Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Davepl napisał(a):

Jak sie w takim razie zbiera te punkty od 16.06 ?


Na kartę tymczasową Srebrną Visa lub Mastercard (dwie rozbieżne informacje która dokładnie karta)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:24 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Davepl napisał(a):
Cytuj:
Kiedy otrzymam swoją nową kartę kredytową Raiffeisen Polbank Wizz Air
MasterCard?

Karty Raiffeisen Polbank Wizz Air MasterCard będą wydawane przez Bank po 1.09.2014 r.

źródło :https://wnioski.raiffeisenpolbank.com/wizz_air/jmifzny9wy3pebck/faq.pdf?afattachment=faq.pdf&dir=img&layout=63951&renderer=layout_attachment

Jak sie w takim razie zbiera te punkty od 16.06 ?


Na karcie Silver. To tylko kwestia nazwy.

EDIT: W regulaminie jest mowa o MC. Generalnie regulamin promocji i tabela prowizji i opłat wiszą i są dostępne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:47 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 143
Czy ta karta jest zbliżeniowa i ta którą we wrzesniu wymienia tez?
Jak długo trwa cały proces od ustalenia Kuriera do aktywacji karty? Ktos rozmawial w tej sprawie z konsultantem?

dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
mieciuu napisał(a):
Czy ta karta jest zbliżeniowa i ta którą we wrzesniu wymienia tez?
Jak długo trwa cały proces od ustalenia Kuriera do aktywacji karty? Ktos rozmawial w tej sprawie z konsultantem?

dzieki


Ok. 2 tygodnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:58 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
A tak właściwie, czy tylko ja przeczytałem regulamin promocji tak, że:
- ta karta wcale nie daje WDC,
- co więcej, trzeba mieć WDC żeby móc zbierać punkty
?

(Punkt IV 1. - Warunki uczestnictwa).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:05 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 6
Czyli jeśli ktoś nie ma WDC musi je zakupić na stronie przewoźnika. Jeśli tak, to pewnie nie ma szans na zwolnienie z opłaty za WDC jeśli ktoś już konto posiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ok. W takim razie i ja jestem po rozmowie. Dla osób prowadzących własną działalność jest wymóg jej prowadzenia minimum 18 miesięcy i nie jest ważne czy chcemy założyć nową kartę czy też przenieść istniejącą już kartę z innego banku. Ja niestety jeszcze paru miesięcy potrzebuję.

Edit: Po 3 minutach Pani oddzwoniła: 'nie gwarantujemy, ale możemy jednak spróbować puścić taki wniosek'. To mi się podoba, bo w CITI nie było żadnej dyskusji na ten temat, nawet jeśli by zarabiał miliony, to najważniejszy był okres prowadzenia DG. Umówiłem się z nią na za 2 godzinki.

Ogólnie podsumowując wygląda to tak:

5zł za 1punkt do końca roku.

Teraz dostaniemy kartę MC Silver i na niej zbieramy właśnie ten 1pkt za każde 5zł.

Na początku października dostaniemy kartę WIZZ i wtedy do końca roku jest promocja, że dodatkowo dostajemy 1pkt za 10zł, czyli w sumie 3pkt za wydaje 10zł.
Jednak będzie to tylko przez około 2-3 miesiące, od momentu dostania karty WIZZ, a nie od momentu kiedy podpiszemy umowę... ;/

No i najgorsze, że potwierdza się że od nowego roku jest tylko 1pkt za 10zł, czyli wychodzi 1% CB.

Dodatkowo dostajemy naklejkę PayPass - WOW :D

Edit 2: Nie zapytałem o członkostwo, bo wydało mi się ot oczywiste, ale jak zadzwonią za 2h to dopytam.

Ciekawa też jest opcja przeniesienia karty. Oni nie załatwiają tego za nas jako upoważnienie, tylko po wydaniu mamy sami iść zlikwidować starą kartę w innym banku (ja akurat pytałem o przeniesienie z mBanku). Ciekawe co się stanie jak tego nie zrobimy? Podejrzewam, że nic ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
janosik lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
shiver napisał(a):
A tak właściwie, czy tylko ja przeczytałem regulamin promocji tak, że:

Członkostwo będzie pewnie przyznawane wraz z docelową kartą Raiffesien Polbank Wizz Air MasterCard a teraz jest karta zastępcza dla sierot po Citibanku a my WDC mamy aktywne.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:12 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 143
A karta dla drugiej osoby np. małżonka? czy tez jest mozliwośc ,ewentualnie darmowa sparowana w jednym limicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sie 2013
Posty: 61
Loty: 31
Kilometry: 49 469
w regulaminie jest napisane, że do mc silver można brać za darmo dodatkowe karty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:33 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
shiver napisał(a):
A tak właściwie, czy tylko ja przeczytałem regulamin promocji tak, że:

Członkostwo będzie pewnie przyznawane wraz z docelową kartą Raiffesien Polbank Wizz Air MasterCard a teraz jest karta zastępcza dla sierot po Citibanku a my WDC mamy aktywne.


To spekulacja. Czemu tak uważasz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
shiver napisał(a):
To spekulacja. Czemu tak uważasz?

Owszem to spekulacje na podstawie znanego regulaminu promocji. Wyraźnie bije z niego tymczasowość aby osoby, które zbierały punkty w Citi nie strzeliły focha i nie olały programu lojalnościowego Wizzaira. A WDC = karta ze znaczkiem W6, tej póki co nie ma, będzie jesienią.
Czekam na kontakt, zadzwonią to się dopytamy.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:50 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 155
Ciekawy też jest zapis, że ważność pkt przeniesionych na konto Wizz wynosi 12 m-cy (w Citi było 24 m-ce) lub do momentu rozwiązania umowy karty kredyt (to niekorzystana nowość)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 18 Cze 2014 14:02 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
horacy19 napisał(a):
gieroy napisał(a):
Mi mówił, że nie da się uniknąć tego ubezpieczenia nawet spłacając kartę wcześniej.
I jeszcze - punkty podobno mają przelewać na początku w okresie 3 -miesięcznym. A dopiero od 2015 "chyba" co miesiąc.
Wspominał też, że będzie to karta Visa Srebrna. Duże rozbieżności.


Ubezpieczenia nie płacisz jeśli nic nie wydasz w danym okresie rozliczeniowym (ale wtedy płacisz 4.5zł bo nie było min. 4 transakcji), a jeśli coś kupisz np. za 10zł i spłacisz w terminie to ubezpieczenie 0.18% płacisz od tych 10zł.

Tak, pierwszy transfer pkt na koniec września, kolejny na koniec roku.



Nie wiem skąd masz takie informacje, ale 0,18% płaci się tylko za zadłużenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 18 Cze 2014 14:22 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 155
walerek napisał(a):
horacy19 napisał(a):
gieroy napisał(a):
Mi mówił, że nie da się uniknąć tego ubezpieczenia nawet spłacając kartę wcześniej.
I jeszcze - punkty podobno mają przelewać na początku w okresie 3 -miesięcznym. A dopiero od 2015 "chyba" co miesiąc.
Wspominał też, że będzie to karta Visa Srebrna. Duże rozbieżności.


Ubezpieczenia nie płacisz jeśli nic nie wydasz w danym okresie rozliczeniowym (ale wtedy płacisz 4.5zł bo nie było min. 4 transakcji), a jeśli coś kupisz np. za 10zł i spłacisz w terminie to ubezpieczenie 0.18% płacisz od tych 10zł.

Tak, pierwszy transfer pkt na koniec września, kolejny na koniec roku.



Nie wiem skąd masz takie informacje, ale 0,18% płaci się tylko za zadłużenie.



Podsumowując na przykładzie. Cykl rozliczeniowy np. miesiac kalendarzowy. W miesiącu lipcu 2014 płacisz kartą, wydajesz np. 1 tysiąc to jest saldo zadłuzenia na dzien 31.07, czyli ostatni dzien cyklu. Wymagany termin spłaty pewnie 54 dni, czyli w okolicy 23 sierpnia. Jeśli nie spłacisz tygo tysiaka do 31 lipca 2014, to policzą ci ubezpieczenie (1,8 pln), jeśli spłacisz do 31 lipca, Twoje saldo na koniec miesiaca będzie zerowe, stąd ubezpieczenie również 0 pln.

Dobrze rozumuję??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 18 Cze 2014 14:28 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Ladislao napisał(a):
walerek napisał(a):
horacy19 napisał(a):
gieroy napisał(a):
Mi mówił, że nie da się uniknąć tego ubezpieczenia nawet spłacając kartę wcześniej.
I jeszcze - punkty podobno mają przelewać na początku w okresie 3 -miesięcznym. A dopiero od 2015 "chyba" co miesiąc.
Wspominał też, że będzie to karta Visa Srebrna. Duże rozbieżności.


Ubezpieczenia nie płacisz jeśli nic nie wydasz w danym okresie rozliczeniowym (ale wtedy płacisz 4.5zł bo nie było min. 4 transakcji), a jeśli coś kupisz np. za 10zł i spłacisz w terminie to ubezpieczenie 0.18% płacisz od tych 10zł.

Tak, pierwszy transfer pkt na koniec września, kolejny na koniec roku.



Nie wiem skąd masz takie informacje, ale 0,18% płaci się tylko za zadłużenie.



Podsumowując na przykładzie. Cykl rozliczeniowy np. miesiac kalendarzowy. W miesiącu lipcu 2014 płacisz kartą, wydajesz np. 1 tysiąc to jest saldo zadłuzenia na dzien 31.07, czyli ostatni dzien cyklu. Wymagany termin spłaty pewnie 54 dni, czyli w okolicy 23 sierpnia. Jeśli nie spłacisz tygo tysiaka do 31 lipca 2014, to policzą ci ubezpieczenie (1,8 pln), jeśli spłacisz do 31 lipca, Twoje saldo na koniec miesiaca będzie zerowe, stąd ubezpieczenie również 0 pln.

Dobrze rozumuję??



W tym wypadku ubezpieczenie będzie liczone jak będziesz miał zadłużenie w ostatnim dniu cyklu.
Tak więc dobrze rozumujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Cze 2014 15:01 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 143
okres bez odsetek 56 dni, ale rozliczanie transakcjii w cyklu miesiecznym, wiec jesli do konca meisiaca będzie spłacony debet to...unikamy 0,18% natomiast jesli wjedziemy poza miesiąc ,nie zapłacimy odsetek do 56 dnia , natomiast zapłacimy powyżej 30 dnia 0,18% od salda załużenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Cze 2014 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Te 0.18% to jest ubezpieczenie kogo i od czego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Cze 2014 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Wszystkie przelewy z rachunku karty będą obłożone 4% prowizja-nie ma przelewów zdefiniowanych jak w citi (nie mam na myśli oczywiście przelewów realizowanych w Zabce/SzybkimBilu).

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 18 Cze 2014 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Wiecie jak jest z osobami, które nie należą do WDC?
Ja wstępnie umówiłem się już nawet na wysłanie wniosku, ale jak mam dodatkowo wykupić członkostwo to chyba na razie z karty zrezygnuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group