Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#3341 PostWysłany: 05 Sty 2016 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
A jakie znaczenie ma czy zawierałem umowę o kartę od maja 2014 do października 2015 czy nie?
Gdzie jest zapis że zmiany muszą podawać z co najmniej 2 miesięcznym terminem?

Update: HA, Sukces!
Zadzwoniłem jeszcze raz i pojechałem na wejściu prawniczym żargonem że z godnie z obowiązującą ustawą o prawie bankowym bank ma obowiązek powiadomić mnie o zmianach w taryfie opłat i prowizji na co najmniej 2 miesiące przed momentem wejścia tychże w życie, co u mnie nie zostało zachowane ponieważ e-mail powiadamiający o zmianie tabeli opłat za karty kredytowe otrzymałem 07.10.2015 więc proszę o zwrot opłaty za grudzień 2015.

Bez zbędnych pytań tym razem, konsultantka odpowiedziała "Dobrze, zapisuję Pana reklamację, ponieważ jest to reklamacja frontowa (czyli uznawana z automatu) otrzyma Pan zwrot opłaty w ciągu 3 dni roboczych".

6 PLN piechotą nie chodzi, pozdrawiam! :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
santech lubi ten post.
santech uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#3342 PostWysłany: 06 Sty 2016 00:38 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
@kittycate: a który dzień miesiąca masz ustawiony jako dzień zamknięcia karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3343 PostWysłany: 06 Sty 2016 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
@geos
Okres rozliczeniowy: ostatni dzień miesiąca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3344 PostWysłany: 06 Sty 2016 01:04 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
to albo ci się fartnęło albo nie :) piszę tak, bo z raiffeisen nigdy nic nie wiadomo.

jeśli 7.10.2015 powiadomili o zmianie dla toip wchodzącej w życie 1.11.2015 to od 7.12.2015 mogli naliczać. a ponieważ już 1.12.2015 rozpoczął się nowy okres i nie naliczyli opłaty (tj. uwzględnili reklamację) to wygląda na to, że opłata musi "pokrywać" cały pełny okres rozliczeniowy.

ja mam 6 dzień miesiąca, i też mnie powiadomili 7.10.2015. czyli od 7.12.2015 mogli mnie obciążać opłatą i to jest dzień, w którym ropoczął się nowy okres dla karty. u mnie opłata "załapała się" na pełny okres, no i od dwóch dni widzę ją w transakcjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3345 PostWysłany: 06 Sty 2016 01:43 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
jotpol napisał(a):
W tabeli opłat i prowizji nie ma tego zapisu ale w panelu klienta na stronie Raiffeisen jest taka wiadomość:
Cytuj:
...
Jednocześnie informujmy, iż od dnia 1 stycznia 2016 roku zgodnie z Tabelą oprocentowania, opłat, prowizji i limitów transakcyjnych dla kart kredytowych w Raiffeisen Bank Polska S.A. uzyskanie zwolnienia z opłaty miesięcznej za administrowanie kartami wydanymi do Konta karty będzie możliwe pod warunkiem wykonania co najmniej czterech transakcji bezgotówkowych, które powinny zostać zaksięgowane na rachunku karty kredytowej w danym miesiącu kalendarzowym.

Czyli jednak karta nadal darmowa?

Nie. KK Wizz nie ma opłaty za administrowanie kartami wydanymi do konta karty, ale ma opłatę miesięczną 6 PLN za prowadzenie konta karty. Dla tej karty opłata roczna (za prowadzenie konta karty) teraz jest 0, wcześniej było 79 PLN.

Inne KK z Raiffeisena nie mają opłaty miesięcznej za prowadzenie konta karty, ale mają za to taką opłatę roczną oraz mają opłatę miesięczną za administrowanie kartami...., obie opłaty do uniknięcia pod pewnymi warunkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
jotpol uważa post za pomocny.
 
      
#3346 PostWysłany: 06 Sty 2016 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Też nie jest do końca uczciwa ta modyfikacja opłat ze strony banku dla "starych klientów". Przy podpisywaniu umowy o kartę w marcu 2015 miałem obiecane że karta w pierwszym roku będzie w praktyce darmowa (tzn. opłata roczna nie zostanie pobrana a opłata miesięczna nie będzie pobierana po spełnieniu prostych warunków), a za drugi rok opłata roczna zostanie zwrócona jeśli wykonam transakcje na bodajże 12 000 PLN.

Wiem że zastąpili "opłatę roczną za kartę" jakąś wyimaginowaną opłatą "za prowadzenie konta karty" co jest w praktyce tym samym... tylko inaczej się nazywa. 6 PLN x 12msc = 72 PLN i nie da się tego ominąć.

Brałem kartę w marcu 2015 więc za luty i marzec 2016 zareklamuję tę opłatę jeśli się pojawi i dam znać.
Jeśli nie uznają to poczekam aż mi się przedłuży członkostwo roczne w Wizzairze do marca 2017 i rezygnuję z karty wracając do starego dobrego Citibanku na kartę z Paybackiem lub Miles&More.

Szkoda będzie tego dobrego kursu przewalutowania przy płatnościach w innych walutach.
Czy Mastercardy w innych bankach także mają coś takiego? Typu mBank/Citibank/Alior ?
Czy tylko Raiffeisen jest wyjątkiem i nie zdziera na przewalutowaniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3347 PostWysłany: 06 Sty 2016 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
kittycate napisał(a):
Czy tylko Raiffeisen jest wyjątkiem i nie zdziera na przewalutowaniach?

W chwili obecnej niestety tylko karta Raiff Wizz tak ma. Dlatego trochę mnie dziwi rezygnowanie z karty z powodu opłaty 6 zł/m-c. Na każdej transakcji w obcej walucie zyskuję dzięki Raiff Wizz 5-7%. Wystarczy jedna rezerwacja hotelu w obcej walucie za ponad 1000 zł i już praktycznie opłata roczna jest pokryta. Oczywiście można mieć karty walutowe ale one załatwią sprawę tylko jednej waluty, a tu mamy wszystkie waluty w jednej karcie.
Dodatkowo jak ktoś robi jakiś obrót miesięczny, to jeszcze dochodzi 2% zwrotu na konto Wizz.
Proponuję na chłodno skalkulować i nie strzelać focha z powodu 6zł. Dodatkowo trzeba wziać pod uwagę, że warunki wszystkich kart będą się stopniowo pogorszać w związku z nowym podatkiem bankowym, który już szykują "wybrańcy narodu".
No chyba, że karta jest tylko po to żeby była na wszelki wypadek w portfelu, to wtedy faktycznie można zrezygnować.


Ostatnio edytowany przez maczala1, 06 Sty 2016 12:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3348 PostWysłany: 06 Sty 2016 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
kittycate napisał(a):
Też nie jest do końca uczciwa ta modyfikacja opłat ze strony banku dla "starych klientów". Przy podpisywaniu umowy o kartę w marcu 2015 miałem obiecane że karta w pierwszym roku będzie w praktyce darmowa (tzn. opłata roczna nie zostanie pobrana a opłata miesięczna nie będzie pobierana po spełnieniu prostych warunków), a za drugi rok opłata roczna zostanie zwrócona jeśli wykonam transakcje na bodajże 12 000 PLN.

Wiem że zastąpili "opłatę roczną za kartę" jakąś wyimaginowaną opłatą "za prowadzenie konta karty" co jest w praktyce tym samym... tylko inaczej się nazywa. 6 PLN x 12msc = 72 PLN i nie da się tego ominąć.

Brałem kartę w marcu 2015 więc za luty i marzec 2016 zareklamuję tę opłatę jeśli się pojawi i dam znać.
Jeśli nie uznają to poczekam aż mi się przedłuży członkostwo roczne w Wizzairze do marca 2017 i rezygnuję z karty wracając do starego dobrego Citibanku na kartę z Paybackiem lub Miles&More.

Szkoda będzie tego dobrego kursu przewalutowania przy płatnościach w innych walutach.
Czy Mastercardy w innych bankach także mają coś takiego? Typu mBank/Citibank/Alior ?
Czy tylko Raiffeisen jest wyjątkiem i nie zdziera na przewalutowaniach?

Ja używam też karty MasterCard w PlusBanku. Maja dobry kurs.

Wysłano z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3349 PostWysłany: 06 Sty 2016 12:34 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, zrobiło się w temacie mega zamieszanie, to dodam też od siebie (u mnie sprawa czysta info miałem 07.10.15 czyli za grudzień teoretycznie nie powinno być a jest), problem z kartą żony, data podpisania umowy 15.10.15 brak maili o zmianie warunków, w tabelce która jest załączona do umowy a która ma obowiązywać od 01.11.15 jest podana opłata 6PLN, sprawdzam wyciąg za listopad i grudzień nie było oplaty, czyli co machnęli się, bo w transakcjach za styczeń już ją widać jako naliczoną za grudzień? ma ktoś podobnie? drugie skąd info o zmianie przewalutowań w innych walutach? i ostatnie, karta żony od 15.10.15 a punktów na powitanie brak, idiotyczny zapis najwcześniej 30 dni po aktywacji, kurde może się okazać że kartę zamknę a punktów nie dostanę, nawet nie ma jak tego reklamować? ktoś ma jakiś pomysł, bo w sumie jak dostałem na swoją członkowstwo grupa to myślę o zamknięciu tej żony jak trzeba za nią płacić, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3350 PostWysłany: 06 Sty 2016 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
santech napisał(a):
drugie skąd info o zmianie przewalutowań w innych walutach?
Nie ma żadnego info o zmianie, przeczytaj uważnie mój post jeszcze raz. Będzie mi szkoda dobrego przewalutowania karty Raiffeisen jak zrezygnuję z tej karty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3351 PostWysłany: 07 Sty 2016 13:18 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
OK, thx, dziwne bo nic nie brałem a nie zrozumiałem, pzdr :D
eidt: twój sposób na grudzień działa, choć trzeba być sztywnym bo Pani na info twierdzi twardo że opłata jest OK ale ostetcznie załatwia reklamację pozytywnie od ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3352 PostWysłany: 08 Sty 2016 16:41 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
walerek napisał(a):
Ok.
Dzwoniłem wcześniej.
Konsultantka była wielce zdziwiona o co mi chodzi przekonana, że opłata za grudzień powinna być naliczona.
Na moje pytanie że powinni liczyć opłatę od 07.12 (ponieważ dostałem informację z banku 07.10) była bardzo zdiwiona.
Reklamację złożyłem.
Zobaczę jak odpowiedzą.
Wprowadzają coś czego sami do końca nie wiedzą




Dzisiaj zauważyłem zaksięgowany zwrot tej opłaty za grudzień w kwocie 6zł.
Dlatego reklamujcie coś co się wam należy lub za co nie musicie płacić.
Zawsze warto to robić czy jest to 6 czy 100zł.
Banki zarabiają na niewiedzy klientów.
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#3353 PostWysłany: 08 Sty 2016 17:08 

walerek napisał(a):

Dlatego reklamujcie coś co się wam należy lub za co nie musicie płacić.
Zawsze warto to robić czy jest to 6 czy 100zł.
Banki zarabiają na niewiedzy klientów.



Miałem tej opłaty z 31.12.2015r. nie reklamować, ale mnie przekonałeś, że co do zasady trzeba
Reklamacja przyjęta, mają 30 dni na uznanie lub nie (na końcu konsultant stwierdził, że "opłata 6 zł będzie zwrócona na konto karty", na moje słowa "o ile uznacie" stwierdził "będzie zwrócona" ;) )
Góra
 PM off
walerek lubi ten post.
 
      
#3354 PostWysłany: 08 Sty 2016 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Za styczeń, luty, marzec i dalej pewnie już nie będzie tak różowo? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3355 PostWysłany: 08 Sty 2016 17:21 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Niestety ale nie spodziewam się dalszych zwolnień z tej opłaty.
Chyba, że Raiff sam z niej zrezygnuje.
Hahaha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3356 PostWysłany: 08 Sty 2016 17:26 

jak napisałem zareklamowałem dla zasady, samo wprowadzenie opłaty w tej wysokości zaakceptowałem (ale w pkt mam co miesiąc przynajmniej 100 zł)
Góra
 PM off  
      
#3357 PostWysłany: 09 Sty 2016 21:36 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Czy ktoś może ostatnio zastrzegał kartę i dostał nową? Zastanawia mnie, czy w takim przypadku po aktywacji nowej karty kredytowej WDC pozostanie grupowe, czy zmieni się na standardowe? Po dużej ilości transakcji za granicą i przez internet chciałbym profilaktycznie wymienić plastik, tylko mam lekką obawę, że stracę sześcioosobowe członkostwo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3358 PostWysłany: 09 Sty 2016 21:41 

maciek88 napisał(a):
czy w takim przypadku po aktywacji nowej karty kredytowej WDC pozostanie grupowe, czy zmieni się na standardowe?

- oczywiście zostanie grupowe, bo taki obecnie jest regulamin tej oferty ( a i zapewne z chwilą aktywacji nowej wdc grupa zacznie biec od nowa na rok)
- zamiast wymieniać, nie lepiej czasowo ograniczać do minimum limit kwotowy transakcji????
Góra
 PM off  
      
#3359 PostWysłany: 09 Sty 2016 21:50 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Jakoś nie chcę mi się pamiętać o limitach, raz na pół roku wymieniam numery karcie. Nie wiedziałem, że to jest w regulaminie, myślałem, że to czasowa pomyłka :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3360 PostWysłany: 10 Sty 2016 00:45 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Przed chwilą dzwoniłam do banku z reklamacją. Problem jest chyba im znany, bo zapewniono mnie, że opłata zostanie zwrócona w ciągu 3 dni roboczych bez konieczności składania reklamacji. Uznają ją "od ręki" i nie będą odpisywać. Jednakże reklamacja dotyczy tylko miesiąca grudnia. W styczniu już naliczą niestety. Myślę jednak, że dla zasady trzeba dzwonić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group