Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 30 Cze 2014 13:53 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 26
Byłem zadowolonym użytkownikiem karty Wizz z Citibanku, ale z tą z Raiffesena nie chcę mieć nic wspólnego. Dlaczego?
- brak darmowego WDC w ramach karty
- docelowy cashback na poziomie 1%
- opłaty za korzystanie, w tym idiotyczne 0,18% od zadłużenia, które jest nie do uniknięcia, o ile ktoś chce korzystać z karty jako ze zwykłej karty kredytowej tj. korzystając z okresu bezodsetkowego - jak ktoś chce się bawić w spłatę przed wygenerowaniem wyciągu to życzę powodzenia
- wielki znak zapytania o zasady po 1 stycznia 2015
- sprzeczne informacje od różnych konsultantów
- legendarna obsługa Raiffeisena (czyli tak naprawdę Polbanku)
Podsumowując - wolę zmienić kartę w Citibank na Mastercard World i mieć 1% casbacku, ale bez żadnych opłat za kartę i ubezpieczeń oraz okresem bezodsetkowym.
Na Merlinie kupuję, do Multikina chodzę, więc karta się przyda, a zaoszczędzone pieniądze wrzucę do skarbonki na bilety Wizzair. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Konrad_PL lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#202 PostWysłany: 30 Cze 2014 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Astromatrix napisał(a):
Podsumowując - wolę zmienić kartę w Citibank na Mastercard World i mieć 1% casbacku, ale bez żadnych opłat za kartę i ubezpieczeń oraz okresem bezodsetkowym.
Na Merlinie kupuję, do Multikina chodzę, więc karta się przyda, a zaoszczędzone pieniądze wrzucę do skarbonki na bilety Wizzair. :)

Wszystko się zgadza poza tym 1% cashbacku - niestety :( Gdyby tak było, to też bym zostawił Citi World jako swoją główną kartę płatniczą i nie bawił się w żadne Raiffaisen. Cashback w Citi World wynosi obecnie tylko 0,42 % (no chyba, że kupujesz coś akurat w ich sklepach partnerskich to dwa razy więcej). Dlatego jednak wystąpiłem do Raiffeisen o nową kartę, a darmową Citi World zostawaim sobie jako kartę zapasową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 30 Cze 2014 15:52 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
bruce09lili napisał(a):
Ja dzisiaj dostałem oryginały umowy na kartę. W liście napisane było że kart dojdzie w ciągu kilku dni. Kurier podpisać umowę był w zeszły poniedziałek 23.06.


i kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 30 Cze 2014 16:15 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
kazels napisał(a):
bruce09lili napisał(a):
Ja dzisiaj dostałem oryginały umowy na kartę. W liście napisane było że kart dojdzie w ciągu kilku dni. Kurier podpisać umowę był w zeszły poniedziałek 23.06.


i kartę?


Podejrzewam że karta i pin dojdą do końca tego tygodnia. Rozmowę z konsultantką odbyłem w ten dzień kiedy pojawiła się oferta. Pani powiedziała że tak około 2 tygodni trwa cała procedura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 30 Cze 2014 19:54 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Astromatrix napisał(a):
Byłem zadowolonym użytkownikiem karty Wizz z Citibanku, ale z tą z Raiffesena nie chcę mieć nic wspólnego. Dlaczego?
- brak darmowego WDC w ramach karty
- docelowy cashback na poziomie 1%
- opłaty za korzystanie, w tym idiotyczne 0,18% od zadłużenia, które jest nie do uniknięcia, o ile ktoś chce korzystać z karty jako ze zwykłej karty kredytowej tj. korzystając z okresu bezodsetkowego - jak ktoś chce się bawić w spłatę przed wygenerowaniem wyciągu to życzę powodzenia
- wielki znak zapytania o zasady po 1 stycznia 2015
- sprzeczne informacje od różnych konsultantów
- legendarna obsługa Raiffeisena (czyli tak naprawdę Polbanku)
Podsumowując - wolę zmienić kartę w Citibank na Mastercard World i mieć 1% casbacku, ale bez żadnych opłat za kartę i ubezpieczeń oraz okresem bezodsetkowym.
Na Merlinie kupuję, do Multikina chodzę, więc karta się przyda, a zaoszczędzone pieniądze wrzucę do skarbonki na bilety Wizzair. :)


Jak to czytam, to sam zaczynam wątpić w sens tej karty. Ale w sumie z karty zawsze można zrezygnować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 30 Cze 2014 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
A niektórym to tak ciężko zrozumieć, że obecnie to jest tylko substytut i prowizorka i coś takiego jak karta kredytowa Wizzair w PL aktualnie nie występuje? Karta Reiffeisen Wizzair będzie we wrześniu wraz z docelową ofertą lojalnościową. I pewnie będzie też WDC. A od ubezpieczenia łatwo się wyłgać bez wcześniejszych spłat, wystarczy do uposażonych przy grupówce w pracy dopisać Reiffeisena na kwotę limitu ;) O opłacie za obsługę nawet nie wspominam, bo dla normalnego użytkownika zwolnienie od tego to żaden problem.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 30 Cze 2014 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Astromatrix napisał(a):
Byłem zadowolonym użytkownikiem karty Wizz z Citibanku, ale z tą z Raiffesena nie chcę mieć nic wspólnego. Dlaczego?
- brak darmowego WDC w ramach karty
- docelowy cashback na poziomie 1%
- opłaty za korzystanie, w tym idiotyczne 0,18% od zadłużenia, które jest nie do uniknięcia, o ile ktoś chce korzystać z karty jako ze zwykłej karty kredytowej tj. korzystając z okresu bezodsetkowego - jak ktoś chce się bawić w spłatę przed wygenerowaniem wyciągu to życzę powodzenia
- wielki znak zapytania o zasady po 1 stycznia 2015
- sprzeczne informacje od różnych konsultantów
- legendarna obsługa Raiffeisena (czyli tak naprawdę Polbanku)
Podsumowując - wolę zmienić kartę w Citibank na Mastercard World i mieć 1% casbacku, ale bez żadnych opłat za kartę i ubezpieczeń oraz okresem bezodsetkowym.
Na Merlinie kupuję, do Multikina chodzę, więc karta się przyda, a zaoszczędzone pieniądze wrzucę do skarbonki na bilety Wizzair. :)


Dodam tylko jeszcze jedną dość istotną zaletę karty - przeliczanie transakcji w obcej walucie.
Przykładowo przy transakcji w obcej walucie w wysokości ok 1000 PLN, płacąc kartą Raiffeisena oszczędzasz względem większości innych banków ok 40-50 PLN. Za tę samą transakcje otrzymasz też punkty Wizzair. Zatem rzeczywisty cashback w przypadku zakupów w walucie innej niż PLN jest większy niż tylko wartość punktów na konto Wizz. Na pewno będzie to miało znaczenie dla osób które dokonują takich transakcji KK. Wydaje mi się, że warto wziąć to pod uwagę jeśli mówimy o zaletach i wadach tej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 01 Lip 2014 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
A niektórym to tak ciężko zrozumieć, że obecnie to jest tylko substytut i prowizorka i coś takiego jak karta kredytowa Wizzair w PL aktualnie nie występuje? Karta Reiffeisen Wizzair będzie we wrześniu wraz z docelową ofertą lojalnościową. I pewnie będzie też WDC.


I wtedy będzie sens nad tą ofertą się pochylać.

Mnie akurat pani konsultantka zapewniała, że WDC jest wliczone w kartę. Ale jak usłyszała, że ja nie chcę przenosić karty z Citi, tylko brać nową, i że własnie zmieniłem pracę - to powiedziała, że mi karty nie wydadzą :mrgreen: i się problem rozwiązał samodzielnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 01 Lip 2014 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
łowca napisał(a):
Mnie akurat pani konsultantka zapewniała, że WDC jest wliczone w kartę. Ale jak usłyszała, że ja nie chcę przenosić karty z Citi, tylko brać nową, i że własnie zmieniłem pracę - to powiedziała, że mi karty nie wydadzą :mrgreen: i się problem rozwiązał samodzielnie.
To proste gdybyś przenosił kartę to przenosisz ją z dotychczasowym limitem a stara likwidujesz po aktywacji nowej. Prosta i szybka procedura.

Skoro jak sam piszesz zmieniłeś prace to nie masz jeszcze możliwości wykazania dochodów z nowej pracy za ostatnie np. 3 miesiące. W poprzednim banku masz kartę z odpowiednim limitem i tu chciałbyś drugą która również posiada określony limit zadłużenia = zsumuj dwa limity a okaże się że możesz nie mieć odpowiedniej wiarygodności kredytowej.

Dlaczego masz więc jakiś żal do banku ? Nie można być i trochę w autobusie i trochę na przystanku. :lol:

I zamiast słuchać konsultantki warto jednak poczytać regulamin:
Cytuj:
Raiffeisen Bank Polska.....

Regulamin promocji „Wizz Air”
....
IV. Warunki uczestnictwa w promocji
Uczestnikiem promocji może być osoba fizyczna będąca Rezydentem Podatkowym, która spełni łącznie poniższe
warunki:
1)
jest członkiem Klubu lub zostanie zarejestrowana przez Wizz Air jako członek Klubu nie później niż w dniu
30.09.2014 r.

jeżeli czegoś nie przeoczyłem to nie widzę tu żadnej wzmianki że przy tym regulaminie który
Cytuj:
Czas trwania promocji
1. Promocja trwa od dnia 16.06.2014 r. do dnia 31.12.2014 r. (włącznie)

WDC będzie gratis. Jeżeli jest inaczej to mnie naprostujcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 01 Lip 2014 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
zulu napisał(a):
I zamiast słuchać konsultantki warto jednak poczytać regulamin:
Cytuj:
Raiffeisen Bank Polska.....

Regulamin promocji „Wizz Air”
....
IV. Warunki uczestnictwa w promocji
Uczestnikiem promocji może być osoba fizyczna będąca Rezydentem Podatkowym, która spełni łącznie poniższe
warunki:
1)
jest członkiem Klubu lub zostanie zarejestrowana przez Wizz Air jako członek Klubu nie później niż w dniu
30.09.2014 r.

jeżeli czegoś nie przeoczyłem to nie widzę tu żadnej wzmianki że przy tym regulaminie który
Cytuj:
Czas trwania promocji
1. Promocja trwa od dnia 16.06.2014 r. do dnia 31.12.2014 r. (włącznie)

WDC będzie gratis. Jeżeli jest inaczej to mnie naprostujcie.


Określenie "(...) zostanie zarejestrowana przez Wizz Air jako członek Klubu (...)" niekoniecznie musi oznaczać, że to Wizz w ramach współpracy z bankiem przydzieli Ci WDC, tylko to Ty musisz sobie wykupić członkostwo we wskazanym terminie. Tak mi się wydaje.

Ponadto jeśli przewoźnik faktycznie miałby przydzielać bezpłatnie członkostwo, to sformułowanie "(...) nie później niż w dniu 30.09.2014 r." jest dziwne, bo co ono oznacza - Wizz sam sobie decyduje w którym momencie do końca września przydzielić WDC? Chyba, że jest to jakoś powiązane ze złożeniem wniosku o kartę w Raiffeisen Polbank. Jak dla mnie to wszystko bardzo nieczytelne i tak jak już kilka osób wcześniej napisało - chyba warto poczekać na pojawienie się tej właściwej karty Wizz'a.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Konrad_PL, 01 Lip 2014 11:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
shiver lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 01 Lip 2014 10:54 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 4
czy tylko ja dostałem telefon, że niby wysłali złą umowę wg której musiałbym płacić tą roczną opłatę za kartę już w pierwszym roku? wysłali do mnie kuriera drugi raz z nową umową, która już uwzględnia promocję...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 01 Lip 2014 11:05 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
@Konrad_pl dla mnie jest to jednoznaczne - WDC należy zapewnić sobie samemu by móc skorzystać z promocji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 01 Lip 2014 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 42
Loty: 93
Kilometry: 158 981
Ja sie zastanawiam nad jednym - moja mama ma karte kredytowa w Raiffeisen banku - ciekawe czy moge jej karte podczepic pod moje konto Wizza. Mial ktos takie doswiadczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 01 Lip 2014 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
W Citi się tak nie dało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 01 Lip 2014 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Razem z papierami bankowymi było do podpisania upoważnienie do przekazania danych osobowych do Wizz. Dlatego nie sądzę żeby można było powiązać kartę z kontem Wizz innej osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 01 Lip 2014 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Konrad_PL napisał(a):
zulu napisał(a):
I zamiast słuchać konsultantki warto jednak poczytać regulamin:
Cytuj:
Raiffeisen Bank Polska.....

Regulamin promocji „Wizz Air”
....
IV. Warunki uczestnictwa w promocji
Uczestnikiem promocji może być osoba fizyczna będąca Rezydentem Podatkowym, która spełni łącznie poniższe
warunki:
1)
jest członkiem Klubu lub zostanie zarejestrowana przez Wizz Air jako członek Klubu nie później niż w dniu
30.09.2014 r.

jeżeli czegoś nie przeoczyłem to nie widzę tu żadnej wzmianki że przy tym regulaminie który
Cytuj:
Czas trwania promocji
1. Promocja trwa od dnia 16.06.2014 r. do dnia 31.12.2014 r. (włącznie)

WDC będzie gratis. Jeżeli jest inaczej to mnie naprostujcie.


Określenie "(...) zostanie zarejestrowana przez Wizz Air jako członek Klubu (...)" niekoniecznie musi oznaczać, że to Wizz w ramach współpracy z bankiem przydzieli Ci WDC, tylko to Ty musisz sobie wykupić członkostwo we wskazanym terminie. Tak mi się wydaje.

Ponadto jeśli przewoźnik faktycznie miałby przydzielać bezpłatnie członkostwo, to sformułowanie "(...) nie później niż w dniu 30.09.2014 r." jest dziwne, bo co ono oznacza - Wizz sam sobie decyduje w którym momencie do końca września przydzielić WDC? Chyba, że jest to jakoś powiązane ze złożeniem wniosku o kartę w Raiffeisen Polbank. Jak dla mnie to wszystko bardzo nieczytelne i tak jak już kilka osób wcześniej napisało - chyba warto poczekać na pojawienie się tej właściwej karty Wizz'a.

Pozdrawiam

Skłaniam się powoli ku stanowisku że te pół roku to okres przejściowy. Wizz negocjował na szybko z kilkoma bankami i wybrał akurat ten. Promocja ma ograniczony czas (pół roku) co oznacza że trudno było by gwarantować WDC (na rok) bankowi w porozumieniu z Wizzem skoro promocja trwa tylko pół roku. Pewnie od stycznia będą nowe warunki.

Co do czekania na nowa kartę to nie ma takiej potrzeby. Po prostu bank nie był od razu przygotowany na plastyk z takim wizerunkiem. To musi chwilę potrwać. Dlatego wydają teraz zwykłe ale biorące udział w promocji by potem zamienić je na te w koloru landryny.

-- 01 Lip 2014 12:19 --

Hebe napisał(a):
Ja sie zastanawiam nad jednym - moja mama ma karte kredytowa w Raiffeisen banku - ciekawe czy moge jej karte podczepic pod moje konto Wizza. Mial ktos takie doswiadczenia?
Pewnie nie z uwagi na to że umowa musi dotyczyć określonej karty a nie każdej. Chyba że Mama zmieni kartę w banku ale tu też powstaje problem czy dane nie będą niezgodne między kontem w banku a kontem w WIZZ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 01 Lip 2014 13:43 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Pozostaje tylko liczyć na to, że może od stycznia WizzAir zorganizuje sobie innego partnera z lepszymi opiniami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 01 Lip 2014 15:44 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Dostałem niedawno SMS z informacją że karta została wysłana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 01 Lip 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
jok napisał(a):
Pozostaje tylko liczyć na to, że może od stycznia WizzAir zorganizuje sobie innego partnera z lepszymi opiniami
lub oferta będzie poszerzona. Z drugiej strony nic nie jest wieczne i nikt nie powiedział że wszędzie i zawsze muszą być takie same warunki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 01 Lip 2014 16:34 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Image

Pierwszy akapit z tego screena po czesci tlumaczy, czemu oferty cashbackowe, rowniez w postaci punktow na loty staja sie slabsze. Oczywiscie w przypadku kart kredytowej interchange jest tylko fragmentem przychodu z klienta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shiver lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cool_aka_romeo, man4business oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group