Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#81 PostWysłany: 13 Paź 2022 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
-- 13 Paź 2022 11:45 --

Wychodzi mi, że będę 49 dni. Więc nie łapię się na nowe zasady 45 dni.

-- 13 Paź 2022 11:53 --

@jaco027 tam naszym problemem jest to, że potencjalnie wylatujemy z Phuket (i tutaj nie ma problemu jest mnogość kierunków i ceny przystępne), ale wracamy do Tajalndii na Samui (a tu już to wygląda cenowo słabo).
Oczywiście są też inne sposoby, można wrócić na Phuket, i stamtąd na Samui itd, ale też nie chce nam się latać, przepakowywać. Bierzemy naprawdę różne warianty pod uwagę.
Jedyne czego nie wiem i nie brałem pod uwagę to załatwianie tego na miejscu, czy możesz jakoś szerzej o tym. Ostatecznie jesteśmy na miejscu 49 dni (wraz z dniem przylotu i wylotu) także niewiele ponad limit 45 (ale jednak ponad limit).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#82 PostWysłany: 13 Paź 2022 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@dziabulek
To w sumie nie tak długi pobyt żeby to owizowywać moim zdaniem.
Jak nie chcesz sie bawić w border runy, to immigration->1800thb i przedłużenie pobytu o tydzień. Nie będzie żadnego problemu.

Nie doczytałem o co chodzi z powrotami na Samui, ale ja zazwyczaj leciałem do Surat Thani i dalej prom, bo Bangkok Airways zawsze jakieś chore ceny na Samui miał. Swojego czasu na Air Asia można było kupić gotowe pakiety: lot+bus+prom na Samui, poskładanie tego samodzielnie w sumie tez jest dziecinnie łatwe.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#83 PostWysłany: 13 Paź 2022 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@nick wiem, że można dolecieć do Surat , ale można to w sumie z tego co widziałem zrobić tylko z Bangkoku. A my wyjeżdżając poza Taj np do Singapuru jesteśmy skazani na Bangkok Air. O co chodzi z tymi border run ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#84 PostWysłany: 13 Paź 2022 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@dziabulek

Z tego co widze, to jest jeszcze kilka opcji i wcale nie trzeba do tego Bangkok Air, tez mam poplanowane wyskoki z Taj na 2 tygodnie do SIN i tydzień do KUL i nie wiem jak się zachowają te kraje w tym sezonie covidowym, o Taj bym się nie martwił - wygląda na to że księgowi przekonali juntę na dobre do otwarcia. U mnie pobyt przekroczy jednak pół roku i będzie trzeba to owizować, będę jednak zajmował się tym już na miejscu.
Po przekroczeniu granicy i powrocie znów dostajesz 45 dni, dwa razy w roku kalendarozwym przez przejscia piesze lub morskie i 3 razy w roku lotnicze. O to chodzi :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#85 PostWysłany: 13 Paź 2022 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Mnie do wizy kusi stosunkowo niski koszt (sama wiza to 180 zł/os czyli sporo taniej niż lot z bagaże 20 kg) oraz bezpieczeństwo. Teraz kupię lot do Singapuru, a oni zamkną się lub wymyślą testy/kwarantanne co mocno podroży lub wręcz uniemożliwi wizytę. Stracę wtedy też bilety. Także temat wizy nie jest wcale taki zły. Póki co czekam na odp z ambasady co do odbioru paszportów. Jestem z Poznania , co jakiś czas bywam w stolicy, ale do końca roku może być trudne być dwa razy. A jechać specjalnie to już dodatkowy koszt. Więc to jeden z czynników który może przeważyć za lub przeciw wizie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#86 PostWysłany: 18 Paź 2022 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Otrzymałem odpowiedź z ambasady, a że ktoś może mieć podobny problem to ma już rozwiązanie

W celu odbioru paszportu należy przedstawić pokwitowanie wręczone podczas składania aplikacji wizowej. W przypadku gdy paszport będzie odbierała osoba trzecia, prosimy o przekazanie ww. pokwitowania.

Wysyłka paszportu jest możliwa jedynie w przypadku gdy aplikant wydał taką dyspozycje podczas składania aplikacji wizowej oraz uiścił dodatkową opłatę za wysyłkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#87 PostWysłany: 18 Paź 2022 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
@dziabulek Mozna i tak, i tak. Chcesz miec z gory, Twoja sprawa. Cala masa ludzi zalatwia przedluzenie na miejscu lub robi visa run.
@nick - sa rozne sposoby na miejscu na dluzszy pobyt. I nie mam tu na mysli wiazania z sie z plcia przeciwna. :-) Daj znac na PW jesli jestes zainteresowany, kolega juz przetestowal.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#88 PostWysłany: 18 Paź 2022 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@jaco027 u mnie akurat zapadła decyzja o wylocie do Singapuru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#89 PostWysłany: 18 Paź 2022 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
No I git. 24h zabawy u Singi plus nocka I snidanie/kolacja w saloniku na Changi I pare Hawkerow, to wyglada na lepszy deal niz kasa wydana na wize.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#90 PostWysłany: 02 Gru 2022 19:48 

Rejestracja: 18 Lut 2019
Posty: 3
Powiedzcie mi proszę jak to w końcu jest z tą wizą.

Bo na Google czytam na jakiś stronach, że jest już niepotrzebna dla obywateli Polski.
Gdzieś widzę, że nadal działają pośrednicy, tu że trzeba się zgłosić do ambasady.

Jak to aktualnie wygląda z wizą turystyczną na te 30 czy 45 dni jak to zostało zmienione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#91 PostWysłany: 03 Gru 2022 22:40 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 95
45dni, visa exemtion na lotnisku.


Ostatnio edytowany przez macio106, 04 Gru 2022 20:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#92 PostWysłany: 04 Gru 2022 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W ramach uzupełnienia info które uzyskałem od urzędnika imigracyjnego: w/w do 2 razy w roku kalendarzowym drogą lądową/morską i do 3 razy drogą lotniczą - przy trzecim wjeździe czerwona pieczątka zwiastująca dłuższy odpoczynek od Tajowa. Poza tym ambasady w regionie mają bardzo ograniczoną możliwość wydawania wiz, zatem lepiej korzystać z kółeczka: visa exemption+przedłużka 30 dni w immigration+border run niż robić visa run.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#93 PostWysłany: 04 Gru 2022 20:52 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 95
Dzieki za informacje, czyli ucinaja dlugie pobyty bazujace na visa-runach... a z drugiej strony placz ze 20% ruchu turystycznego wrocilo.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Gru 2022 17:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#94 PostWysłany: 05 Gru 2022 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@jackrabbit
Patrząc na Patong to powiedziałbym że 120% - btw tu zawsze było cyrylica pisane...ale teraz nierosyjskojęzycznych turystów jest może promil. Domyslam się że w Pattaya jest to samo.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#95 PostWysłany: 06 Gru 2022 14:30 

Rejestracja: 06 Gru 2022
Posty: 1
jackrabbit napisał(a):
45dni, visa exemtion na lotnisku.
Hej to ja mam pytanie.
Mam tak kupiony bilet do i z Bangkoku gdzie wychodzi mi ze jestem 49 dni. W ramach tripu mam zamiar wykończyć do Kambodży poźniej wrócić do Tajlandii i później do Malezji. Lot powrotny do Tajlandii będzie oznaczał 3 wjazd.
Z tego co zrozumiałem, będę mógł wjechać do Tajlandii, tylko co oznacza ta czerwona pieczątka ? Ile później ma szlaban na ponowną wizytę Tajlandii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#96 PostWysłany: 07 Gru 2022 04:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 95
nick napisał(a):
W ramach uzupełnienia info które uzyskałem od urzędnika imigracyjnego: w/w do 2 razy w roku kalendarzowym drogą lądową/morską i do 3 razy drogą lotniczą - przy trzecim wjeździe czerwona pieczątka zwiastująca dłuższy odpoczynek od Tajowa. Poza tym ambasady w regionie mają bardzo ograniczoną możliwość wydawania wiz, zatem lepiej korzystać z kółeczka: visa exemption+przedłużka 30 dni w immigration+border run niż robić visa run.


@lukas214@op.pl nie weryfikowalem jeszcze, najlepiej sprawdz oficjalne zrodla lub zadzwon do ambasady. Zmiana wydaje sie dosc radykalna biorac pod uwage, ze ludzie czesto robia takie kolka jak Ty, z drugiej strony VN, KH, Indo maja wizy.

Teraz przy wjezdzie juz nie ma entry form'a. Na moje oko BKK duzo pustszy niz byl, Khao San jak zwykla imprezownia, nie jak "cos" czym bylo ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#97 PostWysłany: 07 Gru 2022 04:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
nick napisał(a):
W ramach uzupełnienia info które uzyskałem od urzędnika imigracyjnego: w/w do 2 razy w roku kalendarzowym drogą lądową/morską i do 3 razy drogą lotniczą - przy trzecim wjeździe czerwona pieczątka zwiastująca dłuższy odpoczynek od Tajowa. Poza tym ambasady w regionie mają bardzo ograniczoną możliwość wydawania wiz, zatem lepiej korzystać z kółeczka: visa exemption+przedłużka 30 dni w immigration+border run niż robić visa run.

W ramach ścisłości - w sumie w roku kalendarzowym mamy maksymalnie 3 wjazdy (dwa dowolnym sposobem + jedno drogą lotniczą), zgadza się?

Bo gdyby było w sumie max 5 wjazdów to już mamy 225 dni w roku, w ogóle bez przedłużania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#98 PostWysłany: 07 Gru 2022 05:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@NBE322 Mamy 3 wjazdy po 45 dni i każdy możemy w immigration przedłużyć o 30 dni (koszt 1800thb). I to daje łącznie i tak 225 dni :D

@lukas214@op.pl Przy tak krótkim pobycie nie martwiłbym się w ogóle tym tematem.

@jackrabbit Płaczą to mieszkańcy i bardziej medialnie TAT, junta dalej robi swoje. Najgorsze jednak że siadło im na głowy tak jak Japończykom i nadal 90% chodzi w maseczkach, część nawet po ulicy mimo że nie ma takiego obowiązku :evil:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 07 Gru 2022 09:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#99 PostWysłany: 07 Gru 2022 07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
nick napisał(a):
... I to daje łącznie i tak 225 dni :D.....

I teoretycznie rezydencje podatkowa w Tajlandi....
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#100 PostWysłany: 07 Gru 2022 12:42 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 95
nick napisał(a):
@jackrabbit Płaczą to mieszkańcy i bardziej medialnie TAT, junta dalej robi swoje. Najgorsze jednak że siadło im na głowy tak jak Japończykom i nadal 90% chodzi w maseczkach, część nawet po ulicy mimo że nie ma takiego obowiązku :evil:


Bylem dzis w okolicy paragon21 i 99% Tajow w maskach. Przy Khao San jest nieco inaczej, ale samo legendarne KS zupelnie inne niz pare lat temu, sa tego plusy jak brak malo smacznych obrazkow starszych panow i mlodych tajek.
Ok, troche zboczylismy z tematu, za pare dni poszukam na oficjalnych stronach jak wygladaja te kwestie dni i wjazdow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group