Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Paź 2019 19:44 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 15
Postanowiłem napisać temat bo nie ma nigdzie jednoznacznej odpowiedzi, nawet na zagranicznych forach informacje są sprzeczne.
Lecimy z Sharjah do Kochi i tam mamy przesiadkę do Male.
Czas postoju na lotnisku 5 godzin.
Mamy ze sobą tylko bagaż podręczny.
Lądujemy na terminalu 3, nie wiem z jakiego wylatujemy.
Czy potrzebna nam będzie wiza?
Lecimy dwoma różnymi liniami, SpiceJet i Air-India Express, mamy dwie osobne rezerwacje na loty. Czy ktoś przez to przechodził?
Na forach zagranicznych przeczytałem post z 2016 roku że ktoś miał niby tylko przesiadkę i bagaż podręczny, to przez to że była to niskokosztowa linia nie mógł z jakiegoś powodu wykonać takiego manewru.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#2 PostWysłany: 03 Paź 2019 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Project4 napisał(a):
Lecimy z Sharjah do Kochi i tam mamy przesiadkę do Male. Czas postoju na lotnisku 5 godzin. Mamy ze sobą tylko bagaż podręczny. Lądujemy na terminalu 3, nie wiem z jakiego wylatujemy.
Terminal 3 to teminal międzynarodowy (np tutaj http://cial.aero/flightstatus/status.as ... &linkId=10).
Project4 napisał(a):
Na forach zagranicznych przeczytałem post z 2016 roku że ktoś miał niby tylko przesiadkę i bagaż podręczny, to przez to że była to niskokosztowa linia nie mógł z jakiegoś powodu wykonać takiego manewru.
Jeśli nie trafiłeś to https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... erala.html oraz https://timesofindia.indiatimes.com/cit ... 068944.cms
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Paź 2019 22:18 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 15
No i właśnie o te sprzeczne informacje mi chodziło, jedna osoba pisze że lekcja ta kosztowała ją 800$, zaraz zaś druga że nie miała z tym problemu :? Pod drugim zaś linkiem z grudnia 2018 roku napisali że mają w planach usprawnić połączenia tych samych linii lotniczych, ale mówili o usprawnieniu tych samych, nie wiadomo czy do tego momentu coś się już zmieniło czy nie, my jednak mamy dwie różne linie. Nie pozostaje nam nic jak złożenie wniosków o wizy (za tydzień start, mam nadzieje że zdążymy). Asa w rękawie będziemy trzymać i spróbujemy tak jak byśmy ich nie mieli, a potem dam znać jak to wszystko wyszło, bo problem widzę światowy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Paź 2019 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tu jest przyklad kogos kto to przerabial, ponoc da sie bez wizy, zwlaszcza jak lecisz tylko z podrecznym (ostatni post):
https://www.indiamike.com/india/for-cit ... ost1968962

Problemy jakie sie moga przytrafic to:
- opoznienie, 5h niby sporo czasu ale Indie to Indie ;-) sam mialem 7h opoznienia tam na krajowce
- linia lotnicza moze ci nie wydac biletu jak nie masz wizy, czasem moze sie zdarzyc ktos uparty na checkinie

Upewnij sie czy aby na pewno wylatujesz z tego samego terminalu, jak tak to ja bym jeszcze pomailowal z oboma liniami, lotniskiem w Cochin I jak ktos wyda pozytywna opinie to lecialbym bez wizy, ba nawet jak sie nikt nie odezwie ze stanowcza odpowiedzia ze trzeba wize.. chociaz tam nawet koles pisal ze mu mowili ze trzeba mimo iz nikt nie sprawdzal I dalo by sie bez. Wiza z tego co widze to 20$, wiec tez rozwaz jaki typ wycieczki robisz, jak backpackerski lot tu I tam to bym na bank olal wize, a jak np. Podroz poslubna - to zeby uniknac jakichkolwiek klopotow wydal te 80zl tylko po to by podroz odbyla sie bezproblemowo. Daj znac co linie/lotnisko odpisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Paź 2019 22:52 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 15
Dziękuję za odpowiedź! Na forum do którego podałeś link i tak nie ma jednoznacznej odpowiedzi a jednak gdybanie. W tej chwili od początku września wizy potaniały, więc nie będę ryzykował, a przez to że mam chwilę czasu to będę trzymał AS'a w rękawie i w ostateczności go wyciągnę i dam znać na forum jak wyszło. Fakt lot backpackerski, ale dostać się potem z ZEA do Singapuru będzie kosztowało dużo więcej niż te 20$ w tej chwili, no i szkoda było by ominąć Malediwy na tripie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group