Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 438, 439, 440, 441, 442, 443  Następna
Autor Wiadomość
#8801 PostWysłany: 02 Maj 2020 20:35 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
:arrow: Przeszukaj temat - Travel
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#8802 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:06 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 18
BNP to jest jakiś stan umysłu normalnie :mrgreen:

Jeśli ktoś był posiadaczem karty Wizzair, to po przejęciu Raiffeisena przez BNP:
- zostaje z kartą jw,;
ALBO, w przypadku zablokowania tej karty (z jakiegokolwiek powodu):
- dostaje nową kartę "travel", która nie różni się od standardowej karty BNP... niczym, poza obowiązkową opłatą 10 pln/mc. I tyle :)

Karty oczywiście nie da się zmienić na "standardową" - trzeba ją wypowiedzieć i zawnioskować o nową :lol: Czemu tak - nie mam pojęcia, u mnie skończyło się tym, że po x latach wypowiedziałem tę kartę i o nową już nie wnioskowałem, bo praktycznie od ręki dostałem MC Platinum w PKO. Po co się kopać z koniem, jak gdzie indziej jest lepiej?

Natomiast poza sposobem zmiany oferty w BNP z karty travel na standard, które nie ma (tj. np. po 10 latach bycia klientem Polbank -> Raiff -> BNP, spłacając katę zawsze w terminie i tak jest się "nowym klientem"), mają również zadziwiający sposób rozpatrywania reklamacji:

Pisałem tu x czasu temu o złożonych reklamacjach itd. Jest tam jedna, gdzie wnioskuję o zwrot kwoty 5xx PLN tytułem zadośćuczynienia za to, że konsultanci sami nie wiedzieli, co się dzieje na rachunku karty, opowiadali brednie itd. BNP olał wszystkie ustawowe terminy na rozpatrzenie reklamacji, w końcu odpisał, że "jest wszystko ok", no ale "ustawowo" przecież rozpatrzył pozytywnie, a tu tych 5xx a koncie jak nie było, tak nie :mrgreen:

Co robi bank? Na kolejne pisma dot. przelewu tych 5xx pln odpisuje jedynie, iż "reklamacja została rozpatrzona pismem takim, a takim" (czyli tym po terminie, gdzie było jedynie info "wszystko działa poprawnie" + brak jakiegokolwiek ustosunkowania się do reklamacji i informacji o sposobie jej rozpatrzenia), ALE, tu uwaga, chyba jednak im coś w tej całej układance nie pasuje, bo z każdym tym pismem dorzucają jakiegoś gifta: dostałem już futerał na długopisy, punkty mamBonus itd., jak to ostatnio podliczyliśmy, to > 200 PLN się w tych giftach uzbierało :shock: :shock: :lol: Aż żal to jakoś eskalować dalej do Rzecznika Finansowego, chyba dopiero w momencie, aż przestaną wysyłać coraz to nowe gifty :mrgreen:

Jaka w tym logika - nie wiem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
kliperjk lubi ten post.
 
      
#8803 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:11 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
To u mnie bez żadnych gift-ów i czekam jeszcze łaskawie na odpowiedzi na reklamacje ze stycznia dot. punktów Wizz, czy nawet listopada (sam już nie pamiętam :D ). Żadne ponaglenia na BNP nie działają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8804 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:16 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
@kot_feliks smiech przez lzy normalnie. Ja rowniez po wielu latach pozegnalem sie z karta i z tym bankiem, nie sklame jak srednia przez te lata to pewnie z 10k miesiecznie przemielone, a i tak nic nie zaproponowali - ot takie utrzymanie klienta :-D Jedynie co szkoda to tego moneyback bo cos tam zawsze miesiecznie wpadalo w tym mambonus, teraz nie widze narazie niczego ciekawego na rynku i czekam na dobra oferte mam nadzieje w innym (normalnym) juz banku.
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8805 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Ja podobnie miałem Wizz i ją wypowiedziałem. Złożyłem wniosek o MC Standard i bez problemu przeszedł i teraz ją mam. Zdecydowałem się na zostanie z KK BMP bo nie widzę teraz lepszego programu bonusowego jak ichni Mam Bonus.

Mam pytanie:
Karta kredytowa MC Standard. Czy przy limicie kredytowym np 5 000 zł, i ustawieniu limitu transakcji na 10 000 zł, nadpłaceniu karty kwotą 5 000 zł do 10 000 zł można zapłacić za rzecz wartą 10 000 zł w jednej transakcji?

W Raiffeisen się dało, z kartą Raiffeisen już w BNP podobno nie. A jak z oryginalnymi kartami BNP? Sprawdzał ktoś?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8806 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
kliperjk napisał(a):
teraz nie widze narazie niczego ciekawego na rynku i czekam na dobra oferte mam nadzieje w innym (normalnym) juz banku.


Nie doczekasz się. Teraz banki podwyższają prowizje za wszystkie swoje usługi, a nie wchodzą w programy lojalnościowe. Taki "mam bonus" to rodzynek, któremu życzę by się jeszcze długo uchował;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kliperjk lubi ten post.
 
      
#8807 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Mio napisał(a):
A jak z oryginalnymi kartami BNP? Sprawdzał ktoś?


Masz limit 3000 na umowie karty,nie wazne ile "nadpłacisz" ale 3001 nie zapłacisz
Załącznik:
karta.JPG
karta.JPG [ 16.52 KiB | Obejrzany 4027 razy ]


Jak inne karty BNP nie wiem -nie uzywam
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#8808 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:33 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 18
Mio napisał(a):
Zdecydowałem się na zostanie z KK BMP bo nie widzę teraz lepszego programu bonusowego jak ichni Mam Bonus.

Programu bonusowego faktycznie nigdzie lepszego nie ma, niemniej w MC Platinum masz:
- przewalutowania bez prowizji;
- ubezpieczenie podróżne za free;
- ubezpieczenie udziału własnego w szkodzie w wynajętym aucie itd.

Jeśli trochę podróżujesz i policzysz, ile na to wszystko normalnie byś wydał (ubezpieczenie, przewalutowania, wyższe koszty wynajmu auta itd.), to okazuje się, że mamBonus jest spoko, ale niekoniecznie jest najlepszy ;) Ale to opcja dla osób, które w miarę aktywnie podróżują, inaczej pewnie zostałbym w BNP :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8809 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@kot_feliks
warto sledzic biezace promocje i sie zastanowicw co sie bawic
np kredytowka w Millennium - obecnie 300 PLN na zalozenie
a to ekwiwalent .... 44 776,00 PLN obrotu karta mamBonus Paribasa
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8810 PostWysłany: 09 Lip 2020 09:09 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
@correos czyli takie 5-6 miesiecy u mnie, a pozniej znow zabawa w szukanie kolejnej

@kot_feliks dzieki za info, faktycznie moze na poczatek wezme PKO MC platinium bo widze ze daja 300pln w punktach bezcenne chwile, a po limitach w revolut od sierpnia moze to byc fajna alternatywa na wyjazdy
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8811 PostWysłany: 09 Lip 2020 22:16 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 62
ja nadal mam kartę "wizzową" i z tego co czytałam to ta opłata 10pln jaką liczy bnp jest stała i bez wyjątków, niemniej właśnie zobaczyłam na karcie 3 uznania po 10 pln opisane jako "korekta" w opisie że dotyczy opłaty miesięcznej.. Nie składałam żadnej reklamacji, więc dlatego jestem zdziwiona, coś ktoś może wie co to za akcja? niestety w opisach nie ma informacji za jakie to miesiące, bo sprawdziłam że bnp takich opłat pobrał sobie 6 a zwroty (co ciekawe z jutrzejszą datą) są trzy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8812 PostWysłany: 10 Lip 2020 13:01 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Oj tak, BNP to stan umysłu. Po interwencji rzecznika, w końcu łaskawe pany powiedzieli że mogą przyjąć reklamację chargeback. Po ponad 2 miesiącach od złożenia oryginalnej reklamacji. Rzecznik w mailu pisze co mam załączyć do reklamacji. Tylko że dokładnie te dokumenty zostały wysłane im już w kwietniu... macki opadają. Takiego burdelu jak w BNP to nie mają chyba w żadnym innym banku.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8813 PostWysłany: 10 Lip 2020 16:35 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
BNP Visa Platinum, to nowość?
Dowiedziałem się przypadkowo w związku z wymianą dowodu i wizytą w oddziale.
Wymaga chyba konta Premium.

Pierwszy rok za darmo, Dragon Pass, Mam Bonus i ubezpieczenie podróżne.

https://www.bnpparibas.pl/bankowosc-pre ... a-platinum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8814 PostWysłany: 10 Lip 2020 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
I nie i tak. Karta była w ofercie Raiffeisen, potem zniknęła i teraz wróciła.

Tutaj jest odrębny watek:

platynowa-visa-priority-pass,181,101928
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8815 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:16 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Czy księgują Wam się transakcje dokonane kartą Wizzair? U mnie wszystkie transakcje od 10 lipca wiszą w blokadzie i w związku z tym nie mam naliczonych z nich punktów mambonus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8816 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:22 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Z 10 lipca mam już zaksięgowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8817 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:25 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Chyba tylko Ty @Darek_2003 z nią zostałeś i dobrowolnie uiszczasz haracz 10 zł miesięcznie :)

Moja KK Standard Paribas mamBonus też na teraz tylko zablokowane od 11.07
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8818 PostWysłany: 14 Lip 2020 18:36 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
@dg72 no nie tylko :) Dzięki mamBonus i tak do niej nie dokładam, więc na razie nie narzekam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8819 PostWysłany: 14 Lip 2020 18:39 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Twoje 120 zł bezzasadnie marnowane, ale Wasza kasa

Do zmiany w 30 minut przy kontynuacji programu mamBonus
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#8820 PostWysłany: 14 Lip 2020 19:02 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
@dg72 no u mnie musiałbym zrezygnować z karty i dostarczyć mnóstwo dokumentów aby założyli mi nowa zatem miałeś szczęście albo ja pecha bo to nie było by 30min tylko sporo więcej czasu i papierologii.
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 438, 439, 440, 441, 442, 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group