Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2022 20:28 

Rejestracja: 06 Paź 2022
Posty: 4
Witam forumowiczów i zwracam się z prośbą o pomoc,

popełniłem gafę kupując bilety lotnicze do Wietnamu (HCM) bez wcześniejszego sprawdzenia warunków wjazdowych.

Jestem obywatelem PL i mogę aplikować o e-wizę na oficjalnej stronie https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn, niestety moja partnerka jako obywatel Ukrainy, nie jest na liście krajów uprawnionych do ubiegania się o e-wizę. Po kontakcie z ambasadą Wietnamu w Warszawie, dowiedziałem się, że (odpowiedź 5.10.2022):

Cytuj:
Ze względu na epidemię, to Rząd Wietnamu wstrzymał wydawanie wiz turystycznych przez Ambasady aż do odwołania, a Ambasada Wietnamu w Polsce podczas epidemii również nie wydawała i nie wydaje wiz turystycznych.

Jednak Wietnam otworzył granice dla turystów po 15 marca br., lecz Rząd Wietnamu jeszcze na chwilą obecną danej informacji oficjalnie dot. wydawanie wiz turystycznych przez Ambasad nie umieścił/ nie ogłosił. W związku z powyższym, obecnie Ambasada w dalszym ciągu nie wydaje wiz turystycznych i nie przyjmuje żadnych wniosków wizowych. Obecnie Ambasada czeka na oficjalne informacje ze strony wietnamskiej.

Wiza turystyczna przez biura podróży/ biura turystyczne w Wietnamie (możliwość uzyskania wizy wielokrotnego wjazdu, maks. 3 miesiące)W przypadku załatwiania wiz turystycznych przez biura podróży/ biura turystyczne w Wietnamie, to Państwo musicie we własnym zakresie znaleźć biuro podróży/ firmę turystyczną w Wietnamie, które w Państwa imieniu złoży wniosek o wizę do Vietnam Immigration Department dla Państwa.


Po wysłaniu kilkunastu e-maili z zapytaniem o pomoc w uzyskaniu wizy turystycznej na łatwo-dostępnych portalach oferujących takie usługi, większość odpowiedzi jakie otrzymałem to brak możliwości pomocy. Jedyny konkret to odpowiedź z supportu https://help.vietnam-visa.com, oferują uzyskanie wizy w pakiecie (podobno wymagane) z dwoma noclegami w Ho Chi Mihn w hotelu 4 gwiazdkowym w cenie 500$. Podczas gdy e-wiza dla obywatela polski to 25$.

Czy jest ktoś na forum, kto rozwiązywał podobny problem w drugiej połowie 2022 roku? zależy mi na potwierdzeniu czy rzeczywiście należy ponieść aż takie koszty za wizę dla obywatela Ukrainy i czy powyższa agencja jest godna zaufania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 06 Paź 2022 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Nie sądzę, żeby ktoś to przerabiał, więc chyba nie powinieneś liczyć na wyczerpującą odpowiedź.

Po pierwsze to nie sugeruj się kosztem e-visy, bo wiza w innym trybie może być droższa i być może to zawyża cenę. Sprawdź ile wcześniej to kosztowało. Niemniej to i tak dużo, tym bardziej że hotele tam są raczej tanie, ale takie firmy potrafią brać duże prowizje. Zapewne będziesz płacić kartą więc zawsze zostaje Ci chargeback, gdyby się nie wywiązali, ale to i tak stres oraz czas.

Podróż możesz ratować kupując sobie bilet stamtąd do kolejnego kraju, upewniając się wcześniej jak wyglądają tam międzynarodowe przesiadki. Tam bilety są na ogół tanie.

Jeśli chcecie koniecznie Wietnam to obywatele Ukrainy mogą chyba bezwizowo przylecieć do Phu Quoc (o ile covid nic nie zmienił). Nie możecie kupić sobie jednak biletu bezpośrednio z NIM, bo wtedy musielibyście się przesiąść na terminal krajowy, a bez wizy to nie będzie możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off
arttom uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:21 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Spróbuj przez ambasadę w Berlinie.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
arttom uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:26 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
Na szybko przeglądając internety, rozumuję, że potrzebujecie dokumentu, który się nazywa "approval letter".
Z takim dokumentem dostaje się "Visa on arrival".
Nie wiem czy kontaktowaliście się z taką firmą: https://vietnamvisa.govt.vn/vietnam-visa/visa-fees/
Z ich cennika, wygląda na to, że ceny za potrzebny dokument zaczynają się od 17$

---> Firmy nie znam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:46 

Rejestracja: 06 Paź 2022
Posty: 4
Nie jest to niestety takie proste, wszystkie te firmy mają cennik na stronie, natomiast odpowiedź jaką otrzymałem już od kilku jest taka, że wydawanie wiz na lotniskach VOA (Visa on arrival) na podstawie approval letter, nie zostało jeszcze przywrócone po COVID wraz z poluzowaniem restrykcji :(. Stąd moje poszukiwanie innych opcji - np. w pakiecie przez biura turystyczne.

Chupacabra napisał(a):
Na szybko przeglądając internety, rozumuję, że potrzebujecie dokumentu, który się nazywa "approval letter".
Z takim dokumentem dostaje się "Visa on arrival".
Nie wiem czy kontaktowaliście się z taką firmą: https://vietnamvisa.govt.vn/vietnam-visa/visa-fees/
Z ich cennika, wygląda na to, że ceny za potrzebny dokument zaczynają się od 17$

---> Firmy nie znam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Paź 2022 12:55 

Rejestracja: 02 Paź 2022
Posty: 89
Zbanowany
malawita napisał(a):
Spróbuj przez ambasadę w Berlinie.



Z ciekawości : jaka będzie różnica jeśli obywatel Ukrainy pójdzie w rzeczonej sprawie do ambasady w Berlinie czy w Warszawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Paź 2022 13:12 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@podrozujacy1986

Gwarancji nie ma, ale każda ambasada ma też swoje policy. Skontaktuj się telefonicznie lub przez e-maila i zapytaj.

Die Botschaft für die Visumerteilung für alle Ausländer zuständig, unabhängig von deren Staatsbürgerschaft und Aufenthaltsort. Für nichteuropäische Ausländer ist eine Einlassgenehmigung der vietnamesischen Einwanderungsbehörde im Voraus möglicherweise erforderlich.

http://www.vietnambotschaft.org/konsula ... n-vietnam/
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Paź 2022 13:42 

Rejestracja: 06 Paź 2022
Posty: 4
No i dostałem odpowiedź, żeby składać. Jutro wysyłam wersję elektroniczną wszystkich dokumentów i będę czekał na potwierdzenie, czy wysyłać oryginały.

Będę też prosił o "loose-leaf visa" bez oryginału paszportu, może się uda.

malawita napisał(a):
Spróbuj przez ambasadę w Berlinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Paź 2022 14:13 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
arttom napisał(a):
No i dostałem odpowiedź, żeby składać.

@arttom

To świetna wiadomość, trzymam kciuki, powodzenia. :)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2023 13:42 

Rejestracja: 16 Lut 2023
Posty: 2
@arttom udało się zdobyć wizę dla dziewczyny? Byliście w Wietnamie, tak, jak planowaliście?
Niestety popełniłyśmy z koleżanką to samo, co Ty - kupiłyśmy bilety do HCM, a koleżanka jest Ukrainką (mieszkającą obecnie w Szwajcarii) no i jest problem z wizą dla niej. Jak na razie, to jest jedyny wpis z pozytywnym (mam nadzieję) zakończeniem dotyczący tego tematu, więc bardzo jestem ciekawa, czy wszystko się udało?
A może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł rozwiązania tego problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lut 2023 17:21 

Rejestracja: 06 Paź 2022
Posty: 4
Tak, załatwialiśmy zgodnie z sugestią przez ambasadę Wietnamu w Berlinie. Tutaj jest wszystko dokładnie opisane: http://www.vietnambotschaft.org/konsula ... -viet-nam/

Trwało to około tygodnia. Jako ciekawostkę mogę dodać, że składaliśmy wniosek o tzw. loose-leaf visa, czyli wysyłaliśmy wszystkie dokumenty kurierem + pieniądze w kopercie :), bez konieczności wysyłania paszportu. Koszt takiej wizy to dodatkowo 10EUR.

W skrócie, to jest lista dokumentów, które włożyłem do koperty:

- Fully completed application form with a passport photo;
- Clear photocopy of the ID page of the passport;
- Viet Nam itinerary form, including reservation reference numbers;
- Round trip ticket confirmation;
- Travel insurance with coverage of 600 000 $ per person;
- Loose-leaf visa application
- 1 x additional biometric passport photo (for loose-leaf visa);
- 80 EUR cash;
- 1 x addressed and prepaid return envelope (DHL);

Elektroniczną korespondencję z ambasadą w Berlinie prowadziłem na ten adres visaberlin2011@yahoo.com.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 20 Lut 2023 17:36 

Rejestracja: 16 Lut 2023
Posty: 2
Super! Gratuluję! Mam nadzieję, ze wycieczka się udała.
Dzięki wielkie za wszystkie informacje.
Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group