Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Co po Wizzair? :arrow: co-po-bnp-wizzair-alior-ryanair-mbank-m-m,181,148003
Podstawowe informacje dotyczące otrzymania i użytkowania Karty Kredytowej Lojalnościowej Raiffeisen Wizzair:
[+] Pokaż
obecnie w ramach programu lojalnościowego linii lotniczej Wizzair funkcjonuje wyłącznie Karta Kredytowa Raiffeissen Wizzair
o kartę kredytową (WAŻNE! Jako, że jest to karta kredytowa trzeba mieć jakąś tam zdolność kredytową, z tego też tytułu samo przyznanie nie jest bezproblemowe)
Najłatwiej ubiegać się poprzez zalogowanie na stronie Raiffeisen Banku:
http://raiffeisenpolbank.com/klienci-in ... wa-wizzair
lub udać się do Oddziału Raiffeisen Polbank, na stronie banku mamy też regulamin kk oraz programu lojalnościowego
pod w/w linkiem klikamy na „dokumenty do pobrania” i głównie na „Regulamin PROGRAMU LOJALNOŚCIOWEGO WIZZ AIR obowiązujący do 31.08.2019r.
po otrzymaniu, aktywowaniu i opłacenia nią pierwszej transakcji bezgotówkowej w/w karty kredytowej otrzymujemy:
- w ramach jednorazowego bonusu otrzymujemy 500 pkt wizz warte 50 zł do wydania na bilety lotnicze liniami Wizzair
- przez cały okres ważności umowy o kartę kredytową Raiffeisen Wizzair w rocznicę jej aktywowania lub po aktywacji nowej karty np. po upłynięciu ważności starej karty będziemy do przypisanego do umowy z bankiem konta MyWizz otrzymywać DARMOWE członkostwo w programie Wizz Discount Club Standard, pozwalająca posiadaczowi w/w karty kredytowej rezerwować dla siebie i 1 innej osobie w ramach jednej rezerwacji bilety lotnicze Wizzair ze zniżką wdc tj. tańsze o 45 lub 90 zł/każdy Po ostatnich zmianach na pewno do sierpnia 2019r., później nie jest wiadome
NA MINUS:
- z tytułu użytkowania karty kredytowej obecnie naliczana jest opłata miesięczna w wysokości 6 zł, której NIE DA się ominąć
- od 27 czerwca 2016r. NIE OPŁACA się w/w kartą opłacać wszelkich transakcji w sklepach i online ZA GRANICĄ, gdyż mają zastosowanie podwójne przewalutowania: Mastercard i Raiffeisen Polbank (rozwiązanie karty do kont walutowych Alior Banku lub zakup waluty w Rkonto Raiffeisen)
szczegóły:
nowy-kantor-internetowy-w-alior-karta-walutowa,181,17048&hilit=alior

kantor-internetowy-raiffeisena-rkantor,181,81274&p=695305&hilit=rkantor#p695305

rkantor-com-kantor-raiffeisen-1000pkt,1527,86415&p=695314&hilit=rkantor#p695314

Za prawie każde zaksięgowane ZAKUPY BEZGOTÓWKOWE (nie dotyczy opłacania polis ubezpieczeniowych PZU, AXA itd.) otrzymujemy punkty wizz ( 1 pkt wizz ma wartość 10 groszy):
- 1 Punkt za każde 10 zł, które obciążyły Rachunek Karty po jednej Transakcji Punktowej
- 2 Punkty za każde 10 zł, które obciążyły Rachunek Karty po jednej Transakcji Punktowej dokonanej na wizzair.com

================================
zgromadzone pkt wizz są przypisane do konta karty kredytowej, by je spieniężyć i móc fizycznie za nie dokonać zakupu biletów lotniczych i usług na stronie Wizzair Hungary trzeba je przenieść na konto mywizz posiadacza karty kredytowej.
W tym celu w każdy dzień tygodnia w godz. 08:00-22:00 należy zadzwonić na nr infolinii Banku Raiffeisen nr 22 549-99-99 i zlecić przekazanie wielokrotności liczby 10 zgromadzonych pkt wizz, nie mniej niż 100 i nie więcej niż 10000 pkt wizz/miesiąc
Zgromadzone pkt wizz nie mogą być przedmiotem cesji na rzecz innych osób, ale ich posiadacz po ich fizycznym do 3-dni roboczych od zlecenia przekazaniu na konto mywizz może za nie w ramach jednej rezerwacji zakupić dla siebie i jeszcze 5 osób bilety lotnicze Wizzair (Do sierpnia póki co przyznawana jest WDC GRUPA)wraz z usługami dodatkowymi: bagaż nadawany, transport na/z lotniska, pierwszeństwo wejścia na pokład z dodatkowym bagażem itd.
CO NAJWAŻNIEJSZE: za zgromadzone pkt wizz BEZWARUNKOWO ich posiadacz może w ramach ilości zgromadzonych pkt. NAWET ZA DARMO rezerwować bilety lotnicze i latać liniami lotniczymi Wizzair Hungary

Opłata z tytułu ubezpieczenia czy też odsetki za niespłacone zadłużenie są w osobnej pozycji w "Historia Transakcji" oraz w wygenerowanym wyciągu

Sprawdzenie salda karty:
- zalogowanie do R-Online -> po kliknięciu na Karty - Lista Kart
- jeżeli nadpłacimy więcej niż się zadłużyliśmy, czy też dokonamy zakupów w dostępnych środkach, to saldo przy kwocie będzie "-"
- przykładowo: przy spłacaniu na bieżąco wydatków i dostępnym limicie zadłużenia 4000 zł kwota "dostępne środki 3989,05 zł" i "saldo -152,66 zł" oznacza, iż nadpłacono 152,66 zł, a w "czarnej dziurze" czyli nierozliczone zakupy są na 163,61 zł
4000 zł - 3989,05 zł = 10,95 zł + 152,66 zł = 163,61 zł

[ 8827 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 438, 439, 440, 441, 442  Następna
Autor Wiadomość
#8801 PostWysłany: 02 Maj 2020 20:35 

platynowy
:arrow: Przeszukaj temat - Travel
 Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.

#8802 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:06 

BNP to jest jakiś stan umysłu normalnie :mrgreen:

Jeśli ktoś był posiadaczem karty Wizzair, to po przejęciu Raiffeisena przez BNP:
- zostaje z kartą jw,;
ALBO, w przypadku zablokowania tej karty (z jakiegokolwiek powodu):
- dostaje nową kartę "travel", która nie różni się od standardowej karty BNP... niczym, poza obowiązkową opłatą 10 pln/mc. I tyle :)

Karty oczywiście nie da się zmienić na "standardową" - trzeba ją wypowiedzieć i zawnioskować o nową :lol: Czemu tak - nie mam pojęcia, u mnie skończyło się tym, że po x latach wypowiedziałem tę kartę i o nową już nie wnioskowałem, bo praktycznie od ręki dostałem MC Platinum w PKO. Po co się kopać z koniem, jak gdzie indziej jest lepiej?

Natomiast poza sposobem zmiany oferty w BNP z karty travel na standard, które nie ma (tj. np. po 10 latach bycia klientem Polbank -> Raiff -> BNP, spłacając katę zawsze w terminie i tak jest się "nowym klientem"), mają również zadziwiający sposób rozpatrywania reklamacji:

Pisałem tu x czasu temu o złożonych reklamacjach itd. Jest tam jedna, gdzie wnioskuję o zwrot kwoty 5xx PLN tytułem zadośćuczynienia za to, że konsultanci sami nie wiedzieli, co się dzieje na rachunku karty, opowiadali brednie itd. BNP olał wszystkie ustawowe terminy na rozpatrzenie reklamacji, w końcu odpisał, że "jest wszystko ok", no ale "ustawowo" przecież rozpatrzył pozytywnie, a tu tych 5xx a koncie jak nie było, tak nie :mrgreen:

Co robi bank? Na kolejne pisma dot. przelewu tych 5xx pln odpisuje jedynie, iż "reklamacja została rozpatrzona pismem takim, a takim" (czyli tym po terminie, gdzie było jedynie info "wszystko działa poprawnie" + brak jakiegokolwiek ustosunkowania się do reklamacji i informacji o sposobie jej rozpatrzenia), ALE, tu uwaga, chyba jednak im coś w tej całej układance nie pasuje, bo z każdym tym pismem dorzucają jakiegoś gifta: dostałem już futerał na długopisy, punkty mamBonus itd., jak to ostatnio podliczyliśmy, to > 200 PLN się w tych giftach uzbierało :shock: :shock: :lol: Aż żal to jakoś eskalować dalej do Rzecznika Finansowego, chyba dopiero w momencie, aż przestaną wysyłać coraz to nowe gifty :mrgreen:

Jaka w tym logika - nie wiem :lol:
 Relacje PM off
kliperjk lubi ten post.

#8803 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:11 

niebieski
To u mnie bez żadnych gift-ów i czekam jeszcze łaskawie na odpowiedzi na reklamacje ze stycznia dot. punktów Wizz, czy nawet listopada (sam już nie pamiętam :D ). Żadne ponaglenia na BNP nie działają
 Relacje PM off  

#8804 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:16 

@kot_feliks smiech przez lzy normalnie. Ja rowniez po wielu latach pozegnalem sie z karta i z tym bankiem, nie sklame jak srednia przez te lata to pewnie z 10k miesiecznie przemielone, a i tak nic nie zaproponowali - ot takie utrzymanie klienta :-D Jedynie co szkoda to tego moneyback bo cos tam zawsze miesiecznie wpadalo w tym mambonus, teraz nie widze narazie niczego ciekawego na rynku i czekam na dobra oferte mam nadzieje w innym (normalnym) juz banku.

#8805 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:16 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 125 176
niebieski
Ja podobnie miałem Wizz i ją wypowiedziałem. Złożyłem wniosek o MC Standard i bez problemu przeszedł i teraz ją mam. Zdecydowałem się na zostanie z KK BMP bo nie widzę teraz lepszego programu bonusowego jak ichni Mam Bonus.

Mam pytanie:
Karta kredytowa MC Standard. Czy przy limicie kredytowym np 5 000 zł, i ustawieniu limitu transakcji na 10 000 zł, nadpłaceniu karty kwotą 5 000 zł do 10 000 zł można zapłacić za rzecz wartą 10 000 zł w jednej transakcji?

W Raiffeisen się dało, z kartą Raiffeisen już w BNP podobno nie. A jak z oryginalnymi kartami BNP? Sprawdzał ktoś?

#8806 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:22 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 432 570
złoty
kliperjk napisał(a):
teraz nie widze narazie niczego ciekawego na rynku i czekam na dobra oferte mam nadzieje w innym (normalnym) juz banku.

Nie doczekasz się. Teraz banki podwyższają prowizje za wszystkie swoje usługi, a nie wchodzą w programy lojalnościowe. Taki "mam bonus" to rodzynek, któremu życzę by się jeszcze długo uchował;-)
kliperjk lubi ten post.

#8807 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:23 
Awatar użytkownika

srebrny
Mio napisał(a):
A jak z oryginalnymi kartami BNP? Sprawdzał ktoś?

Masz limit 3000 na umowie karty,nie wazne ile "nadpłacisz" ale 3001 nie zapłacisz
Załącznik:
karta.JPG

Jak inne karty BNP nie wiem -nie uzywam

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
elwirka lubi ten post.

#8808 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:33 

Mio napisał(a):
Zdecydowałem się na zostanie z KK BMP bo nie widzę teraz lepszego programu bonusowego jak ichni Mam Bonus.

Programu bonusowego faktycznie nigdzie lepszego nie ma, niemniej w MC Platinum masz:
- przewalutowania bez prowizji;
- ubezpieczenie podróżne za free;
- ubezpieczenie udziału własnego w szkodzie w wynajętym aucie itd.

Jeśli trochę podróżujesz i policzysz, ile na to wszystko normalnie byś wydał (ubezpieczenie, przewalutowania, wyższe koszty wynajmu auta itd.), to okazuje się, że mamBonus jest spoko, ale niekoniecznie jest najlepszy ;) Ale to opcja dla osób, które w miarę aktywnie podróżują, inaczej pewnie zostałbym w BNP :)
 Relacje PM off  

#8809 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:47 
Awatar użytkownika

srebrny
@kot_feliks
warto sledzic biezace promocje i sie zastanowicw co sie bawic
np kredytowka w Millennium - obecnie 300 PLN na zalozenie
a to ekwiwalent .... 44 776,00 PLN obrotu karta mamBonus Paribasa
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#8810 PostWysłany: 09 Lip 2020 09:09 

@correos czyli takie 5-6 miesiecy u mnie, a pozniej znow zabawa w szukanie kolejnej

@kot_feliks dzieki za info, faktycznie moze na poczatek wezme PKO MC platinium bo widze ze daja 300pln w punktach bezcenne chwile, a po limitach w revolut od sierpnia moze to byc fajna alternatywa na wyjazdy

#8811 PostWysłany: 09 Lip 2020 22:16 

ja nadal mam kartę "wizzową" i z tego co czytałam to ta opłata 10pln jaką liczy bnp jest stała i bez wyjątków, niemniej właśnie zobaczyłam na karcie 3 uznania po 10 pln opisane jako "korekta" w opisie że dotyczy opłaty miesięcznej.. Nie składałam żadnej reklamacji, więc dlatego jestem zdziwiona, coś ktoś może wie co to za akcja? niestety w opisach nie ma informacji za jakie to miesiące, bo sprawdziłam że bnp takich opłat pobrał sobie 6 a zwroty (co ciekawe z jutrzejszą datą) są trzy
 Relacje PM off  

#8812 PostWysłany: 10 Lip 2020 13:01 

srebrny
Oj tak, BNP to stan umysłu. Po interwencji rzecznika, w końcu łaskawe pany powiedzieli że mogą przyjąć reklamację chargeback. Po ponad 2 miesiącach od złożenia oryginalnej reklamacji. Rzecznik w mailu pisze co mam załączyć do reklamacji. Tylko że dokładnie te dokumenty zostały wysłane im już w kwietniu... macki opadają. Takiego burdelu jak w BNP to nie mają chyba w żadnym innym banku.

#8813 PostWysłany: 10 Lip 2020 16:35 

niebieski
BNP Visa Platinum, to nowość?
Dowiedziałem się przypadkowo w związku z wymianą dowodu i wizytą w oddziale.
Wymaga chyba konta Premium.

Pierwszy rok za darmo, Dragon Pass, Mam Bonus i ubezpieczenie podróżne.

https://www.bnpparibas.pl/bankowosc-pre ... a-platinum
 Relacje PM off  

#8814 PostWysłany: 10 Lip 2020 20:57 
Awatar użytkownika

złoty
I nie i tak. Karta była w ofercie Raiffeisen, potem zniknęła i teraz wróciła.

Tutaj jest odrębny watek:

platynowa-visa-priority-pass,181,101928
 Relacje PM off  

#8815 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:16 

Loty: 24
Kilometry: 30 624
niebieski
Czy księgują Wam się transakcje dokonane kartą Wizzair? U mnie wszystkie transakcje od 10 lipca wiszą w blokadzie i w związku z tym nie mam naliczonych z nich punktów mambonus.
 Relacje PM off  

#8816 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:22 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
Z 10 lipca mam już zaksięgowane.
 Relacje PM off  

#8817 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:25 

platynowy
Chyba tylko Ty @Darek_2003 z nią zostałeś i dobrowolnie uiszczasz haracz 10 zł miesięcznie :)

Moja KK Standard Paribas mamBonus też na teraz tylko zablokowane od 11.07
 Relacje PM off  

#8818 PostWysłany: 14 Lip 2020 18:36 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
@dg72 no nie tylko :) Dzięki mamBonus i tak do niej nie dokładam, więc na razie nie narzekam.
 Relacje PM off  

#8819 PostWysłany: 14 Lip 2020 18:39 

platynowy
Twoje 120 zł bezzasadnie marnowane, ale Wasza kasa

Do zmiany w 30 minut przy kontynuacji programu mamBonus
 Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.

#8820 PostWysłany: 14 Lip 2020 19:02 

@dg72 no u mnie musiałbym zrezygnować z karty i dostarczyć mnóstwo dokumentów aby założyli mi nowa zatem miałeś szczęście albo ja pecha bo to nie było by 30min tylko sporo więcej czasu i papierologii.
maczala1 lubi ten post.

[ 8827 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 438, 439, 440, 441, 442  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości