Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#4621 PostWysłany: 15 Paź 2016 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
elwirka napisał(a):
pablo1603 napisał(a):
Nie warto płacić tą kartą w Euro.


A którą kredytówką (rozliczaną w PLN) warto?!? Demonizujecie tę kartę. Inne kredytówki też mają takie "złodziejskie" jak je nazywacie kursy. Co więcej posiadając debetówkę i kredytówkę do jednego konta w danym banku, kurs z kredytówki jest zdecydowanie gorszy. Mam wrażenie, że piszą tu ludzie, którzy pierwszy raz kartę kredytową otrzymali;-)
Ja osobiście jestem orędowniczką posiadania kilku kart (debetowych, kredytowych, w PLN, w EUR, w USD). Tylko wtedy można trochę zaoszczędzić płacąc odpowiednią kartą.

Zobacz sobie kredytówke Getin bank koniecznie VISA lub Bank pocztowy. Przeliczniki mam takie same jak na cinkciarz.pl albo kantor alioru (może różnica 1 grosza)

Myślałem żeby założyć sobie debetową walutową w aliorze, ale:
promocje które pojawiają się na fly4free wymagają szybkości działania, żeby pieniążki były dostępne od razu, żeby zapłacić za bilet. Przy karcie debetowej, musiałbym zamrozić kasę, żeby sobie leżała, czekała na promocje.

Przy kredytowej nie ma takiego problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#4622 PostWysłany: 15 Paź 2016 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Jest rozwiązanie, żeby nie zamrażać kasy w Kantorze Aliora. Wystarczy mieć ROR w Aliorze. Pieniądze przelewa się w kilka sekund;-)

A co do kredytówki Getin Banku. To ciekawe, co piszesz. Sprawdzę;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4623 PostWysłany: 15 Paź 2016 12:59 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
elwirka: w chwili obecnej jeśli chodzi o karty kredytowe rozliczane bezpośrednio na PLN z innej waluty to dwie karty VISA - kredytowa Getin Banku oraz Banku Pocztowego. W obu kredytówka może być VISA lub MC ale tylko VISA jest rozliczana bezpośrednio na PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#4624 PostWysłany: 15 Paź 2016 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Jak się mają obecnie kursy KK Raiff Wizzair dla płatności w Euro do tych samych płatności kartą debetową Visa w mBanku? Ktoś porównywał? Bo miałem akurat pod ręką te dwie i zastanawiałem się której użyć płacąc w Euro...

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4625 PostWysłany: 15 Paź 2016 14:14 

znalezione tu na forum:
z dzisiaj tu:
sliwa122 napisał(a):
Nie takie na dniach bo 3 paź kurs 4.51


z tematu o kartach dla podróżnika:

tomeko12 napisał(a):
Wg. https://www.mbank.pl/pomoc/info/karty/karty-platnicze-waluty-rozliczeniowe.html, wszystkie karty Visa (oprócz walutowych) mBanku mają walutę rozliczeniową PLN. W związku z tym, wszystkie transakcje niezależnie od waluty przeliczane są na PLN wg. kursu Visa i dodawana jest prowizja 5,9%.
W przypadku kart walutowych, płatności w walucie innej niż waluta karty przeliczane są wg kursu Visa na tą walutę (Gdy nie jest to PLN, to doliczana jest prowizja 3%).


A pod ręką to się ma genialną do płatności w strefie euro Alior Kantor nominowaną w euro (jak się pomyśli to i pkt wskoczą za zasilenie konta w zł, kupujesz walutę kiedy chcesz)
Góra
 PM off  
      
#4626 PostWysłany: 17 Paź 2016 08:59 

Czy ktoś w swojej szklanej kuli potrafi wyczytać czy jeszcze długo potrwa mariaż Wizza z Raifeisenem? :D
Bo wolałabym uniknąć sytuacji, że zamawiam u nich kartę a oni nagle kończą współpracę i przed upływem roku moje WDC pójdzie w las ;).

I jeszcze jedno: bo nigdzie się nie doczytałam i nie wiem czy tej informacji nie ma czy ją przeoczyłam: czy jest jakiś miesięczny limit transakcji jaki należy wykonać?
Góra
 PM off  
      
#4627 PostWysłany: 17 Paź 2016 09:08 

- na teraz co najmniej do końca sierpnia 2017r.
- minimum nie ma, maksymalnego limitu kwoty transakcji bezgotówkowych też nie ma, ale można przekazać w danym miesiącu tylko do 10000 pkt wizz
Góra
 PM off  
      
#4628 PostWysłany: 17 Paź 2016 13:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Nadszedł czas, ze i ja zakładam tę kartę. Dostałem telefon o dosłanie skanu dokumentu (skan dowodu, rzeczywiście ucięty był przy rogu), tylko adres podali mi moje.dokumenty@reisseisen.pl - nie powinno być raiffaisen? Jak szukam tego maila w internecie, to nigdzie go nie widzę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4629 PostWysłany: 17 Paź 2016 13:06 

Kod:
Dokumenty powinny zostać wysłane na skrzynkę mailową : Moje.dokumenty@raiffeisen.pl


maczala1 napisał(a):
U mnie też bank złapał spory minus już na starcie. Z kurierem było wszystko OK ale problem wystąpił w samym banku. Nie przenoszę karty z Citi tylko występuję o nową i dlatego zamiast wyciągu ze starej karty miałem dostarczyć PIT-37. Dwukrotnie o tym mnie informował konsultant. Wczoraj otrzymuję telefon z banku, że wystąpiło jakieś nieporozumienie, oni bardzo przepraszają ale potrzebny jest nie PIT-37 ale PIT-11. Podobno kiedyś wymagali PIT-37 ale były jakieś zmiany i teraz potrzebny jest PIT-11, a konsultanci nadal przekazują stare informacje. Zostałem więc poproszony o dosłanie brakujących dokumentów. Wtedy ja zadałem, jakby się mogło wydawać podstawowe pytanie w takiej sytuacji, czy mogę dosłać skany mailem ? Niestety jak się po chwili okazało, nie było to wcale łatwe pytanie :) Gość musiał parę minut się konsultować i dopiero przekazał mi radosną nowinę, że jak najbardziej, brakujace papiery mogę dosłać na adres - Moje.dokumenty@raiffeisen.pl
Ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie i czy nie będzie dalszego pokazu braku kompetencji obsługi banku.


@michzak że cię to nie zniechęciło ;)


Ostatnio edytowany przez Anonymous 17 Paź 2016 13:21, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#4630 PostWysłany: 17 Paź 2016 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Chyba ktos z rajfa recznie klepal adres.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#4631 PostWysłany: 17 Paź 2016 13:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Poszlo na maila oficjalnego z prośbą o potwierdzenie czy do mnie dzwonili - tylko wycieku danych mi tylko by brakło :P

@‌gorny77‌ właśnie też znalazłem ten post ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4632 PostWysłany: 20 Paź 2016 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Ktoś przerabiał ostatnio wyrabianie tej karty mając działalność gospodarczą?
Na infolinii dowiedziałem się że jest wymóg 6 miesięcy prowadzenia DG.

Czy ew. opcja z przenoszeniem karty z innego banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4633 PostWysłany: 20 Paź 2016 19:10 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1743
srebrny
Standardowa procedura przy DG to zaświadczenia z US oraz ZUS (jedno z nich w oryginale, drugie może być w kopii). Nie pamiętam innych dokumentów niezbędnych do analizy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4634 PostWysłany: 25 Paź 2016 18:39 

Czy ktoś też miał taką sytuację, że po wstępnej weryfikacji telefonicznej wnioskowanie o kartę trzeba dokończyć osobiście w oddziale banku? Bo mnie pani konsultantka tym tekstem rozwaliła....może limit jaki sobie zażyczyłam ich przerósł?
Nawet mi nie powiedziała jakie dokumenty mam ze sobą wziąć, więc nie wiem czy chcę dać zarobić kolejnym banksterom, chyba wolę żeby W6 ze mnie zdarło za grupowe WDC niż bank.
Góra
 PM off  
      
#4635 PostWysłany: 25 Paź 2016 18:42 

Tak Cię "rozwaliła" tym pytaniem, że nie zapytałaś
Zadzwoń i zapytaj 22 549-99-99

Jak dotąd przy odmowie odsyłali do oddziału
Góra
 PM off  
      
#4636 PostWysłany: 25 Paź 2016 18:46 

@‌gorny77‌ .........pytałam dlaczego mnie odsyła do oddziału, to pani tylko powiedziała, że taką informację dostała z systemu i nic więcej nie wie. Jak widać lepsze wrogiem dobrego, skoro na dzień dobry robią takie sceny to ja jednak zostanę przy tych kartach co mam, skoro Raiff musi mnie zobaczyć.


Ostatnio edytowany przez singielka_1976, 25 Paź 2016 18:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
Aron lubi ten post.
 
      
#4637 PostWysłany: 25 Paź 2016 18:48 

Twój wybór, ale to ty wyszłaś z inicjatywą i zawnioskowałaś

A i oddział to przeważnie, inny profesjonalny wymiar bankowości Raiff
Góra
 PM off  
      
#4638 PostWysłany: 25 Paź 2016 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Nowe trasy Wizza z WAW i nawet @‌michzak‌ sobie karte wyrabia ;)
@‌singielka_1976‌ to niezłego pecha miałaś.
Moja historia z tą kartą była taka, że leciałem z Gdańska do Norwegii, na lotnisku pyta mnie jakaś Pani czy często latam Wizzairem. Wytłumaczyła wszystko o co kaman. Sobie licze i wychodzi mi się że mega się opłaca, choćby dla samego WDC. Potem po jakiś 3 tygodniach musiałem jej tylko dosłać zaświadczenie z pracy na maila o średnich zarobkach z ostatnich 3 m-cy i po niedługim czasie karta była w mojej skrzynce.
Te 6zł opłaty też mnie nie odstrasza (ale oczywiście nie raduje), bo jak sobie na spokojnie przekalkulowałem to mega jestem do przodu dzięki tej karcie.
Także zastanów się czy nie warto przejść się do tego oddziału (chociaż w sumie nie wiem po co masz tam iść) bo siatke z Katowic macie super i mogłabyś sporo na tym skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#4639 PostWysłany: 26 Paź 2016 17:41 

Chciałam, naprawdę chciałam ale....

Pofatygowałam się do oddziału (tylko dlatego, że mam po drodze), miła Pani Roksana zaczęła mnie obsługiwać:

Ja: Dlaczego procedurę wnioskowania muszę kończyć w banku a nie przez telefon?
R:Tak jest szybciej.... Czy ma Pani jakieś nasze produkty bankowe?
Ja: Nie i nie chcę mieć, interesuje mnie tyko kk Wizzair.
Podaję dowód osobisty, Pani wpisuje dane i zaczyna wywiad, te same pytania co wczoraj, więc pytam dlaczego ponownie mam odpowiadać na te same pytania (nazwisko panieńskie matki, adres @, zarobki -zaświadczenie miałam ze sobą) ? Przecież w systemie te dane powinny być skoro pani konsultantka wczoraj powiedziała, że osobiście muszę dokończyć procedurę.
R: W systemie tego nie ma.

[ręce opadają mi po raz drugi ale nie ostatni]

Oczekiwałabym, że skoro mam coś dokończyć to to coś wisi w systemie np.24h albo 48h albo 7 dni, co innego gdyby mi wczoraj pani powiedziała, że kk załatwię tylko fizycznie w banku -równie dobrze taka informacja mogłaby być na ich stronie www.


No nic spowiadam się dalej, jakie kredyty, kk, koszty życia, jaki limit mnie interesuje itd.
Po czym Pani Roksana radośnie oświadcza, że aby dokończyć procedurę wnioskowania to potrzebuje zrobić sobie ksero mojego dowodu.
O nie, tego już było za wiele, rozumiem ksero jeśli bym się na kartę decydowała i została ich klientem.
Zatem pytam o paragraf na mocy jakiego ma takie prawo, w odpowiedzi słyszę, że taka procedura ich banku. Dla mnie to żaden przepis prawny, no nic skoro tak,to dam zarobić Wizzowi.

Dziwne, że żadna z poprzednich kk nie wymagała ani mojej wizyty w banku ani zaświadczenia o zarobkach z podpisem Dyrektora/Prezesa, wystarczał autograf kadrowej.
Bardzo mile wspominam obie karty w Citi -w miarę szybko, sprawnie bez zbędnych cudów, bez chodzenia do banku itd.

Tak swoją drogą ciekawe co bym usłyszała w odpowiedzi na to, że np. jestem osobą niepełnosprawną ruchowo i wizyta w banku wymaga niezłej logistyki?

Idę o zakład o dobrą flaszkę, że takie coś w De byłoby nie do pomyślenia ale wiadomo nas można tak właśnie traktować.

Wszystkim, którzy są zadowoleni z obsługi tego banku bardzo zazdroszczę pozytywnych doświadczeń ;).
Góra
 PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#4640 PostWysłany: 26 Paź 2016 17:45 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Niestety ale nie jest ich dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group