Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#5581 PostWysłany: 03 Mar 2018 22:55 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
@josue

czytałem przed chwilą regulamin płaza i jest tam napisane że max 2000 na 30 dni więc skąd info że można
przepuści 5000 na miesiąc ???

13. W uzasadnionych przypadkach Usługodawca zastrzega możliwość odmowy realizacji płatności
Klienta w sklepie m.in. ze względu na:
e) realizację przez Zarejestrowanego Klienta Płatności dokonywanych z użyciem kart
płatniczych na kwotę powyżej 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100) w okresie 30
dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#5582 PostWysłany: 04 Mar 2018 00:41 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 39
Loty: 88
Kilometry: 274 317
Cześć

Zagotowało się we mnie jak zobaczyłem po ile sprzedaje Raiffeisen nam EUR.
20 min temu zarezerwowałem hotel w IT. Cena 42 EUR. Hotels.com podpowiada, że cena pokoju w pln wynosi 176 pln.

Zgadnijcie jaką mam blokadę na karcie za tą transakcję... 201,31 pln !!!
1 EUR za 4,79 pln ! (dzisiaj średni kurs 4,1986)

Skąd użytkownik ma wiedzieć za ile bank sprzeda walutę? Może bank sprzedać za dowolną kwotę? Z transakcji nie można się wycofać, oferta bezzwrotna. Następnym razem może policzą Euro po 50 pln. A co !

Już od dawna nie płacę tą kartą za granicą, ale ten przelicznik to przegięcie.

Jednym słowem - uważajcie !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5583 PostWysłany: 04 Mar 2018 02:50 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Kwota blokady jest na pewno wyższa niż kwoty ostatecznie pobranej z karty po rozliczeniu transakcji ale i tak będzie to w okolicach mało atrakcyjnego 4,45zł. za 1 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5584 PostWysłany: 04 Mar 2018 09:25 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 39
Loty: 88
Kilometry: 274 317
kendi napisał(a):
Kwota blokady jest na pewno wyższa niż kwoty ostatecznie pobranej z karty po rozliczeniu transakcji ale i tak będzie to w okolicach mało atrakcyjnego 4,45zł. za 1 euro.


Szczerze powiem, że nigdy nie zwracałem uwagi na to. Poczekam więc na faktyczne obciążenie karty.

Tak czy siak banki przeginają. Nic dziwnego że ludzie uciekają do Revoluta. Ja też uciekłem :lol:
Kilka lat temu zawsze płaciłem Raiffeisenem za granicą. Kurs walut w/g mojej oceny był bardzo przyzwoity (szczególnie poza EUR). Teraz zero transakcji tą kartą. Czy bank nie traci? Ciekawe czy tego nie widzą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5585 PostWysłany: 04 Mar 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 342
złoty
Właśnie na Tobie bank zarobił kilka (czy kilkanaście) złotych, więc nie traci ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5586 PostWysłany: 06 Mar 2018 13:52 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
lalka150 napisał(a):
@josue

czytałem przed chwilą regulamin płaza i jest tam napisane że max 2000 na 30 dni więc skąd info że można
przepuści 5000 na miesiąc ???

13. W uzasadnionych przypadkach Usługodawca zastrzega możliwość odmowy realizacji płatności
Klienta w sklepie m.in. ze względu na:
e) realizację przez Zarejestrowanego Klienta Płatności dokonywanych z użyciem kart
płatniczych na kwotę powyżej 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100) w okresie 30
dni.


Też zawsze interpretowałem to, że nie mogę przekroczyć 2tys. w ciągu 30 przy płaceniu kartą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5587 PostWysłany: 06 Mar 2018 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Adi102 napisał(a):
Cześć
...

Skąd użytkownik ma wiedzieć za ile bank sprzeda walutę? Może bank sprzedać za dowolną kwotę? Z transakcji nie można się wycofać, oferta bezzwrotna. Następnym razem może policzą Euro po 50 pln. A co !

Już od dawna nie płacę tą kartą za granicą, ale ten przelicznik to przegięcie.

...


Wystarczy, żeby użytkownik przeczytał regulamin i cennik korzystania z karty i już by wiedział, nie musiałby swych żali wylewać w internetach.


Adi102 napisał(a):
Cześć
...
Kilka lat temu zawsze płaciłem Raiffeisenem za granicą. Kurs walut w/g mojej oceny był bardzo przyzwoity (szczególnie poza EUR). Teraz zero transakcji tą kartą. Czy bank nie traci? Ciekawe czy tego nie widzą
...


Owszem był przyzwoity - bo był po kursach MC - ale to już było i raczej nie wróci - a Ty wyskoczyłeś jak Filip z konopi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5588 PostWysłany: 06 Mar 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Adi102 napisał(a):
kendi napisał(a):
Kwota blokady jest na pewno wyższa niż kwoty ostatecznie pobranej z karty po rozliczeniu transakcji ale i tak będzie to w okolicach mało atrakcyjnego 4,45zł. za 1 euro.


Szczerze powiem, że nigdy nie zwracałem uwagi na to. Poczekam więc na faktyczne obciążenie karty.

Tak czy siak banki przeginają. Nic dziwnego że ludzie uciekają do Revoluta. Ja też uciekłem :lol:
Kilka lat temu zawsze płaciłem Raiffeisenem za granicą. Kurs walut w/g mojej oceny był bardzo przyzwoity (szczególnie poza EUR). Teraz zero transakcji tą kartą. Czy bank nie traci? Ciekawe czy tego nie widzą

W zeszłym roku wychodziło mi że bank na każdym 1000 zł na spreedzie wali nas po kieszeni jakieś 40 zł czyli 4 % od kwoty. Od tego odliczam sobie ~ 1040 zł = ~ 20 zł za płatności karta na konto WIZZ więc de facto wychodzi to już tylko jakieś ~ 20 zł w plecy (~ 2 %).

Jednak jest jeszcze myk do zastosowania. Jeżeli ktoś zapłaci kartą za granicą za hotel to po za punktami za płacenie (od 1000 zł + 40 za spreed dostajemy na konto WIZZ 20,80 zł) to ..... jeszcze wpadnie nam 5-10 % (52-104 zł) za rezerwacje na booking.com rezerwowanego przez WIZZ więc taki przypadek w ogóle nie bije nas po kieszeni a nawet na nim wychodzimy na plus.

Dla mnie taka oferta jest to do przyjęcia ( i to bez względu za co płacę). Najwyżej wypiję od 1 do N browarów mniej w zależności od kraju. ;)


Z innej beczki: kiedyś dla bezpieczeństwa wydrapałem kod CCV i zapisałem. Niestety nośnik przepadł i próbowałem w Sprytnym dopisać kartę wpisując jako kod CCV to co wydawało mi się że mogło tam być. PO kilku nieudanych próbach telefon z banku (około 22:30) z działu bezpieczeństwa z zapytaniem czy to moja działalność artystyczna czy jakiś "wirtuoz" dopadł się do mojej karty i chce coś z niej skroić. Dlatego takie działanie to dla mnie plus dla banku. Kartę zastrzegłem (powód uszkodzona) i czekam na nową. Ciekawe czy będzie z gustownym kolorowym napisem WIZZ. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5589 PostWysłany: 06 Mar 2018 19:25 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Ale żeby korzystać z cashbacku Bookinga na Wizza nie trzeba płacić kartą Wizza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5590 PostWysłany: 06 Mar 2018 19:52 

@zulu w dobie Alior kantoru, Revolut, sprytnego, płaza itp itd to co piszesz jest nie do przyjęcia i świadczy o amatorskim postrzeganiu istoty f4f :!:

Bezsensowne tracenie stosunkowo sporej kasy, ale twoja kasa tylko nie uświadamiaj, gdyż po co inni mają być stratni :D
Góra
 PM off  
      
#5591 PostWysłany: 06 Mar 2018 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
-- 06 Mar 2018 19:14 --

KondzikS napisał(a):
Ale żeby korzystać z cashbacku Bookinga na Wizza nie trzeba płacić kartą Wizza.
To oczywiste tylko chyba nie doczytałeś uważnie tego co pisałem. Płacisz za hotel = zwrot za płatność + zwrot za booking.

-- 06 Mar 2018 19:29 --

Anonymous napisał(a):
@zulu w dobie Alior kantoru, Revolut, sprytnego, płaza itp itd to co piszesz jest nie do przyjęcia i świadczy o amatorskim postrzeganiu istoty f4f :!:

Bezsensowne tracenie stosunkowo sporej kasy, ale twoja kasa tylko nie uświadamiaj, gdyż po co inni mają być stratni :D
Z jednej strony zgadzam się z Tobą ale z drugiej może leniwy/wygodny (niepotrzebne skreślić) się robię a kart (takich czy innych) w portfelu coraz więcej i na kolejne już coraz mniej miejsca. Po za tym już mi się nie chce pamiętać wszystkich wymogów do każdej z karty (że tu płacić tylko tyle, a tu przelać na jakieś konto, a w innym wypadku przed weekendem coś tam zrobić, a w Płazie to tylko tyle a gdzieś tam indziej coś innego) Nie latam za granicę co tydzień więc bankructwa nie będzie. A że to jak piszesz amatorszczyzna w postrzeganiu f4f ? Nie przesadzał bym bo znałem takich co za granicę brali puszki i pasztety bo "nie stać" ich na obiad na miejscu. I dopiero byli fani ekonomicznego podróżowania pomijając fakt że do takiej diety musieli przyjmować dużo płynów bo ich suszyło. Widać muszę się jeszcze wiele nauczyć.

Reasumując: Po prostu mi to lotto. Płace kartą na co dzień + Sprytny i resztę mam gdzieś. Jak zapłacę za granicą te 20 zł od 1000 zł (bo pomijam te 20 co mi zwrócą) to nie jest tak najgorzej i jakoś budżet na wyprawę mi się zamknie a biletów kupiłem już 59 z tej działalności i nie dołożyłem do tego ani złotówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5592 PostWysłany: 06 Mar 2018 20:33 

Dołożyłeś oj dołożyłeś, tylko "ci to lotto"

Nie chce mi się uświadamiać na twoim przypadku wyżej ile, ale sporo czyli nie warto czasami pisać dla samego pisania
Góra
 PM off  
      
#5593 PostWysłany: 06 Mar 2018 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@gorny77 wiem co chcesz przekazać. Nikomu nie bronie korzystać z takich form płatności, rezerwacji itp by ograniczyć koszty do zera lub nawet na tym wyjść do przodu. Jak się komuś chce to na zdrowie. Popieram i stawiam go za wzór.

Po prostu doszedłem do wniosku że DLA MNIE płacenie kartą + Sprytny (+ zwrot za booking na WIZZ) i tak już jest fajną opcją która spełnia MOJE oczekiwania. To moje subiektywne odczucie i dlatego to mi lotto a nie dlatego że wygrałem na lotto.

Jest wielu takich co nawet do takiego poziomu nie doszli. Jeżeli komuś to co ja robię to za mało to niech robi więcej. Wolna droga. Jeżeli według jego odczucia taki poziom nie przynosi satysfakcji to nic nie stoi na przeszkodzie iść dalej. Nikomu tego nie bronie. Nie widzę jednak powodu by mnie wytykać placem i krytykować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5594 PostWysłany: 08 Mar 2018 16:01 

Rejestracja: 22 Lip 2016
Posty: 8
Doładowuje konto Revolut przy po mocy karty wizzair. jak sądzicie - naliczą mi pkt wizzair? Może doładuje sobie na 5000 potem z revoluta na jakieś inne konto za darmo przelew i siup kasa z powrotem tylko pkt wizzair jakby więcej. jak to wygląda, ktoś sie orientuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5595 PostWysłany: 08 Mar 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
@rafalopatika nie naliczą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5596 PostWysłany: 08 Mar 2018 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Nie naliczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5597 PostWysłany: 09 Mar 2018 11:20 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 24
a czy doliczają prowizję 4% (min 4zł) za transakcje doładowania Revoluta? Czy jest tak, że bez punktów, ale i bez prowizji za doładowanie revoluta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5598 PostWysłany: 09 Mar 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Nie doliczają, to zwykła płatność kartą - czemu mieliby doliczyć?
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)


Ostatnio edytowany przez michzak, 09 Mar 2018 11:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5599 PostWysłany: 09 Mar 2018 11:57 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Czy za przelew kartą wizz z płaza do alior kantoru naliczają punkty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5600 PostWysłany: 09 Mar 2018 12:23 

opłacony kartą

Tak zapunktujesz
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
zulu uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group