Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Co po Wizzair? :arrow: co-po-bnp-wizzair-alior-ryanair-mbank-m-m,181,148003
Podstawowe informacje dotyczące otrzymania i użytkowania Karty Kredytowej Lojalnościowej Raiffeisen Wizzair:
[+] Pokaż
obecnie w ramach programu lojalnościowego linii lotniczej Wizzair funkcjonuje wyłącznie Karta Kredytowa Raiffeissen Wizzair
o kartę kredytową (WAŻNE! Jako, że jest to karta kredytowa trzeba mieć jakąś tam zdolność kredytową, z tego też tytułu samo przyznanie nie jest bezproblemowe)
Najłatwiej ubiegać się poprzez zalogowanie na stronie Raiffeisen Banku:
http://raiffeisenpolbank.com/klienci-in ... wa-wizzair
lub udać się do Oddziału Raiffeisen Polbank, na stronie banku mamy też regulamin kk oraz programu lojalnościowego
pod w/w linkiem klikamy na „dokumenty do pobrania” i głównie na „Regulamin PROGRAMU LOJALNOŚCIOWEGO WIZZ AIR obowiązujący do 31.08.2019r.
po otrzymaniu, aktywowaniu i opłacenia nią pierwszej transakcji bezgotówkowej w/w karty kredytowej otrzymujemy:
- w ramach jednorazowego bonusu otrzymujemy 500 pkt wizz warte 50 zł do wydania na bilety lotnicze liniami Wizzair
- przez cały okres ważności umowy o kartę kredytową Raiffeisen Wizzair w rocznicę jej aktywowania lub po aktywacji nowej karty np. po upłynięciu ważności starej karty będziemy do przypisanego do umowy z bankiem konta MyWizz otrzymywać DARMOWE członkostwo w programie Wizz Discount Club Standard, pozwalająca posiadaczowi w/w karty kredytowej rezerwować dla siebie i 1 innej osobie w ramach jednej rezerwacji bilety lotnicze Wizzair ze zniżką wdc tj. tańsze o 45 lub 90 zł/każdy Po ostatnich zmianach na pewno do sierpnia 2019r., później nie jest wiadome
NA MINUS:
- z tytułu użytkowania karty kredytowej obecnie naliczana jest opłata miesięczna w wysokości 6 zł, której NIE DA się ominąć
- od 27 czerwca 2016r. NIE OPŁACA się w/w kartą opłacać wszelkich transakcji w sklepach i online ZA GRANICĄ, gdyż mają zastosowanie podwójne przewalutowania: Mastercard i Raiffeisen Polbank (rozwiązanie karty do kont walutowych Alior Banku lub zakup waluty w Rkonto Raiffeisen)
szczegóły:
nowy-kantor-internetowy-w-alior-karta-walutowa,181,17048&hilit=alior

kantor-internetowy-raiffeisena-rkantor,181,81274&p=695305&hilit=rkantor#p695305

rkantor-com-kantor-raiffeisen-1000pkt,1527,86415&p=695314&hilit=rkantor#p695314

Za prawie każde zaksięgowane ZAKUPY BEZGOTÓWKOWE (nie dotyczy opłacania polis ubezpieczeniowych PZU, AXA itd.) otrzymujemy punkty wizz ( 1 pkt wizz ma wartość 10 groszy):
- 1 Punkt za każde 10 zł, które obciążyły Rachunek Karty po jednej Transakcji Punktowej
- 2 Punkty za każde 10 zł, które obciążyły Rachunek Karty po jednej Transakcji Punktowej dokonanej na wizzair.com

================================
zgromadzone pkt wizz są przypisane do konta karty kredytowej, by je spieniężyć i móc fizycznie za nie dokonać zakupu biletów lotniczych i usług na stronie Wizzair Hungary trzeba je przenieść na konto mywizz posiadacza karty kredytowej.
W tym celu w każdy dzień tygodnia w godz. 08:00-22:00 należy zadzwonić na nr infolinii Banku Raiffeisen nr 22 549-99-99 i zlecić przekazanie wielokrotności liczby 10 zgromadzonych pkt wizz, nie mniej niż 100 i nie więcej niż 10000 pkt wizz/miesiąc
Zgromadzone pkt wizz nie mogą być przedmiotem cesji na rzecz innych osób, ale ich posiadacz po ich fizycznym do 3-dni roboczych od zlecenia przekazaniu na konto mywizz może za nie w ramach jednej rezerwacji zakupić dla siebie i jeszcze 5 osób bilety lotnicze Wizzair (Do sierpnia póki co przyznawana jest WDC GRUPA)wraz z usługami dodatkowymi: bagaż nadawany, transport na/z lotniska, pierwszeństwo wejścia na pokład z dodatkowym bagażem itd.
CO NAJWAŻNIEJSZE: za zgromadzone pkt wizz BEZWARUNKOWO ich posiadacz może w ramach ilości zgromadzonych pkt. NAWET ZA DARMO rezerwować bilety lotnicze i latać liniami lotniczymi Wizzair Hungary

Opłata z tytułu ubezpieczenia czy też odsetki za niespłacone zadłużenie są w osobnej pozycji w "Historia Transakcji" oraz w wygenerowanym wyciągu

Sprawdzenie salda karty:
- zalogowanie do R-Online -> po kliknięciu na Karty - Lista Kart
- jeżeli nadpłacimy więcej niż się zadłużyliśmy, czy też dokonamy zakupów w dostępnych środkach, to saldo przy kwocie będzie "-"
- przykładowo: przy spłacaniu na bieżąco wydatków i dostępnym limicie zadłużenia 4000 zł kwota "dostępne środki 3989,05 zł" i "saldo -152,66 zł" oznacza, iż nadpłacono 152,66 zł, a w "czarnej dziurze" czyli nierozliczone zakupy są na 163,61 zł
4000 zł - 3989,05 zł = 10,95 zł + 152,66 zł = 163,61 zł

[ 8841 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:02 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 153 516
Zastanawiam się nad sposobem połączenia konta w banku lub karty z kontem WDC.
WDC właśnie mi się kończy, loty na najbliższy czas mam zaplanowane, raczej z wizza w najbliższym czasie nic nie kupię. Zastanawiam się, czy całe to naliczanie punktów będzie działać, jeśli konto wykupię przy kolejnym kupowaniu biletów, powiedzmy w listopadzie. Czy cashback za transakcje bezgotówkowe do tego czasu zostanie prawidłowo naliczony a potem będę mógł przerzucić punkty do WDC?

#142 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:05 

Ta karta to jedna wielka niewiadoma, w dodatku nie daje członkostwa w WDC, które samemu trzeba będzie sobie opłacać. Warunki zwrotu są określone do końca 2014r., ale co dalej? Reiffeisen może w ogóle wycofać się ze współpracy z Wizz Air, a nabici w butelkę klienci zostaną z kartami, którymi będą musieli wydawać 1000zł miesięcznie, by uniknąć opłaty rocznej (po pierwszym roku), bo umowa jest na 36 MIESIĘCY! i nic z tego nie będą mieli.
Co do punktów dodatkowych, nie są to tylko obietnice konsultantów, zasady ich przyznawania opisane są w zasadach promocji (VI) pkt 4 regulaminu promocji wizz air opublikowanych na stronie banku.

-- 25 Cze 2014 20:08 --

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):
zgadza się, informacji o + 50% pkt za jakiś okres nie ma obecnie w regulaminie karty, informacje o tym co najmniej dwukrotnie przekazał mi konsultant podczas rozmowy po zawnioskowaniu o kartę

bo tego na piśmie nigdzie nie ma (ostatnie kilkanaście postów to zadawanie tych samych pytań, na które padły wcześniej odpowiedzi poza pytaniem o ceny za sms wiadomości)

Ależ nie!
W punkcie 3 zasad promocji jest mowa o punktach podstawowych, a w punkcie 4 o dodatkowych.
 Relacje PM off  

#143 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:21 

HON fly4free
kazels napisał(a):
Ta karta to jedna wielka niewiadoma, w dodatku nie daje członkostwa w WDC, które samemu trzeba będzie sobie opłacać. Warunki zwrotu są określone do końca 2014r., ale co dalej? Reiffeisen może w ogóle wycofać się ze współpracy z Wizz Air, a nabici w butelkę klienci zostaną z kartami, którymi będą musieli wydawać 1000zł miesięcznie, by uniknąć opłaty rocznej (po pierwszym roku), bo umowa jest na 36 MIESIĘCY! i nic z tego nie będą mieli.
Co do punktów dodatkowych, nie są to tylko obietnice konsultantów, zasady ich przyznawania opisane są w zasadach promocji (VI) pkt 4 regulaminu promocji wizz air opublikowanych na stronie banku.

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):
zgadza się, informacji o + 50% pkt za jakiś okres nie ma obecnie w regulaminie karty, informacje o tym co najmniej dwukrotnie przekazał mi konsultant podczas rozmowy po zawnioskowaniu o kartę

bo tego na piśmie nigdzie nie ma (ostatnie kilkanaście postów to zadawanie tych samych pytań, na które padły wcześniej odpowiedzi poza pytaniem o ceny za sms wiadomości)

Ależ nie!
W punkcie 3 zasad promocji jest mowa o punktach podstawowych, a w punkcie 4 o dodatkowych.

przeczytaj te punkty raz jeszcze.
pkt 3 mowi o naliczaniu pkt. przez bank - 5 zł=1 pkt
pkt 4 mówi o przeliczaniu punktów przez wizz - 10 pkt=1 zł
czyli 1 zł od wizz za 50 zł wydane kartą, tzn. tak jak w citibanku. nadal nie widzę tu tego dodatkowego 1%
 Relacje PM off  

#144 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:25 
Awatar użytkownika

Loty: 43
Kilometry: 51 742
niebieski
kazels napisał(a):
Reiffeisen może w ogóle wycofać się ze współpracy z Wizz Air, a nabici w butelkę klienci zostaną z kartami, którymi będą musieli wydawać 1000zł miesięcznie, by uniknąć opłaty rocznej (po pierwszym roku), bo umowa jest na 36 MIESIĘCY! i nic z tego nie będą mieli.

Nie można sobie zrezygnować np. po roku?
 Relacje PM off  

#145 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:32 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 116 299
kazels napisał(a):
Reiffeisen może w ogóle wycofać się ze współpracy z Wizz Air, a nabici w butelkę klienci zostaną z kartami, którymi będą musieli wydawać 1000zł miesięcznie, by uniknąć opłaty rocznej (po pierwszym roku), bo umowa jest na 36 MIESIĘCY! i nic z tego nie będą mieli.

W takiej sytuacji będzie można bezkarnie rozwiązać umowę ;)
 Relacje PM off  

#146 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:34 

Nigdzie nie widziałem takiego zapisu w regulaminie o 36 miesiecznym okresie obowiązywania umowy
 Relacje PM off  

#147 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:35 

pemat napisał(a):
kazels napisał(a):

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):

Ależ nie!

przeczytaj te punkty raz jeszcze.
pkt 3 mowi o naliczaniu pkt. przez bank - 5 zł=1 pkt
pkt 4 mówi o przeliczaniu punktów przez wizz - 10 pkt=1 zł
czyli 1 zł od wizz za 50 zł wydane kartą, tzn. tak jak w citibanku. nadal nie widzę tu tego dodatkowego 1%

No tak, przyznaję ci rację. Nie piszą nic o dodatkowych punktach, ale skąd w ogóle wyszła taka informacja? ba tak na gębę to nic nie znaczy.
 Relacje PM off  

#148 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:38 

Donovaninho napisał(a):
WDC właśnie mi się kończy, loty na najbliższy czas mam zaplanowane, raczej z wizza w najbliższym czasie nic nie kupię. Zastanawiam się, czy całe to naliczanie punktów będzie działać, jeśli konto wykupię przy kolejnym kupowaniu biletów, powiedzmy w listopadzie. Czy cashback za transakcje bezgotówkowe do tego czasu zostanie prawidłowo naliczony a potem będę mógł przerzucić punkty do WDC?

- po zawnioskowaniu o w/w kartę konsultant pyta o adres e-mail, ja podałem powiązany z moim kontem mywizz
- konto karty kredytowej połączone jest z kontem mywizz, do którego przypisane jest wdc
- daty przekazania pkt za 2014r. na wskazane konto mywizz masz podane w regulaminie karty i są one sztywne takie same dla wszystkich
- tyle faktów, o spekulacjach nie pisze
 PM off  

#149 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:41 

Maciek_Sosnowiec napisał(a):
Nigdzie nie widziałem takiego zapisu w regulaminie o 36 miesiecznym okresie obowiązywania umowy

Otrzymałam dziś umowę do podpisania (po przeczytaniu i przemyśleniu) zamierzam zrezygnować (jest na to 14 dni) a wraz z nią formularz inform. dot. kredytu konsumenckiego (dotyczy karty), gdzie podano czas obowiązywania umowy: 36 miesięcy, też mnie to zaskoczyło! W tym samym formularzu jest podana informacja o prawie do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni.
 Relacje PM off  

#150 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:42 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 153 516
Anonymous napisał(a):
Donovaninho napisał(a):

- po zawnioskowaniu o w/w kartę konsultant pyta o adres e-mail, ja podałem powiązany z moim kontem mywizz
- konto karty kredytowej połączone jest z kontem mywizz, do którego przypisane jest wdc
- daty przekazania pkt za 2014r. na wskazane konto mywizz masz podane w regulaminie karty i są one sztywne takie same dla wszystkich
- tyle faktów, o spekulacjach nie pisze

Tak, to wiem :)
Podawałem maila konsultantowi. Ale jeśli do tego maila przypisane będzie moje konto mywizz, ale bez ważnego WDC, czy wszystko z punktami będzie OK, jeśli członkostwo wykupię później?
Konto wykupiłbym teraz, ale nie mam żadnych biletów do kupienia, a kupowanie najtańszego za 30 zł, z którego nie skorzystam, wydaje mi się trochę bez sensu :)

#151 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:44 

Tomek Zien napisał(a):
kazels napisał(a):

Nie będzie można, bo obecnie regulamin nie obiecuje kontynuowania współpracy z wizz air w następnym roku, choć go nie wyklucza.
 Relacje PM off  

#152 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:46 

Donovaninho napisał(a):

Podawałem maila konsultantowi. Ale jeśli do tego maila przypisane będzie moje konto mywizz, ale bez ważnego WDC, czy wszystko z punktami będzie OK, jeśli członkostwo wykupię później?
Konto wykupiłbym teraz, ale nie mam żadnych biletów do kupienia, a kupowanie najtańszego za 30 zł, z którego nie skorzystam, wydaje mi się trochę bez sensu :)

Będzie ok, wdc i pkt zamienione na realną sumę na koncie mywizz, że tak powiem dopiero "współgrają" na etapie rezerwacji biletów
 PM off
Donovaninho lubi ten post.

#153 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:48 

kazels napisał(a):
Tomek Zien napisał(a):
kazels napisał(a):

Nie będzie można, bo obecnie regulamin nie obiecuje kontynuowania współpracy z wizz air w następnym roku, choć go nie wyklucza.

Mi konsultant powiedział, że gdzieś jest zapis, że program musi być kontynuowany na warunkach nie gorszych niż aktualnie.
 Relacje PM off  

#154 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:56 
Awatar użytkownika

Loty: 150
Kilometry: 250 351
Nie ma możliwości wcześniejszego rozwiązania umowy? Tylko po 36 miesiącach ?
 Relacje PM off  

#155 PostWysłany: 25 Cze 2014 22:01 

Loty: 110
Kilometry: 176 452
W dołączonym Regulaminie kart kredytowych w Raiffeisen Bank Polska S.A. jest punkt o miesięcznym wypowiedzeniu (Rozdział 18. paragraf 68. pkt.2)

W rozmowie z konsultantem otrzymałem informację, że 36 m-cy jest wynikiem wystawiania karty z datą upływu ważności za 3 lata.

Ostatnio edytowany przez gieroy, 25 Cze 2014 22:06, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#156 PostWysłany: 25 Cze 2014 22:02 
Awatar użytkownika

srebrny
Autentycznie jest w umowie 36 miesięcy? A jakie sankcje są za odstąpienie? Kurier ma być w piątek, ale chyba go odwołam. Nie będę się wiązał z bankiem przez kartę na 3 lata :(

wysłane z taptaka
 Relacje PM off  

#157 PostWysłany: 25 Cze 2014 22:15 

gieroy napisał(a):
W dołączonym Regulaminie kart kredytowych w Raiffeisen Bank Polska S.A. jest punkt o miesięcznym wypowiedzeniu (Rozdział 18. paragraf 68. pkt.2)

W rozmowie z konsultantem otrzymałem informację, że 36 m-cy jest wynikiem wystawiania karty z datą upływu ważności za 3 lata.

W otrzymanym regulaminie do karty powiązanej z wizz air zapisu o miesięcznym wypowiedzeniu nie ma. Jest natomiast zapis: umowa ulega rozwiązaniu po upływie okresu na jaki zostala zawarta.
Nie wykluczam jednak, że zapis ten wynika wyłącznie z okresu ważności wydawanej karty i nie jest do końca wiążący.
 Relacje PM off  

#158 PostWysłany: 25 Cze 2014 22:23 

niebieski
kazels napisał(a):
W otrzymanym regulaminie do karty powiązanej z wizz air zapisu o miesięcznym wypowiedzeniu nie ma. Jest natomiast zapis: umowa ulega rozwiązaniu po upływie okresu na jaki zostala zawarta.
Nie wykluczam jednak, że zapis ten wynika wyłącznie z okresu ważności wydawanej karty i nie jest do końca wiążący.

U mnie w dostarczonych przez kuriera dokumentach JEST zapis o możliwosci rozwiązania umowy z miesięcznym terminem wypowiedzenia.

#159 PostWysłany: 25 Cze 2014 22:32 

Loty: 110
Kilometry: 176 452
Dokładnie podałem gdzie jest zapis o miesięcznym wypowiedzeniu: Rozdział 18. paragraf 68. pkt.2

#160 PostWysłany: 25 Cze 2014 22:37 
Awatar użytkownika

niebieski
Zdaje sie zawsze jest pierwsza umowa o karte zawierana na jakis okres, ale de facto rozwiazac mozna w dowolnym momencie (zachowujac okres wypowiedzenia).

by Tapatalk
 Relacje PM off  

[ 8841 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości