Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#6501 PostWysłany: 06 Lis 2018 10:10 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Pamiętajcie że to nie tylko zmiana z 5 zł za pkt na 10 zł za pkt ale i zaokrąglenie kwot do min 10 zł. Przy wydatku 9,90 zł nie masz ani jednego punktu. Z ciekawości wrzuciłem do Excela dane z poprzednich miesięcy i transakcje do kwoty 10 zł stanowiły ok 15 % wszystkich transakcji w moim przypadku to ok 400 zł miesięcznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#6502 PostWysłany: 06 Lis 2018 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Krzysztof76 napisał(a):
Z ciekawości wrzuciłem do Excela dane z poprzednich miesięcy i transakcje do kwoty 10 zł stanowiły ok 15 % wszystkich transakcji


Musisz zmienić nawyki. I zamiast co chwilę kupować pojedyncze batoniki w spożywczaku, wybrać się raz dziennie na treściwsze zakupy;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6503 PostWysłany: 06 Lis 2018 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Krzysztof76 napisał(a):
Pamiętajcie że to nie tylko zmiana z 5 zł za pkt na 10 zł za pkt ale i zaokrąglenie kwot do min 10 zł. Przy wydatku 9,90 zł nie masz ani jednego punktu. Z ciekawości wrzuciłem do Excela dane z poprzednich miesięcy i transakcje do kwoty 10 zł stanowiły ok 15 % wszystkich transakcji w moim przypadku to ok 400 zł miesięcznie.


Pamiętamy, dlatego ja takie transakcję robię już inną kartą. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6504 PostWysłany: 06 Lis 2018 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Jako, że Raiffa mam piętro poniżej mojej roboty właśnie się do nich wybrałem i zapytałem dlaczego zmienili mi regulamin bez wcześniejszej informacji. Doradca krótko odpowiedział, że w myśl prawa bankowego przez skuteczne poinformowanie mam rozumieć również informację na stronie banku, informację o zmianach widoczną przy logowaniu lub wiadomość tamże. Mówię, że nie mam zwyczaju sprawdzania wiadomości na stronie banku i nie loguję się do bankowości internetowej, bo nie mam takiej potrzeby i nic nie wiem o zmianach. Gość wzruszył ramionami i to wszystko. Nie chciałem kopać się z koniem. Może ktoś z Was jest bardziej ogarnięty w tych sprawach i potwierdzi, czy mają rację.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#6505 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
Gość może i miałby racje gdyby rzeczywiście tak było czyli: otwierasz stronę , logujesz się i wyskakuje ci informacja o zmianie regulaminu, ale ja takiej informacji nie mam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6506 PostWysłany: 06 Lis 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Ale informację na stronie banku masz. Jasną i czytelną. A że Wizz nie przysłał stosownego maila... no cóż. Bank zapewne się od tego odetnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6507 PostWysłany: 06 Lis 2018 16:13 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Informacja miała być 30 dni przed. Na stronie banku z informacjami o karcie, na którą i tak nie wchodzę, bo po co, pojawiła się od listopada. Z tym, że link prowadzi nadal do starego regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6508 PostWysłany: 06 Lis 2018 16:19 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
w dokumentach do pobrania był widoczny w październiku nowy regulamin od 01.11 oraz stary (wtedy aktualny) od 01.09. Chyba @gorny77 zamieszczał link do tej strony w tym temacie. Nie zmienia to faktu, czy to jest wystarczające, aby uznać za skuteczne powiadomienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6509 PostWysłany: 06 Lis 2018 17:32 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
-- 06 Lis 2018 17:24 --

dawidchyl napisał(a):
To prawda, nie zaprzeczam, ale nadal to nie zmienia faktu, że korzystając z tych programów jestem w stanie uciułać na kilka darmowych lotów. Przy korzystaniu z mBanku i M&M mogłem uciułać 1-2 loty w najmilszym poniedziałku gdzie i tak musiałem opłacić podatki. Zgadzam się, że zmiana z 2% na 1% jest znacząca, ale to nadal jest całkiem znośna oferta.


jesteś w stanie bo masz duży obrót. to inna perspektywa niż "przeciętnej rodziny". mogliby obniżyć nawet do 0.01% i przy odpowiednio dużym obrocie mógłbyś dalej móc sensownie korzystać z punktów i być prawdopodobnie jednym z nielicznych zachwalających dalej program. sednem sprawy jest to, że wydatki na rachunki mediów to procentowo duży udział w całych wydatkach przeciętnego gospodarstwa, które zazwyczaj i tak nie robi dużego obrotu. po zniesieniu naliczania punktów z transakcji wykonanych przez SB, BM i żabkę ten duży udział staje się niepunktowany. niektórzy dostawcy mają swoje systemy i można próbować u nich płacić, być może naliczy punkty. u mnie, na przykład, jednak nie ma takiej możliwości. do tego dochodzi zmiana % co jeszcze bardziej obnia atrkcyjność w porównaniu z tym co było. krótko mówiąc: trzeba robić duży obrót, większy niż poprzednio, aby wyjść na "swoje". po zniesieniu punktowania transakcji SB, BM i żabka oraz obniżeniu % jest to dużo bardziej utrudnione.

-- 06 Lis 2018 17:32 --

smatekk napisał(a):
Jako, że Raiffa mam piętro poniżej mojej roboty właśnie się do nich wybrałem i zapytałem dlaczego zmienili mi regulamin bez wcześniejszej informacji. Doradca krótko odpowiedział, że w myśl prawa bankowego przez skuteczne poinformowanie mam rozumieć również informację na stronie banku, informację o zmianach widoczną przy logowaniu lub wiadomość tamże. Mówię, że nie mam zwyczaju sprawdzania wiadomości na stronie banku i nie loguję się do bankowości internetowej, bo nie mam takiej potrzeby i nic nie wiem o zmianach. Gość wzruszył ramionami i to wszystko. Nie chciałem kopać się z koniem. Może ktoś z Was jest bardziej ogarnięty w tych sprawach i potwierdzi, czy mają rację.


nie widzę informacji na stronie logowania. nawet linku do regulaminu nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6510 PostWysłany: 06 Lis 2018 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 213
Loty: 29
Kilometry: 59 576
niebieski
"Na swoje" wychodzi się już dzięki posiadaniu WDC, a dzięki punktom za założenie karty + obrót z pierwszego miesiąca użytkowania karty mam już na dwa bilety. Jak dla mnie całkiem nieźle, a że teraz będę zbierał tych punktów mniej - trudno, bo i tak jest korzystniej niż gdziekolwiek indziej (dla mnie). Wszystko się zmienia, a dopóki nie znajdzie się nic lepszego, to roztrząsanie tego nic nie da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6511 PostWysłany: 06 Lis 2018 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2707
HON fly4free
Infolinia Raiffeisen wszystkie uwagi i reklamacje odsyła do Wizza. Umyli ręce twierdząc, że to linia wprowadziła zmiany i ona jest odpowiedzialna za program.
Zobaczymy co zrobi Wizz - jak ich znam to się wykręcą od odpowiedzialności.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#6512 PostWysłany: 06 Lis 2018 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Umowę masz podpisaną z bankiem, nie z Wizz więc studenci na infolinii jak zwykle nie wiedzą co gadają.

@geos ja na dwie osoby robię tą kartą obrót na poziomie 2,5-3k miesięcznie, ale płacę dosłownie za wszystko co się da plus kilka większych zakupów i wykorzystałem już punkty na 3 czy 4 loty. A nigdy nie korzystałem z opłacania rachunków. Jak tak na szybko liczę to gdybym to robił to miesięcznie miałbym zaledwie 10zł zwrotu. Szkoda zachodu z pierdzieleniem się z jakimiś głupimi apkami (ten cały sprytny Bill) czy traceniem czasu na chodzenie po żabkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6513 PostWysłany: 06 Lis 2018 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Krupier napisał(a):
miałbym zaledwie 10zł zwrotu. Szkoda zachodu z pierdzieleniem się z jakimiś głupimi apkami (ten cały sprytny Bill) czy traceniem czasu na chodzenie po żabkach.

no, ale rocznie to już 120 - zawsze coś
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6514 PostWysłany: 06 Lis 2018 19:40 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Krupier napisał(a):
Piszecie o tym sprytnym i żabka jakby nie wiem co to było. Nigdy w 4 letniej historii używania karty z tego nie korzystałem, a natrzepalem już punktów na kilka lotów (przy względnie małych obrotach).

A ja "natrzepałem" kilka lotów dzięki SB. To że ty nie korzystasz nie znaczy, że inni też tego nie robią.
Krupier napisał(a):
Umowę masz podpisaną z bankiem, nie z Wizz więc studenci na infolinii jak zwykle nie wiedzą co gadają..

Przeczytaj sobie regulamin bo najwyraźniej nie wiesz kto jest organizatorem programu lojalnościowego, kto może go zmienić i kto powinien o tym poinformować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6515 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 166
paweł p napisał(a):
Krupier napisał(a):
miałbym zaledwie 10zł zwrotu. Szkoda zachodu z pierdzieleniem się z jakimiś głupimi apkami (ten cały sprytny Bill) czy traceniem czasu na chodzenie po żabkach.

no, ale rocznie to już 120 - zawsze coś


Delikatnie mówiąc trochę się mijacie z prawdą. SB dawał 100 zł -5•0,99 (koszt przelewu) miesięcznie zwrotu. Rocznie prawie 1200 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6516 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
No skoro @Krupier miałby, jak obliczył 10 zł zwrotu miesięcznie, to rocznie wychodzi 120 a nie 1200. Nie napisałem ile JA miałem zwrotu ani ile można było z niego wycisnąć - wszystko zależy od zarobków. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6517 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:16 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Sposób komunikowania zmian w stosunku do uczestników jest jasno opisany i moim zdaniem zmiany te nie są skuteczne wobec osób, które nie otrzymały maila.
Cytuj:
Wszelkie zmiany w niniejszym Regulaminie obowiązują pod warunkiem, że zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wizz Air, a w odniesieniu do uczestników - pod warunkiem, że zostaną wysyłane za pośrednictwem poczty e-mail na Adres E-mail wskazany przez Uczestnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6518 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
@erloy nadal podtrzymuję to co napisałem. Umowę zawierasz z bankiem, a bank z Wizz. To bank ma obowiązek informować o wszelkich zmianach. Jeśli zrzuca tą odpowiedzialność na Wizz to już jego sprawa jak się dogadają gdy coś pójdzie nie tak. Nie mogą jednak w przypadku reklamacji olewać klienta i odsyłać do Wizz.


Ostatnio edytowany przez Washington, 07 Lis 2018 18:03, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6519 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:49 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Krupier napisał(a):
@erloy nadal podtrzymuję to co napisałem. Umowę zawierasz z bankiem, a bank z Wizz. To bank ma obowiązek informować o wszelkich zmianach..

Przeczytaj regulamin bo na razie piszesz bzdury
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6520 PostWysłany: 06 Lis 2018 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Czytałem, znam, rozumiem.

Bank jest partnerem Wizz, który prowadzi program. Nic to nie zmienia w stosunku do tego co napisałem, ale spoko, jak zwykle wiecie lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group