Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#7321 PostWysłany: 16 Lip 2019 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Wierzę że macie taką możliwość. Chodzi mi tylko o to, ze po analizie tego tematu nie można stworzyć reguły czy nadpłata karty spowoduje możliwość zakupów ponad limit karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#7322 PostWysłany: 16 Lip 2019 13:46 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
Kiedyś za czasów Raiffeisena jeszcze, dzwoniłem z tym pytaniem do konsultanta powiedział mi, że nie najmniejszych problemów z nadpłatą karty, miałem też problem ze zmianą limitów transakcji internetowych tu też pomógł telefon. Przy następnej próbie zmiany przez stronę internetową nie było już problemów.
Spróbuj zadzwonić może mają tam jakąś opcję zaznaczoną w systemie uniemożliwiającą samodzielną zmianę.
Góra
 Profil Relacje PM off
epikie lubi ten post.
epikie uważa post za pomocny.
 
      
#7323 PostWysłany: 16 Lip 2019 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Z doświadczenia swojego jak również wpisów na forum stwierdzam, że możliwość dokonywania płatności o wartościach wyższych niż limit karty (po wcześniejszej nadpłacie) to czysta ruletka. Osobiście udało mi się wykonać taką transakcję w sklepie, gdy wpisywałem PIN, natomiast w internecie już taką płatność miałem w odrzuconych. Z kolei inne osoby miały możliwości płatności całkiem odwrotnie.
Już kilka lat temu wszyscy stwierdziliśmy, że system Raiffeisena/Paribas to jedna wielka nieprzewidywalna prowizorka i powyższe kolejny raz to potwierdza. Reasumując, do czasu kiedy jest mamy WDC za 6zł miesięcznie oraz mały cashback na bilety trzeba to tolerować ale w dniu kiedy te przywileje znikną jedyną słuszną decyzją będzie natychmiastowe zamknięcie współpracy z tym bankiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier lubi ten post.
 
      
#7324 PostWysłany: 16 Lip 2019 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
panprofesor82 napisał(a):
do czasu kiedy jest mamy WDC za 6zł miesięcznie oraz mały cashback na bilety trzeba to tolerować ale w dniu kiedy te przywileje znikną jedyną słuszną decyzją będzie natychmiastowe zamknięcie współpracy z tym bankiem

No to jest akurat jak mówi klasyk, oczywista oczywistość :D
Góra
 Profil Relacje PM off
panprofesor82 lubi ten post.
 
      
#7325 PostWysłany: 17 Lip 2019 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Wczoraj dzwoniłem w celu sprawdzenia salda i przelania pkt. Pierwszy raz gość na infolinii po podaniu salda punktów poinformował mnie ze punkty w banku mają swój termin ważności i wskazał datę do kiedy będą na koncie w banku i można je przelać do WIzz . Okres dla każdego naliczonego punktu to 12 miesięcy... Może o tym ogólnie wiadomo ale mnie osobiście zdziwiła taka informacja. Byłem przekonany że punkty w banku kumulują się bez daty wygaśnięcia a dopiero po przekazaniu do Wizz mamy 1 rok
Wynika z tego że każdy punkt ma ważność:
- 1 rok na koncie punktowym w banku
- 1 rok na koncie Wizz od momentu przelania przez bank
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7326 PostWysłany: 17 Lip 2019 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Tak było od zawsze. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7327 PostWysłany: 20 Lip 2019 21:20 

Rejestracja: 26 Lis 2015
Posty: 7
Jeśli ktoś chciałby opłacać rachunki za media/usługi to można rozważyć serwis: mojeuslugi(dot)pl

Info z regulaminu:

Cytuj:
Użytkownik możne inicjować opłacanie wybranych faktur, obsługiwanych przez Portal, w tym faktury za: gaz; energię elektryczną; media; telefon; wywóz nieczystości; wodę i kanalizację; telewizję kablową i satelitarną; Internet stacjonarny i mobilny; czynsz na rzecz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych; ochronę; czesne na rzecz szkół, uczelni, szkół językowych; przedszkole i żłobek; podatki od nieruchomości; opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntu na rzecz Urzędów Miast i Gmin; mandaty.


Faktury za rachunki mogą zaciągać się automatycznie z ebok`ów dostawców (nie ma znaczenia na kogo zarejestrowanych). Jeśli chcemy opłacać czynsz do Spółdzielni, to ten typ "dostawcy usługi" musi zostać zawczasu jednorazowo zweryfikowany (np. przesyłamy skan rozliczenia ze spółdzielni). Dla innych kategorii usług nie wymienioinych w regulaminie (np. ręcznie definiowanych) nie będzie możliwości płacenia kartą. Można zbiorczo opłacać wiele usług jedną transakcją kartową.

Wszystkie transakcje księgowane są z opisem: @DOTPAY*BILLTECHGR kodem, MCC 7399.

Wg mojej wiedzy transakcje kartowe naliczają punkty w programie WDC (niezależnie od wykluczenia podanego w regulaminie) - ktoś inny z grupy zapewne będzie mógł potwierdzić.

;)
Góra
 Profil Relacje PM off
geos lubi ten post.
 
      
#7328 PostWysłany: 20 Lip 2019 23:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Wrzucisz zrzut ekranowy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7329 PostWysłany: 21 Lip 2019 18:34 

Rejestracja: 26 Lis 2015
Posty: 7
screen

Załączniki:
Zaznaczenie_725.png
Zaznaczenie_725.png [ 23.82 KiB | Obejrzany 1663 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7330 PostWysłany: 21 Lip 2019 19:50 

Taki wynalazek, że mcc jak np blablacar :D

Wszystko super, ale doradzam ostrożność w płatnościach na konta, gdzie nie mamy dostępu czy doszły
Bo to że wyszły to jedno, niepewność jest niewarta tych jak np wyzej 90 groszy w pkt wizz
Do tego napisz na czat Paribas ile z tego masz pkt wizz

I pomyśleć, że tylko dla uświadomienia forumowiczom jak płacić śpioch napisał po kilku latach po rejestracji :)
Góra
 PM off  
      
#7331 PostWysłany: 21 Lip 2019 21:04 

Rejestracja: 26 Lis 2015
Posty: 7
@gorny77 weź się w garść, zamiast spekulować i generować większą ilość postów w swojej stopce.

nie loguję się, bo nie mam potrzeby, ale korzystam z f4f. screen jest przykładowy.
są tacy, którzy ogrzewają dom gazem, mają wysokie czynsze/kilka mieszkań lub płacą wysokie czesne za szkołę - ich rachunki będą większe.

z serwisu mu korzystam od początku roku, przelewy do dostawców dochodzą szybko, jest bezpłatnie i wgodnie (dane zaciągam z ebok). obsługują podobny system dla ing. wczesniej korzystałem z podobnego serwisu blue media, ale wprowadzili opłaty.

kwestie bezpieczeństwa danych zawsze należy brać pod uwagę. na początek zapoznaj się z procedurą chargeback, zajrzyj na niebezpiecznik.pl .. etc

jeśli nie czujesz się na siłach - nie korzystaj. jednak nie zniechęcaj innych, jeśli sam nie spróbowałeś i nie masz doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7332 PostWysłany: 21 Lip 2019 21:18 

To nie spekulacje, a z życia wzięte przemyślenia

Sporo nie wiesz, ale nie mi Cię uświadamiać

Nic tylko płacić, same plusy zero minusów ;)
Góra
 PM off  
      
#7333 PostWysłany: 26 Lip 2019 10:58 

Rejestracja: 21 Sty 2019
Posty: 21
Loty: 8
Kilometry: 11 505
Zbanowany
Widzę że na powyższej stronie można opłacać wszystkie rachunki, można nawet puścić kumplowi przelew na zrzutkę za netflixa - można nawet na swoje konto puścić zwykły przelew... Śmierdzi przekrętem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7334 PostWysłany: 26 Lip 2019 11:42 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Nie znalazłem Spółki świadczącej usługi na stronie mojeuslugi.pl w rejestrach usług płatniczych KNF. Wg mojej wiedzy takich usług nie można w naszym kraju świadczyć bez rejestracji i spełnienia wymogów KNF. Zalecam ostrożność.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7335 PostWysłany: 26 Lip 2019 12:17 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 415
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Spółka zapewne nie świadczy usług płatniczych, tylko usługi IT. Usługa płatnicza realizowana jest przez dotpay. Taki model biznesowy.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7336 PostWysłany: 26 Lip 2019 13:16 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@ferges: w regulaminie powinno być w czyim imieniu i na rzecz a nie ma. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7337 PostWysłany: 27 Lip 2019 13:54 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 57
Cześć,

w związku z tym że Ryanair i Alior zamykają za miesiąc swój program voucherów na loty za transakcje kartą kredytową, zastanawiam się, czy warto brać od września KK Wizzair od BNP.
Temat ma 367 stron i nikt normalny by tego nie czytał przed zadaniem pytania :D
Sprawdzałem regulamin w pdf-ie ze strony BNP i info na stronie Wizza.
Jakby ktoś znalazł 5 minut na potwierdzenie/zaprzeczenie moich wniosków, byłbym wdzięczny:
1. Za 100 zł wydane na zakupy dostałbym 10 pktów czyli 1 zł na bilety, czyli przy 1000 zł miesięcznie, miałbym korzyść 120 zł na rok.
2. Plus dodatkowo tylko w pierwszym roku 500 punktów powitalnych, czyli 50 zł na bilety.
3. Stan punktów widać gdzieś na stronce/apce Wizza albo na wyciągach z KK, czy tylko telefonicznie można się dowiedzieć?
4. Wymiana punktów na złotówki, za które można kupować bilety jest możliwa tylko przez infolinię?
5. Czy płatność czynszu za mieszkanie przez BlueMedia daje punkty?
6. Z tego co widzę w regulaminie, to WDC Group było nadawane do 31.01.2018, więc teraz dostałbym tylko WDC Standard, czyli jakbym leciał gdzieś z żoną raz na rok w tę i z powrotem (np. Kraków-Kutaisi), to z tych 4 hopek tylko na dwie byłaby zniżka 45 zł (zakładając bilety droższe niż 89 zł)?
7. Opłata za kartę to 6 zł miesięcznie i nie ma zwolnień?
8. Podsumowując:
- korzyść w pierwszym roku: 120 + 50 + 45*2 - 72 = 188 zł
- a w kolejnych latach o 50 mniej: 138 zł

Słabo to wygląda w porównaniu z Ryanairem, ale lepsze to niż nic.
Z góry dzięki za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7338 PostWysłany: 27 Lip 2019 14:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Ad. 1 tak. Przy zakupach na wizzair.com punkty liczone są podwójnie. Weź pod uwagę, że punkty naliczane są od pełnych 10 zł, tzn. jeśli płacisz kartą 19 zł, to punkty dostaniesz za 10 zł.
Ad. 2 tak
Ad. 3 o stan punktów dopytujesz się w banku telefonicznie lub na czacie
Ad. 4 wymiana - j.w.
Ad. 6 w teorii przysługuje Standard, ale czasem dawali Grupa. Obecna zniżka w PLN to 43 zł.
Ad. 7 nie ma zwolnień
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bartcym lubi ten post.
bartcym uważa post za pomocny.
 
      
#7339 PostWysłany: 27 Lip 2019 14:14 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 57
Uprzejmie dziękuję za szybką i precyzyjną odpowiedź :)
Pozostało tylko pytanie piąte:
5. Czy płatność czynszu za mieszkanie przez BlueMedia daje punkty?

Ktoś pomoże?
Góra
 Profil Relacje PM off
jean lubi ten post.
 
      
#7340 PostWysłany: 27 Lip 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
ad. 5 nie daje punktów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bartcym lubi ten post.
bartcym uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group