Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#5021 PostWysłany: 19 Mar 2017 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Wielokrotnie tu było napisane, żeby broń Boże nie płacić tą kartą nic w walutach tylko złotówkowe płatności (nawet w wikipoście jest to podkreślone) bo się nie opłaca ze względu na zbójecki przelicznik Rajfiego ale w sumie wychodzi na to, że przy płatnościach w euro na samej stronie Wizz można spokojnie płacić i nie wychodzi to tak najgorzej. Praktycznie ganc pomada czy zapłaci się Rajfim czy kartą w euro z Aliorkantoru bo prowizja wpadająca na konto WIZZ praktycznie wyrównuje a nawet nieco przewyższa straty z powodu wyższego kursu euro. Nie opłaca się za to absolutnie skorzystanie z usłużnie podsuwanego przez stronę Wizz przeliczenia ceny biletu z euro na złotówki bo tego to już żaden odpis na Wizzkonto nie wyrówna.
W moim przypadku jakieś 41 euro przeliczyli (Rajfi) po jakieś 4,5zł zaś strona Wizz proponowała przelicznik 4,74. Co ciekawe początkowo obciążenie pojawiło się w blokadach z bardzo korzystnym kursem podobnym jak w kantorze Aliora i dopiero po zaksięgowaniu urosło do wyższego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#5022 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
http://www.cashless.pl/temat-dnia/2407- ... z-internet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5023 PostWysłany: 23 Mar 2017 10:49 

tycik napisał(a):
Za transakcje poprzez sprytnego też wciąż naliczają punkty - konsultantka potwierdziła mi to czytając ilość przyznanych punktów dla trzech, wskazanych przeze mnie transakcji dokonanych i zaksięgowanych po 15 lutego.


Jednak zacna instytucja, z która nie warto przerywać współpracy

A porównywanie z PP jest oczywiście niewskazane, bo tu ryzykujemy jedynie mało prawdopodobnym wyrównaniem pkt wizz
Góra
 PM off
Pawel_T lubi ten post.
Pawel_T uważa post za pomocny.
 
      
#5024 PostWysłany: 26 Mar 2017 21:58 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 24
Dla informacji - wizz robi uznania punktów również w weekendy. Zleciłem przelew punktów w piątek o 19, dostałem w niedzielę o 9 rano potwierdzenie, iż konto zostało zasilone.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#5025 PostWysłany: 26 Mar 2017 23:28 

billy napisał(a):
Wielokrotnie tu było napisane, żeby broń Boże nie płacić tą kartą nic w walutach tylko złotówkowe płatności (nawet w wikipoście jest to podkreślone) bo się nie opłaca ze względu na zbójecki przelicznik Rajfiego ale w sumie wychodzi na to, że przy płatnościach w euro na samej stronie Wizz można spokojnie płacić i nie wychodzi to tak najgorzej. Praktycznie ganc pomada czy zapłaci się Rajfim czy kartą w euro z Aliorkantoru bo prowizja wpadająca na konto WIZZ praktycznie wyrównuje a nawet nieco przewyższa straty z powodu wyższego kursu euro. Nie opłaca się za to absolutnie skorzystanie z usłużnie podsuwanego przez stronę Wizz przeliczenia ceny biletu z euro na złotówki bo tego to już żaden odpis na Wizzkonto nie wyrówna.
W moim przypadku jakieś 41 euro przeliczyli (Rajfi) po jakieś 4,5zł zaś strona Wizz proponowała przelicznik 4,74. Co ciekawe początkowo obciążenie pojawiło się w blokadach z bardzo korzystnym kursem podobnym jak w kantorze Aliora i dopiero po zaksięgowaniu urosło do wyższego.


Nie opłaca się obecnie w żadnym wariancie i BASTA!!!:
- chcesz mieć pkt wizz i płacić za granicą głównie w euro, to idziesz do Żabki za 4 zł prowizji przy płatności 1000 zł opłaconych KK Raiff Wizz na dowolne konto np. KONTO ZŁOTOWE w Alior Kantorze masz 20 zł w pkt wizz (czyli realne +16 zł), do tego na teraz euro po 4,28-4,30 (przy cenie zakupu w kantorze 4,33) zakupione w Alior Kantorze do odebrania OD RAZU w oddziale lub na koncie karty debetowej w euro Alior Kantoru
- jak ktoś ma pkt wizz NIE KUPUJEMY płacąc tą kartą i przy zakupie na stronie Wizzair w walucie innej niż zł przeważnie w euro NIE ZMIENIAMY waluty zakupu na zł, gdyż Wizzair zgromadzone zł w pkt wizz przeliczy np. na euro obecnie po atrakcyjnym kursie przy kwocie zakupu 19,98 euro na stronie Wizzair z konta Wizz potrąciło 85 zł (kurs 4,25 zł)
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
Pawel_T uważa post za pomocny.
 
      
#5026 PostWysłany: 27 Mar 2017 05:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Oczywiście, że nie jest to ekstremalnie najlepsze rozwiązanie połączone z wyciśnięciem cytryny do cna i jeszcze trochę. Napisałem jedynie, że nie ma co się panicznie bać płatności w euro na stronie Wizz i nie warto skusić się na ich przelicznik złotowy aby płatności w euro uniknąć.
W moim przypadku (brak punktów Wizz a za bilety jednak jakoś trzeba zapłacić) kurs wyniósł około 4,5 co po odjęciu bonusu za płatność kartą daje kurs jakieś 4,32 za euro zaś gdybym wystraszył sie płatności w euro i wybrał płatność w złotówkach to euro kosztowało by mnie 4,74. 4,32 to jednak lepiej od 4,74 i nawet ciut lepiej od ceny kantoru Aliora wówczas (4,34 więc jakieś 80 groszy mniej mnie to wyniosło na całej płatności - pomijalne w sumie)
Ty podajesz do tego ekstremalny sposób ciśnięcia cytryny licząc 4 zł prowizji od 1000zł a jednocześnie wielokrotnie instruowałeś, żeby unikać takich sum i przelewać po powiedzmy 500 zł jednorazowo aby nie zablokowali konta a więc prowizji było by już zdaje się 8 zł co znacznie pogarsza opłacalność. Nie będę tu się wymądrzał - nowa karta u mnie, biorę Cię za eksperta i wierzę twoim słowom. Tym o konieczności rozbijania płatności na mniejsze też :-)
Ogólnie, jak pisałem, nie twierdzę że zapłacenie kartą Rajfiego w Wizz to najlepszy interes życia ale nie ma się co tego tak bać i nie ulegać panice (szczególnie gdy punktów Wizz nie mamy a za bilety zapłacić trzeba - praktycznie płatność czy w złotówkach po kursie Wizz czy w euro każdą inną posiadana kartą wyniosła by mnie więcej)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5027 PostWysłany: 27 Mar 2017 07:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@‌gorny77‌
jeszcze troche, a bedziesz pisal w tym temacie sam z soba - dobrze ty sie czujesz, rozkladajac Żabke na czynniki pierwsze... i dziwic sie potem, ze ludzie maja randki z arbitrem idac na Poczte.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#5028 PostWysłany: 27 Mar 2017 09:37 

1. randki to się ma bo się nie czyta tego co się podpisało np. TOIP
2. sporo osób TU korzysta, w sumie jest to usługa uwierz mi marginalna, do tego dla osób znających rynek droga, bo nie dość że ograniczeniami to drogo bo 0,4%, ty piszesz o 0,6%

Ale faktycznie, wystarczy
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pawel_T uważa post za pomocny.
 
      
#5029 PostWysłany: 27 Mar 2017 12:00 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
billy napisał(a):
Ty podajesz do tego ekstremalny sposób ciśnięcia cytryny licząc 4 zł prowizji od 1000zł a jednocześnie wielokrotnie instruowałeś, żeby unikać takich sum i przelewać po powiedzmy 500 zł jednorazowo aby nie zablokowali konta a więc prowizji było by już zdaje się 8 zł co znacznie pogarsza opłacalność.

Od 500 zł naliczą 2 zł prowizji, wychodzi na jedno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5030 PostWysłany: 27 Mar 2017 12:53 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 12
Kilometry: 14 496
Testował ktoś czy za platnosci karta VISA (HCE) wygenerowana w aplikacji "Mobilne platnosci" tez dostaje sie punkty WIZZ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5031 PostWysłany: 27 Mar 2017 15:00 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Oczywiście, że tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5032 PostWysłany: 30 Mar 2017 17:58 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Hey, info dla chcących spalić punkty z myślą o ich ponownym wykorzystaniu w późniejszym terminie, jest zniżka 50% na WizzFlex (22PLN).
edit: nie wiem czy było (jak to to do moderacji) ale po zakupie jest info " Darmowy przejazd na lotnisko do 30 PLN. Pobierz aplikację UBER. Załóż konto z kodem WIZZAIRPL7. Zamów przejazd i jedź."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5033 PostWysłany: 30 Mar 2017 18:38 

santech napisał(a):
.........Ja płacę większość rachunków przez BM a to też podchodzi pod zmiany.

,,,,,,,,,,,,,


Sprawdzałeś może lub ktoś sprawdzał jak z pkt wizz po 15.02 za rachunki opłacone przez BM czyli Blue Media??????? (spora możliwość opłacania rzeczywistych rachunków za prąd, gaz, rachunki telefoniczne np. w/w kartą z 0 zł prowizją)
Góra
 PM off
Pawel_T lubi ten post.
Pawel_T uważa post za pomocny.
 
      
#5034 PostWysłany: 30 Mar 2017 18:53 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
@‌gorny77‌, nie sprawdziłem, gdyż po akcji na PP byłem parę stówek w plecy. Uznałem, że i tu za miesiąc, dwa mogą się obudzić i wstecznie coś kombinować jak to w Półbanku. Rachunki dalej płacę przez BM - większego komfortu na tą chwilę nie znam - z tą różnicą że nabijam kartę FR teraz już Alior.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5035 PostWysłany: 30 Mar 2017 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
BlueMedia ze sklepów internetowych i Orange zaliczone w Rajfie.
Nie sądzę, żeby z tym mógł być jakiś problem bo BM obsługują masę płatności kartowych online.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5036 PostWysłany: 30 Mar 2017 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Do "czarnej dziury", w której chwilowo "giną" transakcję kartą Rajfa już się przyzwyczaiłem. Ale teraz wynikła nowa dla mnie ciekawostka. W wykazie transakcji na ichniej stronie mam:

data księgowania 27.03.2017, data transakcji: 24.03.0000... a transakcję robiłem 25.03.2017

oraz dla innej transakcji

data księgowania 21.03.2017, data transakcji: 24.03.2017

:roll:
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5037 PostWysłany: 30 Mar 2017 20:29 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
BlueMedia ze sklepów internetowych i Orange zaliczone w Rajfie.
Nie sądzę, żeby z tym mógł być jakiś problem bo BM obsługują masę płatności kartowych online.


@‌Tomek Zien‌, wierzę że jest jak piszesz, tylko coraz trudniej jest domyślić się o co chodziło w tym nieszczęsnym zapisie: "opłacanie rachunków za pomocą aplikacji internetowych i mobilnych". Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5038 PostWysłany: 30 Mar 2017 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
No ja domniemywam, że chodzi o aplikacje internetowe i mobilne ;) Płatności na stronach usługodawców i sklepów ciężko nazwać aplikacjami. Bardziej bym się martwił o sprytnego itp. niż płatności za pośrednictwem BM, eprzelewy czy ecard.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
santech lubi ten post.
 
      
#5039 PostWysłany: 03 Kwi 2017 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Informacyjnie- nasz ulubiony market zmienił regulamin (info na oficjalnej stronie) i już nie wydają reszty :( także koniec z nabijaniem foliówek ;) , jak ktoś jeszcze ma to proponuje się pospieszyć z wydawaniem może jeszcze nie wszędzie wiedzą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5040 PostWysłany: 04 Kwi 2017 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Mam kolejny hit półbanku, część transakcji z dnia 1.04 zostało zaksięgowanych w dniu 3.04 ... podwójnie.
Ja rozumiem, że prima-aprilis, że humor jest dobry dla zdrowia ale czemu moim kosztem ?
Sprawdźcie lepiej u siebie.

Załączniki:
capture1.jpg
capture1.jpg [ 37.13 KiB | Obejrzany 915 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group