Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 30 Lip 2018 16:11 

Rejestracja: 30 Lip 2018
Posty: 3
Cześć,
Mam bilet kupiony w obie strony za jednym razem (tam i powrót).
Chciałbym zmienić datę lotu w pierwszą stronę. Wobec tego mam 3 opcje:
- zmiana daty 30 €
- kupno nowego biletu w jedną stronę 10 €
- kupno nowego biletu w obie strony 28 €
Którą z nich powinienem wybrać? Czy jeśli nie zjawię się na lot w pierwszą stronę (a zamiast tego kupię inny) mogę bezproblemowo wykorzystać lot powrotny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#242 PostWysłany: 30 Lip 2018 16:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W Wizzair nie ma z tym problemu, kup najtańszy w jedna stronę (ale warto I tak się odprawić)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 30 Lip 2018 16:18 

Rejestracja: 30 Lip 2018
Posty: 3
Dzięki za szybką odpowiedź. Co da mi odprawa? Mówimy o odprawie online, czy na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 30 Lip 2018 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Odprawa da Ci ewentualne odszkodowanie jeśli lot będzie skasowany lub mocno opóźniony.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#245 PostWysłany: 30 Lip 2018 16:59 

Rejestracja: 30 Lip 2018
Posty: 3
Ok, dzięki, o to mi chodziło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 03 Sie 2018 06:42 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Witam, jest sprawa. Kupiłem dwa dni temu dwa bilety na trasie Wrocław - Bari - Wrocław na 29.9-2.10 i wczoraj okazało się że nie mogę lecieć. Łącznie 396 zł (2x 54 + 2x144).
Czytam że za rezygnację biorą opłatę 267 zł. Czy to naprawdę jest opłata za osobę za lot czy może za całą rezerwację?
Bo dobrze byłoby odzyskać choćby te 130 zł.
Jakie wyjście widzicie jeśli lot nie wchodzi w grę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 03 Sie 2018 07:35 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Wyjście jest jedno - nic nie robić i czekać. Może do czasu lotu zajdą jakieś zmiany w lotach i wtedy zwrot kasy. Jeśli nic takiego nie nastąpi - pieniądze przepadły.
P.S. To jest opłata za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
smahhy uważa post za pomocny.
 
      
#248 PostWysłany: 03 Sie 2018 13:03 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 53
ewentualnie mozesz znalezc kogos, komu sprzedasz bilet i kto oplaci zmiane danych osobwych + kwote, ktora Cie zadowoli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:31 

Rejestracja: 14 Wrz 2018
Posty: 1
Co radzIcie zrobić w mojej sytuacji? Mam rezerwację na dwie osoby wylot 16.09.powrót 22 września na Islandię, w tym ja jestem członkiem WDC, dzięki czemu kupiliśmy bilety i duży bagaż taniej, duży bagaż jest przypisany do mnie. Leci z nami leszcze jedna osoba na oddzielnej rezerwacji. Wizz zmienił godz. lotow, jeszcze tego nie zaakceptowaliśmy. Dzis okazało sie, że ja nie mogę leciec (a to ja mam kartę wizz discount club i na mnie jest bagaz 32 kg dla nas wszystkich). pozostałe osoby mogą lecieć i potrzebują tego bagażu. co robić? można podzielić tę moją rezerwację , przepisać bagaż na koleżankę i dopłacić te róznicę wynikającą z kupiene biletu i bagaze nie przez WDC a normalnie? jak to zrobić? czy lepiej dokupić bagaż na rezerwację koleżanki? czy jak ja sie nie pojawię na lotnisku, to koleżanka, która jest na mojej rezerwacji będzie mogla polecieć? mamy bilety kupione z WDC, czyli w teorii powinam lecieć. Macie jakiś pomysł jak Ten problem załatwić tak żeby byo jak najtaniej, z jak najmniejszymi stratami? (i tak muszę zapłacić za wszystkie noclegi i wynajem samochód, wiec koszty odwołania tejeskapadysa itak dla mnie porażające.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:34 

Bezstresowo bez konsekwencji polecą dwie pozostałe osoby bez ciebie, tylko muszą się odprawić

Ale muszą dokupić na którąś z nich bagaż nadawany, bo twój przepada, gdyż nie lecisz
Góra
 PM off  
      
#251 PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
ieste napisał(a):
Co radzIcie zrobić w mojej sytuacji? Mam rezerwację na dwie osoby wylot 16.09.powrót 22 września na Islandię, w tym ja jestem członkiem WDC, dzięki czemu kupiliśmy bilety i duży bagaż taniej, duży bagaż jest przypisany do mnie. Leci z nami leszcze jedna osoba na oddzielnej rezerwacji. Wizz zmienił godz. lotow, jeszcze tego nie zaakceptowaliśmy. Dzis okazało sie, że ja nie mogę leciec (a to ja mam kartę wizz discount club i na mnie jest bagaz 32 kg dla nas wszystkich). pozostałe osoby mogą lecieć i potrzebują tego bagażu. co robić? można podzielić tę moją rezerwację , przepisać bagaż na koleżankę i dopłacić te róznicę wynikającą z kupiene biletu i bagaze nie przez WDC a normalnie? jak to zrobić? czy lepiej dokupić bagaż na rezerwację koleżanki? czy jak ja sie nie pojawię na lotnisku, to koleżanka, która jest na mojej rezerwacji będzie mogla polecieć? mamy bilety kupione z WDC, czyli w teorii powinam lecieć. Macie jakiś pomysł jak Ten problem załatwić tak żeby byo jak najtaniej, z jak najmniejszymi stratami? (i tak muszę zapłacić za wszystkie noclegi i wynajem samochód, wiec koszty odwołania tejeskapadysa itak dla mnie porażające.)

Dlatego na przyszłość, dobra rada, kupuj bagaż w ostatniej chwili, będziesz wiedział ile i na kogo ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 14 Wrz 2018 22:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@ieste Koledze @ marcines w podobnej sytuacji jednak udało się załatwić sprawę bezkosztowo,co wydawało się mało prawdopodobne ,jednak zawsze warto spróbować :P
marcines napisał(a):
miriam napisał(a):
W W6 bagaż bez ciebie nie poleci i chyba trzeba dokupić nowy na lecącą osobę.Z przepisaniem bezpłatnym raczej się nie uda,ale możesz zapytać na infolinii.

No i udało się - via Malta zadzwoniłem na infolinię i przemiła Pani przepisała bagaż bezpłatnie na inną osobe z naszej grupy (identycznie jak w Ryanair) . Czyli jednak można :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#253 PostWysłany: 02 Paź 2018 19:47 

Rejestracja: 02 Paź 2018
Posty: 1
Kochani. Na przyszły tydzień mam zarezerwowany lot, jestem juz po odprawie online, karta pokładowa pobrana. Niestety dzis okazało sie ze nie moge lecieć. Bilet byl kupiony w okazyjnej cenie, wiec faktycznie koszty rezygnacji z rezerwacji są prawie dwukrotnie większe. Czy rzeczywiście moge poprostu NIE stawic sie na lotnisku bez zadnych konsekwencji czy trzeba kontaktowac sie z wizz airem mailowo i tlumaczyc im powody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 02 Paź 2018 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Mozesz sie nie stawić bez tlumaczenia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 02 Paź 2018 20:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Dokładnie jw. Rezygnacja kalkuluje się jedynie w przypadku gdy bilet masz w cenie przewyższającej wspomniane koszty rezygnacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 04 Paź 2018 17:23 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Coś zakręcony dziś jestem :). Podpowiedzcie jak to jest jeśli ma się wykupione bilety dla kilku osób - jedna rezerwacja z WDC a czas odlotów się zmienił - jest komunikat o możliwości zmian lub rezygnacji. Zrezygnować chce tylko jedna osoba z grupy - pozostałym zmiany odpowiadają. Da się odpiąć jedna osobę z grupy i otrzymać za nią zwrot za bilet na konto wizz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 04 Paź 2018 18:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Zdzislaw422 Da się przez kontakt z infolinią spróbuj najpierw polski nr 22 1284905 jak tam nie pomogą to tanio na maltański.Warunek,że nie rezygnuje posiadacz zniżki WDC.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 lubi ten post.
 
      
#258 PostWysłany: 12 Lis 2018 22:47 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Jak jest w końcu z opłata za anulacje lotu wizzairem. Podana kwota jest za całą rezerwacje (bez względu ile osób) czy od osoby? testował ktoś? Moja 3 osoba rezerwacja kosztowała 321 zł, gdyby opłata była od całości 266 zł, to o te 55 zł teoretycznie byłoby sens walczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 12 Lis 2018 23:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Zrób symulację.Do zwrotu będzie 0 bo liczą sobie za każdą osobę niestety,więc nie warto anulować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:42 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 1
Po krótce sytuacja wygląda tak, chciałem kupić sobie i dziewczynie bilety Z Eindhoven do Lublina a w międzyczasie miałem na drugiej karcie lot z Brukseli do Warszawy, no i na drugim locie chciałem sprawdzić jaka cena wyjdzie w PLN, po sprawdzeniu zamknąłem kartę z biletami z Brukseli do Warszawy i zapłaciłem za bilety z Eindhoven do Lublina, jak bardzo się wkurzyłem gdy ten cholerny system zakupił mi bilety na drugi lot...
Wizzair ma w dupie. Problem w tym, że w imieniu i nazwisku nie ma naszych danych tylko dosłownie wpisałem "jakiś tam" "jakaś tam". Z drugiego komputera zakupiłem bilety na pierwszy lot. Konto mam w NestBanku, czy w grę wchodzi Chargeback?

Rozmowa z supportem Wizzair https://imgur.com/a/VVoWHrl

Jest szansa na odzyskanie pieniędzy przez chargeback czy pozostaje mi sprzedać bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group