tego typu akty prawne) chyba jednak nie może być nowelizowane krajowym aktem prawnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group