Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Cze 2014 09:11 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 99
Akurat wczoraj wnioskowałem o przeniesienie i karte mbank miles&more premium, jesli warunki karty raiffaisen takie jak w citi to chyba jest ona lepsza od tej M&M, co sadzicie ? bo juz sie pogubilem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 18 Cze 2014 09:23 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 118
Gregggor napisał(a):
Splacanie zadluzenia na koniec cyklu, zeby uniknac oplaty 0,18% nie bardzo ma sens. Trzymajac ta sama kase na dowolnym rachunku z oprocentowaniem 3,5% dostaniemy po 26 dniach z odsetek mniej wiecej to samo ;)


Nawet o kilka groszy więcej przy założeniu, że masz 1k długu:)
Wymaga to jednak pilnowania terminów, etc. Ktoś pytał jak ominąć opłatę za ubezpieczenie więc podałem rozwiązanie:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Cze 2014 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
A nie można by po prostu zrobić nadpłaty, i korzystać tylko z tych środków, tak by zadłużenie nie powstawało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Cze 2014 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Wizz mógłby też pomyśleć o karcie debetowej, która działała by jak MasterCard IQ. To byłoby super rozwiązanie.
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Cze 2014 09:55 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
Mareckipl napisał(a):
A nie można by po prostu zrobić nadpłaty, i korzystać tylko z tych środków, tak by zadłużenie nie powstawało?

Szkoda robić nadpłatę jak można trzymać te pieniądze na koncie oszczędnościowym.
grosz do grosza... :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:16 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Dzwonił do mnie konsultant i coś niecoś już wiem.
Karta kosztuje 79zł w pierwszym roku.
W kolejnym będzie zwolnienie z opłaty przy założeniu że będzie obrót 12k zł w roku.
Opłata 4,50zł będzie anulowany przy założeniu że zrobimy min. 4 operacje kartą w miesiącu.
Opłata 0,18% za zadłużenie jest pobierane przy końcu terminu okresu do spłaty.

Od 01.10 do 31.12 będę przyznawać 50% więcej punktów na konto.
Niestety od 01.01.15 będą dawać tylko jeden punkt za 10zł wydane na karcie.
To jest niestety jeden minus tych przenosin.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Ja przenoszę z Citi kartę Wizza, bo to jest chyba lepsza oferta niż jakakolwiek (oprócz Ultimy) inna karta z Citi.

Żeby uniknąć opłaty miesięcznej 4.5pln trzeba co miesięcznie min. 4 transakcje wykonać.
Żeby uniknąć opłaty rocznej w kolejnych latach trzeba zrobić obrót 12 000pln przez rok.

Dodatkowo od października do końca roku zdobywamy 50% więcej pkt (tj oprócz 5zł-1pkt jeszcze 10zł-1pkt)

Tymczasowo otrzymujemy (do września) Srebrny MasterCard, z zastrzeżeniem że warunki kolejnej karty nie będą gorsze.


@walerek
uprzedziłeś mnie ;)

Tylko jedna rzecz, mi mówił, że od 01.01.2015 też 5zł-1pkt. Warunki nie będą gorsze.
Dopytajcie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez horacy19 18 Cze 2014 11:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
KonradM lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:23 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 12
Koszta karty WizzAir w banku Raiffeisen to:
1) Opłata roczna za kartę: 79zł (~6.59zł miesięcznie ; pierwszy rok za free)
2) Opłata za "administrację kartą" 4.5zł miesięcznie
3) Obowiązkowe ubezpieczenie od utraty zdrowia i życia 0,18%

Do tej pory korzystaliśmy z żoną (duplikat) wydając średniomiesięcznie jakieś 4-5k.
W takim razie średnie "miesięczne koszta karty" po pierwszym roku w moim wypadku to będzie 6.59 + 4.5 + 4500*0.18% = 19.19zł? Idąc tym tropem, pierwszy prawie tysiąc złotych cashbacku spłaca kartę, a dopiero pozostałe 3k nabijają realne 2% na punkty wizzair, prawda?

Jeśli w którymś momencie mój tok rozumowania jest błędny, to proszę o wyprowadzenie z błędu :)

// EDIT
W świetle powyższych postów, dziękuję za wyjaśnienie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:25 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
0,18% za ubezpieczenie jest liczone od całego obrotu kartą? :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:30 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
matt napisał(a):
0,18% za ubezpieczenie jest liczone od całego obrotu kartą? :|



Tylko od zadłuzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:38 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 21
A czy po przeniesieniu się z citi do Raiffeisen będą zakładali nowe konto wizz-a czy zostawią to co jest? Kończy mi się aktywne konto w wizz (wdc) już 04.07.14 i nie wiem czy środki już koniecznie z konta wydawać (kupować bilety, choć ich nie potrzebuję już na ten rok) czy można się wstrzymać i wykorzystać w nowym banku. Z punktów mam do wydania ok.160 zł, więc jeśli teraz nie wydam, a zostawię sobie na później (bo na wydanie punktów mam 2 lata), to starczy mi tylko na wykup wdc i 30 na bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:43 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 176
Loty: 110
Kilometry: 176 452
Do mnie też dzwonili. Złożyłem wniosek i na poniedziałek ma być kurier.
Trochę słabo doinformowani konsultanci. Mi mówił, że nie da się uniknąć tego ubezpieczenia nawet spłacając kartę wcześniej.
I jeszcze - punkty podobno mają przelewać na początku w okresie 3 -miesięcznym. A dopiero od 2015 "chyba" co miesiąc.
Wspominał też, że będzie to karta Visa Srebrna. Duże rozbieżności.
Pozostałe dane tak samo jak poprzednicy.

Edit:
Po przeniesieniu karty nie dają nowego konta w wizz - wyrażasz zgodę na udostępnienie danych dla WizzAir i dopisują do starego konta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
gieroy napisał(a):
Mi mówił, że nie da się uniknąć tego ubezpieczenia nawet spłacając kartę wcześniej.
I jeszcze - punkty podobno mają przelewać na początku w okresie 3 -miesięcznym. A dopiero od 2015 "chyba" co miesiąc.
Wspominał też, że będzie to karta Visa Srebrna. Duże rozbieżności.


Ubezpieczenia nie płacisz jeśli nic nie wydasz w danym okresie rozliczeniowym (ale wtedy płacisz 4.5zł bo nie było min. 4 transakcji), a jeśli coś kupisz np. za 10zł i spłacisz w terminie to ubezpieczenie 0.18% płacisz od tych 10zł.

Tak, pierwszy transfer pkt na koniec września, kolejny na koniec roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:54 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 21
To super, że dopisują do starego konta, a czy też można sobie zamówić karty dodatkowe dla rodziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:56 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
gieroy napisał(a):
Trochę słabo doinformowani konsultanci

Rzeczywiście mało profesjonalnie to wygląda - takie kupowanie kota w worku.
A jak z weryfikacją dochodów? Kurierowi trzeba przekazać zaświadczenie o zarobkach czy wszystko przechodzi tylko przez telefoniczne oświadczenie?
Czy jest jakaś uproszczona procedura przez to że się ma kartę w innym banku? (citi wizz) - jeśli tak to czy trzeba się zobowiązać do zamknięcia tamtej w jakimś terminie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Cze 2014 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
A coś mówili o sposobie przenoszenia? To znaczy czy przenoszą karty jak leci z tym samym limitem i bez sprawdzania dochodów, czy cała procedura idzie od nowa?

W Citi trudno było o kartę, zwłaszcza w przypadku DG (poniżej 2 lat), zastanawiam się czy uda się przenieść w formie uproszczonej do nich jedną z dwóch mBankowych kart.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:00 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 176
Loty: 110
Kilometry: 176 452
Weryfikacja na podstawie BIK - wyrażasz zgodę na sprawdzenie.
Bez zaświadczeń o dochodach. Kurier będzie miał wniosek o kartę. Trzeba dostarczyć ksero dowodu osobistego i wyciąg z karty Citi. Spłacają ewentualne zadłużenie na karcie w Citi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:02 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 12
Raiffeisen oferuje wyłącznie przeniesienie karty z Citibank, czy również założenie nowej? Zależy mi na tym aby utrzymywać równolegle (bezpłatną przez wynegocjowanie wcześniej takich warunków) kartę w Citibank oraz nową w Raiffeisen. Jeśli od nowego roku cashback w Raiffeisen będzie faktycznie wynosił tylko 1% (a faktycznie to 0.82%, bo minus ubezpieczenie), to nie wiem czy finalna "opłacalność" takiego programu nie spadnie do opłacalności zwykłego Miles and More (o ile inne programy partnerskie też nie polecą w dół przez obniżenie intercharge przez ustawodawcę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
siudamac napisał(a):
gieroy napisał(a):
Trochę słabo doinformowani konsultanci

Rzeczywiście mało profesjonalnie to wygląda - takie kupowanie kota w worku.
A jak z weryfikacją dochodów? Kurierowi trzeba przekazać zaświadczenie o zarobkach czy wszystko przechodzi tylko przez telefoniczne oświadczenie?
Czy jest jakaś uproszczona procedura przez to że się ma kartę w innym banku? (citi wizz) - jeśli tak to czy trzeba się zobowiązać do zamknięcia tamtej w jakimś terminie?


Kurierowi dajemy ksero dowodu i ostatni wyciąg z karty którą przenosimy.
Konsultant wstępnie podczas rozmowy sprawdza w biku i później wniosek trafia do analizy.
Podajemy przez tel. swoje dochody. Sprawdzić mogą u pracodawcy. Zaświadczenia o dochodach nie trzeba.
Umowa o pracę to minimum na czas określony na min. 6 mies.
Mamy 3 miesiące na zamknięcie dotychczasowej karty i przeniesienie limitu (zadłużenia jeśli jest).

Można przenieść każdą kartę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:18 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 99
Cytuj:
Kiedy otrzymam swoją nową kartę kredytową Raiffeisen Polbank Wizz Air
MasterCard?

Karty Raiffeisen Polbank Wizz Air MasterCard będą wydawane przez Bank po 1.09.2014 r.

źródło :https://wnioski.raiffeisenpolbank.com/wizz_air/jmifzny9wy3pebck/faq.pdf?afattachment=faq.pdf&dir=img&layout=63951&renderer=layout_attachment

Jak sie w takim razie zbiera te punkty od 16.06 ?


Ostatnio edytowany przez Davepl, 18 Cze 2014 12:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group