Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Podstawowe informacje dotyczące otrzymania i użytkowania Karty Kredytowej Lojalnościowej Raiffeisen Wizzair:
[+] Pokaż
obecnie w ramach programu lojalnościowego linii lotniczej Wizzair funkcjonuje wyłącznie Karta Kredytowa Raiffeissen Wizzair
o kartę kredytową (WAŻNE! Jako, że jest to karta kredytowa trzeba mieć jakąś tam zdolność kredytową, z tego też tytułu samo przyznanie nie jest bezproblemowe)
Najłatwiej ubiegać się poprzez zalogowanie na stronie Raiffeisen Banku:
http://raiffeisenpolbank.com/klienci-in ... wa-wizzair
lub udać się do Oddziału Raiffeisen Polbank, na stronie banku mamy też regulamin kk oraz programu lojalnościowego
pod w/w linkiem klikamy na „dokumenty do pobrania” i głównie na „Regulamin PROGRAMU LOJALNOŚCIOWEGO WIZZ AIR obowiązujący do 31.08.2019r.
po otrzymaniu, aktywowaniu i opłacenia nią pierwszej transakcji bezgotówkowej w/w karty kredytowej otrzymujemy:
- w ramach jednorazowego bonusu otrzymujemy 500 pkt wizz warte 50 zł do wydania na bilety lotnicze liniami Wizzair
- przez cały okres ważności umowy o kartę kredytową Raiffeisen Wizzair w rocznicę jej aktywowania lub po aktywacji nowej karty np. po upłynięciu ważności starej karty będziemy do przypisanego do umowy z bankiem konta MyWizz otrzymywać DARMOWE członkostwo w programie Wizz Discount Club Standard, pozwalająca posiadaczowi w/w karty kredytowej rezerwować dla siebie i 1 innej osobie w ramach jednej rezerwacji bilety lotnicze Wizzair ze zniżką wdc tj. tańsze o 45 lub 90 zł/każdy Po ostatnich zmianach na pewno do sierpnia 2019r., później nie jest wiadome
NA MINUS:
- z tytułu użytkowania karty kredytowej obecnie naliczana jest opłata miesięczna w wysokości 6 zł, której NIE DA się ominąć
- od 27 czerwca 2016r. NIE OPŁACA się w/w kartą opłacać wszelkich transakcji w sklepach i online ZA GRANICĄ, gdyż mają zastosowanie podwójne przewalutowania: Mastercard i Raiffeisen Polbank (rozwiązanie karty do kont walutowych Alior Banku lub zakup waluty w Rkonto Raiffeisen)
szczegóły:
nowy-kantor-internetowy-w-alior-karta-walutowa,181,17048&hilit=alior

kantor-internetowy-raiffeisena-rkantor,181,81274&p=695305&hilit=rkantor#p695305

rkantor-com-kantor-raiffeisen-1000pkt,1527,86415&p=695314&hilit=rkantor#p695314

Za prawie każde zaksięgowane ZAKUPY BEZGOTÓWKOWE (nie dotyczy opłacania polis ubezpieczeniowych PZU, AXA itd.) otrzymujemy punkty wizz ( 1 pkt wizz ma wartość 10 groszy):
- 1 Punkt za każde 10 zł, które obciążyły Rachunek Karty po jednej Transakcji Punktowej
- 2 Punkty za każde 10 zł, które obciążyły Rachunek Karty po jednej Transakcji Punktowej dokonanej na wizzair.com

================================
zgromadzone pkt wizz są przypisane do konta karty kredytowej, by je spieniężyć i móc fizycznie za nie dokonać zakupu biletów lotniczych i usług na stronie Wizzair Hungary trzeba je przenieść na konto mywizz posiadacza karty kredytowej.
W tym celu w każdy dzień tygodnia w godz. 08:00-22:00 należy zadzwonić na nr infolinii Banku Raiffeisen nr 22 549-99-99 i zlecić przekazanie wielokrotności liczby 10 zgromadzonych pkt wizz, nie mniej niż 100 i nie więcej niż 10000 pkt wizz/miesiąc
Zgromadzone pkt wizz nie mogą być przedmiotem cesji na rzecz innych osób, ale ich posiadacz po ich fizycznym do 3-dni roboczych od zlecenia przekazaniu na konto mywizz może za nie w ramach jednej rezerwacji zakupić dla siebie i jeszcze 5 osób bilety lotnicze Wizzair (Do sierpnia póki co przyznawana jest WDC GRUPA)wraz z usługami dodatkowymi: bagaż nadawany, transport na/z lotniska, pierwszeństwo wejścia na pokład z dodatkowym bagażem itd.
CO NAJWAŻNIEJSZE: za zgromadzone pkt wizz BEZWARUNKOWO ich posiadacz może w ramach ilości zgromadzonych pkt. NAWET ZA DARMO rezerwować bilety lotnicze i latać liniami lotniczymi Wizzair Hungary

Opłata z tytułu ubezpieczenia czy też odsetki za niespłacone zadłużenie są w osobnej pozycji w "Historia Transakcji" oraz w wygenerowanym wyciągu

Sprawdzenie salda karty:
- zalogowanie do R-Online -> po kliknięciu na Karty - Lista Kart
- jeżeli nadpłacimy więcej niż się zadłużyliśmy, czy też dokonamy zakupów w dostępnych środkach, to saldo przy kwocie będzie "-"
- przykładowo: przy spłacaniu na bieżąco wydatków i dostępnym limicie zadłużenia 4000 zł kwota "dostępne środki 3989,05 zł" i "saldo -152,66 zł" oznacza, iż nadpłacono 152,66 zł, a w "czarnej dziurze" czyli nierozliczone zakupy są na 163,61 zł
4000 zł - 3989,05 zł = 10,95 zł + 152,66 zł = 163,61 zł

[ 7518 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376  Następna
Autor Wiadomość
#7461 PostWysłany: 11 Wrz 2019 13:52 

1. Czy reklamował ktoś wprowadzenie/brak możliwości uniknięcia opłaty za kartę zgodnie z decyzją UOKIK? Jeśli tak, czy trzeba znać dokładne daty zmian regulaminów itd. idąc do oddziału?

2. Do karty mam ubezpieczenie które nalicza się wg. wykorzystanego limitu, jeśli nie spłacę karty przed wystawieniem wyciągu. Takie ubezpieczenie było obowiązkowe w momencie kiedy podpisywałem umowę ileś tam lat temu. Zdaje się, że później nowi klienci nie byli do tego zmuszani. Pytanie czy da się jakoś zrezygnować z tego ubezpieczenia?
 Relacje PM off  

#7462 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:37 

Loty: 46
Kilometry: 58 864
niebieski
cheyou napisał(a):
Pytanie czy da się jakoś zrezygnować z tego ubezpieczenia?

Nie wiem, jak w tej chwili (po przejęciu przez BNP), ale wcześniej wystarczyło zrezygnować w oddziale.
 Relacje PM off  

#7463 PostWysłany: 11 Wrz 2019 22:01 

Loty: 22
Kilometry: 28 582
niebieski
Ja zrezygnowałem telefonicznie przy okazji przelewania punktów...
 Relacje PM off  

#7464 PostWysłany: 12 Wrz 2019 16:09 

niebieski
Ile wcześniej dostawaliście wznowioną kartę Wizza?
Pytam, bo przyszła kilka(!) miesięcy przed wygaśnięciem obecnej. Co jest grane? Zazwyczaj banki przesyłają kartę ok 1mca wcześniej. Węszę teorię spiskową z racji takiego ruchu ze strony banku ;)
 Relacje PM off  

#7465 PostWysłany: 12 Wrz 2019 16:27 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@ofer pewnie ze względu na połączenie z BNP.
Kumplowi z pracy przysłali nową kartę w tamtym tygodniu, a ważność dotychczasowej to 12/2019.
Nowa karta ma inny numer.
 Relacje PM off  

#7466 PostWysłany: 12 Wrz 2019 16:41 

niebieski
Pytanie z serii tych powtarzających się... :) Ile ostatnio trwa przekazanie punktów od złożenia zlecenia w banku do momentu zaksięgowania punktów na koncie Wizzair? Oczywiście chodzi mi o to, jak to wygląda w praktyce ,a pytam ponieważ dłuższy czas już nie przelewałem punktów...
 Relacje PM off  

#7467 PostWysłany: 12 Wrz 2019 16:49 
Awatar użytkownika

Loty: 189
Kilometry: 399 636
złoty
Ja nową kartę dostałam dzisiaj. Ale nie ma w tym nic dziwnego, bo poprzednia była ważna do września tego roku.

#7468 PostWysłany: 12 Wrz 2019 16:56 

Do 3 dni roboczych w teorii, w praktyce są po około 24h.
 Relacje PM off  

#7469 PostWysłany: 12 Wrz 2019 16:58 

srebrny
Darek_2003 napisał(a):
Pytanie z serii tych powtarzających się... :) Ile ostatnio trwa przekazanie punktów od złożenia zlecenia w banku do momentu zaksięgowania punktów na koncie Wizzair? Oczywiście chodzi mi o to, jak to wygląda w praktyce ,a pytam ponieważ dłuższy czas już nie przelewałem punktów...
W środę 10.09 na czacie około godziny 12 zlecenie przelania punktów, dziś około 16:30 kwota za punkty na koncie WDC.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#7470 PostWysłany: 12 Wrz 2019 17:18 
Awatar użytkownika

Loty: 68
Kilometry: 115 627
niebieski
Mam pilną potrzebę transakcji w € tą kartą. Jakie są aktualne warunki bo nie używałem jej do walut przez lata ;) prowizja, bandycki kurs?
 Relacje PM off  

#7471 PostWysłany: 12 Wrz 2019 17:41 
Awatar użytkownika

srebrny
Kilka razy płaciłem to prowizji nie odnotowałem ale kurs bandycki był

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Tomek Zien uważa post za pomocny.

#7472 PostWysłany: 12 Wrz 2019 17:55 
Awatar użytkownika

niebieski
w sierpniu po kursie 1euro -4,51 PLN (poniedziałek), przy płatności Curve (w niedzielę)i euro 4,29 PLN

#7473 PostWysłany: 12 Wrz 2019 19:54 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
@Tomek Zien w przypadku płatności w Euro kwota jest przeliczana na PLN po kursie banku - sprawdź na stronie banku ich kurs (zapewne słaby), ale nie powinno być dodatkowych opłat poza tym.
Przy płatności w innej walucie jest ona przeliczana po kursie organizacji (Mastercard) na Euro i dalej jw.

#7474 PostWysłany: 12 Wrz 2019 20:47 
Awatar użytkownika

Loty: 68
Kilometry: 115 627
niebieski
Thx, doladowalem nią revoluta bo przy 3k w przeliczeniu na zł nijak się nie kalkulowało przy takim kursie 😉
 Relacje PM off  

#7475 PostWysłany: 13 Wrz 2019 00:31 
Awatar użytkownika

niebieski
Czy dalej ważność punktów po stronie Wizz to 12 miesięcy, a po stronie banku mogą sobie leżeć dowolnie długo póki mam kartę kredytową? I drugie pytanie... Czy te punkty po stronie wizza da się jakkolwiek wykorzystać inaczej niż loty i oferta ściśle z lotami powiązana (bagaż, wybór miejsca)? Bo na tyle dużo punktów (albo na tyle mało chęci wykorzystywania urlopu na siatkę wizza), że właściwie nie jestem w stanie na bieżąco wylatać punktów które gromadzę.
 Relacje PM off  

#7476 PostWysłany: 13 Wrz 2019 06:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Punkty są ważne rok po stronie banku, jak i rok po przesłaniu na Wizzair. Możesz na dowolną transakcję na stronie Wizz, bagaże, transfery etc

Wysłane przy użyciu Tapatalka
kiew lubi ten post.
kiew uważa post za pomocny.

#7477 PostWysłany: 13 Wrz 2019 08:40 
Awatar użytkownika

HON fly4free
kiew napisał(a):
Czy dalej ważność punktów po stronie Wizz to 12 miesięcy, a po stronie banku mogą sobie leżeć dowolnie długo póki mam kartę kredytową? I drugie pytanie... Czy te punkty po stronie wizza da się jakkolwiek wykorzystać inaczej niż loty i oferta ściśle z lotami powiązana (bagaż, wybór miejsca)? Bo na tyle dużo punktów (albo na tyle mało chęci wykorzystywania urlopu na siatkę wizza), że właściwie nie jestem w stanie na bieżąco wylatać punktów które gromadzę.

Jest coś takiego jak regulamin tej oferty, nie czytając go może się okazać ze po roku na koncie banku pkt już nie ma :!:

Można się chwalić ile to się zgromadziło, ale za co naliczają mocno ograniczyli i obecnie by zgromadzić 1000 zł w pkt trzeba zakupić bezgotówkowo ni mniej raczej sporo więcej niż 100000 zł slownie sto tysięcy
 Relacje PM off  

#7478 PostWysłany: 13 Wrz 2019 13:05 

niebieski
mechiko napisał(a):
Darek_2003 napisał(a):
W środę 10.09 na czacie około godziny 12 zlecenie przelania punktów, dziś około 16:30 kwota za punkty na koncie WDC.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

No to mam pecha... 11.09 we wtorek, zlecenie złożone ok. 12.00 telefonicznie w serwisie automatycznym, o 12.56 dostałem automatycznego maila z banku, że dyspozycja została zrealizowana i w ciągu 3 dni punkty będą zaksięgowane i niestety do teraz cisza... A oczywiście zależy mi na czasie jak nigdy :(
 Relacje PM off  

#7479 PostWysłany: 13 Wrz 2019 13:11 
Awatar użytkownika

HON fly4free
tak jak ty 10.09, na mywizz wczoraj 12,09

czyli prawdopodobnie dziś popołudniu będą i twoje, zapewne pkt były zgromadzone wcześniej to i płakać nie ma nad czym, bo tyle to przeważnie trwa
 Relacje PM off  

#7480 PostWysłany: 13 Wrz 2019 13:21 

niebieski
Wiem, wiem :)
Tylko niestety jak człowiek chciał przycudować i przetrzymać dłużej w banku żeby mieć więcej czasu na ich wykorzystanie, to się okazało, że muszę pilnie kupić bilety :)
 Relacje PM off  

[ 7518 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość