Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zobacz też: Ważna wiza do USA w nieważnym paszporcie? wazna-wiza-do-usa-w-niewaznym-paszporcie,766,11360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Paź 2018 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Właśnie wróciliśmy z żoną z podróży do USA. Lądowaliśmy w Los Angeles. Mieliśmy przygotowany akt ślubu notarialnie przetłumaczony + akt ślubu wielojęzyczny wydany przez Urząd Miasta. I mieliśmy problem... generalnie nie chciał nas wpuścić. Sami nie znają swoich przepisów ani nie mają tego w żaden sposób uregulowanego. Urzędnik twierdził, że ambasada w Polsce powinna wydać nową wizę na nowe nazwisko, wystarczy się z nimi skontaktować. Choć wszyscy wiemy, że tak nie jest. Akt ślubu i inne papiery z Polski go w ogóle nie obchodziły nawet nie zajrzał. Wertował ten paszport i marudził, przez ok 25 min. Generalnie jak już nas puścił wszystkie bagaże zeszły z taśmy za z naszymi czekał tylko pracownik lotniska. Także generalnie udaje się wlecieć na starej wizie, ale jak widać nie zawsze jest to takie proste.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 25 Paź 2018 16:43 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
dziabulek napisał(a):
Właśnie wróciliśmy z żoną z podróży do USA. Lądowaliśmy w Los Angeles. Mieliśmy przygotowany akt ślubu notarialnie przetłumaczony + akt ślubu wielojęzyczny wydany przez Urząd Miasta. I mieliśmy problem... generalnie nie chciał nas wpuścić. Sami nie znają swoich przepisów ani nie mają tego w żaden sposób uregulowanego. Urzędnik twierdził, że ambasada w Polsce powinna wydać nową wizę na nowe nazwisko, wystarczy się z nimi skontaktować. Choć wszyscy wiemy, że tak nie jest. Akt ślubu i inne papiery z Polski go w ogóle nie obchodziły nawet nie zajrzał. Wertował ten paszport i marudził, przez ok 25 min. Generalnie jak już nas puścił wszystkie bagaże zeszły z taśmy za z naszymi czekał tylko pracownik lotniska. Także generalnie udaje się wlecieć na starej wizie, ale jak widać nie zawsze jest to takie proste.



Zmartwiło mnie to trochę. Jak udało się Wam to wyjaśnić. Na co się powołaliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 26 Paź 2018 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@Italiana tak naprawdę na nic zbytnio się nie powoływaliśmy, bo on miał swoje toerie na ten temat i w gruncie rzeczy zarzucił nam lenistwo, że nie pojechaliśmy aby do ambasady aby przepisali wizę. Myślę, że uratowało nas to, że żona (bo do mnie uwag nie było) miała sporo innych państw odwiedzonych, była już dwa razy w USA, i co najważniejsze świetnie zna angielski (jest po anglistyce). Myślę, ze mieliśmy jakiegoś pecha i trafiliśmy na służbistę. Ale chciałem w wątku to zaznaczyć, że nie zawsze idzie to tak prosto i przyjemnie, pomimo przygotowania się do tematu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 26 Paź 2018 10:22 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
dziabulek napisał(a):
@Italiana tak naprawdę na nic zbytnio się nie powoływaliśmy, bo on miał swoje toerie na ten temat i w gruncie rzeczy zarzucił nam lenistwo, że nie pojechaliśmy aby do ambasady aby przepisali wizę. Myślę, że uratowało nas to, że żona (bo do mnie uwag nie było) miała sporo innych państw odwiedzonych, była już dwa razy w USA, i co najważniejsze świetnie zna angielski (jest po anglistyce). Myślę, ze mieliśmy jakiegoś pecha i trafiliśmy na służbistę. Ale chciałem w wątku to zaznaczyć, że nie zawsze idzie to tak prosto i przyjemnie, pomimo przygotowania się do tematu.


Dziekuje, za szybka odpowiedz. Gdzieś znalazłam informacje, ze w takich przypadkach podróżny naraża się poniekąd na dodatkowe interview i to pewnie Was spotkało.

Szukałam informacji o wymianie tej samej wizy na nowa z nowym nazwiskiem, ale jedyne co udało mi się znaleźć to informacje, aby aplikować o zupełnie nowa wizę. W domu rozmawiamy tylko po angielsku, z mężem poznaliśmy się właśnie w Stanach, mimo to wolałabym uniknąć jakiś nieporozumień. Jednak mam za mało czasu aby aplikować po nowa wizę.
Wiem, ze byłoby łatwiej gdyby informacje byku bardziej przejrzyste. Dla obywatelki spoza Unii jestvwynagade wyrobienie nowej wizy, dla nas jest problemem, ze jest tylko rekomendowane.
Zdaje sobie sprawę, ze nawet z właściwa wiza można mieć problemy z wjazdem do Stanów.

Macie zamiar próbować dalej podróżować w ten sposób czy jednak doświadczenie było zbyt nie miłe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 26 Paź 2018 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Póki co nie mamy planów kolejnego lotu do USA. Tamten to był lot na wakacje.
Jedyna opcja jaką proponują to nowa wiza. Ale to czas i przede wszystkim całkiem realny koszt, szczególnie jeśli nie mieszka się w Warszawie czy Krakowie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Paź 2018 10:58 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
dziabulek napisał(a):
Póki co nie mamy planów kolejnego lotu do USA. Tamten to był lot na wakacje.
Jedyna opcja jaką proponują to nowa wiza. Ale to czas i przede wszystkim całkiem realny koszt, szczególnie jeśli nie mieszka się w Warszawie czy Krakowie.


Jeszcze raz dziękuje. Zgadzam się, ze wszystkim. Jest całkiem sporo osób w podobnej sytuacji szkoda, ze nie ma łatwiejszego rozwiązania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Lis 2018 15:44 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
myślałem że po zmianie nazwiska można podróżować bez probelmu z dwoma paszportami i bez żadnych dokumentów, z własnego doswiadczenia powiem że można ale nie polecam tego nikomu.

z żoną która miała wizę na stare nazwisko i córką lecieliśmy 4 tygodnie temu przez Oslo do Oukland. Była wstępna kontrola w Oslo, ja przeszedłem bo wcześniej był mój paszport no i zostałem wybrany do dodatkowej kontroli, a żonie powiedziano że wiza jest na kompletnie inną osobę, na bramce była Polka więc szczególnie nie wiem dlaczego miała z tym problem, skoro PESEL jest ten sam. Przyszła inna Pani z bramki wykonała telefon i wszystko poszło na szczęście. Na miejscu natomiast żadnych problemów i pieczątka poszła do nowego paszportu. Mieliśmy jechać do Tijuany ale jak czytam ten temat to chyba dobrze że zabrakło nam czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Lis 2018 21:25 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
sqbaluki napisał(a):
myślałem że po zmianie nazwiska można podróżować bez probelmu z dwoma paszportami i bez żadnych dokumentów, z własnego doswiadczenia powiem że można ale nie polecam tego nikomu.

z żoną która miała wizę na stare nazwisko i córką lecieliśmy 4 tygodnie temu przez Oslo do Oukland. Była wstępna kontrola w Oslo, ja przeszedłem bo wcześniej był mój paszport no i zostałem wybrany do dodatkowej kontroli, a żonie powiedziano że wiza jest na kompletnie inną osobę, na bramce była Polka więc szczególnie nie wiem dlaczego miała z tym problem, skoro PESEL jest ten sam. Przyszła inna Pani z bramki wykonała telefon i wszystko poszło na szczęście. Na miejscu natomiast żadnych problemów i pieczątka poszła do nowego paszportu. Mieliśmy jechać do Tijuany ale jak czytam ten temat to chyba dobrze że zabrakło nam czasu.

Dziekuje za odpowiedz.
Czy żona miała ze sobą akt małżeństwa? Czy ktoś ja o tem akt pytał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 16 Lis 2018 05:39 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@Italiana nic nie mieliśmy ze sobą. Nawet nam do głowy nie przyszło że może z tym być problem.

Miesiąc wcześniej żona byłą w ambasadzie po wizę dla dziecka i dostała tylko pytanie czy wizę ma to i dziecko też dostało na 10 lat, nikt nam nie zasugerował że może z tym być problem ;) No ale na szcześci wszystko dobrze się skończyło i wycieczka dookoła świata trwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Mar 2019 23:10 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 1
-- 10 Mar 2019 23:09 --

Czy sa jeszcze jakies osoby, ktorym w ostatnim czasie udalo sie wjechac do USA na dwoch paszportach (i wizie na panienskie nazwisko)?
Zastanawiam sie, co robic. Lecimy na urlop za 2,5 miesiaca, wiec mam czas, zeby zlozyc wniosek o nowa wize. Jednak troche szkoda, bo moja wiza jest wazna jeszcze przez 4 lata...

-- 10 Mar 2019 23:10 --

I czy moze mi ktos powiedziec, czy jesli bede ubiegac sie o nowa wize na podstawie tej starej (waznej jeszcze przez 4 lata, ale na panienskie nazwisko), czy moge skorzystac z "Interview Waiver" czy jednak procedura wyglada tak samo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Lut 2020 16:37 

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 1
Witam, dwa dni po ślubie planujemy podróż do usa. Na paszporcie będzie widniało stare nazwisko żony. Chcielibyśmy spędzić tam dwa tygodnie, czy można podróżować na starym paszporcie? Z tego co się orientuję paszport jest ważny 60 dni od zmiany nazwiska ale czy w USA to przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Lut 2020 18:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@karcio13 Jeśli to co w paszporcie będzie się zgadzało z tym co na bilecie to sformalizowanie waszego związku dwa dni wcześniej nie ma dla USA znaczenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 03 Lis 2021 12:22 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
Czy ktos w ostatnim czasie ma doswiadczenia w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 12 Wrz 2022 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
W zeszłym roku wziąłem ślub i moja żona zmieniła częściowo nazwisko (tj. teraz ma dwuczłonowe nazwisko składające się z jej panieńskiego nazwiska oraz z mojego).
Żona ma wizę do USA w starym, nieaktualnym paszporcie (tj. na stare nazwisko). Oczywiście ma też aktualny paszport już na dwuczłonowe nazwisko.
W grudniu tego roku wybieramy się do USA.
Czy w takiej sytuacji żona może lecieć na tych dokumentach (czyli stary paszport ze starą wizą oraz aktualny paszport) lub ewentualnie potrzebuje zabrać ze sobą jakieś dodatkowe dokumenty (np. akt małżeństwa wraz z tłumaczeniem przysięgłym albo akt ślubu wielojęzyczny wydany przez Urząd Miasta)?
Czy też musi złożyć wniosek o uzyskanie zezwolenia wjazdu w systemie ESTA?
Ktoś wie jak to wygląda obecnie? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Wrz 2022 09:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Albo tłumaczenie aktu małżeństwa, albo ESTA - z tego co się orientowałem niedawno dla USA ten wielojęzyczny akt ślubu nie jest ważny, trzeba by było pchać tłumaczenie przez MSZ do poświadczenia że jest ok.
ESTA szybsza i łatwiejsza
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 20 Wrz 2022 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
@poszwin miałem identyczną sytuację w marcu tego roku. Wyrobiliśmy żonie ESTĘ i nie było żadnych problemów, więc takie rozwiązanie polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 22 Wrz 2022 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 243
niebieski
Cześć.

Byliśmy (ja i żona) w USA 4 lata temu. Oboje na VISIE.
Żona wraz ze zmianą nazwiska musiała zmienić paszport.

Nie będziemy się ceregielic z tłumaczeniem aktu małżeństwa.
Złożymy wnioski o ESTĘ dla niej i dla synka.

Ale w związku z tym nurtuje mnie jedno.
Bo chyba, z tego co pamiętam, były różne kolejki do stanowisk straży granicznej. Jedna dla wjeżdżających przy wykorzystaniu VISY (czy jak to się ładnie kiedyś mówiło - promesy ;) ), inna dla wjeżdżających na ESTA.

Kończąc.
Jak to jest. Czy możemy sobie pozwolić podejść tam razem? Ja jako wjeżdżający z VISĄ, oraz żona z dzieckiem, legitymujacymi się ESTĄ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 22 Wrz 2022 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
W tym roku na BWI (z mojego doświadczenia) SFO, i ORD (z relacji znajomych, którzy również byli w kombinacji wiza + ESTA) były osobne kolejki tylko dla obywateli USA. Więc obstawiam że i na innych lotniskach jest tak samo i spokojnie możecie podejść razem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nikoFTW uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group